UPDATE 2019: prostě legenda a ty vtípky na Calvin Klein atd … ----- Viděno říjen 2015 v kině při obnovené premiéře - no obecně je fajn tyhle klasiky občas vytáhnout znova na světlo, ale pokud nejste zaritý fanda serie (ne nejsem), tak je to spíš taková roztomilá pohodová připomínka úděsného stylu oblékání v "chlupatých" osmdesátých letech.(21.10.2015)

Originálne, to áno. Nedá sa zaprieť, že fantázii a k tomu perfektnému prepletenému scenáru sa tu hranice nekladú a skĺbiť komické, sci-fi prvky s podstatnou dávkou napätia tiež nie je hračka. To mi ale akosi nestačí k plnému hodnoteniu. Možno mi vadila tá, akási infantilnosť spracovania v niektorých scénach. 85%.(26.10.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Marty a profesor mění minulost i budoucnost svých rodičů a svou. Jinak sestoupí s planety Vulkán Darth Vader a roztaví jeho tátovi mozek :) Trailer: http://www.csfd.cz/film/10128-navrat-do-budoucnosti/videa/(22.10.2011)

"Mé jméno je Darth Vader. Jsem návštěvník ze vzdálené planety Vulkán." Opravdu Calvine Kleine? A nejsi spíš Marty McFly, se kterým chce "parkovat" jeho vlastní máma? Ano, je to složité. Ale taky zábavné a má to ten nejšťastnější happy end všech dob. Přesto se mi z toho nezvedá žaludek. Místo toho dostávám chuť oprášit kytaru, ukrást plutonium, projet se na prknu s kolečkama a potrápit nějakého toho namachrovaného Biffa. Tolik chutí mi dá málokterý film.(26.3.2018)

Je to už skoro neskutečných třicet let, ale tahle dobrodružná sci-fi komedie si své místo mezi žánrovou elitou stále drží naprosto suverénně a nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom mělo něco měnit. Vždyť takhle originální, zábavný a dokonale promyšlený scénář se nerodí v hlavách scénáristů zrovna každý den, navíc ještě pod vedením režisérských mágů Roberta Zemeckise a Stevena Spielberga. Prostě paráda, nemůžu než chválit. Vizuální stránka je i po těch letech úžasná, rozpletení celého příběhu jednoduše nemá chybu a herecká dvojice M.J.Fox a Christopher Lloyd se snad pro tuhle legendární třídílnou sérii narodila. A to, jak se tvůrci s nastavenou laťkou vypořádali ve druhém dílu, je opravdu neskutečné. 100%(29.9.2012)

• - Černý pick up, který se ve filmu objevuje, je přesněji Toyota Hilux pickup Deluxe 4x4 Xtracab. (ajaxx)

• - Robert Zemeckis a Bob Gale pojmenovali Martyho (Michael J. Fox) po asistentovi produkce jejich filmu Ojetá auta (1980). (GreatestFan)

• - V novinách, které Marty (Michael J. Fox) z roku 1955 čte, je napsáno „Saturday, 5 November“ („Sobota, 5. listopadu“). Ten den byla skutečně sobota. (Varan)