Pan Prokouk v pokušení

Československo, 1947, 7 min

Karel Zeman

Karel Zeman

Antonín Horák

Cihla, malta, cihla, malta, cihla, panáček, malta, cihla, panáček, malta, lahvinka, cihla, lahvinka, lahvinka, soudeček - takhle se domek nestaví, milé děti. Pracovník musí být střízlivý, což je hezká idea, nudná moralita a velké sci-fi. Já jsem totiž střízlivého zedníka ještě nepotkal, ani jsem o něm neslyšel a přesto se vesele kolauduje, takže nač kritizovat něco, v čem je náš národ skutečně silný.(8.9.2016)

Jeden z kraťasů prvopočátku Zemanovy tvorby a už na velmi slušné úrovni.(6.11.2009)

Příliš moralistické, ale Zeman je prostě dokonalý.(18.8.2009)

Alkohol je metla ľudstva.(28.4.2013)

Lekce pro děti na téma alkoholismus pod učednickou taktovkou mistra Zemana. Aneb nejlepší kombinace k vidění!(4.5.2019)

Děti sice naprosto nemohli tušit co dokáže alkohol, ale byly jistě z příběhu tak vystrašené že z nich v budoucnu byli jistě jen abstinenti...(25.2.2019)

Panu Nešporovi se musí tento film velice líbit. A můj latentní alkoholizmus dostává na hýždě :)) Pokušení je obrovské a člověk musí mít stejně jako u cigaret a drog Velkou Vůli a nebo se musí vsadit :) A pokud pokušení podlehne, ten vsazený, mohl by sázku splnit, protože jinak to hodně vypovídá o charakteru)(2.5.2008)

Krásný příběh o alkoholu a pokušení, svým poněkud starosvětsky vypadajícím poselstvím pravděpodobně dobřě konvenoval s dobou budování nové obce, státu (1947, že). Ale vůbec to nevadí, lehká naivita doby je přebita krásným zpodobněním přitažlivosti alkoholu - a především zpodobněním toho, jak chlast dokáže měnit vidění reality. Moc hezké, mělo by se promítat na setkáních alkoholiků.(18.10.2007)

Moc smutné, animace perfektní. Let pana Prokouka je velmi pěkně udělán.*** Ve zkratce: Pan Prokouk staví dům.(19.5.2010)

K filmu jsem se dostal úplně náhodou, protože je to bonus DVD Cesta do pravěku. Krátké a výstižené vyprávění o démonu zvaném alkohol. Příběh o velké vůli a odhodlání zbavit se závislosti, poté co člověk zjistí, jaký zničující vliv na něj alkohol má. Kéž by v reálném byli lidé tak úspěšní jako pan Prokouk.(28.2.2009)

Jako kluk jsem smysl moc nechápal , ale byla to má oblíbená postavička!!(18.6.2017)