Ve jménu lásky a povinnosti (TV film)

• Německo

Trenck - Zwei Herzen gegen die Krone

Trenck

Dve srdcia proti korune

Drama / Romantický

Německo, 2002, 2x89 min

Mně se to líbilo. Působivá hudba, co se přesně hodí k filmu, herci neokoukaní, dobře vybraní. Jo, je to taková historická romantika, ale pěkná a Alexandře Marii Laře její lásku k Trenckovi věřím. Trenck není žádný krasavec, ale charisma mu nejde upřít. Aspoň ne v tomhle filmu. Za mě tedy plný počet.(9.8.2014)

smyšlený příběh s některými existujícími postavami. Přesto si nemůžu pomoct, účastnila jsem se natáčení na zámku v Miloticích (točilo se i na několika dalších místech v ČR) tak jsem prostě ovlivněná :-)(17.5.2008)

Prostě se mi to líbilo, tečka.(10.9.2008)

Lacinné kostímní hrátky, přesto nejsou nudné, byť k jednomu ke kouknutí.(29.9.2009)

Příšerně rozvleklé a místy hodně nudné. na druhou stranu některé svižné akční scény mně svou dokonalostí přímo vyrážely dech. Na to, že je to televizní film, jsou i skvěle zvolené exteriéry a kvalitní herci. Mohlo by to být mnohem víc hvězdiček nebýt té přímo ubíjející délky. U druhé, naprosto zybtečné části snímku jsem se skoro nudil až k smrti. Celý snímek se dal úplně v pohodě shrnout do hodiny a půl a ne do tří hodin. Viděl jsem obě části hned za sebou a vydržet to byl kumšt. Ještě štěstí, že to tvůrci osvěžili mnohdy tak výbornými akčními pasážemi.(16.12.2009)