poster

Návrat do budoucnosti

 • USA

  Back to the Future

 • Slovensko

  Návrat do budúcnosti

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1985, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Nostalgicky chlácholivá komedie, která kořeny osmdesátých let hledá v letech padesátých (a nejsou to jenom béčkové filmy s Ronaldem Reaganem). Podvratnost dvou méně jednoznačných dekád mezi tím musela být v zájmu udržení konzervativních amerických hodnot vynechána. Hustota narážek na emblémy 80. let (aerobic, Calvin Klein, skateboard, walkman) film mění v katalog retro výrobků. Film mohl ve své době zároveň sloužit jako podobný vzor toho, jak se chovat a k čemu vzhlížet, jakým je v jeho fikčním světě reklamní plakát se šťastnou, veskrze patriarchální a konzumu oddanou rodinou z padesátých let. Právě v takovouto rodinu se v závěru příznačně mění McFlyovi. Lepší popkulturně zabalený vzorek reaganovské ideologie těžko najdete. Zato lepší komedie o časových paradoxech by se jistě našla. 75% Zajímavé komentáře: JohnnyD, Dale, liuk(28.1.2006)

 • Gilmour93
  ****

  Calvin Klein, námořník, Darth Vader z planety Vulkán, Jimi Hendrix, ale i bojovník s efektem motýlích křídel, libyjským terorismem a Oidipovským komplexem (počít sám sebe je krvesmilstvo jak od Heinleina). Tím vším musí Marty McFly být, aby po svém nechtěném výletu do minulosti byl... Je fajn čas od času usednout do Zemeckisova DeLoreanu a na displeji nastavit následující údaje: Měsíc: Chytrost. Den: Dobrodružství. Rok: Nenáročnost. Čas: Zábavy. Vsadím se, že načas zapomenete na návrat do budoucnosti..(24.12.2014)

 • lamps
  *****

  Je to už skoro neskutečných třicet let, ale tahle dobrodružná sci-fi komedie si své místo mezi žánrovou elitou stále drží naprosto suverénně a nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom mělo něco měnit. Vždyť takhle originální, zábavný a dokonale promyšlený scénář se nerodí v hlavách scénáristů zrovna každý den, navíc ještě pod vedením režisérských mágů Roberta Zemeckise a Stevena Spielberga. Prostě paráda, nemůžu než chválit. Vizuální stránka je i po těch letech úžasná, rozpletení celého příběhu jednoduše nemá chybu a herecká dvojice M.J.Fox a Christopher Lloyd se snad pro tuhle legendární třídílnou sérii narodila. A to, jak se tvůrci s nastavenou laťkou vypořádali ve druhém dílu, je opravdu neskutečné. 100%(29.9.2012)

 • T2
  ***

  Rozpočet $19miliónovTržby USA $210,609,762Tržby Celosvetovo $388,300,000▐ ▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $5,514,726 //počet predaných kusov 576,011║ __ Tržby za predaj edície Back to the Future - The Complete Trilogy na Blu-ray v USA $23,310,117 //počet predaných kusov 606,006Tržby za predaj Back to the Future Trilogy na DVD v USA $727,319 //počet predaných kusov 27,558║ Čaro 80.rokov z tohto filmu pekne dýcha, len škoda že som tento film nevidel prv, určite by ma to viac nadchlo, dnes mi to príde dejovo už dosť okukané, ničím extra zvláštne, aj keď sa to celkom dobre pozerá o tom niet pochýb. /65%/(1.12.2008)

 • Xmilden
  *****

  Myslím, že časem tento film dozrává jako víno. Alespoň v mém případě tomu tak je. Pokaždé co jej vidím znovu tak přihazuju jednu hvězdičku navíc. Takže jej vidím potřetí a už je to za 5 hvězd. Cestování časem a s ním spojené dobrodružství vlastně s tímto dílem teprve začíná. Ale nudit se u něj opravdu nejde.(6.4.2007)

 • - Když Marty (Michael J. Fox) navštíví v roce 1955 svého otce McFlye (Crispin Glover) doma jako Darth Vader v obleku proti radiaci, má v prvním záběru za pasem fén, ve druhém a třetím záběru ho už nemá. Ve čvrtém záběru však opět je. (josefnovak)

 • - Tento film, rovnako ako každý iný, kde sa objavuje cestovanie v čase, je oficiálne zakázaný v Číne, pretože tamojšej vláde sa nepáči tematika vracania sa do minulosti a prepisovanie udalostí. (HelenOfTroy)

 • - Když Marty (Michael J. Fox) ujíždí před Libijci v DeLoreanu, je několikrák záběr na ukazatel rychlosti. Pod ním je ale vidět počítadlo ujetých kilometrů, která se ale při každém záběru mění (z 33064 na 32992, a poté na 33062). (Chevees)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace