Ej Hlemýžď

Z vojenského cvičení výsadku "jižních" proti "severním". Volně navazuje na film V ostře sledovaném pásmu, který se mi zdá přece jen trochu lepší než tento Otvetnyj khod. Hlavní postavy jsou vesměs stejné, režisér je ale jiný - Michail Tumanišvili. ()

Wacoslav1

Mohlo to bejt lepší než první díl, ale tady to opět zabil režisér svou statickou a nudnou režií. Neakční nuda.20% ()

Martin741

Dvojky su regulerne slabsie filmy. jednicka - V zono osobogo vnimaniya bol znesitelny priemer s nadhernou prehlaidkou sovietskej vojenskej techniky. Dvojka - Odvetnyj chod - zrezirovana Tumanisvilim /ma na svedomi sovietsku odpoved na Ramba Osamela Plavba/ uz nema cim zaujat, ale vojnove sceny boli na urovni- a ne, ze ne. 60 % ()

majo25

Akčný film, v ktorom vlastne o nič nejde. Príbeh sa scvrkáva iba na bojový výcvik vrámci sovietskej armády. Automaticky som tak čakal v priebehu deja nejakú nadstavbu, napr. že sa na scéne objavia zlí Amíci a dobrí Sovieti im vyprášia zadky, alebo niečo podobné. Nedostavila sa však žiadna nadstavba. To ani nebol film pre sovietskych občanov, to bol film pre americkú armádu v čase studenej vojny ako ukážka hrozby - aha, čo všetko máme v našej armáde: lietadlá, delostrelecké batérie, vrtulníkové formácie, lode, obrie vznášadlá a samozrejme odvážnych mužikov, ktorí sa vrhajú strmhlav akcii. Postavy sú celkom sympatické, občas sa vydarí aj nejaká tá akcia či súboj (asi sebaobščina), ale inak je to neplnohodnotný film. ()

wewrka

Tak slabší druhý díl točí i Sovětská kinematografie. Taky se to promítalo v ČSSR - kdysi jsem to viděl a teď se celý film těšil na hlášku "Posviťte nám!" (Slečna seržantka posvítila kalašnikovem). U nás jaky by film téměř neexistoval, tak jen na YouTube jsem si tedy dal po 30 (+/-) letech ruskou verzi (a docela jsem se chytal). Děj je podobný jako v Ostře sledovaném pásmu - vojenské cvičení a paragáni musí splnit úkol... Hezké záběry na Černomořskou flotilu a výbavu (dobrý), pokus o citové scény (slabý). ()