Hotel "Století" aneb Historie jednoho pokoje

• Kanada

Century Hotel

Drama / Mysteriózní / Romantický

Kanada, 2001, 95 min

Hodně zvláštní film ... a asi to bude tím, že není tak trochu americký. A vůbec, já mám slabost pro anglofonní kanadskou tvorbu, i když ji znám hlavně z televizní obrazovky (díky ČT). Děj je dost nahuštěný - vlastně je to skládanka z krátkých povídek, které jsou vyprávěné tak nějak na několik částí, na přeskáčku. Což je celkem neokoukané. Nicméně hlavní význam spatřuji v pocitové rovině filmu (o-ano láska, ale nejen ona :-) Pro mě téměř neznámé herecké tváře odehrály své party nadprůměrně. Musím konstatovat, že jsem přistoupila na tu zvláštně dějově-vizuálně podmanivou hru v nočních hodinách se vším všudy, a vůbec toho nelituji.(8.6.2006)

• hirnlego

Když už nic, tak alespoň nějaká ta celkem osobitá atmosféra by se zde chvílemi dala najít...(11.3.2007)

• Djkoma

Jeden pokoj a různé doby. Jednoduchá myšlenka byla rozvedena velmi nudně, zapleteně a bezsmyslu. Osudy lidí, kteří tam bydlí měli být trochu zajímavější a poutavější.(26.7.2006)

Hodně zajímavá záležitost, na kterou jsem narazila během půl roku 2x a vždy jen náhodou, ale rozhodně nelituji. 65 %(6.9.2007)

Velice zajímavý a zvláštní film, který by se typově hodil do filmového klubu. Musím pochválit scénografy, celý děj se totiž odehrává v jednom pokoji a je zajímavé sledovat proměny, které přicházejí s uplývajícím časem. Herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni a samotní herci nejsou zas tak neznámí, i když taková Chantal Kreviazuk je známá jako zpěvačka. Sečteno, podtrženo, kvalitní film pro inteligentního diváka s otevřenou myslí.(29.6.2006)