poster

Návrat do budoucnosti

 • USA

  Back to the Future

 • Slovensko

  Návrat do budúcnosti

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1985, 111 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 109)

 • golfista
  *****

  Jako zjevení zapůsobil tenhle film v roce 1985 jak v amerických kinech, tak ve "zbytku" světa. Fenomenální úspěch byl dílem především scénáristů a režiséra Zemeckise. Ale co by byl BTTF bez Martyho - M.J. Foxe a doktůrka Browna - CH.Lloyda ? Jejich postavy přesně zapadly do připraveného schema a vše dohromady dalo nezapomenutelný zážitek netradičního Sci-fi, na které se nezapomíná.(17.5.2003)

 • POMO
  ****

  Osemdesiatky, vrchol spolupráce Spielberg/Zemeckis… Maximálne zábavné, nápadité, inteligentné, kultivovano vtipné, s citlivo podanými hlbšími myšlienkami. Film, ktorý nerobí hanbu pojmom „popcorn“ alebo „(ultra)happyend“. Prečo sa už dnes také nenakrúcajú? Prečo žijeme v tak depresívnej dobe? Keby som nebol filmom doteraz nedotknutý a hodnotil ho v dobe vzniku, zrejme by to bolo za 5*.(3.11.2008)

 • Cival
  *****

  Vtipná a chytrá oddychka s dokonalým sympaťákem Foxem v hlavní roli. S kytarou je lepsi nez Kodym s Mayem dohromady... Jinak dokonalý prototyp nenáročné, ale ne blbé popcornové komedie pro celou rodinu (to se nerovná mluvícím zvířátkům a Eddiemu Murphymu).(21.12.2002)

 • Houdini
  ****

  NFR 2007, Oscar 1 : Střih zvukových efektů + 3 nominace: Scénář, Zvuk, Píseň - "The Power of Love"(22.2.2004)

 • Galadriel
  *****

  Skvělý příběh, výborní herci a originální zápletka. Přišel se spoustou skvělých hlášek a například teorie Dr.Emmeta Browna o totálním paradoxu mě taky vždycky dostane ;-). Jeden z nejlepších a nejpropracovanějších sci-fi všech dob.(22.2.2003)

 • Gemini
  ****

  Trilogii Back To The Future jsme rozebírali asi ve tři ráno, když nám končil maturitní ples a šli jsme zmrzlým Hradcem Králové do nejbližšího nonstop podniku, a i když byla opravdu nechutná zima (a byli jsme docela v náladě), došli jsme k tomu, že je to super. A to se mi normálně tohle cestování časem hnusí víc než francouzské situační komedie s převlékáním, zmatky, ztrátami paměti a dvojníky. Pošahanec Lloyd, mladíček Fox, takové decentní změny budoucnosti, létající DeLoraine a hafo dalších vychytávek mění podstatné náležitosti mého vztahu k tomuhle "žánru"...výjimka holt potvrzuje pravidlo. I když si neodpustím říct, že doktor Brown musí být opravdu génius, protože 7,62mm ze dvou metrů opravdu není málo:)(15.2.2003)

 • Blizzard
  *****

  Srdeční záležitost mého mládí, miluji sci-fi filmy a cestování časem jsem byl vždy fascinován. Už samotné dobrodružství při napravování časového kontinua spolu s vtipnými hláškami a jednoduchým pojetím této jinak složité problematiky tvoří z tohoto filmu lehkou akční jízdu, kterou si prostě užíváte. Upraveným DeLoreanem bych se sice neprojel, ale jezdit do práce na antigravitačním skateboardu byl vždy můj sen. Christopher Lloyd v podání praštěného Dr. Emmetta Browna a Marty McFly jako správný teenagerský slušňák jsou vydařená dvojka a oba provádějí dost bláznivé kousky. Hlavní motiv OSTu, který složil Alan Silvestri je prostě skvělý. I přes lehce laděný béčkový nádech celé trilogie se jedná o nezapomenutelný zážitek jedné z nejlepší sci-fi komedie všech dob. (9/10)(6.12.2003)

 • Tosim
  *****

  Co jsou Star Wars pro sedmdesátá léta, tím je tato trilogie pro osmdesátky... Komedie i vážné téma namíchané v tom nejlepším hoolywoodském stylu...co víc si přát!(6.7.2002)

 • Matty
  ****

  Nostalgicky chlácholivá komedie, která kořeny osmdesátých let hledá v letech padesátých (a nejsou to jenom béčkové filmy s Ronaldem Reaganem). Podvratnost dvou méně jednoznačných dekád mezi tím musela být v zájmu udržení konzervativních amerických hodnot vynechána. Hustota narážek na emblémy 80. let (aerobic, Calvin Klein, skateboard, walkman) film mění v katalog retro výrobků. Film mohl ve své době zároveň sloužit jako podobný vzor toho, jak se chovat a k čemu vzhlížet, jakým je v jeho fikčním světě reklamní plakát se šťastnou, veskrze patriarchální a konzumu oddanou rodinou z padesátých let. Právě v takovouto rodinu se v závěru příznačně mění McFlyovi. Lepší popkulturně zabalený vzorek reaganovské ideologie těžko najdete. Zato lepší komedie o časových paradoxech by se jistě našla. 75% Zajímavé komentáře: JohnnyD, Dale, liuk(28.1.2006)

 • Radyo
  ****

  Skvělá komedie s výborným Michaelem J. Foxem a kvalitně potrhlým Christopherem Lloydem. Výborná zápletka, která je v dalších dílech dovedená až do extrémní dokonalosti. Člověk se až diví, že to všechno tvůrci dokázali tak precizně a hlavně logicky poskládat dohromady.(22.7.2002)

 • Malarkey
  *****

  Počátek té nejdokonalejší trilogie, kterou jsem od mala prostě neskutečně žral, jinak se to říct ani nedá, a po dlouhé době jsem se na ní podíval znova a opět prostě nemůžu jinak než za pět hvězdiček. A to se mi neztratí, věřím tomu, nikdy. První díl sice není nejlepší, ale je to počátek velkého příběhu, a to je hodně podstatné. --- Co je? Co je? Je to žhavý? - Přímo studený.(22.8.2008)

 • T2
  ***

  Rozpočet $19miliónovTržby USA $210,609,762Tržby Celosvetovo $388,300,000▐ ▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $5,514,726 //počet predaných kusov 576,011║ __ Tržby za predaj edície Back to the Future - The Complete Trilogy na Blu-ray v USA $23,310,117 //počet predaných kusov 606,006Tržby za predaj Back to the Future Trilogy na DVD v USA $727,319 //počet predaných kusov 27,558║ Čaro 80.rokov z tohto filmu pekne dýcha, len škoda že som tento film nevidel prv, určite by ma to viac nadchlo, dnes mi to príde dejovo už dosť okukané, ničím extra zvláštne, aj keď sa to celkom dobre pozerá o tom niet pochýb. /65%/(1.12.2008)

 • Djkoma
  *****

  První díl jedné z mých nejoblíbenějších trilogií. Jednička je skvělí začátek. Mladý a skvělý M.J.Fox. Ukázka zručnosti R.Zemeckise.(19.6.2004)

 • Marigold
  ***

  Vidět to poprvé v letech pubertálních, kdy jsem podobné skazky hltal otesánkovským stylem, asi by to bylo jasných pět hvězdiček. Bohužel jsem se k Zemeckisově legendární sci-fi dohrabal až minulý týden, což na nadšení poněkud ubírá. Příběh je velice zábavný, některé gagy i situace velice fajn, ale trochu mě opruzuje ten "teenage spirit" a nezaměnitelná estetika let 80., kterou věru nemusím. Opravdu dobří jsou oba titulní představitelé, zábavná je i hra s vlivem minulých činů na věci budoucí. Prostě hodně povedený hybrid s fajn nápadem a kvalitním scénářem. Ale stárnoucí... marná sláva.(19.9.2006)

 • gouryella
  ****

  Prvni dil vyborne trilogie, ktere se podarilo vytezit opravdu hodne z tematu cestovani casem.(30.7.2002)

 • Anthony
  *****

  Zemeckis natočil typický spielbergovský film - to znamená úžasnou podívanou plnou humoru i napětí - to je přesně ten typ filmů, co mám rád. Finále je natočeno absolutně dokonale. Sedmnáctiletého Martyho hraje skvěle tehdy 24-letý Michael J.Fox (v pokračováních bude postavě stále 17, ale Michaelovi 28), výborný je i Christopher Lloyd. A Silvestri si vyhrál s hudbou. Film byl nominován na Oscara za scénář (Zemeckis a Bob Gale), zvuk a píseň (Power of Love) a získal ho za zvukové efekty.(27.7.2003)

 • Pohrobek
  ****

  Porušování časoprostorového kontinua, nejrůznější vedlejší reality a pořádný dějový zmatek v tom dobrém slova smyslu v akci. Pádný a svou přitažlivostí asi nepřekonatelný příspěvek do věčného cestování časem, kdy je vynikající nápad navíc sklouben s nostalgickým ohlédnutím za starými dobrými časy. Dokonale "vychytaný" a stupňovaný scénář, zběsilé tempo filmu a neoddiskutovatelně sympatický hlavní hrdina, naprosto perfektně ztělesněný Michaelem J. Foxem, činí z tohoto filmu nejlepší možnou zábavu pro pohodově strávené dvě hodinky, kdy si člověk ještě říká, že musel při filmu dokonce zapojit mozek.(28.12.2004)

 • Superpero
  *****

  Jó Zemeckis holt nikdy nezklame. Zatím se mi líbili všechny jeho filmy a Návrat do budoucnosti je toho zářným příkladem. Michael J. Fox a Christopher Lloyd prokazují neobyčejný komediální talent. (Jako ostatně všichni v tomhle filmu), nesmím zapomenout na vybroušený scénář (Darth Vader z planety Vulkán) a vůbec tenhle film je prostě super.(17.2.2005)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $19 million tržby celosvetovo : $381,109,762(30.4.2007)

 • Dever
  *****

  Po pozretí celej trilógie môžem s kľudom na srdci povedať, že Back to the Future je jedna z najviac na seba nazdväzujúcich sérií akú som kedy videl a to už ich niekoľko za sebou mám. Ako sci-fi fanúšik nemám ani najmenší dôvod filmu niečo vytknúť.(31.3.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56