Reklama

Reklama

Recenze (9)

betelgeuse 

všechny recenze uživatele

Film jasně překračující žánrový film (noir) směrem k mravnímu dramatu; studie padoucha, který je namísto intrikujícího Zla představitelem chorobného oportunizmu. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Scénář: Dalton Trumbo pod pseudonymem. Občas to šustí papírem (budování vztahu příliš dlouhé, finalé příliš rychlé), hodně interierových scén (v druhé části vyváženo scénamy z pouštního ghost townu), ale bez THE PROWLER bychom neměli klasiky jako BODY HEAT. ()

Reklama

Topco 

všechny recenze uživatele

Van Heflin je ako podivínsky policajt a sociopat naozaj creepy. Asi jeho jediná rola, kde som ho naozaj docenil: jeho výkon ma bavil od prvých sekúnd. Akurát ten jeho osudový románik s osamelou ženou hlásiacou lupiča mal na môj vkus príliš rýchly spád. Bála sa sliediča a lupiča; napokon nakúpila človeka, ktorý sa jej fatálne vlúpil do života... PS: Porovnania s Body Heat (a Poistkou či Poštárom) sú mimo. Toto nebol klasický noirový trojuholník a plánovanie „perfect crime“ z pozície dvojice... ()

StaryMech 

všechny recenze uživatele

Od nezvyklého prvního záběru po spádné poslední dějství v nevadské poušti sevřený a svíravý vzrušoun, který zpochybňuje vzorečky a divákům nenabízí žádná cukrátka : jistý kritik jej shledal nejznepokojivějším z klasických černofilmů. Losey ho natočil pár měsíců předtím, než ze své a McCarthyho vlasti nadobro odešel ; scénář napsal další nežádoucí Dalton Trumbo (do titulků se nedostal, zato poskytl hlas neviditelné postavě manžela-diskžokeje) pod jménem Huga Butlera, octnuvším se zakrátko jakbysmet na černé listině ; spolu s "S.P. Eaglem" neboli Samem Spiegelem film produkoval v titulcích rovněž neuvedený John Huston, jenž rok nato vyměnil ovzduší Výborem kádrovaného Hollywoodu za irské větrno. Asistent režie : Robert Aldrich. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Prehodený koncept, kde je homme fatale, ktorý žene prehodí celý svet hore nohami vyniká hlavne skvelým finále v púštnom meste duchov Calico. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama