Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Osemdesiatky, vrchol spolupráce Spielberg/Zemeckis… Maximálne zábavné, nápadité, inteligentné, kultivovano vtipné, s citlivo podanými hlbšími myšlienkami. Film, ktorý nerobí hanbu pojmom „popcorn“ alebo „(ultra)happyend“. Prečo sa už dnes také nenakrúcajú? Prečo žijeme v tak depresívnej dobe? Keby som nebol filmom doteraz nedotknutý a hodnotil ho v dobe vzniku, zrejme by to bolo za 5*.(3.11.2008)

 • Fiftis
  *****

  Cestovanie v čase bolo, je a dúfam, že vždy bude veľmi zaujímavou témou. Navyše keď je to celé spracované takou zábavnou formou, tak film len tak neomrzí. Jedná sa o úplne nádherný pohľad na stroj času so všetkým, film nepôsobí nijak veľmi vedecky ale ani mu nechýba určitá, i keď dosť nadnesená logika, ktorá je pri spracovaní takejto témy potrebná. Rovnako potešia hlavní predstavitelia, ktorí pôsobia dosť sympaticky. Rád by som si vyskúšal, vrátiť sa do 50.rokov.(17.11.2014)

 • Matty
  ****

  Nostalgicky chlácholivá komedie, která kořeny osmdesátých let hledá v letech padesátých (a nejsou to jenom béčkové filmy s Ronaldem Reaganem). Podvratnost dvou méně jednoznačných dekád mezi tím musela být v zájmu udržení konzervativních amerických hodnot vynechána. Hustota narážek na emblémy 80. let (aerobic, Calvin Klein, skateboard, walkman) film mění v katalog retro výrobků. Film mohl ve své době zároveň sloužit jako podobný vzor toho, jak se chovat a k čemu vzhlížet, jakým je v jeho fikčním světě reklamní plakát se šťastnou, veskrze patriarchální a konzumu oddanou rodinou z padesátých let. Právě v takovouto rodinu se v závěru příznačně mění McFlyovi. Lepší popkulturně zabalený vzorek reaganovské ideologie těžko najdete. Zato lepší komedie o časových paradoxech by se jistě našla. 75% Zajímavé komentáře: JohnnyD, Dale, liuk(28.1.2006)

 • Ruut
  *****

  UPDATE 2019: prostě legenda a ty vtípky na Calvin Klein atd … ----- Viděno říjen 2015 v kině při obnovené premiéře - no obecně je fajn tyhle klasiky občas vytáhnout znova na světlo, ale pokud nejste zaritý fanda serie (ne nejsem), tak je to spíš taková roztomilá pohodová připomínka úděsného stylu oblékání v "chlupatých" osmdesátých letech.(21.10.2015)

 • salahadin
  *****

  Návrat do budoucnosti aneb jak přijít o iluze o rodičích. Tyjo! Marty mohl být svým otcem a zároveň svým synem! Ale do toho bych taky nešel. Jen by bylo dobrý mrknout se, jak dospívali rodiče, možná bychom je mohli taky občas trochu srovnat! Tenhle film je od začátku do konce našláplej a baví. Žádná nuda, žádná bezduchá blbost. Parádní scénář, parádní všechno. Bravo, Amíci...(9.11.2013)

 • - Marty (Michael J. Fox) v ochranném obleku pouští Georgovi (Chrispin Glover) během spaní hudbu v přehrávači Aiwa MK-PO2 MKII. (GreatestFan)

 • - Budova strednej školy Hill Valley je v skutočnosti Whittier High School. Na tejto škole študoval aj bývalý prezident USA, Richard Nixon. (m.a.t.o.)

 • - V tomto filmu byly v roce 1955 přítomny celkem 4 DeLoreany: První, se kterým přiletěli Marty (Michael J. Fox) a Doktor Brown (Christopher Lloyd), druhý, se kterým přiletěl starý Biff (Thomas F. Wilson), třetí, se kterým se měl Marty vracet do roku 1985 (první film) a poslední, který byl schovaný Doktorem Brownem v dole. (vojtaruzek)