Komentáře uživatelů k filmu (895)

 • golfista
  ****

  Tak málo slov a žádná nuda ! Který jiný herec by utáhnul takovým skvělým způsobem tak úsporný děj. Bravo Tome !! Každému přeju jeho Wilsona :-)(5.1.2003)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 nominace: Herec HR - Tom Hanks, Zvuk(3.3.2004)

 • Lima
  ***

  Naprosto souhlasím s Tosimem, že si uvědomíme, co je a co není důležité. Ovšem problém je v tom, že právě protikladu - NEZBYTNĚ NUTNÉ PRO ŽIVOT vs. KONZUMNÍ ŽIVOT", mohl Zemeckis využít v mnohem větší míře. To odbyl pouze několika záběry (Hanks u stolu s kraby a zapalovačem). Místo toho nás v závěrečné čtvrtině zavalil citovou lavinou, u které si možná někteří pobrečeli, ale mně vysloveně štvala. Škoda, tak atraktivního tématu šlo využít mnohel lépe a skvostně vyhublý Hanks s božským plnovousem by si to určitě zasloužil.(8.5.2003)

 • Galadriel
  ***

  Sice jsem se nenudila, ale podruhé už bych se na to dívat asi nemohla. Být v hlavní roli někdo jiný, než Hanks, byl by ten film podle mě naprosto neúnosný. Takhle svým herectvím Tom zachraňuje co se dá, ale se zdlouhavým scénářem bohužel nic nezmůže.(22.2.2003)

 • Gemini
  ***

  Nuže...ano, Hanksova herecká studie je pozoruhodná. Ale nějak mi neštymuje, že jsem celou dobu místo zaujetí výkonem přemýšlel o tom, jak bych asi který problém, s nímž se "civilizovaný" člověk v takovéhle situaci zákonitě setká, řešil. Ono co taky chcete dělat u pomalu dvě a půl hodiny trvajícího filmu, ze kterého máte celou tu dlouhou dobu pocit, že "tohleto neskončí blbě, je to přece Zemeckis". Sladkobolné scény s Helen Hunt mě o nějakých závratných kvalitách Trosečníka taky nepřesvědčily, a jediné, co si z něj pamatuji jako skutečně výborný moment, je poslední scéna.(30.7.2006)

 • Tosim
  ****

  Slyšel jsem povídat, že to byla nuda...nesmysl. Skvělý herecký výkon Toma Hankse a spousta emocí a nápadů na opuštěném ostrově i mimo něj. Uvědomíte si, co potřebujete a co není důležité. Na rozcestí stojíme všichni a i bez lidí, které jsme tolik milovali. Musíme dýchat...(8.8.2002)

 • Matty
  ****

  Tom Hanks, volejbalový míč a pustý ostrov. Kdo přežije? 75% Zajímavé komentáře: Grafit, Fr, LuckyStar(29.7.2005)

 • Radyo
  ****

  Postavit film na jednom herci - to se může vyplatit, ale daleko spíše šeredně vymstít. Tady se to Robertu Zemeckisovi vyplatilo, i když filmu k úplné dokonalosti něco chybí. Jak už tady kdosi zmiňuje, ten závěr byl skutečně ještě zbytečně "vyšperkován". Stačilo trochu méně cukru a bylo to lepší. Taky tam mohl být (na úkor onoho závěru) lépe zobrazen "Robinsonův" život ne ostrově postupem času. A ne ukázat, jak se zabydluje a učí přežít, a pak najednou lup a jsme o "x" let vepředu. Ale tohle sice jsou vady na kráse, nicméně je nepovažuju za až tak zcela zásadní, takže dávám čtyři *.(17.2.2003)

 • Malarkey
  *****

  Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Celý film stojí na T. Hanksovi, který dalo by se říct hodinu filmu nepromluví ani slovo ale sám na pustém ostrově dokáže zahrát jeho klasický herecký koncert. Scéna s pádem letadla se podle mě režisérovi velmi povedla. Skok z civilizovaného světa na pustý ostrov je pro diváka celkem šok a jako parťák Wilson by špatný nebyl....do ničeho by vám nekecal. Nakonec film zkazili klasicky americky....ale co naplat je to Americký film!(27.5.2006)

 • Djkoma
  ***

  Tak jsem shlédl Trosečníka, kterému jsem se dlouho vyhýbal a až oblíbená televize Nova mi ho vnutila na sobotní večer. Snažil jsem se nečekat nic, ale nemohl jsem se ubránit pocitu, že přenést děj Robinsona Crusoa do dnešní doby neskončí příliš vydařeně. Z krásné nenucené kritiky dnešního už přetechnizovaného světa se bohužel stal film bez tváře, který neví čím chce být. Jestli bojem jednoho muže za jeho život, jeho lásku nebo jen boj o přežití, protože taková snaha přežít je jen prastarý zvířecí pud. Ze začátku to na kritiku vypadá, hlavní hrdina nemá na nic čas a na osudový let se vydává, i když jeho cesty by měli vést do náruče milované ženy. Bohužel první dny novodobého Robinsona nejsou takové jaké bych si představoval. Představa života na opuštěném ostrově by mě děsila, ale jeho chování moc neodpovídá skutečnosti. Najde balíky od své firmy, ale co udělá? Nic, třeba je ještě za pár měsíců až ho najdou dokáže doručit? Ale no tak nenechte se vysmát. Každý kdo by tam byl by je otevřel hnedka na začátku. Jeho snaha zapálit oheň je výborná, ale netrvalo mu nějak dlouho než si uvědomil, že bude oheň potřebovat? Všechny tyto podle mě nerealistické chybičky se určitě dají lehce přehlédnout, ale to co provedl Zemeckis s časovým skokem a posunutí děje o 4roky to na mě bylo moc. Tohle se tam prostě nehodilo a to mi nikdo nevymluví. Z minuty se stal z trosečníka co neví jak dál a krvácí muž, který si je vědom možností, ví jak chytat ryby a jí syrové maso(kam se poděl oheň?). Najednou má i kalendář, který je vytvořený podle toho pod jakým úhlem svítí slunce. Zvláštní, že věděl i jaký je měsíc. Nevím, jak na to přišel asi to poznal podle toho, kdy padal sníh... Úplně úžasný však byl záběr z vrcholku horu, kdy trosečníkovi kamera koukala před hlavu a ukazovala malý a krásný ostrov v celé jeho půvabnosti i krutosti(ty vlny byly nádherné!). Nebudu dál prozrazovat a už to ukončím. Chyběla mi realističnost života na ostrově a myšlení hlavního hrdiny. Tomu posadil korunu ještě závěr, který se svou nedořečeností snaží uchvátit, ale myslím, že docílí přesného opaku. Kritika doby se tak nekoná a jen je nám puštěn další průměrný film, který měl obrovský potenciál.(30.5.2006)

 • T2
  ****

  Rozpočet $90miliónovTržby USA $233,632,142Tržby Celosvetovo $429,632,142/videl v kine: 85%/(18.5.2005)

 • gouryella
  ***

  Opet klasicky nesvar americkych filkmu. Az na zaverecny naprosto zvytecny happy-end se jedna o velmi zrucne a zajimave natoceny dobrodruzny film. Kdyby skoncil v okamziku Hanksovi zachrany byl bych nadmiru spokojen, takto jen prumer.(30.7.2002)

 • Marigold
  ***

  Trochu přepísknutý film. Tom Hanks je výborný a jeho robinzonáda celkem pěkně načrtnutá, avšak scénář klouzl po povrchu a vrcholem jeho smyku je příšerný a překombinovaný konec, který jasně ukazuje, jak moc si Zemeckis s postavou Chucka Nolanda nevěděl rady. Celý jeho příběh se nakonec utopí v příšerných frázích a natahovaných melodramatických schématech, což vážně zamrzí. Obzvlášť proto, že Hanks je přesvědčivý a výstižný... To málo, co mu umožňuje scénář ukázat z Nolandova nitra předvádí se zápalem a velkou sugestivitou. Jenže nedokáže utáhnout celý film, který je tak polopatický a doslovný, že mi ke konci notně lezl na nervy. Škoda, protože námět i některé dílčí technické kategorie (kamera, výprava) jsou příslibné... Ale výsledek je zbytečně rozmáchlý, patetický a přeplácaný. Přesto zásluhou Hankse poměrně přesvědčivý.(2.2.2005)

 • Anthony
  *****

  Mistrovský film. Hanks měl dostat Oscara (tím spíše, že ho tehdy nepochopitelně vyhrál Crowe za Gladiátora). Kdyby se v průběhu natáčení Zemeckis nezahodil s tou blbostí Pod povrchem, platilo by, že jsem od něj ještě neviděl špatný film. Scény z ostrova natočené s velkým důrazem na realističnost (i hudba zmizela, jsou zde jen zvuky).(7.7.2003)

 • Radek99
  ****

  Novodobá robinzonáda, v níž nezapomenutelný byl především pan Wilson a pak samozřejmě Tom Hanks. Jen málo celovečerních filmů je postaveno pouze na hereckém umu jednoho jediného herce a Tom Hanks tuto one-man show uhrál skutečně se ctí...(13.12.2006)

 • DaViD´82
  ****

  Hanks; nominace na Oskara. Pan Wilson; nic... To myslím nejlépe vypovídá o současném zoufalém stavu v jakém se nachází soudnost Akademie.(20.1.2007)

 • Pohrobek
  ***

  Zatímco Defoeův Robinson byl především o lidském boji s přírodou a tak trochu o tom, že člověk ji má ovládat a opanovat, tady se podařilo celkem vkusně ukázat robinsonství jako boj člověka se sebou samým, i když ten prvotní smysl rozhodně nezmizel. Tom Hanks rozhodně není můj oblíbený herec, ale za to, že mě dokázal udržet takovou dobu, vlastně úplně sám, u obrazovky, si trochu toho respektu zaslouží. Bohužel ten obal je pochopitelně o úroveň níž, a proto jsem asi udělal dobře, že jsem Trosečníka půl hodiny před koncem přepnul a ušetřil se tak typicky americky nechutné happy-omáčky.(30.1.2005)

 • Superpero
  ****

  Hlavní hrdina je člověk který si vytrhává zub bruslí.(24.1.2005)

 • Rob Roy
  *****

  Když Hanks hledal svého Wilsona ve vodě, tak jsem brečel. Skvělý film.(20.12.2003)

 • hirnlego
  ***

  "Vyyyyylznééééééé!" - a já bulela...kde jsou ty časy...(za nostalgickou vzpomínku na Wilsona mám chuť přidat i tu čtvrtou *)(24.8.2006)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $90 million tržby celosvetovo : $429,632,142(30.4.2007)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Alan Silvestri: 1. End Credits - Romancing the Stone ,2. Theme - Back to the Future ,3. Suite - Who Framed Roger Rabbit ,4. Suite - Back to the Future, Part II ,5. End Credits - Back to the Future, Part III ,6. End Credits - Death Becomes Her ,7. Suite - Forrest Gump ,8. End Credits - Contact ,9. End Credits - What Lies Beneath ,10. End Credits - Cast Away(7.5.2011)

 • Fr
  *****

  pokaždé, když vidím tento film, držím chuckovi nolandovi palce. robert zemeckis mě spolu s vynikajícím T.H. v jejich SHOW ONE MAN přinutí prožívat bolest(zub!!), překvapení(rozbalování balíčků), zvědavost(nerozbalení balíčku), přátelství(pátek - tedy wilson), rozčilení i radost(oheň). zábavně vykreslené pološílenství ze samoty(stvoření wilsona), podtržené pouze zvukovou kulisou moře, nám dává možnost vcítit se do pocitů (inteligentního) člověka, který přišel o všední materiálové hodnoty, ale ne o smysl života. také střídavým dávkováním emocí - dramatický ,,odjezd" - uklidnění vedle velryb, bouře - vysílení, pokus o záchranu přítele - beznaděj, udržovali moje smysly stále lačné po dalších a dalších příhodách. bohužel pak přišla záchrana a ,,klasicky" sladký konec. a já děkuji všem zůčastněným za pěkný výlet do ,,duše" trosečníka moderní doby.(15.8.2005)

 • novoten
  ****

  Na rozdíl od ostatních jsem přesně tenhle konec potřeboval. Nebýt pár finálních minut, chyběly by Chuckovým peripetiím emoce a prázdných cest tam a zase zpátky (ať už v doslovném či metaforickém významu) jsem viděl už dost. Zemeckis tyhle hladivě smutné a přitom uvěřitelné nálady umí vskutku jedinečně.(27.5.2006)

 • Viktooorka
  ****

  Tome, ty jsi evidentně nikdy neviděl Survivora, že? Jak je to možné? Příště, než si naplánuješ havarovat na pustém ostrově, zkoukni jednu sérii (doporučuji třeba Amazonku), abys věděl, co máš dělat. Protože každý „normální“ člověk, by šel hledat pitnou vodu, poohlédnout se po přístřešku a využil všechny civilizované pomůcky, v tvém případě balíčky z tvoji společnosti. Ale tobě všechno trvalo tak dlouho. Proč? Raději nechci vědět :o) Naštěstí jsi pak předváděl hereckou baladu, protože málo komu se podaří téměř nic neříkat a strhnout na sebe tolik pozornosti, že se člověk nestačí nudit. Patří ti můj obdiv, který si ale též zaslouží Zemeckis. Tolik krásných scén se jen tak nevidí (hora, vlny, „rozloučení“ S Wilsonem). Moje srdce plesalo a také jsem samozřejmě ………. (doplňte sami) :o) Trosečník se tak pro mě stal nezapomenutelným.(10.8.2010)

 • tron
  ****

  „Znova tu sedím, znova rozprávam – a znova som stratil Kelly. Moju Kelly. Som smutný, ale som jej vďačný, že tam vtedy na tom ostrove so mnou bola. Je preč, ale ja som tu. A musím dýchať ďalej. Veď ktovie, čo mi priplaví zajtrajšok.“ STROSKOTANEC nie je film, akým sa zdá byť. K (desivému) stroskotaniu dôjde až po zdĺhavej polhodine, z ostrova sa do civilizácie dostaneme prekvapivo už polhodinu pred titulkami, Silvestriho hudbu takmer nepočujeme, očakávaná čarokrásna výprava á la Modrá lagúna a Príbehy z Južných morí je nahradená pochmúrnou oblohou, ľudoprázdnymi plážami a smutným šumom mora a usmievavého Piatka nahradila lopta, pomaľovaná krvou (ľudskou). Dôkazom toho, že sa bavíme s inteligentnými filmármi, nie sú len fascinujúce scény (zub, veľryba, obesenie), ale napríklad aj to, že sa nikdy nedozvieme, čo bolo v mcguffinskej krabici. Film mal v čase premiéry problém s tým, že ho každý porovnával s predchádzajúcou spoluprácou Zemeckis/Hanks, FORRESTOM GUMPOM, ale to už máme za sebou. Zostal kus podmanivo strhujúceho filmu s krutým (ale i nádej vyvolávajúcim) koncom na križovatke, čo je prekvapivo dobrá a pritom megajednoduchá metafora. Kino Považan NMnV 2001(17.10.2004)

 • B!shop
  ***

  Prislo mi to jako parodie na Robinsona Crusoea. A ten pekne zbytecnej zacatek a konec, kdyby to trvalo tak 90 minut hodnotil bych vic.(29.1.2005)

 • Karlos80
  ****

  Krásný a silný film, novodobý Robinson, reklama na FedEx a Wilsonový čutací balóny. Tom Hanks, jako vždy vynikající, především ve scéně s rozděláváním ohně nebo na voru. Wilsne, Wilsne...odpusť mi, já si však tento film nikdy neodpustím:-)(28.10.2011)

 • movie
  *****

  Úžasný snímek - patří do mého TOP 10!(29.12.2002)

 • monolog
  ****

  Tenhle film se mi líbil, i když s Robinsonem Crusoe to nemá nic společnýho. Tady nic nevyrábí, nijak nezvyšuje kvalitu svýho života, protože nemá jak ani z čeho. Ale už jen kvůli výkonu Toma Hankse a způsobu financování filmu (začátek a konec zaplatil FedEx a to mezitím cvakl Wilson). Jinak Hanks jako workoholik je zatím nepřekonanej, takhle doufám nedopadnu. Já se vlastně se svou vrozenou leností ani nemusím bát. Námitky tu mám jen k tomu skoku "o čtyři roky později", já osobně bych se klidně i o hodinu dýl koukal na to, jak se s ostrovem sžívá. Ale rejža měl asi halt jiný názor. Ještě by mě zajímalo, co bylo v tom balíčku, kterej neotevřel.(24.2.2006)

 • Boss321
  ****

  Kvalitní režie Roberta Zemeckise a hlavně mistrovské herectví Toma Hanks neuvěřitelně pozvedává ne zrovna moc kvalitní scénář. Hanks nám opět dokázal (pokolikáté už?), že je schopný utáhnout každý děj a zahrát kohokoliv. Kdyby se film lehce prostříhal neváhal bych dát pět hvězdiček.(10.12.2007)

 • Jossie
  ****

  Film, kde je prakticky celou dobu jeden herec a přesto ani chvilku nenudí, je prostě dobrý. S jakou dětinskou radostí jsem s napětím sledovala rozbalení každého balíčku a hádala, k čemu může Chuck ty zdánlivě zbytečné věci použít. Pan Wilson byl dokonalý a ten konec mi vrtá hlavou dodnes. Proboha co mohlo být v tom posledním balíčku?(24.10.2005)

 • RHK
  ****

  Velmi příjemná robinsoniáda s přesvědčivým Tomem Hanksem. Z věčného spěchu FedExu do pomalého šplouchání vln na pustém ostrově, kde je jediným partnerem pomalovaný míč. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10131-trosecnik-cast-away/videa/#(2.1.2009)

 • CheGuevara
  ****

  Téma obroušené hollywoodským způsobem, ale kupodivu to není vůbec na škodu. Poměrně zajímává je scénáristická klička, aby se na tom ostrově aspoň trochu mluvilo, v podobě připluvšího Wilsona. Film, který (aspoň tedy mě) poskytl opravdové emoce a skvělého Toma Hankse. Ale k úplné spokojenosti to zatím není.(16.6.2007)

 • pan Hnědý
  ****

  Také máte občas chuť utéct od všech problémů, od nalinkovaného života a cítit se konečně zase svobodně? Prostě jet a jet a skončit na místě, kde nikdo nebude? A co kdyby to byl opuštěný ostrov? Co byste si s sebou vzali? Mobil, sirky, jídlo, knihy? Jenže, co kdybyste neměli tu možnost a skončili na pustém ostrově bez ničeho s znenadání a poznali stejně jako uspěchaný manažer Tom Hanks, že na opuštěném ostrově je čas pouze relativním pojmem. Jak strašidelné to může na osamoceném ostrově být jsem se přesvědčil v unikátním filmu Roberta Zemeckise a geniálním hereckým dynamitem Tomem Hanksem. Film pro celou rodinu, plný dobrodružství, napětí a odhodlání pro lásku. Kdo by si nepřál Wilsona? :)(20.11.2011)

 • Melies
  *****

  9 / 10 Áno, priznávam, trochu ma štve ten presladený koniec, ale čo na tom, keď bol celý film tak geniálny! Apropo, musíme byť realisti - pochybujem, že sám Zemeckis mal z toho radosť, no hollywoodsky producenti si jednoducho nemôžu dovoliť vypustiť do éteru film, kde sa celý čas promenáduje len Tom Hanks, a na jeho konci otrčí kopytá alebo niečo podobné. To nieje ospravedlnenie, len smutný fakt, takže buďme radi aj za to čo máme. Už spomínaný Hanks sa ukázal ako trefa do čierneho a drží celý film na nohách s ľahkosťou a šarmom jemu vlastným - skutočne si neviem predstaviť nikoho vhodnejšieho na túto úlohu (aj keď looser Steve Buscemi by tam bol celkom vtipný). Je potešiteľné, že ani ostatné aspekty filmu, réžia, kamera, výprava atď, nezaostávajú za hereckými výkonmi... teda výkonom. Dosť bolo rečí - síce s odretými ušami, no pekných päť *.(21.2.2005)

 • BadoXXII
  ****

  Tak teď ti něco řeknu! Radši se vydám na pospas oceánu, než abych chcípnul na tomhle podělaným ostrově a jenom po zbytek života žvanil s pitomým, kulatým balonem!..... Aj napriek pomalému tempu nesmierne zaujímavo natočené a aj keď tu už bolo podobných filmov neúrekom, žiadny z nich doteraz nemal Toma Hanksa. Je jednoducho herecký kráľ. Utiahnuť film úplne sám nedokáže len tak hocikto.(2.10.2011)

 • dobytek
  **

  FedEx mam docela rád. Maj přehledný přepravní listy a sympatický kurýry. Jako reklama na FedEx dobrý, jako film nic moc...(30.4.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Nikdy mne nebavil Robinson Crusoe a s Robinsonem Nolandem je to podobné. To samozřejmě nic nevypovídá o kvalitě filmu, ale vypovídá to vše o mém hodnocení. U mne tu nudu zkrátka nezachránil ani poměrně přesvědčivě zahraný volejbalový míč, ani snaživě se přizpůsobující trosečník a zábavu "nečekaně" nepřinesla ani ta nekonečná reklama na FedEx.(7.10.2015)

 • Shit
  ****

  Byl by to vybornej film, kdyby to trochu zkratily, jinak Tom Hanks zase ukazuje ze do ceho vleze to je dobry(30.1.2005)

 • Dragoni
  *****

  Hned po skončení filmu jsem běžel do nejbližšího sportu koupit si volejbalák od firmy Wilson, bohužel jeho konec, byl velice podobný jako jeho bratříčka ve filmu.... Tom Hanks, ať už je v jakémkoli filmu, vždy se mi bude líbit a jeho herecké výkony jsou vskutku skvostné. 85 %(18.2.2009)

 • flanker.27
  *****

  Už jen to rozdělávání ohně a Hanksův vztek by si zasloužily maximální hodnocení. No a zubní zákrok bruslí - komu přitom neběhal mráz po zádech. Filmu možná trvá trochu déle, než se rozjede, ale stojí to za to. Na ostrově spolu s hlavním hrdinou přemýšlíme, co využít, jak rozdělat oheň a jak přežít. A drží nás při životě jeden obrázek a Wilson. A pak se vrátíme někam, kam už nepatříme...(5.2.2007)

 • Segrestor
  ****

  Když nad tím tak přemýšlím, říkám si, co by asi dělal Bear Grylls na místě Toma Hankse. No jistě, pořád by říkal do kamery, co všechno zrovna dělá nebo jak to chutná. Ale to nemyslím. Pravdou zůstává, že si Tom Hanks počínal na ostrově prapodivně, ale to nic nemění na skutečnosti, že film krásně kontrastuje život v osamocení a život ve světle reflektorů. Akorát dodnes nechápu, proč si mlátil bruslí do bolavého zubu. To bych radši skočil z útesu... nebo se vrátil do Ameriky - to je stejná bolest.(15.6.2011)

 • xxmartinxx
  ****

  Skvělý herecký monolog Toma Hankse, který jen potvrdil, že je opravdu dobrý herec, jenž umí hrát a pro svou roli i lecco obětovat. Celý film Tomovi jeho emoce věříte. Celý film nepochybujete o tom, že je to člověk na opuštěném ostrově. Bohužel to maličko vyzní do ztracena, ale to nevadí... čtyři hvězdy to dá.(9.12.2009)

 • Lynn
  ****

  Režisér Robert Zemeckis si nemohl do této one man show vybrat lepšího herce. Tom Hanks předvádí na plátně naprosto vynikající výkon, celý film táhne vlastně sám a jde mu to zatraceně dobře. K tomu kvalitní režie, scénář a kamera, co víc bychom vlastně chtěli ?(5.2.2005)

 • Hal_Moore
  ****

  Četl jsem pár skutečně kritizujících recenzí než jsem měl příležitost podívat se sám: snímek nemá jen dobrý příběh, který vás určitě donutí představit si, co by jste v takové situaci sami dělali, ale dává také příležitost důkladně se seznámit s hlavním charakterem a s vývojem jeho postavy. Btw je zde k vidění nejrealističtější pád letadla, který jsem kdy viděl. Vaše uši příliš zabrat nedostanou, (je logické, že tu není mnoho dialogů když je příběh o jednom místě s jedním člověkem široko daleko...), film se naopak zaměřuje na herecký um Toma Hankse, který odvedl ohromnou práci!!! Žádný jiný film roku 2000 - snad krom Gladiátora - mne nepřiměl k přemýšlení po opuštění kina.(24.9.2005)

 • gudaulin
  ***

  Je to zvláštní. Trosečník zdánlivě obsahuje všechno, co ho předurčuje k triumfálnímu úspěchu, tedy atraktivní námět, výborné herecké obsazení, velké režisérské jméno, slušný scénář, přiměřeně velký rozpočet a tak bych mohl pokračovat. Přesto to ve výsledku nějak skřípe, cítím určitou nenaplněnost očekávání a čtvrtou hvězdičku se mi dát nechce, jakkoliv je ten film znevýhodněný faktem, že jsem ho viděl v televizi. Na velkém plátně bych se možná přece jen ke čtvrté hvězdičce přiklonil. Přemýšlel jsem, co mi tam přebývá nebo schází, je to částečně určitou melodramatičností, ale pořád jsem nebyl schopný definovat jádro problému. Až mi zrak sklouzl na komentář Marigolda, který přesně popsal to, na co mi scházela slova. Takže tentokrát doporučím hledat myšlenku někde jinde - přesně, jak to Marigold napsal, Trosečník je příliš doslovný, zbytečně rozmáchlý, patetický a přeplácaný. Při vší snaze nestrhne, byť Hanks ze sebe vydává maximum. Celkový dojem: 65 %.(9.3.2015)

 • Gilmour93
  ***

  Spolupráce Hanks - Zemeckis je pro mě ze zištných důvodů stále zakletá. Vzmužte se, bábovky, vždyť Pátek Wilson byl obyčejný míč na volejbal..!(7.7.2009)

 • genetique
  *****

  Utiahnuť dvaapolhodinový veľkofilm s jedným hercom, navyše pod obrovským tlakom a s obrovským podvýživením hlavného predstaviteľa? S veľkorežisérom Zemeckisom a s Tomom Hanksom v hlavnej roli určite áno! Skvelý film, ktorý zobrazuje posun hierarchie hodnôt v existencialistických situáciách, v ktorých sa človek vyskytne. A ako si človek začne vážiť veci, nad ktorými by inokedy mávol rukou. Bravúrne, a scéna so zubom je ozaj hustá! Človek čaká, že možností na ukončenie filmu mohlo byť veľa a kvalitných, no Zemeckis nie a nie a nakoniec aj tak našiel to pravé, jedinečné. Po filme mám jednu Wilsonku čestne vo vitrínke. 90%.(17.5.2006)

 • TheDarKnig
  ****

  Great One Man Show!! Poslední Zemeckisův velmi dobrý film, Tom Hanks zase excelentní, jediné co trochu kazí dojem z filmu je trochu divný závěr. Ale ty první dny na ostrově-prostě super Robinson v moderní době... Lepší 4(3.8.2009)

 • MoRTy
  ***

  WILSONE !!!!!(7.9.2007)

 • sud
  ****

  Film zcela postavený na výtečném hereckém výkonu Toma Hankse (3/4 filmu je na obrazovce sám). Robert Zemeckis odvedl rovněž dobrou práci, i když se film neubrání chvilkové zdlouhavosti (mohlo to klidně skončit záchranou). I tak ale bez uzardění 80%.(20.5.2006)

 • castor
  ****

  Nehybný kámoš Wilson, Kellyiny hodinky a energie z nich, boj se zubem, boj s ohněm, boj o přežití. One-man show dnes už legendárního a tady radikálně hubnoucího Toma Hankse, který nám dopřál nespočet hereckých představení a výborných zážitků. Tenhle je jeden z těch hvězdnějších, přepečlivě předpřipravených k velkým výkonům. Jedno neovladatelné letadlo FedExu v jedné zatraceně nevhodně načasované bouři ho uvrhlo do hladových vln oceánu. Přežil. Workoholik, který se teď musí naučit všechno trochu jinak. A zvítězit třeba nad kokosovým ořechem. A pochopitelně (jsme v americkém filmu) trošku popostrčit svoje dosavadní hodnoty. Vítězný oscarový tandem Robert Zemeckis a právě Tom Hanks každému asi víc chutnal při podávání poetického vyprávění o jednom chlapíkovi, který neoplýval bůhvíjakým intelektem. I tady ovšem míří hodně vysoko. Řemeslná stránka je výborná, emoce fungují, hudební skladatel Alan Silvestri neplýtvá, ale když přijde jeho chvíle, zaboduje. Moc příjemný návrat. Za pár let zas.(1.9.2016)

 • ClintEastwood
  *****

  Film, který se prakticky obešel bez scénáře, protože v jeho druhé (nejdelší) třetině, když je Tom Hanks na ostrově, se baví maximálně s volejbalovým míčem Wilsonem. Krásný snímek, který umí zahrát na divákovi city, což mi někdy vůbec nevadí a toto je přesně ten případ, kdy se rád nechám rozesmutnit. Hanks kvůli roli přibral téměř třicet kilo, aby je pak zase shodil. Helen Hunt je šarmantní jako vždy a celé dílo podtrhuje krásná hudba Alana Silvestriho, která na tento film pasuje jako hrnec na zadek.(12.12.2009)

 • kulyk
  ***

  Ale no - tak já to přznám. Tom Hanks je..........(trochu, někdy, někde).......dobrý herec. Uf. Ani to moc nebolelo. Slušná robinsonáda v malém vápně FedExu. Taky jsem se rozhodl pořídit si vlastního pana Wilsona. Je chápavý, neodmlouvá - jenom netuším, kam mu Tomík vydlabal ten správný, po dlouhodobé abstinenci uprostřed oušnu tolik nutný, otvor. Mě zatím balon vždycky trapně splaskne(8.5.2012)

 • MM_Ramone
  ***

  Moderná variácia režiséra Roberta Zemeckisa na klasickú tému príbehu Robinsona Crusoe. Jeden z vedúcich pracovníkov zásielkovej služby FedEx, Chud Noland, prežije haváriu lietadla, ale to nie je zďaleka všetko utrpenie, ktoré mu osud nadelil. Zachráni sa ako "Stroskotanec" uprostred oceánu na opustenom ostrove. Tam zistí, že aj v dnešnej hektickej, uponáhľanej dobe sa človek môže odrazu ocitnúť úplne sám. Najmä vďaka predstaviteľovi hlavnej úlohy, Tomovi Hanksovi, sa z toho zrodil celkom zaujímavý film. ***(21.2.2008)

 • troufalka
  **

  Přemíra kladných reakcí předem většinou škodí, očekávání je pak příliš velké. Těšila jsem se, jak se z toho zhýčkaného uspěchaného Američana stane pořádný chlap a ejhle – ono nic!! Žádná proměna, střih a je tu hubený lovec po čtyřech letech! No dobrá, nemusím vidět, jak k tomu dospěl krok za krokem, ale k čemu vlastně dospěl? Jistě, naučil se lovit ryby a čekat, co moře vyplaví – a dál? U člověka, který prožil čtyři roky sám na ostrově, bych čekala trochu víc, než hysterický pláč nad prasklou mičudou. Dojemné možná pro Američany, pro mě spíš trapné. Zajímal mě okamžik, když se vrátí mezi lidi – jak bude asi reagovat? Opět střih a máme ho tu pěkně v obleku a v kravatě!!! Přitom Tom Hanks skutečně kvůli filmu zhubnul, předpokládám, že i opálení a vousy byly pravé. Stačilo ho jen oholit před kamerou. Za čtyři měsíce opálení nevybledne ani člověk nenabere svá kila zpět tak rychle. Připadá mi, jako by se ty scény v saku, točily zároveň s těmi před nehodou. To by herec Benda jistě neudělal! A návrat do života? Dalo se na spoustě detailů vyjádřit, čím si prošel a jaká je propast mezi ním a současným světem. Vyústění do ničeho, prázdnota. Nemůžu si pomoc, připadá mi to jako filmařsky odfláknutá práce. Promarněná šance. Trosečník neztroskotal na pustém ostrově, ale na scénáři.(28.6.2013)

 • freddy
  ****

  Tom Hanks a jeho excelentní výkon v roli poustevníka, který se učí žít bez civilizace na opuštěném ostrově a při životě ho drží jen vzpomínky na jeho snoubenku Kelly a imaginární kamarád Wilson, což je ve skutečnosti pomalovaná mičuda. Geniální herectví Toma Hankse tomuto filmu rozhodně pomáhá a jeho mimika a práce s obličejovými výrazy, to je něco, co tento film drží hodně vysoko nad vodou. Režisér Zemeckis rozhodně zvolil správně a je vidět, že spojení Zemeckis a Hanks je spojení vynikající. Na rovinu se totiž přiznám, že filmy z pustého ostrova jsem nikdy neměl rád, Robinsona Crusoe jsem nikdy nedočetl, natož abych ho vyhledával ve filmu, a k tomuto filmu jsem původně přistupoval se skepsí, ale Hanks prostě umí a díky němu je tenhle film, čím je, totiž naprosto dokonalým příběhem jednoho muže, který se pere s přírodou i se svým osudem. A poslední půlhodinka filmu je taktéž velice zajímavá a optimistický konec a hlavně poslední záběr, o kterém si nejsem jist, zdali jsem ho správně pochopil, ale pevně věřím, že ano, je velice zdařilý a povedený. Tleskám režisérovi i hlavnímu herci a za výborný filmový zážitek uděluji jejich dílku čtyři hvězdy.(6.4.2010)

 • Niktorius
  ****

  Vynikající one-man-show Toma Hankse. I když samozřejmě velkou práci udělal i režisér Robert Zemeckis, který - říkejte si co chcete - dodal charakterovou hloubku i "postavě" Wilsona . Od páté hvězdičky film dělí nastavovaný a rozvláčný konec.(26.9.2007)

 • Xmilden
  ***

  Už pomalu začínám chápat v čem je největší problém tohoto filmu Roberta Zemeckise a ten problém překvapivě je Robert Zemeckis.(2.1.2008)

 • Phobia
  ****

  (Komentář obsahuje spoilery!) Beru jako osobní křivdu, že Tom Hanks nedostal za tuto roli Oscara, ale odnesl si ji Russel Vrána za prvoplánovou postavu gladiátora, kterou mohl odehrát třeba i troglodyt typu Dwayne "The Rock" Johnson nebo libovolný orangutan a film by byl stejně úspěšný! Protože "Trosečník" stojí a padá s postavou hlavního hrdiny - bez skvělého hereckého výkonu by to prostě byl těžký propadák. S Chuckem Nolandem jsem prožívala každou nesnáz, frustraci, každé jeho zranění mě přimělo syčet bolestí a na brusle se dodnes dívám s velice rozporuplnými pocity. A jak často vás rozpláče, že někomu uplaval míč? Mně teda v kině padaly po ksichtu slzy jak skleněnky - dlužno dodat při verzi v původním znění. Nic proti dabingu Vladimíra Dlouhého, ale "Trosečníka" neprocítil dostatečně. Za zmínku stojí i samotný pád letadla, který na mě zapůsobil jen o trochu slaběji než kultovní Hanksovo vylodění v Normandii. Zapomenout nesmím ani na fyzický výkon tohoto Pana Herce, ten váhový nepoměr předtím/potom je úžasný a přidává příběhu na přesvědčivosti. Ať jenom nechválím - "Trosečník" má jednu obří slabinu: je dlouhý, zbytečně dlouhý, příšerně dlouhý, giganticky dlouhý a pokud to sledujete v TV, kde Vám do toho jebnou ještě tři prdele reklam a upoutávek, pak je přímo k posrání DLOUHÝ. Zemeckisovi asi nikdo neřekl, že se film dá sestříhat:-/. 73%(11.4.2011)

 • Gimp
  ****

  Super film, ztroskotání na ostrově je sice klišé téma ale není zpracováno špatně. Režisér si dokonce odpustil takové to zrychlené vyborcování hlvní postavy - úplně jsem čekal že uvidím Hankse jak si tam staví nějakou super chatrč a jak se zlepšuje v lovu bůhvíčeho... To že to bylo přeskočeno počítám k dobru. Po návratu ale filmu jaksi dochází dech, už nemá co nabídnout...(30.1.2005)

 • Davies182
  ****

  Působivé drama s několika dobrodružnými vložkami. Tom Hanks v roli obstál na výbornou, pan Wilson pak zdatně sekundoval :-)(11.8.2008)

 • ajuska
  ****

  Velmi dobré zpracování příběhu o novodobém Robinsonovi. Takovýhle film samozřejmě stojí a padá s výkonem herce v hlavní roli a s tím si Tom Hanks poradil na sto procent. Nejzajímavější je první část filmu, kdy se Chuck musí naučit přežít a překonat sám sebe, závěr už je trochu slabší, ale celkový dojem vynikající. Jediné, co mi nesedlo, byl ten poněkud násilný a rychlý skok o deset let dál.(13.1.2006)

 • gogo76
  *****

  Jeden z filmov ku ktorému sa rád vraciam.Ďalšia výborná spolupráca Hanksa a Zemeckisa.Rýchly a ukecaný úvod pôsobí v silnom kontraste s tým, čo bude nasledovať po efektne natočenej havárii lietadla. Samota, ticho, krásna príroda a uprostred toho prekvapený Hanks, ktorý sa zrazu nemá kam ponáhľať. Ostal sám ,iba so svojim divným kamarátom Wilsonom, s ktorým sem tam prehodí pár slov. Vždy pri stretnutí s loptou Wilsom sa už nepozerá na loptu, ale na kamaráta a rovnako pri návšteve zubnej ambulancie sa pýtam, či na trhanie zubov používajú korčule. (Môj zubár nepochopil, ale jeho sestrička ano a dobre sa pobavila). Film, ktorý možno docieli to, že sa na veci okolo seba budete pozerať aspoň trochu inak. Film 100%.(11.6.2009)

 • Hrabka
  ****

  Dobrodružná pecka s Tomem Hanksem v hlavní roli. "Ztracen na pustém ostrově" nikdy diváka neomrzí, když se potom připojí některé nezapomenutelné scény, z filmu se stane jeden z těch nejoblíbenějších daného žánru. 80%(28.12.2007)

 • LiVentura
  ****

  Kdo přežil, já a "Winston". :-)(4.7.2009)

 • cheyene
  ****

  Wilsone!! Novodobý Robinson? Proč ne? Trosečník je film s dobře vystavěným příběhem a perfektním Hanksem v hlavní roli. Můžeme sledovat úsměvné, dechberoucí, dramatické a dojemné scény. Nejvíce jsem si oblíbil "postavu" Wilsona. :) Drobný nedostatek: Když se Noland vrací domů, tak si můžeme všimnout, že zmizí jeho opálení, které měl při odplouvání z ostrova. Jak je možné, že vybledl? :)(23.1.2011)

 • Boogeyman
  ****

  Robert Zemeckis a Tom Hanks je dvojice, která když se sešla prvně, dala světu nejlepší film všech dob. Takže jak jsem četl, že spolu natáčí film o trosečníkovi, který sám uvízl na opuštěném ostrově (Robinsonády jsem vždycky miloval), začal jsem slintat tak, že by se to nelíbilo ani Pavlovovi. Nakonec, ačkoli se jedná o skvělý film, žádný extra boom se nekonal. Hanks opět podává nadoskarový výkon a všechno je to nádherně natočené, přesto tomu chybí ty pravé emoce, především v „civilních“ scénách..(5.2.2006)

 • Shakers
  ****

  Vynikajúca a smutná dráma, ale predovšetkým aj veľmi zaujímavá. Alan Silvestri tradične dobre podporil svojou hudbou emócie a Tom Hanks podáva jeden zo svojich najlepších výkov! Jeden s najlepších filmov od Zemeckisa! Obľúbený soundtrack: What The Tide Could Bring. 85% - 4*(5.2.2017)

 • Jacinda
  *****

  Trosečník jak má být. Btw. Na konci filmu mi bylo Wilsona fakt líto(14.1.2009)

 • juta
  ****

  Ještě to na čtyři hvězdy dalo. Přeci jen i takto dlouhý film docela příjemně utíká, i když počáteční scény i ty po návratu jsou poněkud zbytečné. Chuck měl docela štěstí, že mu moře vyplavilo zrovna takové balíčky, ve kterých byly jen potřebné věci k přežití, tím myslím i Wilsona. :D(17.12.2017)

 • JohnnyD
  ****

  Osamelá romantika Hanks a lopta Wilson alebo originálne spracovanie klasického motívu stroskotanca. Záverečný návrat do reality je tak trpký ako realita samotná.(24.6.2012)

 • 666teen
  ***

  Celovečerní reklama na FedEx. Product placement v praxi....a ten konec, no to snad ne!(26.5.2006)

 • Aky
  *****

  Robinson, ale o poznání hlubší a tím lepší. Také díky genialitě Toma Hankse.(3.5.2014)

 • Satan
  *****

  Skvělý snímek s ještě lepším Hanksem. Trochu překvapivě není nejlepší částí filmu skoro dvě hodiny na pustém ostrově (i když jsou skvělé, bylo to podle očekávání), ale až ten dojemný konec. Celý film je tak zabalený do moderní doby a je vidět, že to snímku jen prospělo.(28.5.2006)

 • Javert
  ***

  Mít "ostrovní" linka větší prostor, bude i hodnocení větší...Děj odehrávající se v civilizaci je tuctový, obyčejný, nudný.(6.6.2008)

 • Cappuccino
  ****

  Trpký návrat domov vo mne zanechal skutočné pocity smútku. A i keď Zemeckis pri stretnutí Chucka a Kelly vôbec netlačil na pílu emócií, s obomi postavami a ich zložitou situáciou som úprimne súcitil. Dávam síce 4 hviezdy, ale už už sa to tiahlo na 5.(10.9.2018)

 • Carol Pifková
  ****

  Ja by som teda neprežila ani deň. To nebolo naozaj?! Nevadí aj tak.(14.1.2013)

 • lamps
  ****

  Nemusím se nijak rozepisovat o tom, jak je Tom Hanks úžasný herec, protože to už všichni dávno dobře víme. Co bych ale měl v komentáři zmínit, je to, že právě Hanksův výkon dělá z Trosečníka tak působivé, dojemné a myšlenkově obsáhlé dobrodružství, které si na každé další zhlédnutí užívám stejně intenzivně, jako napoprvé...(12.10.2012)

 • mzss1
  ****

  Film připomínající Robinsona. Film má skvělý příběh - hlavní hrdina Tom Hanks havaruje letadlem na neznámý ostrov, kde bude muset aby přežil začít žít. Všechno tohle co se ve filmu děje, jak hlavní hrdina stárne, žije na tomto ostrově je skvělé, s tím problém nemám. Nápadů je zde dost. Hudba je celkem slušná. Co mi vadilo, bylo to, když už se film chýlil ke konci. V jedné scéně to bylo dost useklé. Ale nevadí. Nostalgie ve filmu funguje dobře. Celkově se mi film líbí na 82% = ****(19.11.2012)

 • mchnk
  ***

  Americký pohled na ztroskotance, který se nehodlá smířit s životem na pustém ostrově. Na poprvé dobrá podívaná na skvělý herecký výkon Toma Hankse. Chuckovo vnímání času se prostě radikálně změní. Ve filmu je také potřeba trocha štěstí, aby se člověk mohl vymanil z tohoto světa a bojoval o "přežití" ve světě, který předtím nedobrovolně opustil a ve kterém je, na první pohled, vše nesmírně snadné (oheň). Lidská mysl je silná zbraň, která Tě buď zachrání, nebo zahubí.(4.10.2011)

 • DJ Obelix
  ****

  Vyborna one-man show Toma Hankse, ktery zde podava jeden ze svych skvelych vykonu, za ktereho bych mu klidne pridelil 3. oscara, protoze - co si budeme namlouvat - cely film stoji a pada na nem (ovsem "pan Wilson" hraje take skvele :-D). PROC ale musel nakonec prijit tak hollywoodsky melancholicky konec? Kvuli nemu musim strhnout jednu hvezdu, chte nechte(28.2.2007)

 • IQ Tiqe
  ****

  Tom Hanks by si za (tradičně) vynikající výkon zasloužil plný počet, ale bohužel závěr celý snímek dost shazuje, takže nakonec dám 4* se zavřenýma očima.(5.1.2009)

 • Jordan
  *****

  ach, raodsť pozerať na taký film, na takého herca, na taký príbeh . . .dvojica zemeckis/hanks to znova rozbalili, tentoraz trochu komornejšie ale možno o to lepšie(22.7.2005)

 • kingik
  ***

  Tom Hanks spolehlivě film utáhne sám a kvalitní režie Roberta Zemeckise nedává větší prostor nudě. Stopáž však přece jen překračuje únosnou hranici a film se klidně dal o půl hodiny zkrátit, aniž by to výslednému dojmu nějak zásadně ublížilo. 60%(10.2.2009)

 • francis
  ***

  Ten film je částečně super, ale bohužel, jak se blíží ke konci, pořád horší a horší, až se z něj stane rozteklý máslo. Škoda.(9.1.2007)

 • Vodnářka
  ****

  Strhující příběh, návratu Chucka zpět do normálního života by se dal věnovat celý další film.(15.5.2009)

 • WANDRWALL
  **

  Zklamání. Už podle synopse jsem čekal nudu, film mi ji přivodil.(6.8.2010)

 • Okara
  ****

  Jedno z nejslavnějších ztroskotaneckých dramat se dočkalo nadprůměrného převedení na filmové plátno. Naprosto dokonalý výkon Toma Hankse, úchvatně samotářské prostředí po většinovou stopáž spolu s dojemnou hudbou vytváří jednoduchý, ale krásný příběh. Nebýt tolik reklamních vsuvek, závěru, který mi nesedl a pár zbytečně prodlužovaných závěrů dal bych bez váhání všech pět hvězd. Zítra vyjde slunce...a kdo ví, co přinese příboj. 70%(28.6.2012)

 • Sašenka165
  ****

  Moc, moc pěkný film s úžasným Hanksem. Kdyby tam ale ten Hanks nebyl, byl by to čistý průměr. Jedno uznat musím: Hodně mě dostal ten smutný, ale reálný konec...(1.12.2007)

 • swamp
  *****

  "Don't worry, Wilson, I'll do all the paddling. You just hang on." Jen taková zajímavost.. z oficiálního traileru se dozvíte vše. :)(23.1.2012)

 • pepo
  *****

  vynikajúca one man show toma hanksa,ktorý bohvie prečo nedostal oscara.no nič.akademici vedia čo robia.plné hodnotenie nedávam kvôli epilógu.ten mi pripadal hrozne dlhý a trochu na silu. 9/10 a po ďalších zhladnutiach dvíham na 5*(15.6.2003)

 • sarkas21
  *****

  Nejlepší trosečník co se týče natočených filmů o stroskotanci na ostrově(15.12.2011)

 • nascendi
  ****

  Stroskotanec je film so zaujímavým a riskatným námetom, výborne zahraný, ale nevyužívajúci ponúkané možnosti. Zaujímavý je myšlienkou, ako ľahko sa môže človek ocitnúť v situácii, v ktorej sú mu dovtedajšie skúsenosti a schopnosti nanič a je nútený sa veľmi rýchlo rekvalifikovať. Riskantné je nakrútiť film, v ktorom dlhé minúty na obmedzenom priestore hrá iba jeden herec a rozpráva sa iba s Wilsonom. Prekvapilo ma, že práve ostrovná časť filmu vôbec nebola nudná a štvorročný strih považujem za predčasný. Pretože to, čo nasledovalo po návrate som už videl mnohokrát na rozdiel od toho, čo mu predchádzalo. Pri opätovnom zhliadnutí som predsa len jednu hviezdičku pridal. Je po Vianociach 2015 a pred Silvestrom 2016 a mám chuť konať aspoň takéto dobré skutky.(17.11.2010)

 • Kothy
  ****

  Novodobý Robinson Tom Hanks. Na ostrově to nemá lehké. Má toho k dispozici opravdu málo. Nakonec se ale od tamtud dostane. Společnost mu dělá volejbalový míč: "Wilsone!" :D(9.2.2013)

 • Rocky62
  *****

  Srdeční záležitost! nic víc nemohu dodat.(30.4.2009)

 • Bachy
  *****

  Je to klasický nenáročný rodinný Zemeckis. A chápu, že je poměrně těžké chválit film, který je absolutně bez hran a tudíž vlastně nemůže nikomu vadit. Sám s tím mám problém. Trosečník není žádný nejlepší film z nejlepších. To, co očekáváte od variace na Robinsona, dostanete do puntíku. Trosečník je prostě jen dlouhá milá podívaná, kterou bych klidně mohl roztrhat na kusy, ale naštěstí se mi ohromně trefila do nálady a dovedu si představit, že si ji na Vánoce pustím znova.(19.9.2013)

 • Tsuki
  ****

  Tady se Tom Hanks opravdu překonal. Úžasný výkon! ~(4,3)~(12.2.2009)

 • bassator
  ****

  Viděno 1x + 5. 4. 2010 - 1/4 filmu - 75%(5.3.2009)

 • Nettrass
  ****

  Ještě, že máme DHL a PPL... Na FedEx prostě není spolehnutí. Pracují tam ztroskotanci a na tropický ostrov pošlou brusle...Nejspíš se tak jmenují proto, že si dali nějaký fet a to na ex.(12.12.2011)

 • Crocuta
  ***

  Široširý oceán, chatrný vor se rozpadá, Chuck už se vidí na cestě do magické hlubiny... a v tom, kde se vzala tu se vzala loď Zachránkyně. Tedy řeknu vám, má to někdo štěstí...(7.7.2007)

 • SeBig
  *****

  Nejlepší film o ztroskotání. Tom Hanks a jeho nejlepší životní role - ,,Wilsoneee!!"(3.1.2014)

 • Rimmer100
  ****

  Vynikající film, ve kterém ztvárnil hlavní roli trosečníka Tom Hanks. Sice mi není moc jasné, proč film končí tak šťastně, ale rozhodně je v průběhu skvělá atmosféra pustého ostrovu.(11.2.2007)

 • Big Bear
  ****

  Tom Hanks jako Johny Castaway? Warum nicht! Já jsem tento film po hříchu dodnes neviděl. Respektive po dnešek. A jelikož jsem se těšil v dnešním sychravém nečasu na dobrodrůžo na tropickém ostrově, ten úvod ve zmrzlém Rusku mně dost šokoval. Naštěstí po chvilce letoun Fed Ex nabere kurz nad Tichý oceán a já věděl, že letí správně... Trochu mne mrzelo, že Chuck na ostrově moc okatě ,,objevoval'' po vzoru našich prapředků výhody oštípaných kamenů či rozdělávání ohně dřívkem. Chvilkami se i choval dost nelogicky, když mrtvolu člena osádky pohřbil kromě bot se vším co měl ten člověk na sobě. Já vím, je to ekl svlékat nazelenalou napuchlou mrtvolu, ale přeci jen, košile, kalhoty, ponožky, pásek atd... To je na pustém ostrově drahý luxus. Jinak ostrov byl fajn i další peripetie Chucka. Docela se mi líbilo, že to nebylo zaměřeno jen na přežití či jen čas na ostrově, ale po ostrově byl dán celkem velký prostor dalšímu ději. Konec je sice až andělsky pozitivní, ale proč ne. Jediné co nechápu bylo proč se chuck po návratu každému za něco omlouval, že tam 4 roky nebyl.. To byla jeho vina to zřícení? Nebyla. Naopak na ostrově získal ostruhy a každý ho měl brát za machra a hrdinu... Dávám 4 míče zn. Wilson. * * * *(20.2.2016)

 • heyda
  ****

  Až na konečnou pasáž úchvatný snímek. A velká poklona před Tomem Hanksem.(14.4.2009)

 • Slartibarkfast
  *****

  Dokonalý příklad filmu, ve kterém jsou slova zbytečná a přeci rozumíte všemu a je to hit. Dobrodružné drama o novodobém Robinsonovi, který musel strávit na ostrově sám 4 roky vinou letecké nehody. Skvělý výkon Toma Hankse a volejbalového míče od společnosti Wilson. Prožíval jsem to s ním a proto dávám tomuhle filmu 95%(12.11.2009)

 • evulienka3
  ****

  Prečo by som si práve tento film chcela pustiť ak by som sa ocitla na opustenom ostrove (s wifi a elektrinou) ? Preto aby mi ukázal, že v tom nie som sama, aby som získala nejaké tie typy a triky a v konečnom dôsledku hlavne pre to, aby som získala nádej na dobrý koniec. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(9.6.2015)

 • triatlet
  ****

  Podle mě by ten film byl bez Toma Hankse poloviční a asi bych se na něj vícekrát nepodíval. Víc než dobrodružství nebo drama, jak je v označení filmu, beru snímek spíš jako romantickou podívanou. Ale díky Hanksovi a jeho kulatému příteli Wilsonovi (fakt skvělý němý herec) se na film občas rád kouknu. A postava Chucka Nolanda, správný prototyp nadšeného zaměstnance.Kvůli své práci obětuje i soukromí, i když v happyendovském závěru díky své pracovní zarputilosti nachází na konci světa možná nové útočiště...(24.7.2008)

 • Chrustyn
  ****

  Taková one man show ve které exceluje vynikající Tom Hanks. Pro mě nejreálnější pojetí daného tématu.(16.5.2007)

 • Ivoshek
  ***

  Začátek super, průběh filmu celkem fajn, ale strašně natahovaný konec. Místy nuda. Cena za vedlejší herecký výkon panu Wilsonovi.(9.7.2007)

 • ork
  ****

  For ME 82%(1.8.2007)

 • sinp
  ****

  Druhé setkání režiséra Roberta Zemeckise s Tomem Hanksem už nepřetékalo Oscary, nicméně by bylo nespravedlivé ho opomíjet. Scénář o "Robinsonovy" se sice může zdát otřepaný, ale vězte, že když se do filmu zapojí režisér Zemeckisova formátu, tak nás nečeká jen prvoplánové klišé. Do úplného hodnocení však něco chybí. Ve filmu mně štval product placement (to bylo u Amerických filmů snad vůbec poprvé) a chtělo by to scénář... trochu víc "šokující". I tak vás setkání dvou velikánů z největší pravděpodobností nezklame.(2.10.2005)

 • Dr.film
  ****

  Někde jsem četl, že se scénárista William Broyles Jr. nechal na několik týdnů vysadit na upuštěném ostrově, aby nasál tu pravou inspiraci. Když mu po několika dnech už vše začalo lézt na mozek, tak mu mořské vlny na břeh donesli kopací balon. Zda-li mu dal jméno Wilson zůstává otázkou, ale faktem je, že se tahle kulatá věc stala jediným společníkem v samotě a vztah se mezi nimi natolik prohloubil, že si "pan Balon" nakonec vydobyl své nezastupitelné místo i v samotném scénáři filmu Cast Away.(30.1.2005)

 • jonyyy
  ***

  70%(20.7.2007)

 • ad-k
  ***

  Odvážně tvrdím: Tom Hanks není Robinson Crusoe. A jak to mohu vědět, říkáte si asi? Podle historických reálií a dobových faktů je totiž zcela krajně nevpravděpodobné, že by pan Crusoe vlastnil míč značky Wilson... 60%(29.7.2006)

 • duklak2
  *****

  Nejlepší verze trosečníka jaká kdy byla natočena. Výborná scéna jak si Tom Hanks trhá zub.(17.6.2008)

 • Bauer
  ****

  Hodne povedej film s opět výborným Hanksem.Ale ke konci to bylo trošku nudné.Chudák Wilson , to jsem plakal.Nadprůměr.(25.9.2005)

 • PROROK14
  *****

  Veľmi dobrá dobrodružná dráma. Videl som dvakrát a stále sa mi to páčilo. Tom Hanks ako moj obľúbený herec ma zase nesklamal. Na Stroskotanca sa dobre pozerá a určite nenudí. Najsilnejšia scéna bola určite tá keď mu odplával jeho jediný priateľ Wilson. To bolo smutno už aj mne. 85%(14.11.2008)

 • Anderton
  ****

  Film, ktorý tak trochu dopláca na svoje očakávania-od tvorcov Forresta Gumpa. Hanksova one-man show ale určite nie je tak zaujímavá ako minule a v podstate sa jedná iba o nadpriemerný dobrodružný film s nijak výraznou réžiou. Treba ale uznať Hanksovi, že sa na film skvele fyzicky pripravil, niekde som s ním videl rozhovor a hovoril, že musel výrazne kvôli úlohe v krátkom čase schudnúť. Televíznym evergreenom sa pre mňa Stroskotanec nikdy nestal. Vo filme je pre mňa najzaujímavejším motívom čas. Záver (od scény v daždi) je trochu doslovný, čo je škoda a mám pocit, že to bol viac zámer štúdia, ako Zemeckisa.(15.2.2007)

 • BoPo
  ***

  Sám, stále sám. No dobre, ale 138 minút vydrží máloktorý divák bez toho, aby sa nezačal nudit. Ja som vydržal tak na pol. Preto len 3*(22.9.2009)

 • honajz
  ****

  I když trochu nekonzistentní, přesto velmi slušné drama na téma, co všechno už bereme jako samozřejmost, a zda bychom my na takovém pustém ostrově, zhejčkaní pidlivizací, nezhebli už u toho bolení zubů.(10.4.2011)

 • prome
  ****

  Výborné one man show Toma Hankse. Viděl jsem to už snad 4x a stále mě to nějak neomrzelo.(24.6.2008)

 • Jellini
  ****

  Dobře napsaný a dobře natočený film. Herecký výkona Toma Hankse je příjemně pasivní (i když ne pořád). Škoda toho dvojitého happyendu na konci (ten s Helen Hunt - to mohlo být celé jinak, a ten s "ideální", sexy kočkou v cool autě a se psem bych vypustil úplně). A prozatím asi poslední Zemeckisův velký film.(12.6.2012)

 • Fiftis
  *****

  Film je popretkávaný krásnymi scénami drsného ostrova. Nie je núdza ani o dojímavé, citové scény. Jednou z nich je tá, keď sa Chuck snaží na provizórnom plavidle dostať preč z ostrova a odpláva mu jeho jediný priateľ Wilson. Táto scéna ma veľa krát dokázala rozplakať, ale zároveň som v tom momente úprimne držal Chuckovi palce, nech sa mu podarí zachrániť a nech už nikdy v živote neuzrie ten prekliaty ostrov. Film sa našťastie končí happyendom ale tu si ho Chuck plnou mierou zaslúži po toľkom utrpení, ktoré prežil na ostrove. Taktiež pre mňa nezabudnuteľná scéna je tá, keď sa Chuck vezie v aute pri pesničke od Kráľa Elvisa a zazrieť môžeme v aute aj novú loptu. Stroskotanec je krásny a poučný film, ktorý jednoznačne odporúčam každému pozrieť.(10.12.2012)

 • ARI50
  *

  No ono mě to i bavilo a tohle ztroskotání bylo super, příběh zajímavý a herec Tom se hodně snažil ale přišla chvíle mrdáni v hlavě a mě to fakt přestalo bavit, přesto se mi pár věci či scén zalíbilo škoda ale nakonec.(16.11.2018)

 • rawen
  ****

  Hlavně docela příjemná podívaná, která rozhodně nikoho neurazí. Líbil se mi začátek a hlavně pasáž na ostrově, kterou bych roztáhl na úkor rozvláčného a hollywoodsky rozpiplaného konce (i když ne happyendu - aspoň tak). Když už hlavní hrdina stráví na ostrově 4 roky, měl by stejnou představu "věčnosti" dostat i divák. dávám 8/10(27.5.2006)

 • HateBreeder
  ****

  Další ze Zemeckisových tref do černého. Tento snímek, očividně inspirovaný Robinsonem Crusoe, je další One Man Show Toma Hankse, kde tento herec předvádí proč ještě stále patří ke světové herecké špičce. I když se děj odehrává v moderní době, osud zde připraví hlavnímu hrdinovy nemilé překvapení a to že se ocitne sám na pustém ostrově kdesi v pacifiku. Tam si bude muset poradit i bez vynálezů moderní doby a bojovat nejen s přírodou, ale také se svou vlastní osobností, se svou civilizovaností a se strachem, že právě o ni může časem přijít. No ale nejtěžší zkouška na hrdinu čeká až na samém konci filmu. Pro mě to byl zas jeden z vynikajících filmů Toma Hankse+Roberta Zemeckise u kterého sem se bavil ale na konci mě film donutil zauvažovat nad některými věcmi. No snad se ještě nějaké jejich vzájemné spolupráce dočkáme. BTW Wilson rulezzz.(3.6.2006)

 • moviesfan
  ***

  Trosečník má větší ambice než je samotný výsledek. Ztroskotání a následné obydlení ostrova je zajímavé, ale ničím zvláštní. Citová stránka také ničím nevyniká.(7.12.2007)

 • Hismael
  ****

  Říkal jsem si že jeden člověk na jednom ostrově bude nuda. I když se ve filmu nedějí nějaké “velké“ scény jde o skvělý snímek. Vše vypadá dost skutečně,emoce a v tom všem jeden člověk. I když si povídá s míčem, pořád je to zábava. Čekáte že na ostrově bude bůh ví co a že pak to všechno začne? Čekáte marně. Zde jde o čisté přežití v nehostinné krajině. Hanks podal perfektní výkon a já všem tento film doporučuji.(14.12.2007)

 • ProjectAlice
  *****

  Keby mi niekto pred týmto filmom povedal, že mi niekedy bude ľúto za neživou postavou, lepšie povedané za nejakým predmetom vo filme, tak by som sa asi neprestal smiať. Film, v ktorom skoro aj pol hodinu nepadne ani slovo, je jeden z najlepších filmov, v ktorých Tom Hanks hral. Rešpekt režisérovi, rešpekt Tomovi a rešpekt Wilsonovi.(26.2.2011)

 • Terez.S
  ****

  Obdivuju Hankse, že a hlavně jak se mu podařilo tuhle "one man show".. Film si jen tak pluje a je zdánlivě "o ničem", ale přesto dokáže zaujmout a bavit až do konce.(10.6.2007)

 • Handle
  ***

  Horší, než jsem očekával. V podstatě jsme viděli nějaký 20-ti minutový úvod a pak hodinu né příliš záživného života na ostrově, který byl však opravdu brilantně zahraný - a právě Tom Hanks je největším plusem filmu. A poté půl hodinový závěr hrající na city, který se mi bohužel taky moc nelíbil. Film chtěl jistě poukázat na to, jak jsme uspěchaní a pohrát si s životními hodnotami, ovšem bohužel tak trochu skutek utek... Nebýt Toma Hankse, dám filmu ještě míň.(10.4.2011)

 • Goldbeater
  *****

  Výborný film. Tom Hanks podává další ze svých životních výkonů a skvěle ho při tom vede režie Roberta Zemeckise v doprovodu krásné hudby Alana Silvestriho. Moderní obdoba Robinsona Crusoe je i přes svou délku a chvilkovou roztahanost velmi dobrým a napínavým snímkem, od kterého jsem prostě nemohl odtrhnout oči. Konec komentáře může obsahovat spoilery, ale pochybuji, že by se našel někdo, kdo Trosečníka ještě neviděl. Pět hvězd zaručuje už jen ten fakt, že tvůrci dokázali z neživého míče s namalovaným obličejem udělat dokonalou filmovou postavu. Když se Noland s Wilsonem loučí, je to jako jedna z nejbolestivějších scén, které jsem kdy viděl a skoro vždycky mám slzy na krajíčku. Dojemné a nejen to.(10.1.2012)

 • Sawy
  ****

  Celá první část na ostrově je jednoduše výborná.Viděl jsem ji už několikrát a pořád mě dokáže uchvátit.Pád letadla je natočen bravurně a po něm následuje řada dalších nezapomenutelných scén.Tom Hanks je skutečně pan herec,jeho herecká one-man show je úžasná.V téhle chvíli bych se nebránil plnému hodnocení.Jenže to nemůžu udělit,protože jakmile film přejde do závěrečné třetiny,začíná se objevovat nuda a sladkobolné citové výlevy.Tohle si Zemeckis mohl odpustit.Přesto je Trosečník hodně působivý snímek a já jsem rád,že jsem ho konečně mohl zhlédnout celý.75 %(4.7.2009)

 • Omnibus
  ****

  Působivě natočené. Vtáhlo mě to k sobě na plátno, přímo na ten ostrov. Tom Hanks v úsporném civilním projevu velice přesvědčivý. Dojemný výlet do psychologie beznadějně osamoceného člověka při stvoření pana Wilsona. A mimo jiné i dobrá škola ve „thinking out of the box“. Například: k čemu mi, do prdele, tady v tropech asi tak můžou být brusle?!(28.12.2012)

 • svik
  *****

  Tak to byl velice zajímaví film .Líbilo se mi na něm spousta věcí např.(a to miluju na filmech) navnadil atmosféru a tvrdost opravdového opuštěného ostrova,dále se mi líbilo že tuto atmosféru filmu nekazila přebytečná hudba což ještě sice příběh dramatizovalo.Děj také velice zajímavý se zajímavým koncem.Prostě paráda. (Svik)(8.11.2005)

 • curunir
  ****

  Stroskotanca je za novodobé spracovanie Robinsona Crusoa možno považovať len čiastočne, pretože jeho názov je istým spôsobom metaforou a práve v originálnom (obtiažne preložiteľnom) pomenovaní lepšie pochopíme zmysel filmu. V takomto prípade je mu potom možné prepáčiť aj trocha pretiahnutý záver, keďže práve na ňom stojí druhá rovina príbehu. Hanks zvládol svoju úlohu naozaj dobre, jemu česť, a tohoročný Oscar sa mal miesto skrz-naskrz neurážlivého výkonu Russella Crowa za Maxima ocitnúť predsa len opäť v jeho rukách. Podistým však na neho padá tieň nemenej bravúrneho výkonu Wilsona (nominácia na MTV Awards), ktorého odchod je natoľko dojemný, že mi vháňa slzy do očí aj po opakovanom pozretí.. Škoda ho a okamžite sa naskytá otázka, ako ďalej by sa vyvíjal ich vzťah, ak by sa dostal s Hanksom späť do civilizácie (náznak odpovede si možno všimnúť v záverečnej ceste autom). Z obsahovej stránky by možno nebolo zlé, ak by sa Zemeckis trocha viac povenoval samotnému ostrovu, ktorý mal v sebe predsa len rôznorodý vedľajší dejový potenciál, keďže Hanksov niekoľko ročný pobyt tu je de facto obsiahnutý iba v zopár dňoch.(2.4.2008)

 • Frajer42
  ****

  Tom Hanks je velký herec a není pro něj překážkou utáhnout celý film naprosto sám. V případě Trosečníka takřka beze slov. Celý ostrůvek je nádherný a Wilson je velmi sympatický míč. Robert Zemeckis umí. Alan Silvestri umí. Tom Hanks taky umí. Takže ono to být špatné snad ani nemohlo. Ostrovní část je úžasná. K tomu netřeba nic dodávat. Letadlová část je docela v pohodě. Vázne snad pouze začátek a konec. Nuda prakticky žádná. Nevidím důvod proč nedát slabší 4*.(28.7.2012)

 • ConanVJ
  ****

  Film na kterém jsem byl v kině a tenkrát jsem byl spíš zklamán a nebavil mě. Časem jsem si k němu ale našel cestu a dnes se na něj rád podívám. Hanks to zvládnul skvěle a je hodně věrohodný. Film nenudí a rychle uteče. Za mě 80% :)(6.2.2016)

 • Torision
  ***

  Hodně zvláštní film,u kterého jsem se místy až moc nudil.Myslím,že by filmu neuškodilo lehce zkrátit stopáž. Hanks samozřejmě na výbornou. btw:Nikdy by mě nenapadlo,že by mě skoro rozbrečelo,jak někomu odplouvá míč na voleyball :)(16.6.2007)

 • Terva
  *****

  Wilsone, je to pravda?(20.3.2009)

 • zablaga
  ***

  Nie je to zlé a vlastne to je dobré a keby mi niekto tento príbeh vyrozprával, bola by som viac zaujatá ako pri sledovaní...ale mám rada Toma a aj ten koniec:-))(28.2.2011)

 • ScarPoul
  ***

  Z môjho pohľadu absolútne nevyužitý námet. Hanks výborný, ale to on je vždy. A aj tu ho herecky a emočne prekonáva lopta Wilson. Videl som ho niekoľko krát ale vždy ma to viacej nudilo, než bavilo. A fakt mi tam neuveriteľne chýbal aspoň jeden žralok.(23.12.2015)

 • JohnCZ
  *****

  Utáhnout sám celý film dokáže jen málo herců, ale Tom Hanks je rozhodně jedním s nich. Scénář přeci jen nepatří mezi nejobjevnější, ale díky jedinečnému hereckému výkonu Toma Hankse a krásné hudbě Alana Silvestriho jde jistojistě o výjimečný film.(6.1.2013)

 • themic
  *****

  Tom Hanks to zahrál opravdu skvěle a nevím, jestli by to někdo zahrál líp! SUPER výkon...(8.5.2006)

 • Kryton
  ****

  Nádherný důkaz toho, že člověk je tvor společenský. Asi bych to nevydržel na ostrově zcela sám.(17.12.2007)

 • consuela1
  ****

  Jen málokterý život rozpočítaný na minuty přinese poučení tak výrazné a dopadající na živnou půdu. Životní hodnoty se přehází až díky havárii letadla. Na první místo postoupí, kromě zajištění základních životních potřeb, také potřeba sdílet život s ostatími.. Někteří na to potřebují již zmíněnou dramatickou situaci, některým to dojde samo, životem. Komu ne, stojí nakonec jako trosečník na opuštěné křižovatce a může se dát kteroukoli cestu z ní vedoucí a vlastně žádnou, o lásku přijde a jediného skutečného přítele si musí namalovat.(20.8.2011)

 • Tommassi3
  ****

  "Pane, nemáte sirku ??" ;) One man (and one ball) show mistra Hankse..(26.12.2015)

 • SOLOM.
  ***

  Pěkně zpracovaný příběh o trosečníkovi, který byl však na můj vkus místy až příliš zdlouhavý. Tom Hanks podal opravdu dobrý a uvěřitelný herecký výkon, ovšem místy jsem se u toho kapičku nudil. Jeho postupná psychická proměna však byla úžasně přenesená na filmové plátno a místy mě až zamrazilo při některých situacích. Samozřejmě musím ocenit i nádherné exotické prostředí, které mě uchvátilo asi nejvíce. Nesmí chybět ani emoce a „srdceryvný“ závěr. A to nejsem žádná „cíťa“.(3.4.2018)

 • NinonL
  ****

  Klasický Robinson to sice není, ale implantace na moderní dobu se celkem povedla. Vynikající Tom Hanks.(4.9.2012)

 • Marek1991
  *****

  Stroskotanec je pre mňa jedno veľké dielo o prežití v divočine, o veľkom páde, o sebanájdení a hlavne o vyrovnaní sa so stratou lásky. V prírode mimo civilizácie by som žiť chcel, ale bez tých, ktorých milujeme to môže byť aj utrpenie k zblázneniu, zvlášť, keď tu bol na veľmi malom ostrovčeku. Záverečné rozcestie, že kam sa vydať, je priam poetické. Film ma ozaj dojal, je to také divné dobrodružstvo na štýl Robinsona Crusoa.(28.9.2012)

 • GodComplex
  ****

  Opusteny tropicky ostrov je vzdycky neskutecne vdecne tema a jestli ma nekdo na to utahnout to jako one-man show, je to Tom Hanks. 8/10(14.2.2013)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Takýto dobrodružný "osamelý" a zároveň výborný film ťažko nájdete. Zemeckis nás vtiahol na pokraj beznádeje. A Tomov Wilson je dozaista niečo podobné ako Orsonov Rosebud. Myslím si, že ide o jeho najlepší herecký výkon.(10.6.2013)

 • Jillen
  ***

  Potenciál využití loga FedEx byl naplněn na 100%, kéžby se to ostatní dalo říct i o zbytku filmu...Tom Hanks skvělý.(8.2.2006)

 • gogos
  ****

  v pohode dobrodruzstvi, hanks zde opet perli... film temer bez slov a jak to nadchne..(3.9.2006)

 • Džejkop
  ****

  Taky mu mohl pan Wilson s tím zubem pomoct, protože to teda opravdu muselo bolet :) .(4.8.2007)

 • Rakosnicek77
  ***

  Nevím...mě to prostě nesedlo. Samozřejmě že je film řemeslně zvládnutý na jedničku, ale já při těchto One mane show ztrácím chuť k většímu zájmu a soustředění. Rozpravy s míčem, stomatologické okénko a některé jiné okamžiky možná zaujali, ale byli to právě jen střípky a né jeden neporušený celek. Proto film vnímám spíše jako průměrný!(19.1.2015)

 • Praxis
  ****

  Tom Hanks je na ostrově vážně k zulíbání. Jeden z jeho nejlepších filmů.(25.6.2009)

 • Damiel
  ****

  70 % - Herecký koncert Toma Hankse. Takováhle kláda prověří, jestli na to nejen herec, ale i režisér má nebo ne. Hanks a Zemeckis ukázali, že jsou první liga. Pasáž na ostrově je skvělá a je vidět, že i jeden herec při svém talentu, režisérově nápaditosti a dobře napsaném scénáři může publikum strhnout. Souhlasím s tím, že bych trochu zrychlil konec, aby působivost "ostrovních" minut nevyvanula.(2.4.2006)

 • LINKIN
  ****

  Já toho Hankse prostě zbožňuju, jak už tady někdo psal, on umí udělat kvalitní podívanou z filmu, kde nepadne cca hodinu jediné slovo a kde tu samou hodinu hraje pouze jeden herec. Prostě smekám před tebou Tome.(4.6.2006)

 • kobejn
  *****

  Jestli mě Hanks dostat za něco Oscara, tak rozhodně za tenhle film, protože dvě třetiny děje nese čistě na sobě, jinak všechna ta omáčka okolo je jen nutným zlem, zato příběh na ostrově je prostě úžasnej a ta Hanksova proměna je prostě obdivuhodná...(10.4.2011)

 • rt12
  ****

  Je skvělé jak se Tom dokázal připravit na tuto roli a jak jí zvládl. Pro mě až moc dlouhá stopáž(19.5.2014)

 • JASON_X
  *

  Z jistých společenských důvodů jsem byl nucený podruhé v životě zkouknout tenhle sentimentální filmový sajrajt a doufám že i naposled. Divák s IQ < 100 si díky němu jistě uvědomí spoustu do té doby netušených věcí, například že žijeme v materiálním nadbytku, že bereme za samozřejmé tak důležité věci jako třeba zapalovač, nebo že když někomu řekneme "za chvíli jsem zpátky", nemusí to být vždycky pravda. Zemeckis si tímhle retardovaným výpotkem stabilně upevnil svou druhou pozici v žánru "středoproudový, polopatický, líbivý, laskavě-hřejivý kýč" v těsném závěsu za mistrem podobných komerčních ohavností Špílbergem. A dvě ikony hereckého slizkého patosu, Hanks & Hunt, splnily do puntíku moje očekávání. Hanks se vlastně dokonce ještě překonal a strčil do kapsy i roztomilého mentála Gumpa. Nesnáším toho chlapa, hnusí se mi jak mluví, hnusí se mi jak chodí, hnusí se mi jak kouká, hnusí se mi jak celkově vypadá. Chtěl jsem dát dvě hvězdy za trosečnické scény z ostrova, ale závěr se sexy rančerkou mě přiměl k vyzvrácení večeře a k pomyslnému konstatování že "v tom dementovi Gumpovi byly aspoň pěkný písničky, ale tohle je fakt jenom senilní sračka".(30.6.2018)

 • Wolodja
  ****

  Skvela one man show Toma Hankse. Nic vic, nic min.(28.12.2002)

 • Aiax
  ****

  Přečtěte si Limův komentář a dozvíte se zápory filmu. Já přidám klady - stoprocentní Zemeckisovo řemeslo jako vždy, stoprocentní Hanksův výkon jako vždy, spousta skvělých nápadů, dobře vystavěný scénář, forma a gradace filmu a především to člověka chytne za srdce a ani na chvíli se nenudí. Nadprůměrné čtyři hvězdy.(29.1.2005)

 • blackrain
  ****

  Život se mu změnil v jediném okamžiku. Čas pro něho ztratil význam. Teď se o sebe musí postarat sám. Celý film je postaven na výkonu výborného Toma Hankse. Existuje vůbec nějaký film, kde by Tom nebyl skvělý?(23.9.2008)

 • Politik
  ****

  Čekal jsem další verzi již velmi omrzelého Robinsona, ale dočkal jsem se dalšího výborného filmu s Tomem Hankesm. Velmi vtipný a zároveň dramatický, dokonale zpracovaný a velmi profesionálně zahraný. Nominace na Oscara zasloužená. Trochu reklama na FedEx .) Velkou štávu tomu dodal Wilson :-)(11.10.2008)

 • Aleee89
  ****

  Opravdu hezký a zajímavý film. Líbil se mi, nenudil a vydržela jsem se dívat až do konce. Tom Hanks předvedl opět skvělý výkon a zaslouží uznání, že kvůli filmu tolik zhubl. Je to zajímavé, trocha inspirace Robinsonem neškodí. Vlastně je to dobrý nápad - moderní film o Robinsonovi. Místy byl i smutný, ale to už k tomu asi patří...(10.6.2014)

 • silentname
  ****

  Robert Zemeckis je pre mňa zárukou. Rovnako aj Tom Hanks. A vidieť takto vzniknúť film v ich spolupráci bolo zaujímavé. Aby som to ale správne povedal, tak musím priznať, že úvod a záver sú trošku natiahnuté. No zvyšok filmu je skutočne vynikajúci. Chuck je skvelý hlavný hrdina a ocitne sa v situácii, ktorú nevie vyriešiť, no snaží sa prežiť a hlavne sa nezblázniť. A funguje to skvele. Ako moderný Robinson Crusoe. Čo viac by som ale povedal k filmu? Výborne to vyzerá, má to správne tempo, je to zaujímavé. Rozhodne stojí za to vidieť. Hodnotenie: B+(9.3.2017)

 • dom156
  *****

  Jeden z mnoha hereckých vrcholů Toma. Spojení Zemeckis a Hanks je čarovné a ta chemie z nich přímo plíští na obrazovku. Pro mě super film, jen kdyby bylo i rozebráno prostřední část pobytu na ostrově a zachycení jeho začlenění se do života (cca rok až dva na ostrově), tak bych byl na 100% spokojen. Moc doporučuji.(6.7.2017)

 • Skip
  ****

  Utáhnout víc jak dvouhodinový film prakticky sám, to klobouk dolů Mr. Hanks.(31.1.2005)

 • Thewho18
  ***

  Klasickej Robinson, kterej nemůže napoprvé nudit, navíc obohacenej o návrat do vysněné civilizace, kterej však není tak růžovej jak by se dalo očekávat.(29.9.2005)

 • Freemind
  ***

  Plně souhlasím s komentářem Marigold. Slibná robinsonovská zápletka, kouzelné exteriéry, Hanks jede na plné kokosy a Zemeckis se po nějakou dobu dokonce snaží být přiměřeně syrový - takové scény jako je pád letadla, nález kapitánovy mrtvoly, jeskynní zubařská ordinace etc. by si takový Spielberg ve své zatuchlé podbízivosti nikdy nedovolil. Pak to ale všechno začíná uvadat a kýčovatět. Celou pestrou škálu podtextů, symbolů a palčivých otázek omezil režisér na jeden záběr s kraby na stole - a to je sakra málo. Závěrečná Casablanca pak byla ranou z milosti, která definitivně srazila nadprůměrné hodnocení.(13.5.2010)

 • Bonaparte.
  *****

  A ještě jednou Hanks. Sázka na jistotu. Cast Away je emotivně silný snímek. Těžko se nachází slova, která by zhodnotila tento film. Jednoduše ... musí se vidět ! 90%(1.1.2012)

 • Elfias Dóže
  **

  Mé hodnocení berte s rezervou, přece jenom je to už drahný čas, co jsem Zemeckisova Trosečníka viděl. Měl jsem méně než čtrnáct let a těšil jsem se na výborný dobrodružný film, ale ten jsem nedostál. Místo toho jsem skoro dvě a půl hodiny sledoval jak Tom Hanks rozmlouvá s volejbalovým míčem. Což mě tehdy neskutečně zklamalo, dnes si sice uvědomuji, že má snímek něco do sebe (třeba scéna na moři, tu si pamatuji dodnes), ale nic to na mém zážitku a tím pádem hodnocení nezmění. K druhé projekci se asi neodhodlám, přece jenom nevěřím, že je Trosečník nejlepším filmem, který vypraví o těžkém údělů "Robinsonovy" samoty. 40%(26.9.2012)

 • OG_Swifty
  ****

  Promo film společnosti FedEx, kde si Tom Hanks (nebo spíš jeho filmová postava Chuck Noland) prožije svoje peklo před tím, než doručí poslední zásilku. Docela by mě zajímalo, co v tom balíčku nakonec bylo :-)(26.1.2013)

 • GILLWANDER
  ****

  Tom Hanks je herec nevídaného formátu, v Stroskotanci toho síce veľa nenahovoril ale aj tak svojim výkonom nechával diváka len nemo hľadieť s polootvorenou sánkou do steny. Zemeckisova voľba vybrať si Hanksa opäť vyšla. Obidvaja vytvorili obdivuhodné dielko, ktoré pobaví, rozveselí ale aj rozplače. Ja som sa bavil a nuda išla tentokrát bokom. 85%(30.6.2014)

 • Gereth
  ***

  Kluci by se měli předem dohodnout, o kom vlastně chtějí točit. Jestli o můži, který se ztratil anebo o muži, který se našel. Jestli to bude dobrodružný film o člověku dnešní doby čelícímu opuštěnůmu ostrovu a všudypřítomné samotě nebo jakési drama o systémovém inženýrovi, o kterém se po čtyřech letech zjistilo, že není tak uplně mrtvý, jak se předpokládalo. Protože já jsem takhle celkem zmatený. Proč tam na závěr nacpali tolik emoce dolujících zbytečných scén? Pak nezbývá čas na život na ostrově a my tak dostaneme pouze dvě etapy, které jsou od sebe oddělené čtyřmi roky. Rád bych si užil pozvolnější průběh. Co se Toma týče, nemám absolutně žádné výhrady. Ten na tyhle až za okraj zahnané chudáky má prostě talent. // 65%(24.5.2010)

 • Beagle
  *****

  K tomuhle filmu stačí dodat jen jedno slovo: Wilson.(10.4.2011)

 • *Elfík*
  ****

  ,,Nemáš sirku?'' I přes dlouhou stopáž je film stále zajímavý, za což můžeme poděkovat všem, tedy hlavně režisérovi a Tomu Hanksovi, který je vlastně ve všech filmech výborný, pokud si dobře vzpomínám... A teď upřímně, byli by jste schopni vydržet celých několik let na pustém ostrově, dokázali by jste obstarat si jídlo, udělat chýšku, postavit dopravní prostředek a hlavně, hlavně nezešílet? Jelikož já bych zešílela po pouhém týdnu. Teoreticky, takhle žili pravěcí lidé nebo ne? Museli vymyslet, jak rozdělat oheň (no vážně, mě by to nenapadlo!), vyrobit si boty, ostrý kámen a tak dále. Už dost o domácí výrobě. Od teď si budu po kapsách nosit vodotěsný satelitní telefon na solární napájení, velkou krabici jídla a kamaráda Wilsona. Nikdy nevíte, co přinese další vlna...(25.1.2012)

 • Derek
  ****

  caf robert, tu je tom! pocuvaj uz dlho som nebol nominovany na oskara, mozes s tym nieco spravit? - okej, bez problemov, natocim nieco kde po cely cas nezlezies z platna a budes musiet straaasne schudnut, moze byt? - v poho snad z toho vytrieskam dalsieho zlateho chlapca...(17.5.2012)

 • Had6
  *****

  Nenapadá mě moc herců, kteří by dokázali ústřední postavu tohoto filmu zahrát tak jako Tom Hanks. Už jen když uvážíme, co pro roli musel obětovat.(12.5.2006)

 • stration
  ****

  Bezchybně natočené, ale se mnou to moc nezamávalo.(6.3.2009)

 • lekr
  *****

  Strhující snímek na pomezí dechberoucího psychologického dramatu a skvělého dobrodružného příběhu. Scénář je brilatně napsaný, Hanksovo herectví je famozní a exotické exteriéry mi braly dech. Spolu s Forrestem Gumpem nejlepší Zemeckisův film!!(3.1.2010)

 • corpsy
  *****

  Skvelá One man show Toma Hanksa. Pôsobivejší film o strokotaní som ešte nevidel. Dokonalá filmárčina.(8.8.2010)

 • dyfur
  ***

  ...taký novodobý Robinson Crusoe...herecká výzva pre T.Hanksa,ktorú zvládol...inak nuda...ani R.Crusoe mňa nikdy nebavil ani toto dielko nie...(20.8.2015)

 • kaylin
  ****

  Klasický příběh Robinsona Crusoea, který je přenesen do strhující podívané, kdy strhující je tento Zemeckisův snímek hlavně herecky. Příběh zase tak novátorský není, jen je místy dobře okořeněný - například bolest zubu. Jeden z filmů, kde jsem měl pocit, že to mohlo skončit tak o dvacet třicet minut dřív, ale ne, ony tam musely být ještě další tři závěry.(13.10.2016)

 • Colonist
  ****

  Příběh o Robinsonovi zasazený do moderní doby. Standardně dobrý Hanks, který ale umí zahrát i lépe. Film obsahuje pár klišé, jako každý film s trosečníkem na pustém ostrově, ale přináší i mnoho nových nápadů a situací, co je člověk v podobné situaci nucen udělat (viz třeba trhání zubu). Také můžeme vidět jistou psychologii hlavního hrdiny. Hanks se chová tak, jak by se choval asi každý normální člověk, kdyby se mu stalo něco podobného. Škoda, že po návratu domů se z toho stává obyčejný romanťák...(6.8.2007)

 • marcek
  *****

  Přenádhrený film s nádherným prostředím a báječným Tomem Hanksem. Brilantní dia(mono)logy s Wilsonem :o) Pěkně to fajruje co, Wilsone?? :o))(7.3.2008)

 • HappySmile
  *****

  Tento film opět přichází s něčím novým. Určitě už jste viděli filmy, které v podstatě závisely jenom hlavním hrdinovi. Objevovalo se tam ovšem to slůvko "v podstatě". Tentokrát je zde ovšem opravdu jenom jeden herec (kromě úvodu a závěru) a uvidíte tak čistě one-man-show Toma Hankse. Je až neuvěřitelné, jak dokázal zcela sám utáhnout celý film bez toho, aby to bylo nudné. Vlastně jsem si při sledování ani neuvědomila, že se jsem většinu času dívala na "němý film", ano tak hodně mě Hanks svým výkonem dostal.(3.7.2009)

 • Jonash87
  ****

  Jak napsal golfista: málo slov, přesto žádná nuda. A Tom Hanks opět geniální, neumim si moc představit v této roli někoho jiného. Závěr je možná trochu víc emotivní, ale poslední záběr (Hanksův pohled vstříc novým zážitkům) přinesl úsměv na tváři. A vztah s panem Wilson... nezapomenutelný.(23.12.2012)

 • ifa
  ****

  U scény s odplouvajícím Wilsnem snad pokaždé upadne nejedna slza.(17.11.2007)

 • kajas
  ***

  Vážně dobrý film, možná trochu delší, ale pěkný. Tom Hanks je prostě Pan herec a na něm to všechno stojí. Nejlepší byly scény s míčem značky Wilson.(25.4.2008)

 • Petoss1
  *****

  Moderný Robinson Crusoe, Tom Hanks schudol pre postavu stroskotanca 30 kg a dokázal že hci v tomto filme veľa nenahovorí patrí medzi najlepších hercov planéty ktorým keď sa dostane do rúk dobrý scenár tak to zahrajú bravúrne. Môže vôbec človek prežiť sám niekoľko rokov bez moderných výdobytkov civilizácie? V dnešnej dobe asi ťažko. Vyrezanie si zuba čepeľov korčule, alebo čakanie niekoľko hodín vo vode na rybu aby ste ju ulovili, by som osobne nezvládol. V závere filmu na tej párty je pekný moment keď vydí všetko to jedlo, zapaľovač a iné veci o ktoré on musel bojovať. Obľúbený film. 90%(15.11.2008)

 • J0hny5
  ****

  Pro mě velmi zajímavé téma, bohužel se filmů o trosečnících zas tolik netočí. Tenhle určitě patří k jednim z nejlepších, ale něco málo tomu chybělo. 80%(2.10.2010)

 • Warmin
  *****

  Obsah filmu je jednoduchý: Hlavní hrdina ztroskotá na malém ostrově a tam asi těch 120 minut přežívá. Nuda? Kdepak. Film ,který u mě vyvolal snad všechny druhy emocí a to včetně znechucení (njn. scéna se zubem a bruslí mě bolí ješte teď) je jeden z nejlepších filmů tohoto druhu ,ne-li opravdu nejlepší.(9.3.2012)

 • zdepapepa
  ***

  Trochu menší oscar bait než Forrest Gump, ale trochu to tam je. Občasné "plot mandated" selhání jsou spíše otravné, stejně jako teorie o posledním nerozbaleném balíčku.(21.10.2017)

 • Dannysek4U
  ****

  Rozkosna reklama na Fedex a mice Molteny. Jeste parkrat to za zivot rad uvidim.(28.1.2007)

 • starbrejkr
  *****

  Ten film není ani tak jako ukázat, že člověk se může stát Robinsonem i v dnešní době. Je to především o kontrastu. O kontrastu mezi životem v současné vyspělé civilizaci a "jistým návratem ke kořenům". Chuck Noland měl život rozplánovaný pomalu na sekundy a byl totálním otrokem času. Na ostrově však zjistil, že čas je absolutně pomijívá věc. Důležité je jen ráno vstát, zajistit si obživu a ve volném čase si vychutnat pocitu svobody a večer jít spát. Během pěti let na ostrově si pak v podstatě prošel několika tisíci let vývoje lidstva od sběru plodů přes výrobu prvních nástrojů až po rozdělání ohně. Návrat zpět do civilizace je pak jednou hořkou pilulkou za druhou a to se tvůrci logicky zaměřili spíše na romantický element než civilizační problémy. Moc mi to však nevadí, protože závěrečné scény Toma Hankse a Helen Hunt se těžko vymazávaji z paměti, stejně jako celá řada hlášek a monologů z ostrova. Pro mě jen ten film skutečně výjimečný a také bohužel doposud (2009) poslední opravdu velké herecké představení Toma Hankse. Dočkáme se ještě něčeho podobného?(4.2.2008)

 • Amroth666
  *****

  ____ DOBRODRUŽNÝ/DRAMA - ZEMECKIS + HANKS = PERFEKTNÍ DÍLO ALA T.R.O.S.E.Č.N.Í.K. ---- Miluju TEN FILM - Viděné 10x ____ Minimálně. ____ OST 5/5 ____(3.8.2009)

 • Joges
  *****

  Celý film táhne Tom Hanks. Klamným zdáním může být to, že střed filmu je hluchým místem, ale právě na ostrově si Chuck Noland mnohé podstatné věci uvědomí. Plavba po moři na chatrném voru a pohled do oka velryby mě dostaly.(9.3.2013)

 • joker.george
  ***

  Zbytečně zdlouhavé ani Tom Hanks, který odvádí slušný výkon a film je na něm postaven, nedokáže všechno zachránit. Kdyby se více projevily emoce, ukázaly protiklady dnešního světa a boje o přežití, byl zde svižnější děj s nějakými zvraty, zapracovalo se na uvědomění si pravých hodnot, ale zároveň bez sentimentu... Ale to chci už moc. Jednoduše: Nenudí, ale zbytečně protahovaný a bez náboje.(22.12.2013)

 • Havaj8
  *****

  Za celých 18 let existence toho filmu jsem to nikdy neviděl od začátku do konce. Pokaždý jen nějakou část v Tv, ale teď nadešel ten správnej čas. Miluju ten pocit, když si můžu vychutnat legendu v kinematografii úplně poprvý. Výborná zručnost Zemeckise, už od pádu letadla, přes naučení se žít na ostrově (jediná výtka ten skok po 4 letech), toho mohlo bejt víc, až po úplnej konec. Tom Hanks, dokázal sám nemožný, utáhnou film, aniž by toho musel spoustu namluvit. To, co on si musel prožít, na co všechno v tu chvíli myslel, co všechno musel udělat, aby přežil, ta samota s jediným přítelem na ostrově Wilsonem. 1500 dnů je neuvěřitelná doba a my jsme z toho viděli jenom minimum, i tak jsem mu to celý sežral. A i když někdo může namítat, že ta dojemná scéna na konci byla zbytečná, tak nesouhlasím. Ty city byly motor, kterej Chucka poháněl každej den na ostrově (opravdu to nebylo jenom doručení balíčku). A proto si to ten závěr zasloužilo, aby to z nás, podotýkám nenásilně, ty emoce dostalo.(2.2.2019)

 • Phos4rus
  ****

  Pusobivy pribeh s Tomem Hanksem v rezii mistra Zemeckise jasne rika, jak moc tezke je prezit, kdyz je clovek sam. Je zde take videt, ze clovek dokazal v dobe kameny zit bez mobilu, mikrovlnek a vsech pocitacu.(28.8.2003)

 • DruidKarel
  *****

  Opět skvělá práce v podání Toma Hankse. Tenhle člověk je vážně všeuměl a dokáže zahrát kohokoliv. Jeho grimasy jsou tak věruhodné a způsob, jakým to zahraje, tak přesvědčivý, že se rozhodně nudit nebudete.(2.3.2008)

 • Maty85
  ****

  Takhle skvěle to vždycky dopadá když spojí své síly vynikající Hanks a Zemeckis, 4* jasný(7.4.2008)

 • danecek24
  ****

  58. Zlatý Glóbus za rok 2000 - cena (1) - *Nejlepší herec (drama) - Tom Hanks(9.12.2008)

 • SallyZen
  ****

  Toto byl doslova jen Hanksův film a vůbec to nevadilo! Skoro celý film jen Chuck Noland(Tom Hanks) a jeho kamarád "Pan Wilson". Celý film sám utáhl a moc toho k tomu nepotřeboval. Dílko,kde se i nadále projevuje názor, že Tom zahraje opravdu všechno. Konec byl velice dojemný a mnoho lidí si určitě u něj pobrečelo. 80%(5.2.2011)

 • mr.kliky
  ***

  oscar pro wilsona(8.7.2007)

 • wendelin9
  ****

  Po zhlédnutí Trosečníka jsem měla chuť vyrazit do obchodu se sportovním náčiním a koupit si taky svého Wilsona...(21.3.2008)

 • cariada
  ****

  Novodobý Robinzon.(6.4.2008)

 • ZuzkaZ
  ****

  Velmi vydařený a skutečně dojemný film. K úplné dokonalosti (tedy i 5. hvězdičce) mu ale chyběla přece jenom o trochu kratší stopáž. Hanksův herecký projev je naprosto přirozený a uvěřitelný, nedokážu si představit, že by to někdo jiný dokázal zahrát tak jako on. Navíc film nesklouzne do klasického přeslazeného amerického happy-endu, ale přesto nevyznívá pesimisticky. Obdivuju Zemeckise, že dokázal ze scény, která by všude jinde měla spíše úsměvný charakter, (t.j. opuštění míče-Wilsona, Chuckova jediného opravdového přítele v nouzi) vytvořit nejpůsobivější a nejdojemnější okamžik celého filmu, který mi, přiznám to narovinu, dokázal vehnat slzy do očí. Závěrečná scéna na křižovatce je už proto vlastně jen takovým zamyšlením, jak lze vůbec po podobné události pokračovat dál...Jde to vůbec?(6.4.2010)

 • chelseaman22
  ****

  Příliš řečeno nebylo, avšak gesta T. Hankse mne uchvátily. Konverzace s balónem je nezapomenutelná. 75%(3.8.2011)

 • Magneto
  ****

  Zvláštny film...Ale Zemeckis sa vie vynájsť a dať nám príbeh, ktorý nenudí a je hereckou lahôdkov pre Hanksa, ktorý je neuveriteľný...(30.10.2005)

 • Aquarius
  ****

  To krásne ticho!(5.12.2006)

 • fantoci
  ****

  Na tento film jsem se před lety chystal jít do kina, ale z časových důvodů mi to nevyšlo, a tak jsem jej shlédl až teď v TV. Tom Hanks prokázal, že patří mezi největší a nejlepší současné americké herece. Vždyť většinu děje více než 130 minutového snímku byl na plátně sám. Film velice dobře dokázal přiblížit atmosféru samoty a boje o přežití na pustém a poměrně malém ostrově. Musím také kladně ohodnotit český dabing.(16.3.2007)

 • tomeek
  *****

  Tak málo slov a přece řekne tolik. Skvělý Hanks, skvělý zvuk, příroda i atmosféra. Ztráta Wilsona je opravdu hodně silná a to i přes to, že jde jenom o míč. Tak se to musí. Parádní závěr.(20.4.2011)

 • MikyAff
  ***

  Kdyby u toho nebyl tak blbej začátek a konec, dalo by se uvažovat nad mnohem lepší hodnocením. Bohužel se obojí hrozně táhne a ten konec je tak přeslazenej a hloupej, že se tomu nedá věřit. Nemyslím poslední minuty, kdy Hanks doručuje balík, ty jsou v pohodě, ale jakmile se začne s tou nesympatickou blonckou cucat a říkaj si, jak se milujou, chytala jsem se za hlavu. Chvíle na opuštěným ostrově už jsou naštěstí o něco lepší, ale nedá se plesat úplnou radostí. Hrozně jsem se u toho rozčilovala. Tak například Béďa (nějak jsem si nezapamatovala jméno hlavního hrdiny, tak dostal provizorní) a baterka: ,,Nehraj si s ní, nevyplemcávej ji.. Jasně a teď ji necháš svítit, ty idiote. Halóó, vybíjí se ti baterka.". No a takhle to bylo například i s balíky, u kterých mu hrozně dlouho trvalo, než je vybalil a podobně.. Síla ale byla amatérská zubařina, tam mi opravdu zatrnulo. Jedno velký plus je i Wilson, bez kterýho by to nebylo ono a ani taková sranda. Nakonec ještě zmíním velrybu, která asi měla uchvátit, ale mě neuvěřitelně děsila. Bože, to oko.. Jo a takový bonus na závěr. Jakmile už začne i vám pomalu jebnout, domýšlíte si skutečnosti, který neexistujou. Když totiž Béďa vytahoval tu kládu na provaze, tak díky tomu že to vypadalo docela jako ženská, jsem čekala že to je nějaká erotická pomůcka, kterou pak oběsil. Divný.(24.8.2015)

 • PKD
  ****

  Dal bych klidně plný počet,jen kdyby nenechal uplavat Wilsona-pro mě hl.postavu celého filmu:-)(6.6.2017)

 • zette
  ***

  Jo, celkem pekny film. Sice minimalne uveritelny s natahovanym a preslazenym koncem, ale divat se na to da. Crusoe ale zustava jako nejlepsi trosecnik vsech dob.-). Hanks tradicne dobry, presto filmu chybi strasne moc, at uz do zanru dramatickeho ci dobrodruzneho...(14.8.2018)

 • emo
  ***

  Wilsoooon!!!!!!! Geniálny Hanks v priemernom a miestami nudnom filme...(4.1.2006)

 • Tomasso001
  ***

  No abych se přiznal, chvílemi jsem se nudil i přes výborný výkon Hankse. A nudil bych se i dkyby podal asi i nadlidský výkon, Kdyby měl film o 40 min míň, vůbec by mi to nevadilo(9.9.2007)

 • campix
  *****

  Dokonalý herecký koncert Toma Hankse s přispěním volleybalového míče Wilsona, nejde jinak než dát 5 hvězd .(15.3.2010)

 • darek kartac
  ****

  Novodobý Robinsone Crusoe s Tomem Hanksem se povedl. Dávám 4*. Ty nápady Trosečníka např. s bruslemi a pásky kazet jsou výborné.(31.8.2010)

 • spygirl
  *****

  Tom Hanks je dobrý v komediích, ale v dramatických rolích je geniální. Mičuda Wilson také nehrál špatně. :D 100%(8.7.2011)

 • Mr.Ripley
  *****

  Wilson!(23.12.2012)

 • anglanek
  ****

  Wilson byl nejlepsi(23.9.2015)

 • otík
  *****

  Fantasticky dobře natočený a zahraný film, je to vlastně koncert jednoho herce a je úžasné, co dokázal Tom Hanks pro tuto roli udělat. Je ostuda akademiků, že nedostal Oscara. Zemeckis se zase vytáhl.(9.2.2004)

 • Decker
  *****

  To co predvadi Tom Hanks nema nejmensi chybu. Ano i one-man-show umi predvest velike divadlo a spousta scenek ma ohromnou vypovedni hodnotu. Dokazete si to vubec predstavit?(10.11.2005)

 • moviefilm
  ****

  Vynikajúca "one man show" Toma Hanksa, ktorý mal vyhrať Oscara...!(17.11.2009)

 • WolfR
  ****

  One Man Show Toma Hankse, který ztroskotá na pustém ostrově. Povedené na city hrající drama, o jednom trosečníkovi, se solidní dávkou chytrých a pěkných scén a emotivních momentů, 4 hvězdy.(4.9.2011)

 • Martin741
  ****

  Film o cloveku, ktory ma presne rozvrhnuty program zivota. Raz, ked si sadne na lietadlo z A do B, lietadlo stroskota a on doplava k akemusi opustenemu ostrovu. A musi zacat rozmyslat po novom : ako si zabezpecit byvanie, vodu ..... Keby nebolo vo filme Hanksa, ktoreho povazujem za skveleho herca a rezisera Roberta Zemeckisa, film by to bol len priemerny. Takto musim dat 80 %(7.3.2013)

 • KajusaK
  *****

  Nebudu nic zdlouhavě rozebírat , příběh byl zkrátka dojímavý a bavit musí většinu lidí.Vše bylo dokonalé.(3.4.2013)

 • Saraph
  ****

  Tom Hanks to zahrál úplně výtečně, obecně jako cokoli, co on hraje. Opravdu mě dostal Wilson. Takové přátelství se jen tak nevidí. ;)(4.6.2013)

 • carlos 2010
  ***

  Kvalitná práca so slabším scenárom a s dobrým, ale pre mňa trocha nudným, Tomom Hanksom.(4.6.2015)

 • BoXBe
  ****

  Good mood movie. One man show. Entertainment.(17.8.2015)

 • vesper001
  ***

  One-Tom-show. Chvílemi strhující, dost často plytká a místy pořádně nechutná. Hanks hraje jako obvykle s totálním nasazením, jenže jeho postava není nijak sympatická a příjemný pohled na ni taky není. Jistě, Robinson po čtyřletém neplaceném volnu nemohl být žádný štramák, ale kdo se na něj má dvě hodiny dívat? Jeho postupná transformace v neandrtálce je vizuálně náročná, pravé peklo ale nastane až ve chvíli, kdy dojde na ultratrapný hollywoodský -end. Líbila se mi Helen Hunt, ale jinak dávám přednost knižní předloze (ideálně překladu do staročeštiny z roku raz dva). Dědeček nám ji v dětství čítával a nikdy neopomněl připojit poučení, že se Robinson nezbláznil jen proto, že pořád něco dělal. Během filmu jsem zvládla uklidit skoro celý byt.(28.12.2015)

 • Heisenberg_
  *****

  Už je to tolik let, co jsem tento neskutečný snímek viděl, a myslím si, že jsem se na něj koukal už jako malý, a pokaždé mě nějak překvapí a uhrane. Na Cast Away jsem se dokonce jednou koukal s babičkou! Jedná se o neuvěřitelný snímek o síle lidského ducha. Robert Zemeckis pěkně převedl Robinsona Crusoea do moderní podoby. A Tom Hanks zde opět předvedl fantastickou roli, jednu ze svých nejlepších. Vše podtržené překrásnou hudbou Alana Silvestriho. Proto jasných a zasloužených 5* --- kdo by řekl, že vás rozbrečí scéna, kdy se hlavní postavě ztratí pouhý míč ( "I'm sorry Wilson!")... jednoduše fantastické.(19.9.2017)

 • OHI
  ****

  Tom Hanks dokáže utáhnout celou tíhu, kterou mu naložil Zemeckis. Jen díky němu je tento snímek nadprůměrný.(14.4.2004)

 • Elví
  **

  U tohoto filmu jsem usnula dokonce dvakrát. Zatím naprosto nejlepší lék na nespavost.(24.9.2005)

 • lennyd
  ****

  Chuck Noland (Tom Hanks) pracuje jako manažer u firmy FedEx - dopravní společnosti. Sám se stará o to, aby všechny balíčky ve stanoveném čase dorazila na místo doručení, a tak se není čemu divit, že i sám má svůj život rozvržený po téměř po minutách. Jednoho dne jeho spořádaný (a pravidelně rozplánovaný) život přeruší havárie letadla, se kterým cestoval. Po pádu letadla Chuck uvízne na pustém ostrově, jako jeho jediný obyvatel. V tento okamžik přesný čas přestává hrát jakoukoliv roli, a jediné časové intervaly jsou určovány základními tělesnými potřebami a střídáním nocí a dní. Největším nepřítelem trosečníka ale není hlad či žízeň, ale nepředstavitelná samota ... Málokterý herec by dokázal utáhnout téměř dvouhodinovou oneman show, ale pro Toma Hankse to byla určitě brnkačka. Zemeckis měl při výběru hlavního hrdiny výborný čich, a Hanks se mu za to skvěle odměnil. Nevím jestli by někdo další dokázal takto obdivuhodně sehrát postupné chátrání trosečníka (po stránce tělesné i duševní). Jinak jde ale o několikrát viděné téma, někdo někde uvízne, a zde postupně žije dokud jej někdo nevysvobodí, nic objevného - ale opravdu, tady jde jen a jen o Hankse. Paráda ...(10.7.2008)

 • Endyis
  **

  Je pravdu, že první půlka mohla být bravurní, já ji neviděl. Normálně bych si netroufl hodnotit, ale vzhledem k brutální nelogičnosti a kýčovitosti konce, mohla být sebelepší, ale ten konec to srazil k zemi...(7.12.2008)

 • Belbo
  ***

  Dobře natočené, dobře zahrané a úplně zbytečné.(8.1.2009)

 • Triple H
  ****

  Minule to išlo v telke a zas som pri tom skysol. Stroskotanie na ostrove je už hoooodne obohratá téma, ale taká ktorá nejako nestráca na atraktivite. Ak je podaná vkusne a moderne. Stroskotanec je pre mňa najobľúbenejšie dielo s touto tématikou. Nič komplikované, ani prevratne sofistikované, ale celkom pekne podané ako môže taký priemerný dnešný chlapík prežiť sám na ostrove a ako ho to môže zmeniť. Ja neviem či by som vydržal ako Hanks, ale s tou loptou by som si pokecal zrejme rovnako. :-)(5.9.2010)

 • Danny F.
  ***

  Takovéto filmy mi nějak nejdou na chuť. Hodnotím jej jako solidně natočený dobrodružný film se vším co k tomu patří. 55%(27.12.2010)

 • majxik
  ****

  Takovy moderni robinson. Nanestesti film je zpracovan docela poutave, takze i pres ne moc rozmanity dej se clovek nenudi a spise nedockave ceka jak se z ostrova dostane a co se pak bude dit. A musim se priznat, ze konec se mi libil o to vice ze nebyl az tak uplne hollywoodsky jak by se dalo predpokladat.(2.9.2011)

 • Avari.73
  ****

  One man show Toma Hankse.(5.2.2012)

 • Nivenx
  ****

  Tento žánr filmu není můj úplně nejoblíbenější, ale tento film je klenot. Skvělá režie a výborný herecký výkon Toma Hankse, který vlastně z obrazovky nesleze. Když porovnám s filmovým zpracováním Robinsona Crusoe, tak jde o veliký rozdíl. Já s filmem jsem spokojený, ale vícekrát ho vidět nepotřebuji. 70%(13.10.2013)

 • kocik1
  **

  Taková americká představa o přežití na pustém ostrově.:-( Budiž. Druhou projekci tomuhle filmu rozhodně nevěnuji.(29.12.2013)

 • tuntavala
  *****

  Cas je relativni.(17.8.2015)

 • dANo
  ***

  Moje očakávania na základe pozitívnych referencií boli rýchlo schladené (priam zmrazené:) vďaka komerčnému poňatiu a hlavne slabšiemu scenáru... Tom Hanks ma vôbec nepresvedčil, že sa do tejto roly hodil a keď k tomu pripočítam trápny záver, tak to musím hodnotiť iba priemerne.(12.4.2006)

 • sheldonka.
  *****

  Trosečník = bravurní Tom Hanks. Jde vidět, že někdy málo je více.(6.12.2011)

 • asirtes
  **

  Nekonečná prehliadka Hanksovho pivného kotlíku a Zemeckisovej monotématickej snahy odtrhnúť Defoeovi od huby ten obrovský kus žvanca z Robinsona Crusoa. Nonono páni, nie každý je slepý jak predavačka Goghových napodobenín v Zmiešanom tovare. Ten druhý by si zaslúžil tak kaurát pravítkom od prof. Damaškovej hánkovú degradáciu a jeden efektívny preplesk od Milana, ktorý "nečumí ale umí". Ten prvý vyváženú stravu od dr. Haye. Tom, keď sa nabudúce budeš chcieť kvôli role niekoľko mesiacov prežierať hamburgrami a piť pivá na hektolitre v kombinácii so zapúšťaním hrivy, tak ma aspoň zavolaj na tu megapárty, nech sa zasmejem na tých zažívacích haváriách.(18.8.2012)

 • giovanni3
  ***

  Hanks zde předvedl opravu skvělý výkon, ale když to vezmu kolem a kolem, tak na 2 hodiny to chtělo "něco" víc a když za to "něco" dostaneme neustálou reklamu na FedEx, emocionální výlevy na "pana Wilsona" a jako bonus velký návrat za Kelly... No nevím jednoduše jsem očekával více možná by stačilo filmu uříznout tu natahovanou koncovku po návratu Chucka do života a hodnocení by bylo hned lepší. => pouhé 3z5(30.11.2013)

 • Sfinkter
  ****

  Život mimo civilizaci je svým způsobem vysvobození, nikdo jiný by v roli trosečníka neobstál lépe než Hanks.(26.12.2015)

 • C0r0ner
  ****

  Zemeckis si asi položil otázku, jak by vypadal Robinson Crusoe na přelomu milénia. V podstatě dost stejně jako ten od Daniela Defoea, akorát + Wilson a - Pátek. Skvělý pohled na člověka, který ztratil všechno a musí se naučit žít z ničeho. Šťastný konec nezvykle u tohohle režiséra nastává tak napůl, ale vlastně je to spíš dobře. Škoda těch skoro dvou a půl hodin, jinak by to byla paráda. 85%(18.7.2016)

 • Death
  *****

  Trosecnik je velky film , i kdyz se to na prvni pohled nemusi zdat. Robert Zemeckis je zrucny filmar, coz uz ostatne nekolikrat predvedl. Staci treba jen zminit scenu ztroskotani, ktera byla velice pusobive natocena nebo strhujici zabery Toma Hankse zapasiciho s besnicim zivlem na nafukovacim clunu, navic v naproste tme, kterou osvetluji pouze zablesky boure. Cely pobyt na ostrove je velice realisticky vylicen (kam se hrabe Robinson) a hlavne film ma v sobe neco, co udrzi divakovu pozornost i na mistech, na kterych se zdanlive nic nedeje. Scenar bohuzel neni uplne vyrovnany a vytky bych mel hlavne k zaveru filmu. Jak uz rekli mnozi je sice pojat netradicne, ale preci jen je prilis natahovany. Jinak je ale Trosecnik film s nadhernou kamerou, vizualni strankou, strhujicimi i dojemnymi scenami(odplouvajici Willson je opravdu hodne emocionalne vypjaty okamzik-mysleno v nejlepsim slova smyslu). Film se nesnazi jen predkladat znamy pribeh ztroskotani na ostrove a vyrovnavani se s tim, ale pod tvrdou kokosovou skorapkou je i neco vic, kvuli cemu se da i zapomenout na ten mnohymi tolik odsuzovany, i kdyz zdaleka ne tak strasny zaver.(30.1.2005)

 • Tomatáš
  *****

  Nádherný film..je postavený ne vynikajícím výkonu Toma Hankse (stejně jako Forrest Gump). Od dob Robinsona Crusoe jsou podobné příběhy klasickým příkladem a vzorem dobrodružství, exotiky, vysněných přání mnoha lidí, apod..Kdo z nás nepřemýšlel, co by si počal na opuštěném ostrově???:)Prožitek..(26.1.2007)

 • Honzíno
  ****

  Opravdu vynikající film, kterému nedávám vyšší hodnocení než čtyři hvězdy, protože sám o sobě není zcela originální (co se týče námětu atd.). Robinsonovské téma jest už místy docela ohrané. TO je asi vše k této věci. Jinak je výborný ve všech směrech a Tom Hanks ukazuje, že by si možná zasloužil víc oskarů než má. Prostě koncert!(5.8.2007)

 • BetuSKA
  *****

  Wilsone....! Tenhle film mě hluboce zasáhl :)(5.5.2008)

 • JekoRek
  ****

  3-4*. Nemastné neslané dobře natočené, herecky dobré, ale nechytlo mě to. 60%(19.8.2008)

 • MiaMoonlight
  *****

  Jeden z nejlepších filmů vůbec. Tom Hanks si za tuto roli zaslouží titul Bůh filmu! Zvládl to skvěle, stejně jako kamera a režie.(2.4.2010)

 • mirec88
  *****

  Veľmi, veľmi, veľmi smutné... To, kvôli čomu človek 4 roky prežije na pustom ostrove, nakoniec aj tak stratí. Záver bol ešte viac smutný, ale našťastie dávajúci určitú nádej. Krásne.(2.1.2011)

 • Brain-D
  *****

  Ze začátku velmi rušný film, který je jako protiklad toho co přijde později. Od chvíle kdy stroskotá s letadlem Chuck Noland (Tom Hanks) je film velmi pomalý a pro některé může být nudný. Já čekal že se budu nudit, ale vžil jsem se do chvíle kdy bych byl na takhle sám na ostrově a krásně jsem se bavil. Tom Hanks byl skvělý a Zemeckisova režie skvělá.(28.5.2011)

 • Katy86
  ****

  Páni.... naprosto mě to dojalo. Jeden z mých nejoblíbenějších herců a taky režisérů spolu. I když jsem měla posunutý zvuk za obrazem... vychutnala jsem si to stejně. U většiny filmů dokonce vypínám konečné titulky, aĺe tady jsem si musela doposlechnout nádhernou hudbu, která ve mě musela alespoň trochu utišit moje pocity. Tom Hanks tak skvěle zahrál svoji roli, že k tomu zase nemám ani jednu jedinou výhradu! I když film neskončil dobře, jak jsem si přála, k tomuto filmu se happy end vlastně ani nehodil. Ve své podstatě skončil dobře, poněvadž mohl začít nový život, a já byla s koncem spokojená, ale nevím proč, jenom u tohoto filmu mi nevadil takový konec. Z tohoto filmu jsem jednoduše unesená i když jsem dala jenom čtyři hvězdičky, poněvadž to mělo otevřený konec a já si konce nerada domýšlím. Dala bych pět, protože se k tomu filmu takový konec i hodí a lepší by snad ani nemohl být, (ale znovu se opakuji) takové konce já moc nemusím. Zřejmě to vypadá povrchně, ale i přes čtyři hvězdičky jsem nadšená. Tom Hanks a Robert Zemeckis mi opět vrátili na chvíli chuť do života a za to jsem jim vděčná :))(26.7.2011)

 • Siri69
  ****

  Asi není potřeba připomínat jaký je Robert Zemeckis výborný režisér a jaký je Tom Hanks výborný herec !!! Bohužel musím ubrat hvězdičku za délku filmu... Myslím že pár scén je tam zbytečně dlouhých !!! Jinak je ale ve filmu všechno tak jak má být... Tomova ostrovní ONE MAN SHOW se povedla! 4*(9.7.2012)

 • Wilson
  *****

  Wilsone, neopouštěj mě!(4.5.2013)

 • Stasz
  ****

  Wilsne ! Je mi to líto.. Parádní oddechovka aneb když nechcete, aby vám přeskočilo, sežeňte si Wilsna.(2.2.2014)

 • sator
  **

  Pro mne nechtěná parodie-moje zamilovaná scéna je vytržení zubu bruslí...(25.3.2014)

 • leila22
  ****

  Kvôli tomuto máme Toma Hanksa skoro všetci v rebríčku Top 10. Lebo dokáže vyše dvojhodinový film, v ktorom hrá prakticky po celý čas len on sám urobiť aj napriek všetkému zaujímavým, napínavým a emočným. Myslím, že počas tohto filmu sa každý zamýšľal nad tým ako by si sám poradil na opustenom ostrove a či by bol aspoň z polovice tak úspešný ako bol Chuck. Ďalšie otázky sa vynoria po jeho návrate do civilizácie, pretože aj keď bol dlhý čas preč, jeho predošlý svet sa nezastavil a veľa vecí sa vyvinulo..určitým smerom. Každopádne, ja som sa nenudila, aj keď uznávam, že to bolo najmä zásluhou Hanksa a jeho kamoša Wilsona.(18.5.2014)

 • solskjaer
  ***

  Jelikož jsem velmi veliký fanoušek knihy RObinson Crusoe , musel jsem ač nechtíc trochu srovnávat. A musím říst, že tak jak mě chytila kniha mě film ani trošičku nechytl. Mimo to si myslím, že jde o zcela tuctový snímek bez nápadu a místy jsem se šíííííleně nudil.(23.6.2004)

 • Jacob23
  ****

  Bez Toma Hankse by to asi byla nuda..(30.10.2005)

 • Almásy
  *

  nie. jednoducho nie.(19.8.2006)

 • Josefin
  **

  Tento film mi naprosto nesedl, krásná scénerie ostrova,ale já se neskutečně nudila.Sice jsem si byla vědomá té konverzace s míčkem, ale ani to nezabralo na můj kratoučký spánek cca 10 minut ovšem ani potom se dlouho nic nepřihodilo. Pointa už byla jasná , co k tomu dodat .Neoslovilo mě to ničím , škoda.(21.11.2009)

 • sskrblik
  ****

  Novodobý Robinson Crusoe? Proč ne! Velice příjemně se film sleduje, vynikající Tom Hanks!(8.1.2010)

 • Cejny
  ****

  Slušné dobrodružství s Tomem Hanksem na robinsoncrusoeovské téma. Pro natáčení byla vybrána nádherná scenérie a některé scény jsou hodně oblíbené. Především většina s tím míčem :D(27.12.2010)

 • Taio
  *****

  Máloktorý herec dokáže udržať film nad hladinou aby nezačal po prvých pár minútach nudiť a Hanks je jeden z nich.(31.3.2012)

 • majo25
  *****

  Po rokoch som si to pripomenul - silná dráma a skvelý Hanks. 90%(30.1.2013)

 • Ravi
  ****

  Trosečník je příběh člověka, který udělal, co musel, aby přežil. S neopakovatelným výkonem v hlavní roli. Vždycky si moc rád tento film zopakuji. Je dojemný a skvěle natočený. 85% = 4/5(6.7.2014)

 • herr_carter
  ****

  Je až neuvěřitelné, jak dokázal Tom Hanks změnit svou postavu během natáčení k nepoznání, nemyslel bych si, že je tohle vůbec možné (byť za vydatného přispění maskérů). Zemeckisův dvorní herec tu jenom ukazuje, že je jedním z největších postav světového filmového průmyslu současné doby................moje hodnocení = 8, 5 z 10.(31.7.2015)

 • faraon
  ****

  Ked idem vzdy do pozicovne a prejdem okolo tohto DVD tak mam zvlastne nutkanie si tento film poziciat...Spomienky z kina: vtip a zufalost a "vynachadzavost" cloveka ma dojali a ohromoli. To iste plati o hereckom vykone T.Hanksa. Takisto sa ma nadchol zvuk a zobrazenie padajuceho lietadla a sekundova zmena "zo vsetkeho" (FEDEX MODERNE LIETADLO) do "nicoho" (palmy ala Beach:). Zaujimave je tiez ze tento film planovali 10 rokov...(24.1.2006)

 • klúčik
  ****

  Vlna popularity T.Hanksa pokračuje. Film ma zaujal svojim spracovaním, krásny ostrov. Film je dlhý, ale ani som sa nenudil, lebo bolo stále možné niečo sledovať. Ja ho hodnotím 80%.(5.10.2006)

 • vitekpe
  ****

  jedna * je za wilsona :-)(15.12.2006)

 • NICOX
  ****

  Hrát půlku filmu téměř beze slov, to chce opravdu dobrého herce. A ano, Tom Hanks jím skutečně je. No a neméně zajímavá je úloha "vedlejší role" Wilsona. Bez něj by to prostě nebylo ono. Hodně, opravdu hodně silný příběh. 85 %(22.7.2007)

 • Arius
  ****

  Hanks podal skvelý výkon, do príbehu zapadol. Stroskotanec sa tváril viacmenej nenápadne, film pomaly plynul, od minúty k minúte ste mali lepší a lepší pocit. O čo menej upútaval pozornosť jeho pobyt na ostrove, o to viac to Zemeckis vynahradil v závere. Ako som už spomínal, šťastie v nešťastí prijaté zo smútkom a z radosťou zároveň, vytvorili pozitívnu atmosféru a príjemne ovplyvnili môj názor na vec. Škoda len tej minutáže. Pár vychytávok som si ešte mohol vychutnať.(24.8.2008)

 • sedm.1
  ****

  Velmi silný a emotivní snímek.Tom Hanks opět potvrdil svou extratřídu a koncertuje zde po celou stopáž této novodobé "robinsonády" a skutečně zvládl tuto one man show na 110%.Po celou dobu,ikdyž film nemá nijak strhující tempo,jsem se s ním ani na vteřinu nenudil a vesměs jsem s ním prožíval veškeré jeho nepěkné životní momenty,činy a rozhodnutí a strašně moc jsem mu držel palce.Trosečník je totiž hlavně skrz naskrz o emocích,ať už na samotném ostrově,tak při následném návratu,kdy si člověk pak uvědomí spoustu věcí(zvlášť při scéně již zpět v civilizaci se zapalovačem a kraby) a společně s postavou Toma Hankse pak musí chtě nechtě přehodnotit některé své životní postoje.A to když nějaký film s divákem dokáže,musí být prostě víc než dobrý.(3.7.2009)

 • lskala
  *****

  Tenhle film nádherně ukazuje, jak jsme nechutně zhýčkaní dobou a moderními výdobytky. Dokážete si představit život bez sprchy, televize, plné ledničky, nákupů v supermarketu a jiných, pro nás, naprosto běžných věcí?! Tenhle film Vám ukáže, že to není žádná pr... Navíc lidé, kteří neradi chodí k zubaři, se po shlédnutí scény s bruslí, musí vyloženě těšit na návštěvu svého dentisty. 95% - 5*****(23.9.2009)

 • LondonGirl
  *****

  Tom Hanks - 5*. Klaniam sa.(18.2.2011)

 • tommmy89
  ***

  Myslím, že som viac než presvedčený, že keby to neutiahol R. Zemeckis s vynikajúcim hercom T.Hanksom v sólovej úlohe, tak film by bol klišé. 3*(3.11.2012)

 • harapag
  ***

  Scénář je velmi slabý. Zemeckise mám rád, ale tento film mezi mé favority nepatří ani náhodou. Je to jen šedivý průměr se slušným ziskem, za který může CENTURY FOX poděkovat jen a jen profíkovi jako je Tom Hanks.(2.1.2013)

 • provitamin
  **

  Chcel som ironicky napísať že perfektná konverzačka, ale je to nekonečne dlhááá nuda.(24.1.2016)

 • Braddy
  ****

  Nechtěl bych být v jeho kůži. A teď myslím jak filmovou postavu, tak i samotného Hankse. Jinak velmi zručně natočený film.(19.8.2003)

 • PALINO
  ****

  ROBERT ZEMECKIS v jednom rozhovore spomenul , že nie je veľa filmových tvorcov, ktorým by filmové štúdia dali peniaze na podobný námet, čo je asi pravda, no ja naopak musím povedať, že nie je veľa filmárov, ktorý by dokázali urobiť z takéhoto námetu taký vynikajúci, pôsobivý a nezabudnuteľný film. Duo Zemeckis-Hanks k nim rozhodne patrí. STROSKOTANEC je film bez akcie, dynamiky, hluku, ale aj tak (alebo práve preto) možno označiť výsledok za strhujúci. TOM HANKS odvádza vynikajúcu prácu, prakticky nezlezie z plátna, jeho fyzická premena si zaslúži uznanie a jeho prispôsobovanie sa ostrovným podmienkam alebo jeho vzťah k Wilsonovi, to všetko sú veľmi silné prvky filmu. STROSKOTANEC je tichý film a o to viditeľnejši dojem v nás zanechá bezchybná práca zvukárov zo Skywalker Sound, či hudba ALANA SILVESTRIHO, ktorá síce zaznie len počas niekoľkých minút a ponúkne iba jeden hudobný motív, no pocity, ktoré dokáže vyvolať, sú na nezaplatenie.(30.1.2005)

 • Bobek15
  *****

  Stroskotanec. Film pôsobil dosť deprimujúco(pobyt na ostrove, problémy na mori, pán Willson, scéna s korčuľou...), ale neberiem to ako negatívum, práve naopak, to len potvrdzuje jeho famózne spracovanie. Tom Hanks je opäť skvelý.A hudba? Alan Silvestri sa tu zase raz ukázal ako skladateľ s veľkým S. Myslím, že spolupráca Zemeckis-Hanks-Silvestri týmto trom naozaj ide a po Forrestovi Gumpovi, Stroskotancovi a Polárnom exprese by sa mohlo zrodiť nejaké ich daľšie spoločné dielko.(21.10.2005)

 • Theraphosa
  ****

  Není moc co psát. Tento příběh musí mít snad každý vsugerovaný z Robinsona Crusoe ...ale Tom Hanks, to je panečku nějakej pan herec a ať už bylo natočených Robinsonů se všema Brosnanama nebo Richardsama kolik chtělo, nikdy nebudou mít kvalit Trosečníka. 80%(22.4.2006)

 • honzii
  *****

  Hlavní role: Hanks, Wilson, ostrov..(17.11.2006)

 • MARTIN*I
  ****

  Celkem dobrý film, ale příde mi tohle téma takový už trochu vyčerpaný a ten závěr je moc utahanej a zbytečně komplikovanej a dlouhej.. Ale jinak moc dobrý film s neuvěřitelným hereckým výkonem Tom Hankse!(20.3.2007)

 • JohnSmith
  ***

  Snaha Hankse a Zemeckise o repete úspěchu Forresta Gumpa se nevyved. Hanks opravdu po většinu filmu nepředvádí nic zvláštního,ani scénář není žádná sláva. Hanks mě dojal snad jen jednou a to ve chvíli, kdy přišel o svého drahého Wilsona. Samozřejmě je pěkné,jak se Hanks obětoval kvůli roli a zhubl,ale to dneska dělá kde kdo,stačí se kouknout na Christiana Balea. Takže to vidím jen jako průměrný dobrodružný snímek.(19.1.2009)

 • Pretender
  ****

  ''You just have to keep on breathing because tomorrow the sun will rise and who knows what the tide will bring.''(22.7.2009)

 • mohamedsfinger
  ***

  Asi nejslabší Zemeckisův hraný film, přesto můžu říct, že to nebyla ztráta času. Jak už bylo řečeno, škoda toho přeslazeného konce, ale tak to asi muselo být...(23.2.2010)

 • rakovnik
  *****

  Novodobý Robinson. Jak člověk s několika naprosto zbytečnými věcmi přežije na pustém ostrově. Herecké mistrovství Toma Hankse. Ani chvilku jsem se nenudil a tolik soucítil s hlavním hrdinou. Jak mi ho bylo líto, když mu uplaval nejlepší přítel, Wilson...geniální dílo.(8.7.2010)

 • see_sawandrew
  ****

  Tiché, atmosférické, identifikační... Trosečník je moderní němý film... vážně :-) 75%(16.7.2010)

 • marhoul
  *

  Nemůžu pomoct, ale nuda.(21.1.2011)

 • Paity
  ****

  Docela jsem se toho bál, přece jen vše natočit tak, že to vlastně připomíná už to co tady hodněkrát bylo. Navíc v "moderní době". Jenže opak byl pravdou... až na pár nesmyslů a amerických klišé, jde o hodně dobrou věc, na kterou se musel T. Hanks hodně připravoval a hlavně musel hodně zhubnout.(26.10.2012)

 • Reanimated
  *****

  Sakra proč se tenhle vizionářský režisér vrhl do slepé uličky chabých CGI filmů. Tohle mu šlo mnohem líp, zvlášť když byl po ruce famózní Tom Hanks. Měním své staré hodnocení a dávám plnou palbu.(25.1.2013)

 • Sdoom
  ***

  Přes dvě hodiny krásně natočené nudy. Není toho moc, co filmu vytknout, bohužel selhává u mě v tom nejdůležitějším bodě - abych se u něj bavil. (HD, orig.)(8.2.2013)

 • Chegi
  ****

  Dodnes jsem nepochopil, že za tuto roli nezískal Tom Hanks Oscara, protože za rok 2000 nikdo lepší nebyl. Na jeho výkonu film stojí a padá a já si užíval každou minutu.(12.3.2013)

 • Autogram
  ****

  Nezabudnuteľným robí film hlavne stroskotancov spoločník. –––– Musím pořád dýchat, protože zítra vyjde slunce. Kdoví, co přinese příliv...(1.2.2014)

 • Andy.
  *****

  Doteď mi nedá spát, co bylo v tom posledním balíku... :-)(2.2.2014)

 • VeverkaLesni
  *****

  Za Wilsona musim dat plny pocet.(23.7.2014)

 • Nassau
  ***

  Aha. Look what I've created. I have made FIRE. (7/10)(4.2.2017)

 • Davej
  ****

  Tom Hanks si s rolí pohrál skvěle a zase předvedl, že až na pár výjimek nemá v Hollywoodu dnes konkurenci, když celkem banální historce vtiskl punc světovosti. Jeho parťák Wilson ovšem odvedl také perfektní práci a jeho kreace, hlavně pak hysterické výstupy jsou nezapomenutelné. A k tomu happyendu, který tady někteří zmiňují, nějak jsem si ho nevšiml. Nekončí film náhodou tak, že hlavní hrdina ztrácí svoji partnerku?(15.4.2003)

 • Romario
  ***

  Zřejmě sem byl zklamán proto, že jsem četl Robinsona Crusoa, a čekal jsem, co vše si Hanks na ostrově vybuduje, nemohu i při nejlepší vůli dát víc bodů.A to je Hanks můj oblíbenec...(13.3.2006)

 • Balu...
  ****

  Já tenhle snímek beru trochu jinak vež většina ostatních - ne vždycky se vyplatí dýchat; i přesto lze všechno ztratit..(14.6.2006)

 • štísko
  **

  Na dvě hvězdičky to tak špatné není, na tři to nemá. Podobná témata mně "berou", ale u tohoto jsem se dost nudil. Tom Hanks mi do oka prostě nepadne. Rád bych zde poukázal na jeden naprostý nesmysl v tomto filmu. Každý člověk, ale opravdu úplně každý (i ten největší neznaboh a zapřísáhlý ateista) v situaci jaké se trosečník nacházel, tedy pár okamžiků před smrtí, tak se jednoduše modlí. Toto je nám lidem nějak vrozeno. Neříkám, že se každý stane tímto křesťanem, ale toto máme nějak v sobě. To volání k Bohu jako k tomu poslednímu, kdo s tím může něco udělat. A toto přrozené lidské "duchovno" zde bylo zcela opominuto. Špatný to nebylo, ale nějak to prošlo krze mne a nic to uvnitř nezanechalo. Takže dvě hvězdy je z mého pohledu akorát.(9.11.2008)

 • Holina
  **

  Uznávám, že to nebylo úplně špatné, ale dvouhodinová ukázka hereckého umění Toma Hankse včetně finální záchrany volejbalového míče chvilkami vskutku NUDÍ!(29.12.2008)

 • Emzet
  ***

  Poměrně zajímavý film s dobrým Hanksem ale dost přestřelenou délkou. Nebýt Hankse jdu s hodnocením ještě níž...(6.1.2009)

 • noby
  ****

  Dobrý kousek. Ale zkrátit trochu část na ostrově a vyplnit získaný čas částí po záchraně, mohl být skvělý. Teď je to dlouhá robinsonáda, zachraňovaná jen herectvím Toma Hankse, a skvostný, ale hříšně krátký konec, ukazující konfrontaci s běžným životem po letech na pustém ostrově. Scény s kraby a zapalovačem nebo opakování rozsvěcení s hodinkami jediné vytahují hodnocení nad tři hvězdy.(3.7.2009)

 • Haymar
  ***

  Místy zábavné, místy napínavé, ale celkově hodně naivní a především strašně dlouhé! Navíc - ač proti Hanksovi absolutně nic nemám, už mě nudí, sledovat ho pořád dokola v jedněch a těch samých rolích! A co se týče Zemeckise, dřív teda točil mnohem mnohem větší pecky...(9.7.2009)

 • G..
  ****

  Komu scéna s Wilsonem nepřišla hrozně dojemná, tak je asi vytesanej z kamene.(23.6.2011)

 • MoTeelka
  ***

  Zřejmě jediný film, ve kterém dokáže vyvolat emoce mičuda.(24.12.2012)

 • gutshoter
  ****

  Do doby, kdy letadlo směřuje do hlubin oceánů, což je mimochodem natočené velice, velice dobře, to bylo celé takové nemastné, nicméně nějak se na to hlavní navázat muselo. Ono hlavní bylo naprosto mistrovské. Hanks si svoji one man show užil náramně, do toho diváka potěší dokonale zpracované zvuky na ostrově a jeho neskonalá krása. Musím také vypíchnout hudbu, která byla v kritických, emocionálně podtržených momentech, kterých překvapivě nebylo málo, skutečně skvělá. Bohužel celkový dojem, nutno říci na vysokém levelu, shazuje typicky americký závěr. Film by si zasloužil závěr naopak jednoduchý nepotřebujíc rádoby morální vysvětlování těch amerických nesmyslných "otázek". Nebýt toho, bylo by to za pět.(2.2.2014)

 • MTHRFCKR
  ***

  Od teď budu vzívat FedEx (ten nenápadný product placement).(3.2.2014)

 • LexBarker
  *****

  Po posledním shlédnutí jsem změnil hodnocení ze čtyř na pět. Skvěle natočená scéna zřícení letadla, jako vždy bezchybný Tom a výborný příběh o tom, že naděje umírá poslední a čas, čas že je velmi relativní pojem...Někdy zkrátka musíme ztroskotat abychom našli sami sebe a mohli se změnit. Konec není vůbec tak špatný, jak by se mohlo po přečtení některých zdejších komentářů zdát.(28.12.2016)

 • velkyvezir
  *****

  Golfista to napsal za mne.(28.12.2016)

 • Bouřňák
  *****

  Ten film není tak dokonalý, jak by se podle mého hodnocení mohlo zdát. Ale nemůžu jinak - tento film naprosto splnil všechno, co jsem od něj v danou chvíli očekával (pohoda). Je to One Man Show a Tom Hanks to zvládl skvěle. Jediný problém filmu vidím v tom, že bohužel i přes slušnou délku snímku je poměrně málo času věnováno samotnému pobytu trosečníka na ostrově v poměru s dějem před ztroskotáním a po návratu do společnosti - věřím, že Tom by zvládnul větší psychologický rozbor osobnosti trosečníka. Ale upřímně: od Zemeckise bych nic jiného nečekal a jelikož šlo o mou velice oblíbenou herečku Helen Hunt, tak mi to ani nemohlo moc vadit. Zemeckis ví jak uvařit emocionálně chutnou filmovou kašičku. P.S: Tomův jediný přítel na ostrově - WILSON - je užasný nápad, díky kterému si ten film zapamatuju. Potlesk a gratulace.(7.2.2005)

 • Radim
  ***

  Na jednu stranu herecký koncert Toma Hankse, na stranu druhou místy nudná, hluchá místa. Nechápu tu mánii posledních let - jakmile film nemá stopáž alespoň 2 hodiny, jako by nebyl. A zrovna tomuto filmu by nůžky moc slušely.(6.6.2005)

 • Macik
  ***

  Film jehož nejlepší část se odehrává na ostrově.. škoda jen že je tahle pasáž poněkud krátká,kdyby se Zemeckis odporstil od těch prvních a posledních 20 minut a zobrazil to jako přežívání člověka z 21.století na ostrově,mohlo to být daleko lepší...(25.9.2005)

 • Damielka
  ****

  Takovou odtučňovací kůru jako Tom Hanks by si měl dát každej druhej Američan. Hodně působivý film s úspornou, leč výbornou hudbou, se skvělým Hanksem a Huntovou, jejichž setkání po letech v noci v dešti mě rozplakalo. Jsem holt romantická duše.(31.1.2006)

 • Sairina
  ****

  Velmi emocionální film, u ktérého se člověk zamyslí nad tím kým vlastně je a zda by dokázal ve stejné situaci přežít.(5.8.2006)

 • Ještěřák
  ***

  Utonuvší mičuda Wilson to stejně zahrál nejlíp, Tome...(22.2.2007)

 • xmozek
  *****

  Tom Hanks je prostě PAN herec.Být na plátně 3/4 filmu úplně sám, tedy pardon s Wilsnem, to už musíte něco umět když chcete aby divák neusnul.A myslím si že si to nikdo ani nedovolil. 5 *(21.4.2007)

 • jasiska
  ****

  Kým sa Tom Hanks nevráti domov, je to perfektný film. Potom sa začne zbytočne naťahovaná časť s Helen Hunt a divák (t.j. ja) znižuje na 4 hviezdičky. Treba však uznať, že Wilson a "zubársky zákrok" sú nezabudnuteľné.(3.7.2007)

 • shimpy(CZ)
  ****

  Na to že se ve filmu skoro nepromluví, tak se ani chvilku nenudíte. Smekám před Tomem Hanksem, že dokáže takhle utáhnout celý film...(30.9.2007)

 • cajke
  ***

  Tři a půl, zaokrouhluji nahoru.(29.11.2007)

 • zigíš
  ****

  zaujímal by ma osud wilsona ..kam sa asi doplavil, jaké kraje navštívil a hral tam volejbal?(25.6.2009)

 • nikoletkaa
  *****

  Tom Hanks je dle mého ten nejlepší herec, jaký kdy hrál. A zde to jen potvrzuje. Nemusí klidně třičtvrtě filmu mluvit a i přes to je jeho výkon maximálně přesvědčivý. Mimochodem u scény, kdy přijde o "kamaráda" Wilsona, mi vždy ukápne nějaká ta slza. :)(10.4.2011)

 • Darth Maul
  *****

  Veľmi dobrý film o vôli, prekonaní svojho tieňa a priateľstve. Nesnaží sa vnucovať nejaké veľkolepé myšlienky, tie pozvoľna vyplávajú na povrch. Za všetko hovorí moment, keď Chuck v závere filmu zapáli zapaľovač...(2.6.2011)

 • DailyDreamer
  ****

  Působivý snímek, po jehož shlédnutí jsem si na chvíli vážil všech drobností, které dělají můj život tak snadný. Kéž by mi to vydrželo. R.I.P. Wilson(19.9.2011)

 • Billie777
  *****

  Je neuvěřitelný, jak někdo může natočit takovýhle film, aniž by nebylo nůďo. Já jsem se teda nenudila vůbec a tenhle film si mě prostě získal. Samozřejmě skvělý Tom Hanks. Paráda!(22.12.2011)

 • Ollie235
  ***

  Jediný film, ve kterém je mou oblíbenou „postavou“ volejbalový míč. Wilson byl skutečně tím nejlepším a je to pro mě nezapomenutelný symbol, který se mi vybaví vždy, když přijde řeč na Trosečníka. Co se zbytku týče, občas hezky emocionálně vyjádřené, ale jinak nudná a nevýrazná šeď. Celkově lepší 3.(24.12.2011)

 • Hanes88
  ****

  No tak to byl šok!! Úplná pecka!! Tohle jsem určitě nečekal. Velice dobrý film a kdyby nebylo pár chyb, určitě bych tomu dal i 5*. Tak tedy "jen" 4 hvězdy. 85%.(21.5.2012)

 • Kuny27
  ****

  Nechápu jak může vést scéna s míčem diváka k takovému žalu. WOW! Tom Hanks výborný výkon!(23.12.2012)

 • Norino12
  *****

  Tom Hanks je proste Pán herec, ktorý zahral svoju rolu neuveriteľne dobre. Príbeh odohrávajúci sa na ostrove, kde stroskotal Hanks a jeho jediným kamarátom bola volejbalová lopta Wilson. Tak jednoduché a pritom tak perfektné. Nebola chvíľa, pri ktorej by som sa nudil. Film plný skvelých nápadov a hlavne emócií, ktoré sú na prvom mieste. Nikdy by som nechcel zažiť niečo podobné a stále mám pred vodou veľký rešpekt. Určite odporúčam tento skvelý film všetkým, ktorý ho ešte nemali možnosť vidieť.(5.7.2013)

 • Circumscriptor
  *****

  Toto je neuveriteľný príklad na zmysel pre dokonalosť Roberta Zemeckisa, herecké nadanie Toma Hanksa a príjemnú neotravnú hudbu Alana Silvestriho.(19.4.2016)

 • zsn
  *****

  Bože, ta scéna v tom dešti po tom návratu ke své lásce... To je jak v Madisonských mostech... Nesmrtelné tyto filmy. Pláčete ve 20 i ve 30 letech. A i za dalších deset let si popláču. Protože nostalgie vlastní lásky je příliš silná... Ztratit ji dvakrát... co je to za život.(26.1.2019)

 • Marťas
  *****

  Tom Hanks opět zazářil...(27.5.2005)

 • LuckyStar
  *****

  Tom Hanks je nejen hollywoodská celebrita, ale taky nepřekonatelnej herec, člověk, duše... cokoliv příhodného si dosazujte. Robert Zemeckis je pak režisér, kterých je v hollywoodu poskrovnu a taky režisér točící filmy, jenž zahřejou u srdce a u kterých se člověk cítí při konci stejně jako hlavní protagonisté. Cast Away je kategorie, film, snímek, obraz dokonalosti a lidského smyslu pro žití. Závěrečné dvě scény filmu si řadím vysoko. Moc vysoko. Jsou odleskem něčeho, co jen stěží slovy dokážu popsat, natož sepsat sem. Hudba, scénář, režie, herecké výkony, hloubka filmu a jeho poselství je něco, co dokážu ocenit vždycky a taky něco, co třeba i z jinak všemi zavrhovaného filmu udělá u mě nepřekonatelnej skvost, klasiku, pohlazení po duši a hloubavou inspiraci. A takových filmů není nikdy dost.(11.12.2005)

 • AIMÉE
  *****

  Tak 'tenký' scénář a tolik procítěný; ztroskotaný pán od FedExu. Copak by mu někdo neuvěřil toho "Opáleného Pohodáře s cool blond kadeřemi, který si to volní na tropickém ostrově a konzumuje kokosové ořechy, jenž se ještě dostal do figury".... Stop zlehčování situace - tohle je více než dobrý film a Hanks budí obdiv. Zoufale jsem si přála, aby ten balík byl nakonec rozbalen...(28.1.2006)

 • Cement73
  *****

  Absolútna špička... Tom Hanks exceluje a celý ten príbeh bez slov ma úplne pohltil. Myšlienka s pánom Wilsonom neuveritelne jednoducha a pritom taká skvelá. Jeden z mojich top filmov.(1.9.2008)

 • GeorgeHans
  *****

  Najlepší stroskotanecký film. Bez debát.(20.9.2008)

 • MulaNula
  *****

  Legendární reklama na Wilson :)(29.7.2009)

 • Prochy38
  ****

  Nepřímá adaptace na známý román Robinson Crusoe. T. Hanks je v této roli opravdu úžasný a nikdo další už není důležitý. Snad jen ten jeho "volejbalák", tuším Wilson? :) 80%(30.5.2010)

 • dehlie
  ****

  5* za život na ostrove ako stroskotanec, zbytočným preťahovaním filmu však zemeckisov robinson stráca. a veľmi.(11.4.2011)

 • Hepy13
  *****

  To nejlepší zpracování tématu "ztroskotání na ostrově" jaké jsem měl možnost vidět. Vždy když si vzpomenu na tenhle film, první slovo které mě okamžitě napadne je - Wilson :) Tom Hanks v perfektním filmu, který stojí pouze na něm. Moc toho sice nenamluví, ale o to je film krásnější. Scéna kdy Tom ztrácí svého Wilsona je tak silná, tak dojemná, zkrátka nedá se na ní zapomenout. Jen více takových filmů kde nám herci předvedou jak umí hrát.(22.9.2011)

 • filmmovier
  ****

  Dojemné drama s opět excelujícím Tomem Hanksem v hlavní roli a v nádherných exteriérech opuštěného ostrova. Nejlepší adaptace Robinsona Crusoea... Tento film sice nijak nevyhledávám, ale stajně na mě vždycky zapůsobí... 80%.(28.2.2012)

 • readan
  *****

  Tom Hanks tu opäť predviedol neuveriteľný výkon. Scénu, kde si "trhá" zub som prežívala s ním, tak ako aj tú, keď prišiel o Wilsona. Tento silný film ma určite nenudil a vždy sa k nemu rada vrátim..(10.7.2014)

 • hacho
  ****

  Jaka skoda toho zbytecne natahovaneho americkeho konce :o((9.7.2003)

 • alenka
  ****

  moc moc se mi to líbilo. koukatelny naturalismus ve mne zanechal pocity, coz se mi u americkyho filmu moc nestava. na druhou stranu ten priserny product placement s wilsonem a fedexem me odrovnaval. wilsona bych byla ochotna prejit, ten aspon odkazuje na sympaticke jmeno, ale fedex mohl byt cokoli jineho, a rozhodne ne realneho. dost nakonec vaham i o 3*, ale prejdu ten trapny konzum a dam 4*(30.11.2005)

 • FunThomas
  ****

  Realistický film, který je ukázkou hereckého umu Toma Hankse...(30.4.2006)

 • hell_boy
  ****

  Zemeckis + Hanks na druhou = Forrest Gump = ***** Zemeckis + Hanks na třetí = Trosečník = ****....ještě větší sólo pro Toma Hankse, který svoji roli zvládl na jedničku, stejně jako Zemeckis, který z naprosto neoriginálního tématu vymáčl asi maximum(29.5.2006)

 • GREGOIRE
  ***

  Ono to není zase tak špatný, ale je to tak veskrze americký hrdinský příběh … Američan by prostě nikdy nesundal mrtvému veškeré šaty, aby sám přežil – ono by to kazilo dojem … Je to naivní pohádka. Ale kouká se na to vcelku dobře.(20.10.2006)

 • RomanHyde
  ****

  V hodnocení jsem taky váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Přiklonil jsem se k vyššímu hodnocení, protože jsem se při sledování filmu bavil velmi dobře, i přesto že TV NOVA natáhla stopáž snímku díky reklamám téměř na úctyhodné 3 hodiny a pokusila se tak zmást diváky s horší krátkodobou pamětí a přesvědčit je, že se jedná o předpremiéru seriálu Lost. Hanks byl výborný, roli obětoval i svých 30 kg a pár měsíců života, o které díky tomuto experimentu přišel a zaslouží si za výkon ve filmu jednoho herce aplaus ve stoje. Tohle je klasický odpočinkový nenáročný film. Kdyby všechny měly takovou kvalitu, tak je to fajn :)(24.3.2007)

 • Arach.No
  ****

  Škoda jenom toho závěru, takovou lavinu sentimentu si Zemeckis mohl klidně odpustit. Jinak Tom Hanks je samozřejmě úžasnej. Nevím který jiný herec by tuhle roli zvládl tak dobře jako on.(21.10.2007)

 • Noddy
  *****

  Ďalší film môjho obľúbeného "pána herca" Toma Hanksa, ktorý rokmi zreje, ako dobré víno. Excelentne zahratý príbeh človeka, ktorý je v dobách, keď sme úplne zhýčkaní modernou civilizáciu, odkázaný na seba. Napriek tomu, že skoro celý film vidíme len jeho, vôbec si to neuvedomujeme. Ku koncu si dokonca ani veľmi nevšímame tých ostatných. Neviem inak hodnotiť, ako *****(20.2.2008)

 • Deywid
  ***

  Režíruje to Zemeckis a hrá v tom Hanks ale.... mňa to neviem prečo nejako neoslovilo...(22.2.2008)

 • Kevadros
  *****

  Wilsoneeeeee(7.4.2008)

 • TheGunner
  *****

  Tento film je tak dobrej z hodně velké části díky Tomovi, on ho utáhl na svejch bedrech, nevím kterej jinej herec současnosti by to dokázal zahrát tak jako on, o nikom nevím...(22.1.2009)

 • Wishkah
  ****

  Ani vynikající Tom Hanks nedokáže vyhnat celkové hodnocení na maximu. V několika momentech je film hoodně utahaný a zachraňuje ho právě excelentní Hanks, který se do role trosečníka opravdu vžil a dal jeho postavě neskutečnou hloubku. Nebojím se přiznat, že při jeho řevu: "Wilsoneeee!!!" sem měl slzu na krajíčku.(30.3.2009)

 • KOZEL84
  *****

  Vynikající Hanks který táhne celý film sám.Tohle měl být další oscar i když je fakt že už nevím kdo mu ho v tom roce vyfoukl.PS.Už sem si vzpomněl kdo.Tak sorry Tome ale stejně už máš dva.(Russell Crowe-Gladiator)(17.1.2010)

 • Simgal
  ****

  Vynikající herecká one-man show Toma Hankse. V jeho podání je novodobý Robinson velice přesvědčivý. Jeho výlet z civilizace do technologického pravěku mě prostě dostal. Aby byla jeho proměna ještě uvěřitelnější, tak se na čas přerušilo natáčení, aby Tom Hanks zhubnul a dostal se do formy a ve filmu je to vidět hodně. Po 4 filmových letech ztrávených na pustém ostrově vypadá Tom o dobrých 10 let mladší.(25.3.2010)

 • Ataxia
  ****

  Chudák Wilson :´((19.9.2010)

 • DHDV
  ****

  Film u kterého nemusíte přemýšlet a jenom sledujete trosečníka. Odpočinkový film!(8.1.2011)

 • Skarface
  *****

  Myslím že kolega to předemnou vystihl dokonale ! Nemám co jiného dodat a plně souhlasím !(21.1.2011)

 • dobso
  *****

  Ďalší z Hanksových skvelých filmov. Môj úplne najoblubenejší. Najlepšie ale zvládol svoju rolu Wilson!!! :D(17.4.2011)

 • sedlo03
  ****

  Asi nejpovedenější trosečník co jsem měl možnost vidět. Tvůrci si odvážili do toho zakomponovat i malý příběh, který tomu dodal trochu grády a potom stačilo prostě a jednoduše nechat vyniknout Toma Hankse. Skvělý výkon, jenom díky němu je tento snímek hodnocený tak jak je. 75%(19.6.2011)

 • Oyer
  ***

  Z trosečníka se stal zase trosečník... Znovu více než vynikající kombinace Zemeckis - Hanks. Na jejich režisérsko-herecké počiny by se dala složit óda. A proto jsem čekal od této dvojice ještě víc!(21.6.2011)

 • Martin_W
  ****

  One Hanks Show.. Krásné drama, které sice nemá dokonalý scénář, ale mě si hlavně díky Tomovi získalo. 86%(1.4.2012)

 • Mrs.Bailey
  *****

  Nikdy nezapomenu na poslední scénu s Wilsonem... Hanks je prostě pan herec a tenhle film je skvělý, i když moc smutný.(23.12.2012)

 • DocBrown
  ***

  Film, po kterém půjdete dobrovolně k zubaři. I když je to skvěle natočeno a Tom Hanks by si za svůj výkon toho Oskara klidně zasloužil, ten návrat do civilzace je bohužel příliš natahován na úkor samotného pobytu na ostrově. Až úplný konec za Elvisovy melodie Return to Sender vrací film nahoru, ale už to nestačí. 67%(26.12.2012)

 • viktorka181
  **

  *** Za herecký výkon Toma Hankse, kterej byl výbornej -* za to, že ho nemám ráda (nevím proč a nezlobte se na mě, páč je mi jasný, že většina lidí ho ráda má). Ale jinak pro mě nuda, nuda, nuda, nuda...(7.2.2013)

 • M1k9
  *

  Příšerně zdlouhavé a nudné. Nudné a nudné. Scénář = prázdnota. 1/10(27.6.2013)

 • Lilloos
  ****

  Mimořádně tichý film, který bez hudby a téměř beze slov dokáže vybudovat atmosféru natolik realistickou, že s hlavním osobou soucítíte každým okamžikem, především pak v situacích, které jsou značně nepříjemné (Kvůli zubařskému zákroku jsem se snímek skoro bála podruhé pustit). Škoda jen zdlouhavého závěru, který po perfektní ostrovní části radikálně zmírnil tempo a tím jednoduše nudil.(15.12.2014)

 • Randwulf
  *****

  Wilson.(26.1.2015)

 • laepus
  *****

  Abych řekl pravdu, ani nevím přesně proč dávám plné hodnocení - je to zřejmě o tom pocitu (pocitech), které ve mně tenhle film vždycky vyvolá a ty jsou neopakovatelné a jedinečné. A ve spojení s jedním s nejkrásnějších hudebních filmových motivů vůbec je ten zážitek vždycky až nadpozemský. Nejdůležitější pro pochopení celého filmu je podle mě ta úplně poslední scéna (nebo prostě celkově ten návrat a co se děje po návratu), i když se to v poměru k ostatnímu filmu může zdát na první pohled pouze jako zanedbatelná věc... A Tomáš? One Man Show v nejlepším provedení.(19.2.2015)

 • .baris.
  *****

  Pokud by byla vyhlášena soutěž "film, u jehož sledování mě nejvíc bolí u srdce", vyhrál by Trosečník. Mám tenhle film hrozně ráda, ale nemůžu se na něj dívat - tak hrozně mi je teskno, a to vlastně z jedné jediné scény. Tom Hanks odvádí úžasný výkon, pro milion jiných herců by měl přívlastek životní, ale on má bohudík ještě Forresta Gumpa (a Philadelphii a spoustu dalších).(4.9.2016)

 • lykan9
  ****

  Ještě se mi nestalo, že by mě nějaký film s Tomem Hanksem zklamal a ani v tomto případě se tak nestalo :-)(18.1.2017)

 • Šmoula
  ***

  Zlatý Robinson Crusoe v knižní podobě. Očekával jasný a srozumytelný začátek filmu a ne nějaké bláznivé a zmatené pobíhání po letišti s balíky. Jsem "moc rád", že jsem se alespoň na konci filmu nedozvěděl, co bylo v krabičce, kterou dal "trosečník" své bývalé manželce.(2.2.2005)

 • jilda
  ****

  Hanks hraje nádherně, na filmu mi vadí jen konec.Nesnáším rozvleklé a romantické konce, pokud by se film odehrával jen na ostrově, má u mě 5*. Vidět zubařský zákrok bruslí je povinnost!(4.10.2005)

 • Pc
  *****

  Velmi dobrý snímek o trosečníkovi, moc se mi to líbilo, někdy tam bylo vidět že je to udělaní pomocí PC, ale Tom Hanks tomu dal šmrnc.(28.5.2006)

 • krusty2
  ***

  Moc ma to nedostalo az na ten koniec.(30.4.2007)

 • Grafito
  ****

  Nebýt té nešťastné milostné linie příběhu, byl by Trosečník krásný film s řadou silných momentů.. mnohem silnější téma než lásky mezi Tomem a Helen podle mě byl kontrast mezi člověkem, kterému teče voda z kohoutku, záchod splachuje, sporák vaří, mikrovlnka ohřívá pizzu z Tesca a člověkem, který bojuje o život.. kontrast mezi kulturou zhýčkaných a změkčilých tlusťochů a kulturou člověka, který byl hozen bráno v evolučním měřítku o nějaké 3 tisíce let nazpátek.. a z toho vyplývající poselství o tom, co je důležitý a co za důležitý jen považujeme.. ta milostná marmeláda kolem tomuhle sdělení jen škodí..(23.7.2007)

 • Zeek
  ****

  Toto, že je nuda? Nudně to možná vypadá, nesmíte tenhle film totiž vidět jak se říká z rychlíku. V klidu si k němu sedněte a vychutnávejte jeho atmosférou. Tom Hanks (Chuck Noland) zde podal další ze svých nezapomenutelných hereckých výkonů a největším nepřítelem mu byla opravdu samota. Film s výbornou atmosférou plný emocí a originálních nápadů na opuštěném ostrově, který rozhodně nenudí. Navíc klasický, pro Ameriku typický, sladký konec, který nemusel být až tak přehnaný. Ale nejlepší scénou je, když Chuck ztratí Wilsona, nejednomu ukápne slza, to mi věřte. Vše je navíc podtrženo skvělou hudbou. Moje hodnocení: 80%(30.7.2007)

 • Devadesát Dva
  *****

  Z tohohle filmu asi nejvíc cítím sám sebe - ostrov, samota, ale hlavně - odcizení. Ale zpět k filmu: můj nejoblíbenější Hanks. A při první projekci v kině, když Wilson mizel ve vlnách, i u mě ukápla slza. S odstupem a dalšíma projekcema mám ten film pořád čím dál radši.(14.10.2007)

 • Lúca
  ****

  Robinson měl Pátka, Hanks zas Willsona. Jak už říkal Cimmerman, člověk nepotřebuje partnera, člověk se potřebuje vykecat.:-) Po shlédnutí Trosečníka si začínám vážit moderní zubařské péče a kokosů jen o Vánocích. Úžasný výběr prostředí a výtečné zpracování od Zemeckise. 80%(15.4.2008)

 • Vejrrr
  *****

  Co se musí nechat je, že obě části byly úchvatné a důležité. Mluvím o části "na ostrově" i o části "mimo ostrov" - a to jak před tak po pádu letadla. Tolikrát omleté táma na film "ztroskotání na ostrově" má svého vítěze a je jím Trosečník Roberta Zemeckise, který umí dělat skutečně krásné filmy. Tom na vrcholu sil dal do role víc než se zdá a já jemu i všem mnohokrát děkuji.(3.6.2008)

 • Czernozub
  *****

  Kdo by zapomněl na "Ne! Wilsone!!!"...(27.7.2008)

 • Luqi
  ****

  138 minútová reklama na FedEX ............Ale vážne, aby z otrepaného príbehu o stroskotancovi na pustom ostrove nebola nudná fraška, treba ho posunúť ďalej. A táto verzia má zopár prvkov, ktoré tak činia: úplná izolácia divákov s Nolandom na ostrove, napriek tomu, že sa toho dosť udialo aj mimo ostrov, atmosféra pustého ostrova úplne bez hudby, postupné (aj psychické) chradnutie Nolanda a samozrejme perfektná herecká práca T. Hanksa a Wilsona :-)............. Celkovo by to bolo tak za 4,5, no za ten typický hollywoodsky zlozvyk sladkých koncov beriem pol hviezdičky.............(11.1.2009)

 • evil_ryu
  *****

  Film ktorý stvárnil samotu a paranoju tak verne ako len málo ktorý. Tom Hanks vynikajúci.(5.4.2009)

 • Jeremiah
  **

  Toma Hankse jako herce mám rád. K tomuto filmu se mi však hodí výraz, jak někdo rád píše, nuda-nuda, čistá nuda. Za co dávám 2 hvězdičky? Za herecký výkon a za vůli přežít i v podmínkách, kde se žít téměř nedá.(2.9.2009)

 • lu-cinka
  ****

  škoda, že čím víc jsem starší, tím míň mě to baví..(30.6.2010)

 • adriane9
  *****

  Legendární pan Wilson..Tenhle film mě nikdy nenechá chladnou a každoročně si ho alespon jednou zopakuji...Tom Hanks je pan herec a v tomto snímku mě opět přesvědčil..a také..někdy pramálo slov znamená mnohem víc než kopa přehnaných dialogů...za mě jednoznačně 5*(1.4.2012)

 • Aere
  ****

  Novodobý Robinson Tom Hanks a jeho slasti a strasti daleko od civilizace. Čím dál tím méně mě baví pasáže na opuštěném ostrově, přestože to žádná nuda není! Ale oceňuji hlavně emocemi nabitý návrat do „reality“, který je tady poměrně dost strhán v komentářích. Abych pravdu řekl, závěr ničí mě. Neskutečný výkon Toma Hankse a Helen Hunt v poslední třetině filmu, podbarvený dojemnou hudbou Alana Silvestriho, prostě dojímá. A finální scénu na křižovatce, smutnou, přitom plnou naděje, mám moc rád.(23.7.2012)

 • pend
  ***

  Připadalo mi, že jsem sledoval v každé půli odlišný film. První byl výborný, druhý nic moc.(19.8.2012)

 • BeranSon
  ****

  Parádní film, který je naprostým riskem ve filmařině. Stavět film na výkonu herce je buď ohromná šance na neúspěch, nebo genialita. Neúspěch to není, genialita také ne. Je to něco mezitím, ale to něco je na této pomyslné ose bližší genialitě. Hanks fakt frajer, ač je ze začátku trošku vypasenější, tak mi to na něj nesedí, ale průběhem filmu to fakt koření. Není to zábava na 5*, tedy aspoň pro mě, ovšem pod čtyři nejdu. - 7/10 -(1.2.2014)

 • sandinista
  ****

  Stokrát zpracované téma a opět netradiční boj člověka s přírodou. SD TV :-((2.2.2014)

 • Swoser
  ****

  Skvělá práce. Celou dobu sám na scéně a takový výkon. Prostě ,,Majstrštyk"(15.3.2014)

 • Rejže
  ****

  Za nevinnym kukučem Toma H. se vždycky skrývá báječný talent! Klidně se podívám znovu...(13.9.2014)

 • xxxvodnikxxx
  ****

  Výborný, až kultovní snímek, výborně znázorňuje proměnu člověka při odtržení od civilizace, vědomí a touha přežít.(25.1.2015)

 • Paldiny
  ****

  Pád lietadla na výbornú, život na ostrove na výbornú, snaha zaradiť sa späť do spoločnosti už trochu na výpary. Dohromady tak výborný film s perfektným Hanksom a najlepšie napísanou vedľajšou postavou vôbec. A to volejbal nemusím.(17.6.2015)

 • Richie24
  *****

  Když jsme u těch velkých písmen mezi mými oblíbenými filmy, tak si dejme jedno velké „H“. Tom Hanks je totiž, jak všichni dobře víme, pan Herec. A nikdy to nikde nepotvrdil více, než v Cast Away. Hergot, vždyť ten chlap utáhnul sám téměř 2 a půl hodiny dlouhý film. A že to není ledajaký film! 5 *****.(19.10.2015)

 • H4ku11
  ****

  Jeden malý obrázok môže na opustenom ostrove znamenať oveľa viac ako kufrík plný vynálezov.(21.5.2018)

 • Lachtaan
  *****

  Po téměř třičtvrtě roce jsem se konečně opět dočkal tak silného filmového zážitku, že se nedostavily žádné pochyby, zda udělit jen 80% nebo plný počet. Geniální trio Hanks-Zemeckis-Silvestri mi totiž na zlatém filmovém podnosu přineslo nádherné drama o houževnatosti, zobrazující přímou definici slova naděje. Konečných 15 minut snímku mi emocionálně rozložilo a opět dalo za pravdu faktu, že dramata o víře v sebe sama jsou v kinematografickém vesmíru nepostradatelná.(12.3.2019)

 • Johnny
  *****

  Skvelá one-man show, klobúk dolu p. Hanks. Napriek relatívnej dĺžke som sa vôbec nenudil.(20.2.2003)

 • kobliha
  ****

  Asi len jedina vytka - odrezat zo zaciatku a konca a radsej sa mal Zemeckis viacej venovat ostrovu. tam som si to neskutocne uzival..(30.10.2005)

 • ebi
  ***

  Dlouhá nuda.Napadá mě srovnání s filmem Terminál. Stejný herec,obdobná situace,ale nesrovnatelné.Terminál vítězí o dvě koňské délky.(26.11.2005)

 • Mike.mk1
  ****

  Pokaždé když vidím v nějakém filmu dodávku s nápisem FedEx tak si vzpomenu na tohle. Nevzpomenu si na jiný film, ve kterém bych se nenudil při sledování jediného herce.(15.1.2008)

 • Pradlík
  *****

  Znovu skvělý Tom Hanks a znovu skvělý film s řadou nápadu a skvělým zpracováním. Podle mě mnohem lepší verze Robinsona Crusoa a živého Pátka zde nahrazuje trochu nafouklý a s červeným obličejem, Wilson. Chuck Noland: (k Wilsonovi) Pane, nemáte sirku?(26.7.2008)

 • Patrik200s
  ****

  Zaujímavé vôbec by ma nenapadlo že jeden herec dokáže takmer v celom filme pútať úplne sám tak ako Hanks asi na tom niečo bude že je to oscarový herec aj keď za zubára by som ho nechcel(s tou korčuľou ma to bolelo aj zaňho).(14.1.2009)

 • agassi68
  ****

  Tak toto chcelo pána herca, keďže prakticky jediná vedľajšia rola bola obsadená volejbalovou loptou :). A Hanks to s prehľadom dokázal.(5.4.2010)

 • Páně
  ***

  Vychválené až do nebes nebo zatracené k průměrné šedi. Já se budu pohybovat někde mezi těmito okraji. Film skutečně hlavně díky Hanksovi má něco do sebe. Ovšem je tu opravdu velice nepěkně zvládnutý závěr, který působí značně rozpačitě. Na jednu stranu chápu snahu zdůraznit problém návratu do civilizace, na stranu druhou nechápu proč bylo toto utopeno v záplavě klišé a slzopudného patosu (proti kterému nic nemám, ale zde je to špatné). A přitom sekvence z ostrova jsou velice nadprůměrnou filmařinou, dokonalý závěr by tomu eventuelně přidal na lesku. Škoda.(5.4.2010)

 • towstit
  ***

  Riadne vela hlbokych myslienok som nasiel v tomto filme, ale nic co by ma donutilo premyslat. Tom Hanks je jedinecny, to ako schudol ma fakt prekvapilo. Dobrodruzne filmy milujem, ale tu mi nieco chybalo, asi nejaka ta nezabudnutelna scena.(28.4.2010)

 • Tigran
  *****

  Tom Hanks většinu filmu běhá po pustém ostrově, trhá si zub, povídá si s míčem Wilsonem , staví si vor... Ale nuda to není! Je to jeden z nejlepších filmů s Tomem Hanksem.(9.7.2010)

 • the_bitch
  ****

  Skvelý príbeh stroskotanca na ostrove, v poňatí ešte lepšieho Toma Hanksa. Príbeh okúzli, očarí a zaujme diváka. 4*(14.2.2011)

 • Fr3nk
  *****

  Smekám, aby vás na filmovém plátně zabavil dvě a půl hodiny skoro bezeslovně jeden člověk, to už chce mít opravdu talent. Výborně zahrané drama na mě udělalo velký dojem, Tom je opravdu dokonalý.(16.7.2011)

 • mazadlo
  *****

  Moderní Crusoe i s pátkem? Proč ne...funguje to skvěle. Charismatický Hanks si dává rande s prázdným ostrovem na který mu chodí zásilky z Fed-Ex. A safra kolikrát jsem si říkal jak moc obdivuji člověka který se nebojí na voru velryb...pro mě nezapomenutelný zážitek.(29.1.2012)

 • flash56
  *****

  myslím, že od pozretia filmu mám svôjho Wilsona aj ja. :) a áno je to proste film na 4* ako remeň, ale ja mám v ňom niečo viac :)(16.6.2012)

 • Iwiiik
  ****

  Opět, herecky velmi citlivý, přístup Toma Hankse zajišťuje Trosečníkovi velmi hebký faktor dívatelnosti. Navíc podobnost s mým oblíbeným kouskem Daniela Defoe je minimální, a tak jsem dalek srovnávat myšlenku příběhu nebo behaviorální algoritmy Chucka s Robinsonem Crusoe. Dokonce ani logika zde příliš nepokulhává (tohoto aspektu jsem se obzvláště obával). Suma sumárum, po všech stránkách chvalitebný snímek, protkaný klasickými pocity s nepřetaženou intenzitou, tak typické pro Zemeckisův rukopis.(9.10.2012)

 • mkubalikova
  ****

  Tom Hanks a reklama na Willson... 80%(1.12.2012)

 • JirkaLexa
  *****

  Klasika, která se pro mne po tisícátém odvysílání v TV již boužel stala nudnou. Film tím ale na kvalitě rozhodně neztrácí. Scénář není nijak světoborný, avšak v jednoduchosti je síla a když do této jednoduché rovnice dosadíte Toma Hanske a nezapomenutelného přítele mičudu Wilsona (podobnost s příběhem Robinsona Crusoe a jeho přítele Pátka), máte z toho dobrodružné drama jak vyšité... 95%(9.5.2013)

 • Methodix
  ****

  Je pravda, že celý film sa opiera o ďalší fantastický výkon Toma Hanksa stroskotaného na opustenom ostrove kde mu jedinú spoločnosť robí tichý priateľ, ktorý toho veľa nenarozpráva, ale nebyť krásnej melódie od Alana Silvestriho, ktorá vyjadruje tú najpevnejšiu túžbu prežiť a vrátiť sa domov, nemal by to to pravé čaro.(15.10.2013)

 • Dejvi21
  ****

  Dobrý film, ačkoliv scény mimo ostrov mi příliš neseděly a nebýt Toma Hankse, bylo by to i příliš dlouhé. P.S. SPOILER ALERT - To s Wilsonem bylo tedy dost kruté.(1.2.2014)

 • Kcko
  ****

  Nejlepší film na toto téma. Za 5* to není (to by si museli odpustit ten zbytečný americký konec a místo toho lépe rozvinout Tomovo počínání a sebezdokonalování na ostrově, a ne že jeden den si sám vyrve bruslí zub a další den trefí rybu na 20 metrů ...). Jinak je to paráda a jeden z mých NEJ filmů.(16.2.2014)

 • frolish
  ****

  Paradoxne - cim menej sa rozprava, tym je to zaujimavejsie. Cela pasaz nehody + diania na ostrove bola na cistych 5* a nemala hadam jednu nudnu minutu, co je pri rovnici 1 herec + nic naokolo az neuveritelny vykon. Zaver v kontraste s tym potom bohuzial posobi trochu tuctovo/predvidatelne a emocialne ma prilis nezasiahol. Finalna myslienka "who knows what the tide will bring" v Hanksovom monologu bola ale podana pekne. Silne 4.(15.1.2015)

 • Loki_Six
  *****

  "We both had done the math. Kelly added it all up and... knew she had to let me go. I added it up, and knew that I had... lost her. 'cos I was never gonna get off that island. I was gonna die there, totally alone. I was gonna get sick, or get injured or something. The only choice I had, the only thing I could control was when, and how, and where it was going to happen. So... I made a rope and I went up to the summit, to hang myself. I had to test it, you know? Of course. You know me. And the weight of the log, snapped the limb of the tree, so I-I - , I couldn't even kill myself the way I wanted to. I had power over *nothing*. And that's when this feeling came over me like a warm blanket. I knew, somehow, that I had to stay alive. Somehow. I had to keep breathing. Even though there was no reason to hope. And all my logic said that I would never see this place again. So that's what I did. I stayed alive. I kept breathing. And one day my logic was proven all wrong because the tide came in, and gave me a sail. And now, here I am. I'm back. In Memphis, talking to you. I have ice in my glass... And I've lost her all over again. I'm so sad that I don't have Kelly. But I'm so grateful that she was with me on that island. And I know what I have to do now. I gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise. Who knows what the tide could bring?"(17.12.2017)

 • Odpadlik
  ****

  Velmi zajímavý film. Oceňuji že to není jen další varianta Robinsona Crusoe. Všimli jste si, že během celého pobytu na ostrově nezazní jediný tón hudby? Kdesi jsem četl, že to byl záměr, neboť na pustém ostrově také žádnou hudbu neuslyšíte ...(14.11.2002)

 • mls
  ****

  Už som si zvykol, že Tom Hanks hrá vo filmoch, ktoré niesú len bezduché dielka, ale že sú vždy niečim viac. Cast Away rovnako nie je len príbeh človeka, ktorý stroskotá na nejakom ostrove a akosi sa zachráni. Je to predovšetkým film o psychike človeka, o jeho rozhodnutiacha o tom, že ludia vo svojej podstate sú tvory spoločenské. A Hanks ako Mrázik vyzerá super :).(9.2.2003)

 • Besyn
  ****

  Oneman-show v tom nejpřesnějším slova smyslu.Nebýt Toma Hankse a jeho výkonu,nestálo by to za nic.Takhle to on však u mě vytáhl na 4 hvězdičky.(22.10.2003)

 • medii
  ****

  Vizualne zdarile, obcas az pohlednicove hezke, dojemne, vtipne, napinave... a konec je uplne spatne a predevsim proto tedy jen 4 hvezdy.(24.9.2005)

 • Miki68
  ****

  Po několikerém shlédnutí trosečníka jsem musel poopravit své mínění a zvednout hodnocení na 4*. Tom Hanks je (s výjimkou Willa Smitha v "Legendě") snad jediný herec, schopný nenudit aniž by obrazně řečeno slezl z plátna po celou dobu trvání filmu. Je dobře, že ve filmu byla hudba téměř upozaděna, dodávalo to na autentičnosti. Scény s Wilsonem mě opravdu dojímaly - no a ten závěr? Stejně jsme si všichni přáli happy end, nebo ne?(7.6.2007)

 • ex.it
  ****

  Výborný výkon, Tome! Opravdu výborný! Napadá mě otázka, jaký by film byl s jiným hercem v hlavní roli. Každopádně takhle nejde nedat alespoň čtyři hvězdičky.(20.1.2008)

 • Skleni
  **

  Pri pozeraní som sa cítil sám. Opustení a bez.... no bez reality. Nič vo filme mi nepripadalo brané vážne. Celý film je sústredení okolo jednej osoby, ktorá mi ale príde, že si to nezaslúži. Proste postava si vás má získať. no tu sa mi to nestalo. Celkovo film ma nezaujal a ani mi nič napovedal. Proste film ma vôbec neprinútil nad niečim rozmýšľať. A to sa mi pri Zemeckisovi nestáva. 41%(8.6.2009)

 • Ssoumess
  ****

  Jeden z mých velice oblíbených snímků. Klidně se na něj můžu podívat několikrát do roka a nenudím se, jak zde někteří uvádějí. Je pravda, že z tohoto námětu mohlo být vyždímáno víc a nakonci je to až moc ubrečené (i když scéna kde se mně chtělo opravdu brečet je ztráta Wilsona:) Není to sice Zemeckisova topka, ale stydět se určitě nemusí..:) 8/10(9.6.2009)

 • Caesar1993
  *****

  Důstojné zpracování Defoeova Robinsona Crusoea, film se povedl.(3.7.2009)

 • Redix
  **

  Hodně špatnej film. Hanks se na trosečníka nehodil a vadilo mi že na ostrově vlastně ani moc dlouho nebyl. Scénář nic moc, hudba docela ušla, konec o ničem. **(8.7.2009)

 • Kaučuk03
  ****

  Zemeckis vidí detaily tam, kde je jiní nevidí.U Trosečníka opět dokázal, že si velmi dobře dokáže pohrávat s psychikou člověka. Natočit v dnešní době film, kde se většinu času nemluví, a přesto se vám bude tajit dech, to chce dávku odvahy, ale hlavně talentu. Krásné porovnáváni kontrastů běžných věcí, nad kterými moderní člověk v civilizaci ani nepřemýšlí. Konečná scéna s panem Wilsonem je jedna z nejdojemnějších, jakou jsem kdy viděl. Zvlaštní, že Trosečník, Hanks, pan Wilson i Zemeckis zůstaly bez zlaté sošky...(21.3.2010)

 • cogi
  ****

  Kdyby tvůrci film malinko zkrátili, neškodilo by to a dala bych pět hvězdiček(5.4.2010)

 • PavelZava
  ***

  Mě osobně velmi zaujal protiklad loyality k zaměstnavateli a použití obsahu balíků v nouzi, kdy vlastně popře všechna pravidla zaměstnavatele.(10.4.2011)

 • dandislav1991
  ****

  Wilzne, Wilzne!(15.4.2011)

 • katzo
  ****

  Som si istý, že po zhliadnutí tohoto filmu, nejedno dieťa vymenilo svoje bábiky, barbie či transformerov za loptu značky wilson :)(6.10.2011)

 • nopud
  *****

  Ten závěr filmu byl tak geniální, že k němu není vůbec slov, jak ostatně v celém filmu. Možná jen přeci pár - na depku to je úžasný film.(30.10.2012)

 • Pathrose
  *****

  Táhnout celý film sám, mimikou, tělem a monologem s Wilsonem, to chce pořádnou dávku talentu. Film ke kterému se rád vracím. Tom Hanks opět exceluje. A Wilson... až mi začaly slzet oči a kvůli čemu? Kvůli mičudě :). Přes důvěryhodného Toma jsem si k němu vytvořil stejný vztah jako on a jeho ztrátu prožíval stejně.(3.11.2012)

 • Bohnice05
  ****

  Tom Hanks je dobrý herec a jeho filmy se mi většinou líbí, ale on sám o sobě mi prostě sympatický nikdy nebude. A tento film v podstatě stojí jen na něm.(23.12.2012)

 • qvark
  ****

  Do první půlky jde o překvapivě čistou robinsonádu a jsem přesvědčen, že jsme s trosečníkem (a stomatologem samoukem ) měli zůstat na ostrově déle a případné sociologicko - psychologické problémy při návratu do civilizované reality nechat na samostatné pokračování....(26.5.2013)

 • NightPorter
  **

  Pravděpodobně kvůli averzi na Hankse (nejspíš díky jeho častému výběru filmů s až přespříliš a přesčáru dojímavými scénáři) se mi to nelíbilo. Nicméně film obsahuje asi nejdojímavější a nejemotivnější ztrátu volejbalového míče všech dob. Za to dávám alespoň poctivé dvě hvězdy.(1.2.2014)

 • helloween93
  ****

  Jeden z mála filmů, kde se přes hodinu a půl nemluví a vůbec to není na škodu. Slova nejsou třeba...Tom Hanks prožívá krušné životní chvíle s míčem Wilsonem na pustém ostrově s vidinou návratu domů, kde na něho čeká jeho přítelkyně. Samotný závěr byl docela nečekaný (i když vlastně logický)...K úplné dokonalosti něco chybí, možná právě ten konec....4*(2.2.2014)

 • burton
  *****

  Co si asi tak vezmete s sebou na pustý, neobydlený ostrov uprostřed oceánu? No, určitě ne pilu, kladivo, nabíječku a záložní zdroj. Budete rádi za starou brusli, kterou byste normálně okamžitě vyhodili do kontejneru. Takže jako trosečník máte pár, neřku-li desítek, let, úplně jiné priority. Ale, protože nejste úplný ignorant, pesimista a jste loajální vůči firmě, pečlivě střežíte zásilku - nééé drog!, co si myslíte! - v naději, že až se někomu zadaří vás zachránit, doručíte ji. No a protože záchrana nikde, hloubáte samozřejmě, mezi dunami, vlnami, palmami, monzuny, lovem, malárií a jinými trosečnickými kratochvílemi a ubíhajícími roky, jak se zachránit sami. Výborně, tak to jsem vždycky potřebovala vidět, aby mi bylo líp.(17.3.2015)

 • Eluin
  ****

  Taková hezky natočená reklama na FedEx (zajímalo by mě, co bylo v balíčku, troufnu si tipnout, že nějaká souprava na přežití v divočině :-)). Tandem Zemeckis - Hanks funguje.(13.9.2015)

 • Dzvandzi
  ****

  Jeden z mála filmů u kterého mě opravdu mrzí, že dávám pouze 4* a to za některé zdlouhavé, místy i nudné scény. Ale to bude asi tím scénářem, protože jinak zde opravdu všechno klaplo. Herectví Toma Hankse, soundtrack a hlavně ten nápad s jeho kamarádem Wilsonem. Vždycky si na tento snímek rád vzpomenu a kdykoliv hraje v televizi, tak se sledováním neváhám a zpříjemním si den..:)(4.5.2017)

 • Hapretor
  ***

  Zabaví. Hanks je kvalitní herec.(14.4.2018)

 • Zombo
  ****

  T. Hanks opět dokázal, že je hlavní pilíř téměř každého filmu a u Trosečníka to platí trojnásob. Jeho rozmluvy s panem Wilsonem, ztvárněný strach, bolest i zoufalost, rozčilování nad svojí nešikovností při robinsonských pracích a radost při úspěchu by asi svedl lépe málokterý herec. Po druhém skouknutí byl začátek i právem kritizovaný konec protivně zdlouhavý, ale i tak je Cast Away stále zasloužený žánrový nadprůměr.(23.8.2003)

 • VerteX
  ***

  Trosečník je podle mého názoru nejslabší film mého oblíbence Toma Hankse. Sice zahrál skvěle to, co měl, ale prostě nemohl zachránit nevydařený a nudný scénář. Kdyby netrval Trosečník 2,5 hodiny, měl by ambice na lepší hodnocení. Bohužel je film příliš rozvleklý a naopak jsou do rozvleklosti zasazeny dějové skoky (např. po vyražení zubu). Na druhou stranu musím přiznat, že pan Wilson je skvělý nápad a část na voru je také slušně zpracovaná. Konec je trochu přihlouplý.(14.7.2004)

 • Valentin
  ****

  Novodobý příběh o Robinsonovi. Tom Hanks je na plátně skoro celou dobu sám a předvádí výkon hodný hvězdy jeho formátu. Maximálně mu sekunduje Wilson, kterého bych já klidně nominoval na Oscara za nejlepší vedlejší roli. Trošku mě zamrzel ten konec. Myslím, že celá ta dějová rovina s manželkou se mohla vynechat... stačilo ho zachránit a konec.(26.9.2005)

 • martiňák
  ****

  Vynikající je prostřední část když je Tom Hanks na ostrově. Začátek (před ztroskotáním) i konec (po návratu) jsou rozvleklé a nezáživné. Naštěstí na ostrově je hrdina ve filmu celkem dost dlouho (asi 1,5 hodiny) takže coby celek si film zaslouží poctivé 4 hvězdičky.(16.12.2005)

 • Dovlatovka
  ***

  one man show...60% i za scénu pádu letadla.(28.5.2006)

 • Sosak
  ****

  Zábavný příběh alá Robinson Crusoe. Hanks předvádí svůj tradičně nadstandartní výkon a celej film ubíhá příjemně a nenudí. Taky je zajímavý, jaký charisma si časem vydobyla postava Wilsona...i když je to prostě jenom smějící se míč.(28.12.2007)

 • Wencek
  **

  Dost průměrný film s pár zajímavými momenty. T.Hanks mi přijde jako trosečník dost nepřesvědčivej (stejně jako Trojan ve Václavovi). Nebýt míče Willsona tak je to clkem nuda. I ten konec je docela o ničem. Čekal jsem od T.Hankse víc. Zbytečně moc zdlouhavý, určitě by se to dalo zkrátit.(1.4.2008)

 • Gardenboy
  ***

  Zvláštny film, ktorý je však natiahnutý viac ako je zdravé(11.5.2008)

 • swiss
  *****

  Wilsone! Ten Zemeckis prostě umí točit filmy...(21.11.2008)

 • Moly
  ***

  Wilsone!(28.3.2009)

 • bull!nka
  ****

  Tento film by jiný herec naprosto neutáhl a nevydýchal, takže bez Toma Hankse by to nebylo ono...(10.6.2009)

 • E lan
  ****

  Vynikající film založený na výtečně důvěryhodným Hanksovi v nenásilném a neheroickém podání, které zaslouží obdiv. I proto je divákovi na konci Hankse upřímně líto. Kam se poděl tento Zemeckis???(5.4.2010)

 • Rokle
  ****

  Tři filmy v jednom, které bohužel nedrží tak úplně dobře pohromadě. Wilson si zasloužil oscarovou nominaci :)(28.7.2010)

 • Acrobat
  ***

  Wilson. A som hotový!(23.1.2012)

 • celticek
  ****

  Souhlas s golfistou, bez Hankse by to na 4 hvězdy nebylo. Hej, Dereku pamatuješ na našeho Wilsona v Grady´s?:)(23.1.2012)

 • danny_21
  *****

  Opet skvělý Tom Hanks v roli moderního trosečníka. Je vidět, že i v dnešní hyper technologické době může člověka potkat podobný osud jako Chucka Nollanda. Sám si někdy říkám, jaké by to bylo, nechat ten uspěchaný svět za sebou a ocitnout se na opuštěném ostrově, ale žádná idylka by to rozhodně nebyla, myslím, že vykreslení toho, jak by trosečník skutečně jednal bylo tady předvedno hodně realisticky. Silný, dojemný příběh o nadeji, odvaze a morální síle. Trio Zemeckis+Hanks+Silvestri je záruka vysoké kvality. 90%.(6.2.2012)

 • bono22vox
  *****

  Cestovní kanelář Zemeckis-Hanks vás zve na celovečerní pobyt na pustém ostrově, zalitém slunečními paprsky a přívalem vln. Uzasna, velkolepá a jedinečná One Man Show. Bravisimo Tome. Především na Tomove herectví a bezchybné režii stojí tento celý film. Rolí trosečníka naložili tvůrci na Hanksova záda obrovský balvan. Po dvě hodiny totiž nechávají herce o samotě zápasit nejen s nástrahami přírody, ale i s diváckou přízní. Hanks tento úkol jak už jsem napsal zvládá a lehce nás přenáší ze sedačky přímo doprostřed Pacifiku. A to přesto, že si myslím, že tentokrát zůstala část jeho talentu v položce ,´´skryté rezervy´´ a nerozehrává tu tak koncert, který nám předvedl ve Philadelphii či Forestu Gumpovi. Na ostrově se mu stává oporou scénarista, jenž na motiv ztroskotání navléká epizodky typu Hanks a nedobytný kokos nebo Hanks a brusle. Hanks a scénky s Wilsonem. Scéna loučení se s Wilsonem se mi hluboce a nesmazatelně vryla do paměti a i srdíčka. Slza vždy ukapne. Celé robinsonské téma navíc neponechává na úrovni návodu, jak přežít v pustině: snaží se ho povýšit na výpověď o dnešní době a pravých hodnotách. Proto také děj na začátku i na konci rámuje městským prostředím, v němž má vyniknout hrdinova proměna... Nádherný film, čistých 85% u mě... mimochodem Wilson měl podle mě dostat Oscara za vedlejší roli ;-)(19.1.2013)

 • Brinkley
  ***

  Hanksova skvělá one man show, která opravdu táhne celý film. Jinak mě moralizování na téma konzum vs. skutečné hodnoty moc nebavilo, nicméně pro samotnou přežívací část na ostrově stojí Trosečníka jednou vidět.(26.1.2013)

 • jiriks
  *****

  celý film směřuje k závěrečné scéně s Kelly a ta je nejlepší na celém filmu!(27.1.2013)

 • kratina
  ****

  Jak úspěšně filmařsky ztroskotat na liduprázdném (lidožrouty nepočítám :-) ostrově, přežít, zachovat si naději i zdravý rozum a zachovat i ducha literární předlohy? Přesně takhle. Myslím, že Daniel Defoe by měl z Toma Hankse opravdu radost.(23.11.2013)

 • Armin82
  *****

  Dvou a půl hodinový film, skoro žádný slova a mě jich teď taky moc nenapadá. Snímek Trosečník je opravdu jeden z těch filmů, kterej musíte vidět. Spolupráce Zemeckise a Hankse to sice první nebyla, ale opět je výsledek výbornej. Příběhů o trosečnících už bylo nespočet, ale tenhle mě zaujal nejvíc. Důvody? Vynikající Tom Hanks! On má prostě čuch na kvalitní filmy a také umí své role kvalitně zahrát. Sledovat ho, jak se pere s nemilosrdnou přírodou, bolavým zubem, zakládáním ohně, pokusy o návrat do civilizace nebo jeho drastický hubnutí, byl opravdu zážitek. Člověka to úplně vtáhne do děje a začně přemýšlet, jak by si poradil on. A troufám si tvrdit, že většina z nás, by nepřežila ani měsíc. K dokonalosti dotaženo parádní hudbou Alana Silvestriho, nápadem s němým kamarádem Wilsonem a koncem, který mě překvapil. Neskončilo to klasickým ,,hepyjendem,, ale byla nám dopřána i část po šťastném návratu, která je taky nemálo emotivní ---->100%(1.2.2014)

 • Wann
  ***

  Nejdřív jsem chtěl dát 4* ale srazim na 3* za ten "dojemnej" konec.(2.2.2014)

 • Stíba
  ****

  Dneska už legendární film a Hanksova veleslavná role kterou si hodně vypiplal.(24.7.2014)

 • honzik10
  *****

  Super!! Celý film si skoro zahrál sám a já ho obdivuju za to, jak si s tím poradil :)(22.12.2014)

 • Pantata
  *****

  Nejlepší product placement ve filmu ever (FedEx, Wilson), nezapomunetelná scéna s vyrážením zubu, Hanksův koncert... A nakonec se Tom s Wilsonem šťastně shledali :)(8.2.2015)

 • Kakho-oto
  ****

  Ještě jednou spojení Zemeckis a Hanks a znovu zajímavý film. Osobně mám Trosečníka radši než Forresta Gumpa. Film je zkrátka takový povedený Robinson Crusoe z konce 20. století. A ani ti lidojedi mi nechyběli...(28.12.2015)

 • Shredo
  ***

  Film postavený na jednom človeku, ktorý mne nepochopiteľne spájal Revenanta + Modrú lagúnu. Je to boj o prežitie, kedy sa Tom vrátil v čase ako pračlovek a snažil sa na ostrove prežiť v nádeji, že sa vráti do civilizácie. Scenár nemá moc na čom stavať, dej sa vyvíja pomaly, no napriek tomu hlavný predstaviteľ ukázal herecký perfekcionizmus, čo ho v reále aj niečo stálo. Napriek tomu všetkému ma to za srdce nechytilo.(2.8.2017)

 • Durgas
  *****

  Ani neviem, prečo sa mi tento film tak dlho vyhýbal. Veľmi sa mi to páčilo a neviem si predstaviť, že by tam niečo mohlo byť spravené ešte lepšie, než bolo. Hanks ako obvykle perfektný. Nemám prečo nedať plnú.(22.2.2018)

 • GTS_PUNK
  ***

  Chuck Noland (Tom Hanks), zamestnanec spoločnosti FedEx, si myslí, že si konečne užije doma Vianoce so svojou rodinou. Vtom mu však zapípa pager a musí znovu nasadnúť do lietadla a venovať sa biznisu. Lenže let, na ktorý práve nasadol naberie nečakaný smer a po technickej poruche sa zrúti do Tichého oceánu. Chuck ako jediný prežije a skonči vyplavený sám na neznámom ostrove, ktorý sa na nasledujúce štyri roky stane jeho domovom. Z Chucka sa stal stroskotanec. Režisér Robert Zemeckis, ktorý dal filmovému svetu kult v podobe Forresta Gumpa, tentokrát obsadzuje Toma Hanksa do ďalšieho svojho filmu, v ktorom pojednáva o samote jednotlivca vo veľkom svete. Aj keď medzi týmito dvoma dielami možno nájsť istú skrytú paralelu, príbeh tohto snímku z roku 2000 je prerozprávaný podstatne inak, a takisto sa zameriava na iné skutočnosti. Jeho príbehový základ tvorí spomínaná postava Chucka Nolanda a jeho posadnutosť prácou vo FedExe. Časovo vyťažený a zaneprázdnený muž sa zrazu ocitá sám na ľudoprázdnom ostrove. Iba on, pár balíkov z havarovaného lietadla a volejbalová lopta značka Wilson. Prvý deň, druhý deň, desiaty deň, divák sleduje ako sa Chuck musí vysporadúvať s obmedzenými možnosťami, ktoré mu ostrov na prežitie ponúka. On z nich však vždy vyťaží maximum a nájde práve to, čo potrebuje. Je otázne, do akej miery by v skutočnosti človek dokázal v podobných podmienkach prežiť. Samozrejme, závisí to od viacerých faktorov, akými sú napríklad biodiverzita daného ostrova, čí snáď ešte dôležitejšia psychická odolnosť jednotlivca pri záťažových situáciách, akou by podobný scenár určite bol. Ale dobre, je to film a je logické, že Zemeckis nenechá hlavnú postavu po polhodine umrieť na hlad a šialenstvo. Radšej s ňou ďalej pracuje, buduje jej charakter a vďaka minimu monológov dáva divákovi šancu dostať sa k Hanksovej postave čo najbližšie a vybudovať si k nej vzťah. Divák jej zrazu začne čím ďalej, tým viac fandiť a dúfať, že sa mu jedného dňa podarí z ostrova dostať späť do civilizácie. Práve charakter hlavnej postavy je na filme vôbec tým najzaujímavejším. Schopnosť udržať si akú-takú príčetnosť na opustenom ostrove si dokáže udržať vďaka volejbalovej lopte Wilson, s ktorou sa rozpráva. Čo za normálnych okolností predstavuje hranicu šialenstva, je v podobných situáciách možnou záchranou mentálneho zdravia. A to nielen v prípade tohto Zemeckisovho filmu, ale aj v skutočnosti. Komunikácia je základ a dodáva nádej. Pozadie, na ktorom je hlavný príbeh postavený, takisto stojí za zmienku. Hoci je príbeh lásky menším hnacím motorom celého filmu a má peknú myšlienku, ostrovné dianie prekonať nedokáže. Film okrem iného ponúka aj famózny a emotívny soundtrack od Alana Silvestriho, ktorý k príbehu dokonale pasuje a dokresľuje ho. Cast Away určite nemožno označiť ako novodobý príbeh Robinsona Crusoa. Je to príbeh Chucka Nolanda. Vo všetkých smeroch jedinečný, s famóznym hercom v hlavnej úlohe a bezpochyby príbehovo zaujímavý. Avšak nie až tak zaujímavý, aby sa z neho išiel divák takpovediac "zblázniť". Samozrejme, že sa jedná o kvalitný a pozerateľný snímok s dobrým námetom a storytellingom, ale stále tomu niečo chýba. Alebo snáď je v ňom niečo navyše? Prílišná priamočiarosť, jednoduchosť prežívania na ostrove či snáď očakávaný happy end? To nech posúdi každý jeden divák sám. Určite sa však jedná o film, ktorý neurazí ani náročnejšieho diváka, a ktorý svojím spôsobom možno zaradiť medzi divácky ľahšie stráviteľné filmové kúsky, hoci zobrazuje pomerne náročný námet. Hlavná postava, skvelý soundtrack a myšlienka filmu približujú dielo Roberta Zemeckisa k hranici nadpriemernosti, ku ktorej dosiahnutiu mu však chýba ešte niečo málo navyše.(7.4.2018)

 • src
  *****

  Pro vetsinu lidi 2,5 hodiny nudy, pro me jeden z nejlepsich filmu. Tom Hanks predvadi uzasny vykon v teto one-man show.(5.1.2003)

 • TomJ
  ****

  Tenokrat to ale na Oskara nestacilo.(28.9.2003)

 • Kathien°
  ****

  Nenudila jsem se a bavilo mě to...(24.7.2007)

 • alsha
  ****

  Velmi precizní po částech, v celku poněkud nesourodý...(31.8.2007)

 • Tiiso
  *****

  Skorem dokonalá, dobrodružná, vážná a zároveň romantická záležitost, která prostě stárnutím zraje. Film je určen hlavně pro příznivce Toma Hankse, jelikož nesmí člověk zapomenout, že Robert Zemckis Hankse v 38. minutě filmu posadí na liduprázdný ostrov a my se hodinu na nikoho jiného nedíváme. V mých očích je zde Tom Hanks opět excelující. Od chvíle kdy ztroskotá na ostrově, dokáži s ním prožívat všechny jeho nezdary a radosti jakobych je prožíval sám. A tomu se říká: režisérův zářez. Druhá osoba ve filmu, kterou mám rád je kromě Helen Huntové ještě Mr. Wilson. Při záverečných titulkách se moc povedlo zvukovým mistrům, jak hudba ustupuje do pozadí až slyšíte jen šumění mořských vln.(15.4.2008)

 • DjMetal
  *****

  Mozem povedat, ze keby v celom filme hral iba Tom Hanks, tak aj vtedy sa mi bude pacit tento film.Trosecnik, ktory prekona take ze ´´sialenstvo´´ a dostane sa napokon domov.S*U*P*E*R(30.4.2008)

 • Alojs
  ****

  Wilson rulez. Trosečníka rád zmiňuji v nejrůznějších filmových polemikách. Alespoň když dojde na vztah s neživotným prostředkem na plátně. Trosečník je na Zemeckisovy poměry nebývale vážný a úvodní havárie letadla je natolik sugestivní, až jsem zíral. Tempo snímku je však pomalejší. Zemeckis se jen málokdy rozhodne zařadit vyšší stupeň, pozvolna se prodírá jak městskou, tak ostrovní džunglí. Trosečník je jedním velkým "One Man Show". Hezký film, s řadou smutných prvků. Rád se k němu vracím. Měl jsem pocit, že jsem na ostrově společně s Hanksem.(3.7.2009)

 • john.h
  *****

  Strašně se mi líbilo, jak režisér na začátku v divákovi vytvoří dojem, že svět je maličký. Jeden záběr v Rusku, další v Americe, kde je herec po chvíli letu. To všechno je ale najednou pryč a člověk si na pustém ostrově uvědomí, že svět je obrovský a svou velikostí vás dokáže pro ostatní lidi navždy pohřbít, i když žijete. Výkon Toma Hankse paráda. Jak byl hubený, tak oproti začátku, kde byl tlustší, vypadal opravdu ve formě, o deset let mladší a člověk mu věřil, že na tom pustém ostrově opravdu 4 roky přežíval. V pasáži na ostrově jsem se vážně bavil, skvěle natočené jsouale i části v civilizaci. Zemeckis by se měl vrátit k normální tvorbě a nemrhat talentem na nějaké animované nesmysly.(31.1.2010)

 • Monroe1991
  *****

  Nemohl jsem si nechat ujít další film režiséra Roberta Zemeckise a s Tomem Hanksem v hlavní roli. A nejsem vůbec zklamaný. Příběh o Chucku Nolandovi, zaměstnanci kurýrní služby, který neustále závodí s časem ve snaze doručit zásilku včas. Jeho život se ale změní v okamžiku, kdy se ocitá na pustém ostrově a bojuje o přežití. Nakonec si uvědomuje, že za život vdečí právě nedoručeným balíčkům a to hlavně míči značky Wilson, který mu pomáhá překonat samotu. Emocionálně silný film a hlavně závěr. Opět musím vyzdvihnout skvělou hudbu Alana Silvestriho.(14.2.2010)

 • BuchtiCZ
  *****

  Výborné zpracování robinsonovského tématu. Skvělý Hanks a dlouhé scény bez hudby a slov a několik nezapomenutelných záležitostí jako zubní prohlídka ženskou bruslí a samozřejmě Wilson. 9/10,(18.2.2010)

 • Sainchl
  ****

  Když Daniel Defoe v 18.století napsal svůj nejslavnější román Robinson Crusoe, rozhodně nepočítal s tím, že poslouží jako reklamní leták pro dodavatelskou firmu. Nutno, ale dodat, že trosečník rozhodně není jenom dvouhodinová reklama. Je to především Tom Hanks, kolem kterého se odvíjí celý děj. Chvílemi to dokonce vypadá, že systémový inženýr FedExu, ve svém volném čase sleduje pořady Beara Grylla - Nutné k přežití. Nejsou to ovšem Chuckovi zkušenosti v divočině, čím hlavní charakter disponuje, ale jeho pevná vůle a láska, kterou chová ke své ženě. Kdybych to shrnul, tak Tom Hanks zahrál opravdu skvěle to, co mohlo dopadnout v rukou jiného herce jako katastrofa.(24.3.2010)

 • MRPitivier
  *****

  Jeden z nejlepších hereckých výkonů Toma Hankse! Robert Zemeckis ho zasadil do příběhu téměř bez dialogů a stejně si odnesete obrovský zážitek z hereckého počínání hlavní postavy na filmovém plátně! A pak "postava" míč Wilson, geniální! Moje oblíbená dvojice nezklamala a natočila další dokonalý snímek!(27.3.2010)

 • Rodin
  *****

  Málokterý herec je schopen utáhnout prakticky sám celý film, ovšem Hanksovi se to povedlo na výbornou. Bál jsem se kdysi, že děj sklouzne do přeslazeného hepáče, ale naštěstí se nestalo. Scénka s otevřením krabice s bruslemi na pobřeží pustého tropického ostrůvku o rozměrech fotbalového hřiště mi uvízla v paměti asi nadosmrti.90 (a fous) %.(9.4.2010)

 • iKosser
  ****

  Jasná je jedna věc -> hrát hlavní roli někdo jiný než Tom Hanks, byla by to parodie na Robinsona Crusoe. Ale protože nehraje, je to prostě film, na který by se měli podívat všichni sebevrazi. A poslední pětiminutovka je pro mě nejkrásnější filmový závěr!(10.4.2011)

 • Izz
  ***

  Veliké zklamání.Hanks je sice famózní,ale ani on ani Zemeckisova pest rá režie nezabrání určité monotónnosti,do které film po strhující úvodní hodince spadne.A závěrečná pasáž,která následuje po návratu do civilizace,je už typickou uslzenou báchorkou,kterou jsem přesně nechtěla vidět.(8.8.2011)

 • eqmatters
  ***

  U málokterého filmu se dá bavit s přáteli, aniž by vám unikl dialog. Tady jo.(22.10.2011)

 • markyzgero
  **

  natočit film jakožto reklamní spot na fedex, to už chce velký koule, nebo nedostatek sebereflexe. renč jen tiše závidí...product placement non plus ultra.(18.2.2012)

 • Freshoun
  ****

  Skoro beze slov a přesto ten film baví,nádherné obrázky,nádherný a smutný příběh a jako vždy skvělý Tom Hanks.(23.7.2012)

 • Megynka
  ****

  Úžasný film. A proč tedy hvězdičky jen 4? Vadí mi konec filmu. Jsem určitě pro záchranu a tak podobně, ale podle mě tam toho po té záchraně bylo až moc ... a jak se říká, všeho moc škodí ...(23.12.2012)

 • RAFT
  *****

  Nádherný snímek Hanks svoji postavu zahrál dokonale .Sice ve filmu málo slov a žádná nuda ..Bravo Robert Zemeckis.(13.1.2013)

 • Kingjiri
  ****

  Trosečníka jsem už před mnoha lety jednou viděl a tehdy ve mě zanechal nadšenější pocit. Teď už jsem se při scénách mimo ostrov převážně nudil - hlavně závěr byl zbytečně natahovanej a patetickej. Část odehrávající na ostrově měla výborný momenty, předevšim díky skvělýmu Hanksovi, takže nemůžu souhlasit s názorem, že nepodal zajímavej výkon. Nicméně i trosečnická část filmu ve výsledku nepatřila mezi vyložený perly kinematografie, rozhodně do ní mohli scénáristi zakomponovat víc dramatickejch a dobrodružnejch momentů. Filmařský řemeslo i hudba na velice vysoký úrovni. Celkově slušnej snímek, ale na Zemeckisovy poměry spíš průměr, čtyři slabší hvězdy.(20.2.2013)

 • nesli
  ****

  No jo, kde mám Wilsona :) Slušná záležitost, navíc Hanks - > 8/10(27.3.2013)

