Reklama

Reklama

Ženy v ofsajdu

všechny plakáty
Komedie / Sportovní
Československo, 1971, 82 min

Režie:

Bořivoj Zeman

Kamera:

Josef Novotný

Hrají:

Lubomír Lipský st., Stella Zázvorková, Jiřina Bohdalová, Jaroslava Brousková, Jiří Krampol, Zdena Hadrbolcová, Bohuslav Kupšovský, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Česká komedie o lásce k ženám i k fotbalu... Spolu s hrdiny komedie navštívíme hned dvě atraktivní prostředí najednou: holičský salón Hygie a několik prvoligových hřišť. V obou kraluje pan František Kastl, v civilu holič a kadeřník a ve volných chvílích fotbalový rozhodčí. Žije doslova dvojím životem. Na hřišti je rázný, spravedlivý a nekompromisní, v soukromí plachý a bezbranný. A protože je svobodný, o to víc se stává terčem vdavekchtivých žen. Avšak ženy jsou pro něj – jak poznamenala paní Magda, hezká kadeřnice – v ofsajdu… Úsměvný film natočil v roce 1971 specialista na pohádkový a veseloherní žánr Bořivoj Zeman. Na úspěchu komedie se podílelo obsazení oblíbenými herci. V hlavní roli nešťastného Františka uvidíme Lubomíra Lipského. (Česká televize)

(více)

Recenze (41)

Zeldur 

všechny recenze uživatele

Na to, jaké se v tomto filmu sešlo herecké obsazení, je škoda, že snímek postradá nějaký silnější, ucelený příběh. Fotbal mám rád, zvláště v této době měl své osobité kouzlo. Plné stadiony, vlajkonoši Sparty a Slavie na tribunách těsně vedle sebe, dresy bez reklam. Ještě bych vyzdvihl výkon Jiřího Krampola, který byl excelentní. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Asi v žádném jiném českém filmu jsem už nikdy nezaregistroval to krásné české slůvko "pucifous"... ;-) . . . Jinak je to taková dobově blboučká (černobílá!) komedie ze športu a současnosti, že... Zase ale na druhou stranu, kdeže jsou TY časy, soudruh Toman netoman. Asi někde v ofsajdu, hm... Kulturně normalizační bahýnko versus celebřitně pisskulturní žumpa dnes - no, ani nechci vidět většinu těch nynějších tušašských třeskutých komedií po čtyřiceti letech... Športu zdar a férplej obzvláště! Písk... - - - - - (Poprvé viděno dávno a mnohokrát na všelijakých tv kanálech, hodnocení po repete 1.5.2011 na tv Prima 618., komentář zde jako osmnáctý - 1.5.2011) ()

Reklama

kinej 

všechny recenze uživatele

Mezi ostatními českými komediemi 70. let je tento film šeď. Film se snaží oslavovat existece lidí, co žijí jen fotbalem. Fotbal mám sice rád, ale žít ho jako životní styl, pokud ho sám nehraju mi přijde od života trošku málo. Navíc mi přišlo, že film téměř velebí kreténismus. Fotbalista kterého ztvárnil Krampol přijde ožralý do holičství a rozfláká tam zrcadla. Film se ho snaží zachytit jako v jádru dobrého chlapa a jeho násilnosti, jako jakousi samozřejmost, která se přece u CHLAPů musí brát. Nemusí, v mentální omezenosti takovýchhle lidí se skrývá zdroj spusty zla. Ale jinak ho Krampol zahrál dobře. ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Hromada zajímavých herců v přihlouplém filmu o fotbale. Zaujalo mě, že při řešení sporného momentu (neregulerní gól spartě), argumentuje jeden z mudrlantů, že "FIFA nechce opakování v televizi při rozhodování". Tady je vidět, jak je aparát FIFA zkostnatělý, protože to platí dodnes, přičemž možnosti techniky jsou po těch čtyřiceti letech úplně někde jinde... Druhá věc, která mě zaujala byly ty kachláky, ty bych si doma nechal líbit. :-) ()

topi 

všechny recenze uživatele

Normalizační sranda v plné parádě! Ufff, tohle mě nikdy nebavilo a ani to herecké obsazení nezachránilo trapnou a bezduchou rádoby zábavu. Navíc Bohdalka v roli sudího je naprosto příšerná, stejně jako seladon Lipský. Ostatní hrají tak na půl plynu, nemá to vtip ani šmrnc. Jedna hvězda za sestřelenou kočku, kteráž scéna mě opravdu rozesmála. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • V zápase Interu proti Spartě, který pískal rozhodčí Kastl (Lubomír Lipský st.), měl gól na 3:1 skutečně platit. Míč byl za brankovou čarou celým objemem. Lze to zřetelně vidět v opakovaném záznamu. (tatran99)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na futbalovom štadióne na ulici Hrazanská 128 v Prahe-Cholupici. (dyfur)

Reklama

Reklama