• Zemi11
  *****

  Všichni, co strháváte Andělovi hvězdičky za komunismus jste u mě podúrovňoví zaprděnci. Nepatřřím k těm, kterým na zdi pokojíčku visí plakát soudruha Husáka. Třešničku si vychutnám, ale to jádro vždy s odporem vyplivnu... Nenásilná komedie, jak si parta lidí užila prázdniny. Dnes je každý snob a taková parta na dovolené není možná. Jedete na dovolenou autobusem s 50 českými turisty a kolik jich poznáte? Čtyři? Pět? Nejsem tak netečný, jako 99% uživatelů csfd. Výkon Marvana nehodnotím jako propagaci komunistů, ale jako člověka morouse, který dokáže svým bručounským chováním rozesmát.(8.1.2009)

 • SOLOM.
  ***

  A tak to já mám tento film rád. Na rozdíl od většiny uživatelů nějaká ta propaganda nevadí (a to nikdo z naší rodiny nikdy ve straně nebyl). Já se u filmu hlavně bavil a to díky skvělým hereckým výkonům Jaroslava Marvana a Josefa Kemra. Marvan coby nabroušený a zpočátku nespolečenský Anděl svou roli zvládl dobře – ostatně s revizory nikdy není moc prdel…Objeví se tu řada solidních hlášek, humorných situací i nějaké ty emoce…(31.12.2018)

 • Marsik
  ****

  NOVA HD - Příjemná zábava na Silvestra. Evidentní komunistická propaganda. Místama to bylo tak do očí bijící a trapné, že jsem se musel smát:) Ale Marvan opět zaválel. Není divu, že byl jedním z nejvíce obsazovaných československých herců. Barva filmu rozhodně neuškodila, ale černobílý byl taky dobrý. Za rok se zase rád mrknu :) 75% // 1.5.2012 - další repete :) Ten film je prostě srandovní :) // 25.12.2012 - Co jiného sledovat na Boží hod, než Gustava Anděla? :-) Opět jsem se skvěle pobavil a navíc chválím za vyčištění filmového záznamu a přidání barvy (což už před rokem měli lidé možnost vidět). Kdybych nevěděl, že je film z roku 1952, tak bych podle kvality obrazu řekl, že je film nový :) Protože na TV Nova to v HD rozlišení vypadalo moc pěkně a čistě. Zvedám na 80%. // (25.12.2013) TV BARRANDOV - Rok se s rokem sešel a máme tu opět Boží hod. Takže...opět Gustav Anděl. Já ten film mám prostě rád, i když uznávám, že komunistická propaganda byla zde maximálně přehnaná. Nicméně pořád si stojím za stejnými procenty. 80% (with J.)(31.12.2011)

 • MikO_NR_1909
  **

  Nová vlna kolektivizácie a demagógie priniesla veľa obety v rôznych smeroch. I v umení. Neviem, či na to "doplatil" tento snímok, alebo sa z neho Zeman osobne tešil, každopádne pokiaľ doň (aspoň v náznaku) neprinesiete uveriteľný sociálny konflikt a nebudete sa držať pod hranicou únosnosti, "ste vybavení". I keď musím priznať, že som sem-tam, z času na čas pociťoval nostalgiu šťastného prostredia (i keď len veľmi vratkú). Ale ani v náznakoch nie takú, aby som to vzdialene čo i len prirovnával k HOW GREEN WAS MY VALLEY.(1.5.2014)

 • ecceHOMMO
  ****

  Film ,síce staršieho razenia ...ale, ktorý nemám problém vidieť viackrát......srší vtipom, romantikou, nostalgiou.....je proste viac než fajn......A čo sa týka vo viacerých príspevkoch zmieňovanej propagande....ja som v tejto dobe nežil alebo som ju lepšie povedané ešte ako dieťa nedokázal vnímať a teda nemám na túto dobu trpké spomienky a propaganda mi príde ako ďaľšie spestrenie, vyvolávajúce na mojej tvári úsmev.(9.3.2009)

 • - Jaroslav Marvan roli nejdřív odmítl, aniž dočetl scénář. Nelíbilo se mu, že každý předem ví, co jeho postava bude dělat, že se mu nedává předloha, jenom jedno z mnoha přestrojení. Ustoupil až když mu Bořivoj Zeman tvrdil, že s jeho postavou bude natočen filmový seriál (bylo to jen režisérovo tajné přání). (cariada)

 • - Film byl natočen za 45 dní. (cariada)

 • - Natáčanie plánovaného tretieho voľného pokračovania Andel u moře sa malo uskutočniť v bývalej Juhoslávii. Nevie sa, či jeho nerealizovanie bolo spôsobené tým, že Juhoslávia sa časom odklonila od Sovietskeho zväzu a tým by už natáčanie nebolo realizované v spriatelenej krajine, alebo to tým, že bolo len tajným prianím režiséra a nemalo reálny podklad. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace