Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Němý chlapec je uvězněn ve svém bytě se zlověstnou příšerou, když si přeje splnit největší přání svého srdce. (JasonCZ)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Další minimalistickej horor za pár babek, jehož tvůrci ale dobře vědí, že o penězích to neni. Vypustili z knížky kouzelnýho džina a prostě se bavili filmařinou, která sice nestrhne, ale aspoň zkrátí nudnej večer. Kamera je pěkně wanovská, soundtrack ujde, klučina se snaží a příběh – byť jednoduchej – je lepší než z kdejakýho hororovýho sequelu, prequelu, spinoffu nebo interquelu, za který scénáristi berou miliony. Horor, na kterej nemůžu kydat hnůj, ale ani si ho oblíbit. ()

tron 

všechny recenze uživatele

The Djinn je zvláštny film. Spočiatku sa tvári ako neškodná osemdesiatková spielbergovčina, potom sa začnú diať dosť drsné veci, ale nie extra drsné, pretože hlavným hrdinom (treba dodať, že vcelku znesiteľným) je dieťa. Niektoré momenty fajn, ale ako celok... divné. A ten byt mal akú rozlohu, 300 metrov štvorcových? ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Na Rottenech se zase jednou zbláznili. Nesmyslně přechválená lowbudgetová indie duchařina, která patrně inkluzivně sbírá chválu hlavně proto, že se jedná v podstatě o one-boy-show, jejímž hlavním hrdinou je malý, němý, traumatizovaný chlapec, ze kterého kamera v podstatě nespustí oči. Jako nic proti tomu, klučina se snaží, ale hororově to teda nefunguje skoro vůbec, a nic jiného v tom není. Děje má The Djinn tak málo, že i ke střídmé ani ne 80minutové stopáži má co dělat, aby se vůbec doplazil. Chvílemi jsem ten film v myšlenkách vyloženě telepaticky tlačil, aby už se kurňa trochu pohnul. Aneb, když nevíte co by, hoďte tam červenej filtr a náhodně se s kamerou pár minut pohybujte po bejváku. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Počas dlhej noci, keď je doma úplne sám, nájde Dylan (Ezra Dewey) tajomnú knihu, v ktorej objaví návod, ktorý mu má pomôcť získať všetko, po čom túži. Rozhodne sa tajomný rituál vykonať, ale ešte netuší, že spolu s jeho želaním prichádza na svet aj neznáma entita, ktorej bude musieť čeliť. - Ani si nepamätám, kedy som naposledy videl takýto nevyrovnaný horor. Strašidelné scény sú spracované presvedčivo, ale je ich len pár a mimo nich sa vo filme takmer nič nedeje. Možno je to tým, že chlapec v hlavnej úlohe je nemý, ale aj tak som mal pocit, že sa to celý čas len vlečie. Ani v závere sa to nejako extra nevystupňovalo a vyvrcholenie ma dosť sklamalo, ale tých 75 minút sa tomu kvôli dobrej hudbe, pekným maskám a decentným efektom podla mňa obetovať oplatí, aj keď by sa tomu v mojich očiach ovela viac hodila krátkometrážna podoba o dĺžke cca 20 minút. + herec z At the Devil's Door ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Sám doma s duchy, aneb další nudná levná sračka, kterou kritici vyhajpovali kdo ví kam! Opravdu nevím, který horor mě letos nasral víc, ale Djinn si může podat ruce s Vigilem a Nightem, protože všechny tři mi příjdou podobně nudné, nezáživné a vlastně i zbytečné. Hlavní hrdina je malý chlapec, který je němý, je astmatik, má obrovskou jizvu na hrudi a světě div se, že není i autista či na vozíčku, aby s ním divák, co nejvíce soucitil. Doufal jsem, že to bude tak trochu variace na Wishmastera, ale kdepák žádné zajímavé plnění přání či úkolů, na to může divák rovnou zapomenout. Hlavní hrdina provede spell z knížky a přeje si, aby se mu vrátil hlas, avšak tím povolá nadpřirozenou entitu k sobě do baráku a musí s ní přežít hodinu, aby se kouzlo splnilo. Djinn dokáže na sebe brát podoby různých lidí, takže tam je buď ohavný černý CGI kouř, který nesnáším anebo se tam straší obyčejným chlapem, což je pravděpodobně Táta hlavního hrdiny! Došlo i na ženskou, které teda dali překvapivě i masku ( z Kauflandu), ale celkově to stojí za hovno. Ve filmu se téměř nemluví, lekačka snad ani jedna!, gore samozřejmě žádný, bodycount 0, děj o ničem, atmosféra jalová a zábava nikoliv. Minuloroční Come Play je opravdu o 2 třídy výše a pokud se Vám nelíbil ani ten, tak s tímhle raději neztrácejte čas vůbec. I při krátké stopáži 80 minut, mi přišlo, že ten film prostě nechce skončit. 3/10. ()

Zajímavosti (1)

  • V islámské a arabské mytologii jsou Džinové duchové vysoké inteligence, kteří jsou schopni převzít formy zvířat a lidí. Džinové nejsou ani dobří, ani zlí, ale věří se, že mohou posednout lidi. (JasonCZ)

Reklama

Reklama