poster

Kongo

Drama / Horor

USA, 1932, 86 min

Kamera:

Harold Rosson
(další profese)
 • liquido26
  ****

  Walter Huston hraje mrzáka, který žije s několika nohsledy v chatce uprostřed džungle a čeká na den, kdy se bude moct pomstít muži, který způsobil jeho zranění a odvedl mu manželku. Rozhodne se tedy z konventu unést jeho dceru, udělat z ní alkoholičku a nakonec se jí chystá předhodit jako oběť pro rituál domorodců. Tomu chce zabránit projíždějící doktor, který se do ní zamiluje. Před-kodexový film plný násilí a zkažených postav, které by se o dva roky později na plátně objevit nemohly (např. onen zamilovaný doktůrek je docela silný narkoman). Dějově bych to viděl spíš na tři, ale co se nápadů a postav týče, tak si to zaslouží lepší hodnocení. Zaujme také poměrně nezahalená Lupe Velez.(13.3.2014)

 • vitekpe
  ***

  Jiste ne horor, spis takova "dirty" podivana. Walter na voziku tomu vladne, Virginia stale spinava, Lupe stale zpocena...a prislo mi, ze cely film slysim stale ty africke monotonni bubny. Vubec si nevzpominam na jinou hudebni linku. 3+(20.4.2015)

 • Oktavianus
  ***

  Drama? Ano. Tragický příběh o lidské krutosti? Může být. Ale horor? Pokud vás nevyděsí pohled na bubnující černošské domorodce nebo zlého člověka, můžete si toto žánrové zařazení zvesela škrtnout. Film mi hodně připomínal knížku Josepha Conrada Srdce temnoty, kde jsem mezi tamním obchodníkem Kurtzem a Flintem v podání výborného Waltera Hustona nacházel překvapivé paralely. A to nejen proto, že se i román odehrává na Kongu. Příběh mě celkem bavil, taková pecka, že bych film chtěl vidět ještě jednou, to nebyla, ale za jedno nahlédnutí do temnot lidské duše to určitě stojí. Speciálně doporučuju sledovat Lupe Velezovou. To byl parádní kousek...(22.8.2013)

 • Dellamorte
  ****

  Film,ktorý sa nezaoberá so žánrovým zatriedením, tu ide o snahu a herecký prejav zúčastnených . Podobné snímky Ma naučili sledovať (bros thx ) a tam sa cení to herectvo a nie hľadanie vypatlaných vnútorností, čriev useknutého čokoľvek z čohokoľvek., alebo strach , ktorý nedá znalcom zaspať mesiace. Walter v invalidnom kresle - brilantný a v jednom okamžiku Mi napadlo " AFRICKÁ KRÁĽOVNÁ ". Možno mylka. Ale aj tak, Horror - ee.(30.5.2012)

 • Campbell
  ***

  Spíše drama a trhiller. Horor rozhodně ne. Jeden chlap co nemůže chodit si vylévá zlost na všem a na všech v okolí. A nakonec na to sám doplatí. Tohle je snad jeden z prvních filmů který dokázal vyvolat nějaké smutnější emoce. Ten chlap byl fakt hajzl ale zároveň díky konci mi ho bylo líto. Jinak se jedná o průměr který rychle uteče a člověk na něj zapomene. Chlápek co hrál toho nechodícího chlapa tak ho zahrál skvěle. To plazení a celej jeho profil byl parádní.(26.11.2013)

 • - Během natáčení se Virginia Bruceová, představitelka Ann, provdala za herce Johna Gilberta. (Oktavianus)

 • - Předlohou filmu se stala divadelní hra s názvem "Kongo" autorů Kilbourna Gordona a Chestera De Vondeho, která měla premiéru 30. března 1926 a v níž hlavní roli Flinta hrál Walter Huston. (Oktavianus)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace