poster

Pan Prokouk, přítel zvířátek

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1955, 10 min

Režie:

Karel Zeman

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Karlos80
  ****

  Hudba: Zdeněk Liška, Scénář: Karel Zeman. Maloměšťácký dobromyslný a kladný hrdina pan Prokouk, polozapomenutý hrdina loutkového filmu, pomocí něhož režisér Zeman pranýřoval lhostejnost, byrokracii a další společenské nešvary, se v tomto jeho předposledním filmečku myslím že opět perfektně osvědčil. Kdo si ale dnes na něj krom nějakých pamětníků vzpomene? Měli by ho dávat určitě víc, podobně jako jiné Zemanovi ať už hrané snímky..Sami víme že těch kreslených se od něj moc nedočkáme, takže musíme jen doufat, nic jiného nám v tuto chvíli bohužel nezbývá..Ale zpět k filmu: zde bych vyzdvihl na svou dobu opravdu krásnou a čistou kameru, jistou nápaditost a vynalézavost, čistotu všech loutek a interiérů a do toho hezký hudební doprovod to vše bylo také nezanedbatelné. Krásná scéna je ta na hlavní ulici, kdy dojde ke srážce automobilů a tramvaje a jedině pan Prokouk který jede na kole se zvířátky přilepenými za zády, z této nehody vyvázne zdráv a bez nějaké větší újmy. A dopis na rozloučenou od svých zvířátek muselo kde jaké dítě tehdy obrečet.. Opravdu se jedná o jeden z těch lepších dílů z celkem osmi epizod. Za 4*.(9.3.2007)

 • DDT
  *****

  Pan Prokouk je trestuhodně opomíjeným hrdinou českého animovaného filmu. Zcela nepochopitelně snad nikdy nešel ani v televizi (a ta jak známo sežere všechno). Pro mě je ovšem postavičkou přímo kultovní a osmimilimetrovoá "originálka" Přítele zvířátek zasáhla svou silou už několikátou generaci. Pravda, zatím jenom mé rodiny, ale kdo ví, možná přijde čas, kdy všichni Hurvínkové a jim podobní zmizí v propadlišti dějin a pan Prokouk, Jacques Tati loutkového filmu, opět získá slávu, která mu dávno náleží.(3.1.2003)

 • Braddy
  ****

  Tento díl se mi musím říct líbil asi zatím ze všech "Prokouků" nejvíc. A pokud mě někdo neopraví, troufnu si říct, že obsahuje největší hromadnou havárii v dějinách českého loutkového filmu:-)(26.3.2005)

 • harycek
  ****

  Jako kluk jsem Prokouka přímo miloval!!(18.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace