poster

And Then There Were None

 • Austrálie

  And Then There Were None

 • Kanada

  And Then There Were None

 • Velká Británie

  And Then There Were None

 • Velká Británie

  Ten Little Niggers

Krimi / Mysteriózní

USA, 1945, 97 min

Režie:

René Clair

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Dudley Nichols

Producenti:

René Clair

Střih:

Harvey Manger

Kostýmy:

René Hubert
(další profese)
 • togaf
  ***

  Tohle zpracování se mě nijak zvlášť nedotklo, atmosféra je místy tajemná, ale obávám se, že je to způsobeno pouze tím, že je snímek černobílý. Vraždy jsou ukázány jen v letmém náznaku (nohy vyčnívající z křoví) a některé postavy působí směšně. A závěr pak úplně zničil mrazivou a paranoidní atmosféru, kterou tohle dílo mělo mít.(26.9.2012)

 • Flego
  *****

  ... alebo Desať malých černoškov. Moje prvé stretnutie s adaptáciou románu Agathy Christie dopadlo na výbornú. Vychutnával som si rastúcu paranoiu víkendových návštevníkov ostrova, ktorých pozval neznámy hostiteľ a postupne zabíjal. Nevadila mi ani odľahčené karikatúry postáv ( komorník ), naopak, celý temný príbeh poľudšťovali. Príjemná zábava.(18.1.2012)

 • Colonist
  *****

  Kromě ruské verze z roku 1987 jsem viděl snad všechna zpracování tohoto skvělého příběhu od Agathy Christie a musím konstatovat, že tato verze je ze všech nejlepší. Přesně takhle jsem si to vždycky představoval - honosný dům na pustém ostrově, který je v podstatě jen skála uprostřed moře, vlny narážejí do útesů, za okny zuří bouře a figurky jedna za druhou mizejí z jídelního stolu. Tato adaptace má také výborné herecké obsazení, každý z herců mi seděl přesně na ten charakter, který měl představovat. Závěr se pochopitelně oproti knize liší, ale to vůbec nevadí (pro filmová zpracování je toto završení typické). Prostě úžasný snímek podle geniální předlohy.(28.9.2009)

 • Bigrambo
  ****

  Úplně první filmová adaptace asi nejznámějšího (a mého nejoblíbenějšího) románu královny detektivek Agathy Christie Deset malých černoušků se povedla. Nabídne velmi dobře vybudovanou ponurou atmosféru osamělého ostrova, která je místy odlehčena povedeným vtípkem. Daří se jí držet diváka v napětí, na koho to příště padne. Dokud ovšem nepřijde závěr - ten je totiž vpravdě hollywoodský… I přesto se jedná o zajímavý a napínavý snímek, který mohu milovníkům detektivek, zejména těch od jejich královny, doporučit!(20.3.2014)

 • VenDulin85
  ****

  Docela adrenalinové, jelikož jsem neměla titulky, ale znám předlohu velice dobře, takže v celku nebyl problém. Věrné to bylo dost, krom toho zatrachtilého konce- chápu, že pokud to točili po skončení války, tak mysleli optimisticky a stočili závěr na mírumilovnější rovinu, ale chtěla bych jednou vidět Deset malých černoušků, kdy na konci fakt nezůstane žádný! Prý ta ruská verze (1987) je nejvěrnější, tak tomu ještě dám šanci... Krom toho konce to ovšem nemělo chybu, atmosféra skvělá, herci výteční, soudce argrave nezvykle mladý :-).(12.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace