Akce

Акция

(Sovětský svaz)

Akční / Válečný

Sovětský svaz, 1987, 91 min

Vcelku slušný, avšak nijak zvlášť výjimečný válečný film, jehož děj se odehrává v r. 1943 na okupované Ukrajině a oddíl rozvědčíků dostal úkol ukořistit archiv speciálního centra pro výcvik diverzantů.(24.4.2005)

• Wacoslav1

Mít to větší spád, tak bych dal za 3* Téma mě zaujalo, ale zpracování klasicky Sovětský kapku nudný.45%(8.7.2016)

• Big Bear

Souhlas s ostatními. Akce je celkem nudným filmem. Obsazení bylo na ruský film celkem příjemné, na mne trochu rušivě působila osmdesátkovská hudba v akčních scénách (kterých tam bylo poskrovnu). Ve filmu máme možnost sledovat výsadek ruské speciální skupiny, která má za cíl zajistit dokumenty z archívu německé rozvědky na základně německých diverzantů a tím zajistit informace o německých záškodnických skupinách v řadách Rudé armády. Trochu jsem nepochopil proč při samotném výsadku skupina skákala z HE111, který byl do barevného filmu vložen z nějakého černo-bílého dokumentu. Stejně tak výskoky ze dveří letounu byly v barvě aby v zápětí film skočil do černo-bílých záběrů na nějaké výsadkáře, načež se vzápětí vrátil do barvy na zem a ukázal jak skupina balí padáky... Por to nenechali výskokem ze dveří prostě do tmy? Nechápu. Tohle míchání hraný reál-dokument mi přijde vždy děsně rušivé! Oproti tomu německý paravýsadek záškodníků nastupoval a odlétl Lisunovem... Nechápu.Samotná akce přepadu základny byla taková kapslíková za spolupráce s partyzány a tak jiná oproti jednotkám britských Commandos či amerických Rangers. Tady na to vlítli za bílého dne a první úser bylo vygranátování strážných věží s těžkými kulomety.... :-). jakmile padla brána, naběhl dovniř zástup partyzánů a vyčistil vnitřní prostor základny... Z hlediska bojových scén to bylo slabé, z hlediska takového náhledu do činnosti ruských záškodnickcýh skupin, kdy v případě neúspěchu to pro dotyčné znamenalo jen ,,mučení a smrtˇ'' to jistou cenu mělo. Já dávám za dva gruzínské koňaky. * *(4.2.2017)

• Všežrout

Tento film má nejvíc akce v samotném názvu...(3.4.2011)