poster

Lupič

 • anglický

  Prowler, The

Krimi / Film-Noir / Thriller / Drama

USA, 1951, 92 min

 • liquido26
  ****

  Zajímavý film noir o tom, co se vám může přihodit, pokud vás někdo v noci pozoruje oknem a vy zavoláte policii. Trochu bych vyčetl pomalejší tempo, ale jinak to mělo dobrou atmosféru, skvělého Van Helfina a napínavý závěr.(7.8.2012)

 • movie
  ***

  Scénář: Dalton Trumbo pod pseudonymem. Občas to šustí papírem (budování vztahu příliš dlouhé, finalé příliš rychlé), hodně interierových scén (v druhé části vyváženo scénamy z pouštního ghost townu), ale bez THE PROWLER bychom neměli klasiky jako BODY HEAT.(11.10.2017)

 • Flego
  ***

  Výsadou filmu je stavba príbehu, tá je prepracovaná do detailu a divák má možnosť sledovať obeť a páchateľa. Mohlo to však mať vačšie tempo.(9.2.2015)

 • betelgeuse
  ****

  Film jasně překračující žánrový film (noir) směrem k mravnímu dramatu; studie padoucha, který je namísto intrikujícího Zla představitelem chorobného oportunizmu.(6.2.2009)

 • StaryMech
  ***

  Od nezvyklého prvního záběru po spádné poslední dějství v nevadské poušti sevřený a svíravý vzrušoun, který zpochybňuje vzorečky a divákům nenabízí žádná cukrátka : jistý kritik jej shledal nejznepokojivějším z klasických černofilmů. Losey ho natočil pár měsíců předtím, než ze své a McCarthyho vlasti nadobro odešel ; scénář napsal další nežádoucí Dalton Trumbo (do titulků se nedostal, zato poskytl hlas neviditelné postavě manžela-diskžokeje) pod jménem Huga Butlera, octnuvším se zakrátko jakbysmet na černé listině ; spolu s "S.P. Eaglem" neboli Samem Spiegelem film produkoval v titulcích rovněž neuvedený John Huston, jenž rok nato vyměnil ovzduší Výborem kádrovaného Hollywoodu za irské větrno. Asistent režie : Robert Aldrich.(20.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace