poster

Návrat do budoucnosti III

 • USA

  Back to the Future Part III

 • Slovensko

  Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (617)

 • golfista
  *****

  Třetí díl, který se točil téměř ve stejnou dobu jako díl druhý má opět výborný scénář. Originální pohled na divoký Západ si mě získal téměř stejně jako první díl. On návrat do minulosti, kde je možné se opřít o známá fakta vyznívá přeci jen víc vtipně a věrohodně než nepředvídatelná budoucnost. Zemeckis tady navíc využil známé situace z natočených westernů, z nichž se mi nejvíc líbí pocta Leonemu s nájezdem kamery přes střechu nádraží na město (Tenkrát na západě - příjezd Cardinálové). A taky Clint Eastwood je dost dobrej :)(17.1.2004)

 • Cival
  ****

  Je to sice skoro stejné jako předchozí díly, ale pořád je to výborná zábava s několika dokonalými momenty. Asi nejslabší díl trilogie, ale i tak velmi důstojné zakončení jedné fantastické komedie.(28.1.2003)

 • Galadriel
  *****

  Podle mě je tohle kritikou nespravedlivě označováno za nejslabší díl. Nebo jinak - ano, poslední díl je o něco malililinko slabší než díly minulé, nicméně to ho ale nesráží dolů z vysoké ligy. Stále jde o inteligentní a hlavně zábavnou sci-fi podívanou okořeněnou prostředím divokého západu, na který se navíc dívá tak trochu jinak, než je ve filmech obvyklé.(22.2.2003)

 • Gemini
  ****

  Završení špičkové trilogie o cestování časem a o tom co z toho (asi) může vzejít. Jenom už mi leze krkem to, že ať jste kdekoliv v čase, vždycky narazíte na lidi co znáte, jenom v jiné době... Alan Silvestri a jeho téma potřetí a naposledy.(14.8.2005)

 • Tosim
  *****

  Takže máme za sebou jednu z nejúžasnějších jízd kinematografie...co vychválit dříve? Propracovaný způsob vyprávění? Výkon Christophera Lloyda? Prostě po zhlédnutí této trilogie jsem měl pocit, že vše je možné. Zapoj do toho svůj mozek a dokážeš všechno na světě. Je vidět, že lidé, podílející se na tomto snímku, zapojili i srdce. Hvězdičkové hodnocení je praktické a dobré, ale po emocionální stránce někdy nejde vyjádřit slovy. Snad se mi to podařilo. I proto je BTTF v mých pěti nejoblíbenějších filmech.(21.2.2003)

 • Tom Hardy
  *****

  Třetí díl mi přijde, co se kauzality týče, nejméně vychytaný. Neříkám, že by byly předchozí díly bezchybné, ale tady mi to celé už tolik neštymuje. Ale je mi to upřímně fuk. Proč? Protože třetí díl je nejen stejně zábavný, jako jeho předchůdci, ale zároveň má naprosto bezchybnou westernovou atmosféru. Nevím, jestli bych označil třetí díl za nejpovedenější, ale rozhodně je můj nejoblíbenější...(27.11.2005)

 • Matty
  ***

  Jeden z dřívějších důkazů, že míchat sci-fi a western vážně není dobrý nápad. 65% Zajímavý komentář: Tom Hardy(28.1.2006)

 • Radyo
  ***

  Poslední díl trilogie je přece jen o chloupínek slabší než předešlé dva, i když námět přenesení děje na Divoký západ je velmi dobrý. Vzhledem k velkému posunu v čase jsou tentokrát některé scény ještě více potrhlé, než v jedničce a dvojce, přesto si film zachovává svou standartní nenásilnou úroveň humoru, který se líbí drtivé většině lidí.(22.7.2002)

 • Malarkey
  *****

  Měl jsem čtyři hvězdy původně, ale nakonec jsem to změnil, protože to do příběhu neodmyslitelně patří jako zbytek trilogie a zaslouží si to tudíž plný počet. Sice Divoký západ je trochu zruky, ale i tak je to důstojné zakončení celého příběhu a zábava stále dobrá. Kéžby takové filmy s tak dokonalým příběhem vznikali i dnes... --- A co jí řeknete? Že se máte vrátit do budoucnosti? Tomu nebude rozumět! Já v tom jedu s váma a taky tomu nerozumím!(22.8.2008)

 • Djkoma
  *****

  Uzavření trilogie jak se patří!!!! Krásně ukončené.Výborně udělané.Skvělá trilogie se vším co k tomu patří.(19.6.2004)

 • T2
  **

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $87,727,583Tržby Celosvetovo $244,527,583/40%/(11.1.2007)

 • gouryella
  ****

  Bál jsem se, že toto třetí pokračování už nemůže nabídnou nic nového, ale nápad s Divokým západem se ukázal býti výborným.(19.9.2003)

 • woody
  *****

  Co říct na závěr:Dokonalé zakončení nejlepší trilogie v historii kinematografie.A děkujeme českým distributorům za ty DVD,fakt lahůdka pro nás fajnšmekry.(28.7.2003)

 • Anthony
  ****

  Trochu pomalejší tempo než v předchozích dílech, v popředí stojí románek mezi doktorem a Clarou, pořád je to ale vtipné a nenudící. Tentokrát si tvůrci pohrávají s westernem (jak se asi tvářil Clint Eastwood, když to viděl). V závěru zrychlíme a čeká nás úžasná akční scéna.(27.7.2003)

 • Superpero
  *****

  Do třetice super. Eastwoodovská finta a indiáni mě spolehlivě rozesmáli.(28.2.2005)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $244,527,583(30.4.2007)

 • TheMaker
  *****

  Nejlepší trilogie na světě !(21.1.2008)

 • Dever
  ****

  Aj keď sa mi tretí diel páčil najmenej, neznamená že ho odsudzujem. Opäť vysoká dávka humoru a dobrodružstva s dokonale na seba nadväzujúcim príbehom. Ono sa asi ani nieje čo diviť, keďže v tom majú prsty Zemeckis a Spielberg. Keby že celá séria je len jeden film s 337 minútovou stopážou mal by určite za 5, ale jednoducho sa mi táto posledná časť nepáčila tak ako prvé dve, preto len 4 hviezdičky.(31.3.2012)

 • Fr
  ****

  dr. Brown je na divokém západě. má štěstí, protože třeba ve středověku by jej určitě ukřižovali. přesto i zde řeší jisté problémy. ty mu způsobí také Márty, který ztrácí hlavu, kdykoliv někdo vysloví jeho jméno. samozřejmě vše dobře dopadne. auto se dá totiž opravit v každém století. a protože dobrý vědec nikdy nezahálí, setkáme se také s Juliusem a Vernem.... zdařilé dokončení trilogie, která vešla do filmové historie, třeba i díky hudbě A.Silvestriho.(27.5.2006)

 • novoten
  *****

  Komentáře o nejslabším dílu série nechávám mimo sebe, protože BTTF jsem vždycky bral jako jeden ucelený příběh. Skoro až nejde věřit, že Zemeckis a Gale vůbec neplánovali trilogii a otevřený konec jedničky původně ponechali jen jako prostor pro fantazii diváků, protože takových nápadů a point, kolik dali do tří filmů, jiní scénáristé potí celou kariéru.(1.5.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31