Vánoce na Divison Street (TV film)

Christmas on Division Street

Scénografie:

Richard Wilcox

Kostýmy:

Trish Keating

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Kamarádství čtrnáctiletého chlapce se starým bezdomovcem se mění ve vzájemnou úctu, lásku, naději a porozumění. Bohužel však nemá šťastný konec... Tenhle film, ač má ve svém názvu slovo Vánoce, se ve skutečnosti o Vánocích odehrává jen cca v poslední třetině, takže jej asi nelze úplně označit za vánoční. Nicméně to nic nemění na tom, že je zajímavý, nebál bych se říci originální, a zároveň velice smutný. Tenhle film se nebojí konfrontovat svět bezdomovců se světem bezstarostného dětství, kdy hlavnímu hrdinovi nic nechybí, a přesto se cítí nejlépe ve společnosti starého bezdomovce. Zjistil jsem, že ač jsem tenhle film viděl dosud snad jen jednou, někdy před 12 lety, začátek i konec si velmi dobře pamatuji. A co je nejlepším měřítkem kvality než právě to, že vám film utkví v hlavě? Dnes jsem si jej poprvé po těch letech pustil (nahrál jsem si ho jako součást své sbírky vánočních filmů cca o Vánocích 2005 z Markízy) a byl jsem z toho smutný a dojatý. Tohle není veselý příběh, ale o to více je skutečný, lidský a reálný. A je fajn, že si Fred Savage našel během natáčení seriálu Báječná léta čas na natočení tohoto filmu. Tohle je rozhodně jeden z těch nezapomenutelných (vánočních) filmů.(6.12.2017)