Protiútok

Ответный ход

(Sovětský svaz)

Drama / Akční / Dobrodružný / Válečný

Sovětský svaz, 1981, 84 min

Dvojky su regulerne slabsie filmy. jednicka - V zono osobogo vnimaniya bol znesitelny priemer s nadhernou prehlaidkou sovietskej vojenskej techniky. Dvojka - Odvetnyj chod - zrezirovana Tumanisvilim /ma na svedomi sovietsku odpoved na Ramba Osamela Plavba/ uz nema cim zaujat, ale vojnove sceny boli na urovni- a ne, ze ne. 60 %(23.5.2015)

Velkom dobry film, s vyuzitim vojenskej ruskej techniky. Trosku horsia kvalita zaberov ale cely film si viete pozriet na you tube. Dokonca sa k tomu daju zapnut slovenske titulky. https://www.youtube.com/watch?v=dsQqX-9FTro&t=11s(25.12.2018)

Z vojenského cvičení výsadku "jižních" proti "severním". Volně navazuje na film V ostře sledovaném pásmu, který se mi zdá přece jen trochu lepší než tento Otvetnyj khod. Hlavní postavy jsou vesměs stejné, režisér je ale jiný - Michail Tumanišvili.(28.5.2006)

Tak slabší druhý díl točí i Sovětská kinematografie. Taky se to promítalo v ČSSR - kdysi jsem to viděl a teď se celý film těšil na hlášku "Posviťte nám!" (Slečna seržantka posvítila kalašnikovem). U nás jaky by film téměř neexistoval, tak jen na YouTube jsem si tedy dal po 30 (+/-) letech ruskou verzi (a docela jsem se chytal). Děj je podobný jako v Ostře sledovaném pásmu - vojenské cvičení a paragáni musí splnit úkol... Hezké záběry na Černomořskou flotilu a výbavu (dobrý), pokus o citové scény (slabý).(1.4.2012)

• Frantisek.Fu

15%(26.1.2019)