Milan (Mel Novak), Dasha (Olya Lvova), Jack (Jon Miguel) a Dara (David Prak). To je tím elitných zabijakov, s ktorými nie je radno sa zahrávať. O tom sa presvedčil aj šéf ruskej mafie. Ten, aj napriek dohode, odmietol vyplatiť štvorici dohodnutú odmenu a namiesto toho ich nanútil ešte do ďalšieho riskantného podniku – obchodu s drogami medzi inými dvoma zločinnými organizáciami – talianskou mafiou a jakuzou. Oklamaní žoldnieri zorganizujú obchod po svojom a stanú sa majiteľmi pekného balíka peňazí a rovnako aj veľkého množstva omamnej látky. Ich počínanie však vyvolalo rozhorčenú reakciu všetkých zúčastnených zločineckých skupín. Poľovačka na Milana a jeho tím môže začať. (beso74)

beso74

Začať treba nejako pozitívne, nuž tento film sa ževraj dostal do pozornosti zostavovateľov Guinessovej knihy rekordov. Dôvod? - Množstvo vypálenej munície (a zbraní). Nájdete tu automatické zbrane, pištole, guľomety, samopaly čo plameňomety. Nanešťastie aj neskutočne ohavnú počítačovú animáciu - vyletujúce CGI nábojnice a plameňomet sú jedným z najhorších efektov, aké som v poslednom čase videl. Akcie je síce veľa, ale strašne úboho zosnímaná, nikto sa ani nepokúša kryť - zaporáci sú hlúpi a tak sa neskryjú a tí na správnej strane zákona musia mať okolo seba asi nejak auru, ktorá ich chráni pred guľkami. Nápad je to nevídaný - postaviť štvoricu nájomných žoldnierov proti 4 najmocnejším zločineckým organizáciám sveta, vznikol však len chaos, zločinci sa na plátne objavia nakrátko, aby boli postavení pred hlaveň makety zbrani, zaznel výstrel a zaliala ich ohyzdná PC krv. Je to veľmi zlé, nanešťastie však nie natoľko, aby to bolo zábavné. Jedna hviezdička z milosti za niekoľko starých známych tvárí, hoci napr. taký Mel Novak nevedel hrať nikdy a bohužiaľ, na staré kolená je to ešte horšie. ()