Ženy v ofsajdu

Komedie / Sportovní

Československo, 1971, 82 min

Bořivoj Zeman

Josef Novotný

Lubomír Lipský st., Stella Zázvorková, Jiřina Bohdalová, Jaroslava Brousková, Jiří Krampol, Zdena Hadrbolcová, Bohuslav Kupšovský, Vladimír Menšík, Karel Pavlík, Jiří Štuchal, Vítězslav Černý, Oskar Hák, Jan Skopeček, Robert Vrchota, Zita Kabátová, Helena Růžičková, Milan Kindl, Miluše Voborníková, Lubomír Kostelka, Josef Hlinomaz, Václav Trégl, Naďa Konvalinková, Bořivoj Navrátil, Miroslav Abrahám, Josef Bartůněk, Josef Braun, Růžena Dvorská, František Hanus, Františka Koudelová, Milena Kaplická, Josefa Pechlátová, František Vavruška, Karel Malina, Luboš Pecháček, Karol Polák, Viktor Očásek, Karel Šott ml., Jaroslav Toms, Blažena Vernerová, Miloš Vavruška, Oskar Gottlieb, Hana Vítková, Josef Burda, Jaroslav Satoranský, Ivo Niederle, Karel Augusta, Vladimír Blažek, Josef Borovian, Karel Černoch, Oldřich Dědek, František Fontén, Karel Hábl, Ludvík Kacer, Karel Karas, Josef Kubíček, Stanislav Litera, Vít Pešina, Zdeněk Plaček, Josef Šebek, Karel Vítek st., Gustav Vondráček, Viktor Riebauer, Petr Skarke, Jiřina Bílá, Jana Hermachová, Miroslava Janoušková, Jarmila Smolíková, Soňa Zborníková-Stenová, Marie Štichová, Blažena Slavíčková, Miloš Hlavica, Ferdinand Krůta, Zdeněk Braunschläger, Vladimír Hrabánek, Josef Koza, Václav Štekl, Kajetán Maudr, Vladimír Linka, Vladimír Navrátil, Vladimír Čech st., Felix Černý, Zdeněk Dohnal, Miroslav Kalný, Branislav Koreň, Jozef Kroner, Vladimír Štros, Karel Hovorka st., Zdeněk Blažek, Antonín Jedlička, Pavel Jiras, Jaroslav Mareš, Oleg Reif, Miloslav Šindler, Vladimír Salač, Laďka Kozderková, Zdeněk Grygárek, Emanuel Kovařík, Miroslav Laňka, Miloslav Novák, Zdeněk Skalický, František Šeba, Alois Liškutín, Ilona Jirotková, Marie Popelková, Marie Hübschová, Marie Landová, Inka Šecová, Blažena Voclová, Jana Fořtová-Krampolová, Jiří Bruder, Otto Lackovič

Dost dobře nerozumím tomu, proč má tenhle film tak nízké hodnocení. Natočen v blbé době, s malou nadsázkou popisuje mikrosvět fotbalu v časech, kdy prvoligoví rozhodčí měli ještě svoje civilní povolání. Ani náznak politiky. Vzhledem k tomu, co tehdy mohlo přes "Poučení z krizového vývoje" projít - skvělý film.(5.3.2017)

• igi B.

Asi v žádném jiném českém filmu jsem už nikdy nezaregistroval to krásné české slůvko "pucifous"... ;-) . . . Jinak je to taková dobově blboučká (černobílá!) komedie ze športu a současnosti, že... Zase ale na druhou stranu, kdeže jsou TY časy, soudruh Toman netoman. Asi někde v ofsajdu, hm... Kulturně normalizační bahýnko versus celebřitně pisskulturní žumpa dnes - no, ani nechci vidět většinu těch nynějších tušašských třeskutých komedií po čtyřiceti letech... Športu zdar a férplej obzvláště! Písk... - - - - - (Poprvé viděno dávno a mnohokrát na všelijakých tv kanálech, hodnocení po repete 1.5.2011 na tv Prima 618., komentář zde jako osmnáctý - 1.5.2011)(1.5.2011)

• Master19

Hromada zajímavých herců v přihlouplém filmu o fotbale. Zaujalo mě, že při řešení sporného momentu (neregulerní gól spartě), argumentuje jeden z mudrlantů, že "FIFA nechce opakování v televizi při rozhodování". Tady je vidět, jak je aparát FIFA zkostnatělý, protože to platí dodnes, přičemž možnosti techniky jsou po těch čtyřiceti letech úplně někde jinde... Druhá věc, která mě zaujala byly ty kachláky, ty bych si doma nechal líbit. :-)(15.4.2013)

• Zeldur

Na to, jaké se v tomto filmu sešlo herecké obsazení, je škoda, že snímek postradá nějaký silnější, ucelený příběh. Fotbal mám rád, zvláště v této době měl své osobité kouzlo. Plné stadiony, vlajkonoši Sparty a Slavie na tribunách těsně vedle sebe, dresy bez reklam. Ještě bych vyzdvihl výkon Jiřího Krampola, který byl excelentní.(25.8.2012)

• kinej

Mezi ostatními českými komediemi 70. let je tento film šeď. Film se snaží oslavovat existece lidí, co žijí jen fotbalem. Fotbal mám sice rád, ale žít ho jako životní styl, pokud ho sám nehraju mi přijde od života trošku málo. Navíc mi přišlo, že film téměř velebí kreténismus. Fotbalista kterého ztvárnil Krampol přijde ožralý do holičství a rozfláká tam zrcadla. Film se ho snaží zachytit jako v jádru dobrého chlapa a jeho násilnosti, jako jakousi samozřejmost, která se přece u CHLAPů musí brát. Nemusí, v mentální omezenosti takovýchhle lidí se skrývá zdroj spusty zla. Ale jinak ho Krampol zahrál dobře.(20.3.2007)

• - Spoiler: Herec Ivo Niederle hraje v první třetině filmu za ligovou Duklu Praha, ve druhé třetině, kdy píská „žena v ofsajdu“ Jiřina Bohdalová svůj první zápas na vesnici a roztrhnou jí na hřišti sako, za nějakou vesnickou jedenáctku, což podle fotbalové asociace, ani té komunistické nejde. (ACE 2007)

• - V zápase Interu proti Spartě, který pískal rozhodčí Kastl (Lubomír Lipský st.), měl gól na 3:1 skutečně platit. Míč byl za brankovou čarou celým objemem. Lze to zřetelně vidět v opakovaném záznamu. (tatran99)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na futbalovom štadióne na ulici Hrazanská 128 v Prahe-Cholupici. (dyfur)