Návrat do budoucnosti

• slovenský

Návrat do budúcnosti

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1985, 111 min

Porušování časoprostorového kontinua, nejrůznější vedlejší reality a pořádný dějový zmatek v tom dobrém slova smyslu v akci. Pádný a svou přitažlivostí asi nepřekonatelný příspěvek do věčného cestování časem, kdy je vynikající nápad navíc sklouben s nostalgickým ohlédnutím za starými dobrými časy. Dokonale "vychytaný" a stupňovaný scénář, zběsilé tempo filmu a neoddiskutovatelně sympatický hlavní hrdina, naprosto perfektně ztělesněný Michaelem J. Foxem, činí z tohoto filmu nejlepší možnou zábavu pro pohodově strávené dvě hodinky, kdy si člověk ještě říká, že musel při filmu dokonce zapojit mozek.(28.12.2004)

Návrat do budoucnosti je pro mě kult a klasika dobrodružné sci-fi. Film, který ovlivnil a okouzlil už několik generací. Snímek jsem si po mnoha letech připomněl a musím uznat, že neztratil vůbec nic ze své působivosti a zábavnosti. Naopak bych řekl, že je toto nadčasové dílo stále lepší a lepší, zkrátka zraje jako dobré víno. Film, který baví od začátku do konce a má výborně vystavěnou zápletku, která do sebe krásně zapadá. Michael J. Fox na kytaru válí jako o život, stejně jako na skateboardu a Christopher Lloyd, který hraje potrhlého, ale geniálního vědce Browna, je taktéž skvělý. Vynikající podívaná.(7.2.2010)

Ani nevím proč, ale dlouho mi tahle netradiční sci-fi série unikala a až po letech (léto 2007), kdy stále neztratila nic ze svého atraktivního vypravěčského stylu, jsem si užíval trable kolem stroje času, u kterého nikdy nevíte, kam, jak, proč a do jaké doby přesně zamíříte – respektive jaká další dobrodružství si pro vás hračička Robert Zemeckis připraví!! Mimochodem pokračování (1989) mi překvapivě přišlo ještě o něco více svižnější a vybroušenější!!(8.8.2007)

"Mé jméno je Darth Vader. Jsem návštěvník ze vzdálené planety Vulkán." Opravdu Calvine Kleine? A nejsi spíš Marty McFly, se kterým chce "parkovat" jeho vlastní máma? Ano, je to složité. Ale taky zábavné a má to ten nejšťastnější happy end všech dob. Přesto se mi z toho nezvedá žaludek. Místo toho dostávám chuť oprášit kytaru, ukrást plutonium, projet se na prknu s kolečkama a potrápit nějakého toho namachrovaného Biffa. Tolik chutí mi dá málokterý film.(26.3.2018)

Snad můj nejoblíbenější film s M.J. Foxem. Nejen on to zde však zahrál perfektně. Taktéž geniální/šílený Christopher Lloyd zde předvedl perfektní výkon. Tento film o cestování časem je prostě povedený po všech stránkách a dočkal se i neméně povedených pokračování. I kdž je teda pravdou, že první díl je nejoriginálnější a asi i nejhodnotnější. A nejoblíbenější scéna z filmu??? Rozhodně M.J. Fox stojící na posteli svého otce v protiatomovém oblečku a říkající "Jsem Darth Vader z planety Vulkán..." :D :D::D :D 9/10(8.1.2007)

• - Ve filmu je 9krát viditelná Pepsi. (GreatestFan)

• - Robert Zemeckis a Bob Gale pojmenovali Martyho (Michael J. Fox) po asistentovi produkce jejich filmu Ojetá auta (1980). (GreatestFan)

• - Když v tomto díle doktor Brown pošle Einsteina do budoucnosti vzdálené jednu minutu, pes tu celou minutu není. Tím pádem, když v druhém díle cestují do roku 2015, tak by také neměli celých 30 let existovat, a tak by nenarazili na své já o 30 let starší. Jde jen o delší časový úsek, ale princip je stejný. (A7X92)