 • sluzevsky
  *****

  Pominu-li úvod a konec, tak je film téměř beze slov. Koho by moderní film beze slov bavil? Pokud se jedná o film, kterým Vás od začátku až do úplného konce provází naprosto fenomenální herecké výkony Toma Hankse, tak kohokoli! Určitě si každý někdy představil, jaké by to bylo ztroskotat někde sám na ostrově. Co si počít a jak trávit čas? Čekat a doufat, že dorazí pomoc nebo se (třeba i marně) pokoušet vrátit zpět domů? Tom Hanks předvedl perfektní podívanou a mně osobně se do filmu podařilo náležitě vžít. V bezeslovním doprovodu šumu vln oceánu mi byl velikým zážitkem a musím se přiznat, že jsem si ho pustil již nesčetněkrát a jediné, co mi vždy bylo nepříjemné a musel jsem kvůli tomu film předčasně ukončit, byl závěr příběhu - to ale neznamená, že bych to režii vyčítal! Takový je život a co se stalo stalo se. Asi jsem příliš citlivka. Každopádně film pojednávající o vypořádávání se se silným nepřítelem - samotou, na pustém ostrově, si ode mne prostě zaslouží full review!(30.10.2013)

 • ANTYCHRYST
  *****

  Skvělej hereckej koncert Hankse, jako novodobého Robinsona crusoe :) Soundtrack a hudba k filmu je uchvacující. Kamera, parádní, příroda vše šlape jak má. Nedovedu si představit co bych tam na jeho místě dělal. 90 % Trošku sem se bál stopáže, ale bez problémů, film rozhodně nenudí. Pan Wilson nemá chybu a doporučuji před delším letem zajít k zubaři :)(2.2.2014)

 • Lilien
  ****

  Hanksa ako novodobého Robinsona som si užil. Filmy s jednim hercom sú špecifické a stoja na tenkom ľade no tu to neplatí.(20.9.2014)

 • AddieWilimes
  *****

  Vykradený Robinson? Ale kdeže, Pátek nesahá Wilsonovi ani po kotníky (kdyby nějaké měl:-))! Tom ukázal, že film s přehledem utáhne sám. Jeho krasojízda byla mnohem přesvědčivější než třeba nedávný Redfordův výkon v All Is Lost. Je pravda, že část po návratu působí poněkud kýčovitě, ale už mi nedokázala zkazit dojmy z toho, co jí předcházelo. Žádný jiný míč mě v životě nerozplakal...(23.4.2015)

 • Katcat
  ****

  Film, kde ani negramoti nepotřebují dabing a přitom tak výřečný :) pouto mezi Chuckem a mičudou Wilsonem je tak silné, jak celý ten film. Nelze nemilovat :)(21.5.2015)

 • Mahowny
  *****

  Původně jsem dal 4*. Po tom, co jsem se na to díval doma sám, když je moje snoubenka na půl roku pryč v USA, musím zvýšit na 5. Probrečel jsem to jako malá holka. :D(3.10.2015)

 • pekas
  *****

  Tuhle pecku jsem ještě nehodnotil? Tak to by byla škoda, protože tenhle film je výborný i po 15 letech. Stále si zaslouží plný počet. 90%(26.12.2015)

 • ArthasKarfa
  *****

  Lidské možnosti nejsou hraniční, jak dokazuje tento krásný film o utrpení jednoho člověka, kterému se ve chvilce zhroutí celý svět. U Titaniku mě emoce tolik nehaprují jako při scéně kdy Tomu Hanksovi uplave jeho největší ostrovní kamarád Wilson.(1.1.2016)

 • MindTuber
  *****

  Pro mě dosud nejlepší one man movie. Táhnout tenhle film chce řádnou dávku herectví. Jasně, dost často nás filmy citově vydírají, ale sehrát to tak, že se předmětem emocí stane i obyčejná mičuda? I'm Sorry, Wilson! Jeden z mých oblíbených filmů, takže pětka.(27.8.2016)

 • Demonic189
  *****

  Niekomu vadí trocha precukrovaný koniec, ale mne vôbec, priam naopak. Celý film je jedna velka fantázia s majstrom Hanksom v hl.úlohe.(24.9.2016)

 • Patrik256
  *****

  Ocenění: Oscar 2000 - nominace: hlavní herec (T. Hanks), zvuk // Zlaté glóby - herec v dramatu (T. Hanks) // BAFTA - nominace: hlavní herec (T. Hanks) // Tržby v USA* 28 883 406 $ (2 774 kin)(7.1.2017)

 • JardoLe
  *****

  Skvela dobrodruzna drama,ktora nema absolutne ziadnu chybu,ale to sa dalo cakat,ked to reziroval Robert Zemeckis a hlavnu ulohu dostal Tom Hanks...:-)(24.10.2017)

 • filipvrbik
  ***

  Slušný výkon Toma Hankse (jako ostatně vždy), film však žádný zázrak, za zmínku stojí snad jen míč jako kamarád...60%(7.2.2018)

 • Prochaine
  ****

  Dvouhodinová reklama na FedEx :-). Celý film stojí na skvělém výkonu Toma Hankse.(14.4.2004)

 • HanSolo
  ***

  Je to zábavné i dojemné se skvělou výpravou a hereckým výkonem Toma Hankse, ale přesto mi to přišlo tak nějak nevydařené.(8.5.2005)

 • pepino
  ****

  Výborný herecký koncert Toma Hankse. Celý film táhne jen on sám. Nebýt něj byl by trosečník buhvíjak dopadl. Jo a jěště nemůžu nezmínit slušný herecký výkon pana Balóna v roli Wilsona, který dokázal s" minimem" slov a gest odehrát paradní partii a bez něj by byl Chuck v háji a neměl by nejmenší šanci dostat se z toho zpropadeného ostrova.(18.6.2006)

 • tenista
  ****

  Být to kratší, dal bych i 5*. Dívat se 2 hodiny na jeden obličej, mě chvilkama moc nebavilo. Na druhou stranu musím říci, že si nedokážu představit nikoho, kdo by se s touto rolí popasoval lépe než Tom Hanks, proto si myslím, že si i toho Oscara zasloužil (nehledě na to, co pro roli musel udělat - nechat si narůst vlasy, zhubnout...)(25.9.2007)

 • kery-
  *****

  Kdybych se opuštěném ostrově ocitl já, asi by mě nejspíš sežrala opice nebo bych chcípl hladem. Ale i tak bych dopadl lépe, než někteří slabší jedinci, kteří neumějí ani plavat, a byli by "rychlejší" než já...ale Tom Hanks dokázal nemožné a za to si zaslouží obdiv ve formě 5*(17.11.2007)

 • Yakuza05
  ****

  Zlatý glóbus 1: Herec Tom Hanks.......Bafta 1 nominace: Herec Tom Hanks(24.11.2007)

 • skalicky
  *****

  Herecky koncert Hankse,ukazka toho jak jeden člověk dokaže tolik ovlivnit film...hrat to kdokoliv jiný byla by to asi nuda takhle je to novodobý robinson!90%(14.3.2008)

 • Pai-Mei
  ****

  Hanks + Zemeckis + Silvestri(30.3.2008)

 • winstonik
  **

  Nič proti tomu, však aj pornofilm má svoje dejové pravidlá. A melodráma tiež. Ale prečo do tohto nudného žánru šliapol Zemeckis s Hanksom? Toť záhada.(20.4.2008)

 • Akvarista
  ****

  hm, v patnácti se mi to teda líbilo víc... čím to asi bude(18.10.2008)

 • Santic
  *****

  Ne, nemůžu oznámkovat jinak než maximem, jelikož tak brilantní snímek jsem už dlouho neshlédl... Napínavé, smutné, místy úsměvné, nýbrž ke konci až příliš americké... Nicméně, ani přeslazený konec, ani fakt, že bez Toma by byl tento film jako Saturn bez prstence, mě nedonutí ubrat, byť malinko, z hodnocení... TOP10(2.11.2008)

 • angyy
  *****

  Stoprocentně devadesátiprocentní film. Příběh o jednom muži, o samotě, osudu a lásce u kterého jsem se výborně bavil. Tom Hanks dokáže dostat to nejlepší i z jindy dost nevýrazného Wilsona:). Dost jsem se na Trosečníka těšil a on mě nezklamal. 90% Nejlepší scéna : Wilsone nemůžu, promiň.(6.11.2008)

 • Cortyx
  ****

  Trosečník alá Robinson Crussoue s tím že místo Pátku si hlavní hrdina na ostrově "ochočí" volejbalový míč. Ale i tak jsem se za celou dobu sledování nenudil a Tom v režii Roberta Zemeckise jen září .(16.12.2008)

 • Mire
  ****

  Výborný film. V drvivej väčšine deja sa nič nerozpráva, ale stále sa tam dačo deje :)) Tom Hanks je jednoducho týpek ktorý vie z každej postavy vyžmýkať maximum!(24.1.2009)

 • Franche
  ****

  Přežil jen díky Wilsona ! Tom Hanks je fenomenální(6.6.2009)

 • ali-n
  *****

  Za nezlomný výkon Toma Hanksa. Za jeho premenu kvôli tomuto filmu. Za novo objavený nástroj pre dentistov. Za nádherný otvorený koniec. Nič nie je stratené ... A za Wilsona .. promiň, Wilsne.(2.7.2009)

 • h!tch
  ****

  Pan Wilson jeden z nejlepších nápadů filmu.(22.7.2009)

 • krydy
  ****

  zvlášní to byl člověk. nevim kde sebral vůli žít několik let. kdyby hned skočil ze skály, tak by to dostalo 5(9.2.2010)

 • Uninstall
  *****

  Tak tady Tom Hanks ukázal, kdo je tu pan herec. Z tuctovějšího filmu udělal dokonalost a patří mu všechna čest.(18.8.2010)

 • DragonWife
  *****

  Úžasný Tom Hanks! Film dlouhý 138 minut a já nešla ani na záchod. Bavil mě každý kousek tohoto filmu. Hezký příběh, který se může každýmu stát, krása přírody a nepřekonatelný Hanks jako trosečník. Nádherně zahraná role, bez zbytečných lidí a komparzu.(17.9.2010)

 • transbeskyd
  ***

  One man show Robinsona a Pátka vlastně Wilsona v podání jako vždy skvělého a věrohodného TH. Dramatická scéna ztroskotání skvělá. Škoda, že jinak je to hlavně (anti)reklama na FedEx, a to navíc zatraceně dlouhá,což působí rušivě.(28.11.2010)

 • kubas369
  ****

  One man show. Tohle asi dokáže doopravdy zahrát jen Tom Hanks. Jako velký plus tohohle filmu vidím to, že na něj Helen Hunt nepočkala ne všechno musí končit naprostým happyendem(4.1.2011)

 • haffen
  ***

  Film bol dobrý, ale natiahnutý a miestami skutočne nudil. Aj keď má svoje kvality, tak si ho nedokážem pozrieť ešte raz. Doteraz mal hodnotenie u mňa 4*, ale po zhliadnutí "Castaway on the moon" musela jedna hviezdička dole.(29.3.2011)

 • Bigwave
  ****

  Kdo jiný by mohl zvládnou zahrát takto napsaný film. Film, který je tak tichý a přitom herecky silný. Velký obdiv Hanksovi.(10.4.2011)

 • Nessos
  *****

  Snímek, u kterého je zcela zřetelné, že herec dělá film filmem. Hrát tam jiný herec, než Tom Hanks, tak by to bylo bývalo skončilo mnohem hůř. Po druhém shlédnutí zvedám na full. Vynikající snímek o lidské samotě a bezmoci. Všudypřítomná deprese, ale zároveň odhodlání vidět člověka, kterého na světě miluje nejvíc. Skoro mi až slza ukápla. Vynikající OST.(10.4.2011)

 • Dinsberg
  *****

  Nezlomnost lidského ducha i v bezvýchodné situaci. Aneb naděje vždy umírá poslední. Robert Zemeckis, přestože má na kontě i lepší filmy, vede Toma Hankse ve dvou a čtvrt-hodinové one man show, která bere dech. Robinsonovský komplex ostrovní izolace už zažil bezpočet variací, ale žádná z nich tak ostře nekontrastuje s dnešní uspěchanou dobou. Doubou, kdy čas jsou peníze a ztráta několika minut se rovná nenávratnosti astronomických investic. A náhle se dostáváme do prostředí, kde čas je absolutně podružným faktorem. Prostředí, kde měsíc neznamená vůbec nic a roky se počítají jako dny. Proč raději nezvolnit tempo, protože hrozí nebezpečí, že se jednou ohlédneme a zjistíme, že nám život proklouzl mezi prsty. To nikdo nedopusťte!(10.4.2011)

 • Jazz06
  ****

  Nevím no, mně to nějak nesedlo. Ale jedna hvězda navíc za Wilsona:-)(23.7.2011)

 • Kubi21
  *****

  Za Toma a jeho One Man Show, za to co musel podstoupit (přibrat a následně zhubnout a rok chodit zarostlý jak Rumcajs) a za jednu z nejdojemnějších filmových scén (Wilsonééééééééé) dávám s plným vědomím a bez nátlaku plný počet.(1.8.2011)

 • arkis
  ****

  Prvé, čo ma na tomto filme upútalo, bolo "božské ticho", z ktorého sa rodia len nutné a autentické ruchy. Žiadne povinné melancholické a dramatické orchestrálne výbuchy, len svišťanie vetra, hukot vĺn a hlas divočiny. Geniálny zvukársky ťah! Aj bez dialógov tento miliónkrát otrepaný stroskotanecký archetyp graduje a vďaka orámovaniu civilizačným chaosom získava nový kontext. Hľadanie pevného dna pod nohami a urputná snaha nestratiť sa v preľudnenom svete ani na ľudoprázdnom ostrove je po Forrestovi Gumpovi ďalším víťazným ťažením režiséra Roberta Zemeckisa a Toma Hanksa, ktorý na svojich bedrách hravo utiahne viac ako dvojhodinový emotívny film, kvôli ktorému neváhal podstúpiť radikálnu odtučňovaciu kúru.(15.12.2011)

 • Krahulda
  *****

  Film Trosečník je vskutku vydařený, čemuž nasvědčuje i hodnocení filmu. Jeden z mnoha důvodů, proč je film tak skvělý, je ten, že hlavní role se chopil Tom Hanks, který předvedl opravdu ohromující výkon a který se dokázal perfektně vžít do role trosečníka. Jedním slovem PARÁDA !!!(26.2.2012)

 • Metlak
  ****

  Pokaždé co tenhle film zapnu nemohu se od něj odtrhnout. Tom Hanks zde ztvárnil trosečníka jak má být. Miluju jeho praní se s ohněm, ale i soucítím když má problémy se zubem. hodně dobře je zde vidět jak člověk pouze sám se sebou těžko žije. A takový Wilson to už je třešnička na dortu.(10.3.2012)

 • Lurtz37
  ****

  Hanksův super výkon, ale nemůžu se zbavit pocitu, že je film až moc (i když ne vyloženě explicitně) komerční. Mám pocit, že kdyby to s ním někdo točil o deset let dřív, bude snímek ještě o třídu lepší.(22.5.2012)

 • Greendell
  ****

  Výborný! Myslim, že Tom si svojí roli dost užívá (když kvůli tomu byl ochoten podstoupit různý věci). Atmosféra osamělýho trosečníka zbavenýho všech vymožeností, bez kterých si nedokážeme dnešní život představit, je tu podaná dost věrohodně. Chvílema jsem mu až záviděl, že bych si to s nim na čas vyměnil :-) ale ze scény kdy si hraje na zubaře-amatéra mi pokaždý slejzaj nehty... +++ herec ve vedlejší roli - pan Wilson :-D(25.6.2012)

 • Stanix
  ***

  Bohužel tomuto filmu toho dost chybí, například dobrý scénář. Naopak přebývá dost scén tzv. slzavého údolí, kdy divákovi režisér doslova klečí na krku a řve: "Jestli tě to nedojme tak tě zabiju". Holt klasika hollywoodu, co na to říct? Na jedno shlídnutí to ale ujde.(26.8.2012)

 • ShaoKahn
  *****

  Výborný film, připomínající Robinsona Crusoe s handsfree v uchu. Pátá hvězdička určitě za výkon Toma Hankse.(13.10.2012)

 • Romeroo
  *****

  Je úplně jasné, kdo celý film sponzoroval, tedy vlastně já bych našel sponzory dva, s tím druhým se Chuck rozloučil na oceánu :) a bylo to loučení zvláštní, ve filmu málokdy vídané....další věc je, ale ta je úzce spojená s druhým sponzorem, je herecký výkon Toma, a vlastně i díky Tomovi druhý sponzor zahrál taky dobře, ale to se dalo čekat, on je k hrání vyroben....kdyby to nezesra-l konec, mohlo to sejmout opravdu to nejvyšší hodnocení, takhle se to u zastavilo někde na pomezí 4 až 5 hvězdiček....kvůli Tomovi dám 5....doufám, že první sponzor nebude žárlit, že o něm nešla řeč :)(29.10.2012)

 • Odpocivadlo
  ****

  Risk, inak to nazvať nemôžem veď film s tak malo dialógmy...Ale vyšlo to nenudil som sa pri sledovaní stroskotanca. Tom Hanks to proste dal. Záver pochmúrny ako celý film, no boly v ňom aj svetlé scénky. Dlho po videní som nad týmto filmom premýšľal.(2.12.2012)

 • Albyx
  ****

  Tom Hanks opět potvrdil, že je klasa!(30.12.2012)

 • BigBang
  ****

  Ne-trosečnický úvod a závěr se dají přežít, to je asi tak maximum, co bych od nich fairově vyžadoval. Jádro je samozřejmě doba na ostrově a to je pěkné. Film jsem viděl opakovaně - je nenápadný, ale když běží v TV, rád se vždy podívám a zaujme mě. To je pro mě na filmu znakem kvality, že ho snesu vidět vícekrát. Nejlepší záběr z filmu: když vyleze robinson na vrcholek ostrova a kolem sebe má jen nekonečnou obrovskou kouli oceánu. Nejsilnější motiv: když na konci užívá zdánlivých samozřejmých luxusů, které mu dává civilizace, a novýma očima oceňuje jejich hodnotu.(4.1.2013)

 • george82
  ****

  Škoda toho konce. Nicméně je to tak ale více ze života. Po 4 letech se nemůže divvit. Hanks to zahrál luxusně. A výborného sparinga mu dělal "neherec" Wilson. :)(26.1.2013)

 • Doski
  *****

  Výborné drama. Film se drží celou dobu od začátku do konce. Konec je však jeden z nejlepších. Takový sad happy end, jestli se to vůbec dá říct. Tom Hanks samozřejmě výborný a Wilson neskutečný. Očista na pustém ostrově by možná prospěla v malé míře většině lidstva. Scénář (i s málo slovy), kamera i režie výborná práce. 85%(6.2.2013)

 • Wooke
  ****

  Tom Hanks a jeho prvý film, ktorý sa mojej skromnej a mladej osobe dostal do rúk (alebo k očiam). A nech sa deje, čo chce, veľmi sa mi páčil. Bola to dráma od začiatku až do konca a jeho lopta kamarát bol až dojemný. Celé to bolo pekné, Hanks prekonával jednu prekážku za druhou a tak si dovolím prekonať jednu aj ja a dám 4*.(12.10.2013)

 • anyonecek
  *****

  Neskutečně krásný film, který skvělě vykresluje bezmoc a to jak je člověk bez svých vymožeností malý oproti přírodě. Tom Hanks tu měl spousty prostoru pro předvedení svého hereckého výkonu a zvládl to na výbornou i bez zbytečného mluvení. Jediné co bych možná vytkl je ten konec, asi bych to trochu zkrátil a utl to přesně když kolem něj projížděla ta loď, ale i tak těch pár minut navíc nemění mé plné hodnocení. Přírodu miluju a tohle jsem si opravdu vychutnal do posledního sousta. Musím pochválit i skvěle sedící a chytlavou hudbu.(8.12.2013)

 • Brano
  ***

  Jeden z najslabších filmov Toma Hanksa, aký som videl. Zaujímavý námet, ktorý ani z polovice nevyužil svoj potenciál. Naivné spracovanie vhodné akurát tak pre amerického diváka. Vyše hodinu sa pozerať nato, ako sa rozpráva s loptou ma určite nenadchlo. Počas celého filmu sa vôbec nič nedeje. Žiadne dramatické scény boja o prežitie sa nekonajú. Hanksa mám rád, ale toto vôbec nebola preňho vhodná rola. Na tom ostrove museli s ním stroskotať aj zásoby jedla na niekoľko rokov, keďže ani kus neschudol. Nemyslím, žeby po sardinkách, kraboch a kokosovom mlieku tak vypadal. Pre mňa dosť odfláknutý film, ktorý ma ku koncu nesmierne nudil.(16.9.2014)

 • klukluka
  *****

  Zbytečně na tom budu hledat mouchy. Ono to nějaký má, a před patnácti lety mi po kině dost vadily - předpokládám, že to bylo hlavně to down tempo. Ale i to, že se tady absolutně nikam nespěchá, se mi na tom dnes po těch letech naopak líbí a uvědomuju si, že něco podobného si může dovolit jen velký režisér, a že na ta pravidla přistoupil skutečně velký herec, velký možná právě proto, že dokáže být tak tvárný, když má pocit, že to má smysl, a že ho vede někdo, komu může věřit. Je to jednoduše krásný film, a bude krásný i za padesát let.(26.12.2015)

 • PatrikP4
  *****

  Ať si řiká kdo chce co chce... Tom Hanks je velký herec... Dokazuje to v podstatě v každém filmu, který je trhák... Trosečník k tomu také patří, Tom vystřihne naprosto skvělý výkon... Kdyby se pád letadla dal přežít (moc velká šance není) tak by si na tohle měl člověk vzpomenout...(27.12.2015)

 • dawnie
  *****

  Tohle se mi prostě jen tak neokouká. Tomovo roztomilý snažení, který není nepodobný tomu z Terminálu, slzyvhánějící hudební doprovod Alana Silvestriho, skvělá Helen Hunt a samozřejmě Wilson. Kombinace, která nikdy nezestárne.(28.12.2015)

 • Tominni
  ****

  Herecký koncert Toma Hankse na opuštěném ostrově, kde mu pomáhá jenom jeho Wilson, kde místo civilizačních vymožeností jde "jen" o to najít vodu, rozdělat oheň atd. Spojení Hankse se Zemeckisem dává záruku, že nudit se nebudeme.(28.12.2016)

 • Johny_MH
  ****

  Další Hanksův Oscarový výkon. Nemít Hankse - nevím, nevím...(19.8.2002)

 • Dass
  **

  Zabava asi jako na pustem ostrove. Cili presne tak jako pribeh....(2.8.2003)

 • kadef
  ****

  Scény z ostrova byly moc krátké, dalo se toho využít víc. Hanks jako vždy nezklamal a měl za tuto roli dostat zcela zaslouženého oscara. Kdo ví, třeba v tom balíčku který si nechával na doručení bylo něco, co by mu zachránilo život už dávno dřív. Bohužel ten film má dvě strašně veliké chyby. Měli ho ukončit už když Nolanda zachrání loď, a víc se piplat v jeho životě na ostrově. Helen Hunt měla takhle alespoň více možností si zahrát.(1.2.2004)

 • vilik
  ****

  Nebylo to špatné, jen ten americký konec... Zručně natočené, ale nijak zvlášť nevybočující z řady průměrných hollywoodských dobrodružných příběhů(17.4.2004)

 • Actio
  *

  Smesny, hlavne ten konec ... :-))))(30.10.2005)

 • Lancelot
  *****

  Nejprve jsem ohodnotil za čtyři, ale po dalším shlédnutí jsem se opravil. Nemá to chybu! Bavil jsem se a hltal každou minutu hereckého koncertu Toma Hankse.(13.3.2006)

 • Humprt Pum
  **

  Deja vu.(27.5.2006)

 • Weirdman
  ****

  8/10... Sám tomu nemôžem poriadne uveriť, ale druhé skuknutie Stroskotanca ma bavilo 100-krát viac než to prvé... Nádherná výprava, kamera a fenomenálny Hanks...(22.7.2007)

 • (fjw)
  *****

  Poprvé viděno v tv a byl jsem dojat ohromen. Dojat díky panu Wilsonovi a ohromen herectvím Toma Hankse. Výborný snímek o lidské samotě na pustém ostrově. K tomu samozřejmě dojímavá hudba Alana Silvestriho.(19.1.2008)

 • Mr.Shock
  ****

  Má to něco do sebe. :) Někdo kritizuje konec filmu - když mu žena nechá auto... Mně to naopak přijde docela hezké :) Přece jenom ho měla hodně ráda a dost ji vzalo, že se ztratil... Možná trošku kýč, ale proč ne. :)(19.6.2008)

 • Filipmachi
  *****

  Neskutečné, postavit celej film jen na jedné osobě, a podařilo se. A pak prej že člověk nemůže ztroskotat jak Robinson. Moc nemluví, jeho kamarád Willson taky nemluví, ale přece mě ani na okamžik film nezačal nudit. BRAVO :o)(28.7.2008)

 • Jebak8
  ****

  Skvělý film, ve kterém jeden herec dokáže více než v jiných celé obsazení filmu. Tom Hanks musel této roli hodně obětovat(napřed deset kilo zhubnout a poté je zase nabrat) a jeho výkon je opravdu obdivuhodný. Líbilo se mi zobrazení samoty a potřeba kamaráda, Willson byl dojemně smutný...Na tomto filmu jsem byl ještě jako dítě a z kina jsem si odnesl silný zážitek, který se opakoval i při opětovném shlédnutí v televizi. Vřele doporučuji:)(21.1.2009)

 • sirrgulo
  *****

  S přihlédnutím k nedávným leteckým katastrofám, které obletěli svět (myslím letadla Air France) mi pád letadla navodil docela napříjemný pocit, přestože jsem snímek viděl poprvé už před několika lety. Následuje herecký koncert Toma Hankse a pana Wilsona :) a divák se při něm ani na okamžik nenudí.(29.4.2009)

 • johnson
  ****

  Hanks opět dokazuje, že zahraje snad všechno. Skromný příběh s úžasným provedením. Jak zde již někdo zmínil, větší pozornost mohla být věnována jeho přispůsobování se přírodě a ne ukázát začátek a bum o pát let dopředu. Kromě tohoto malého detailu a až moc hollywoodského konce perfektní film s vynikajícím Hanksem. 4 stars.(9.6.2009)

 • Don_Salier
  ****

  Vynikající herecký výkon Hankse(9.6.2009)

 • pavliCZECH
  ***

  Ze scény, kdy kolem Toma Hankse pluje obří velryba, mám dodnes noční můry. To samé platí o jeho autodentistických pokusech. Musim dát 3,jelikož mě film opravdu nijak zvlášť nenadchl.(23.6.2009)

 • Hulkee
  ****

  Zajímavý film, ke kterému jsem se nedostal v kině, ale úplně normálně v televizi jednoho odpoledne a celkem se na to dalo koukat. Hanks to zahrál dobře a byť Zemmeckis nepatří do TOP10 mých režisérů tentokrát a ještě u Forresta mi celkem sedl. 4 hvězdy za sice nevýrazný ale poctivý film, který si rád znovu pustím.(29.12.2009)

 • mr.bredok
  *****

  Do posledního detailu dotažená robinsonáda. Hanks jako vždy perfektní. Scénář nápaditý a přestože se jedná o přáběh ztroskotance který tráví pět let na pustém ostrově, je film nabitý jakýmsi samotářským napětím...(6.4.2010)

 • simonaa
  ****

  Wilson bol náj !(30.8.2010)

 • Thovt
  ****

  brr, úplně se stydím dát takový hromadě klišé slušný hodnocení, ale musím přiznat, že natočený to je sakra dobře a zábavně, takže nemůžu jinak...(23.9.2010)

 • exoomer
  *****

  4,5/5(14.11.2010)

 • WoodoX
  *****

  Toma Hanksa som mal vždy rád, je to stelesnená charizma a majster herec v jednom a nech si píše kto chce, čo chce. Je to pre mňa jeden z tých filmov, ktorý si budem pamätať ešte dlho po zhliadnutí a istým spôsobom som si z neho odniesol aj čo to viac. No a keď ešte autori mierne nailustrovali otázku konzumného života a materializmu ku koncu, to bolo definitívne rozhodnutie, aký ortieľ vyrieknem na účet tohto filmu.(7.3.2011)

 • warpcore
  ****

  Tom Hanks by kľudne mohol hrať aj žuvačku. Som presvedčený, že aj tak by sme všetci s chuťou žuli ! Výborný film.(13.3.2011)

 • Lucii-sek
  *****

  Film, ve kterém se řekne tak málo a dá vám tak moc. Film, při kterém si uvědomíte, co všechno máte, co všechno potřebujete. Ale hlavně potřebujete nějakého toho Wilsona!(26.4.2011)

 • Dave_ff
  *****

  Je málo skvělých filmů, kde si vystačí jen jeden herec, ale tohle je jeden z nich...(2.8.2011)

 • EXwoody
  ****

  Wilson by měl dostat oscara(7.10.2011)

 • Slam7
  *****

  Filmová dokonalost...téměř z ničeho, udělat takle moc! Prostě hodíme suprovýho herce na pustej ostrov a uvidíme co se stane. A to co se stalo, mi bere dech!!!! Navíc nejdokonalejší vedlejší postava, Wilson v podání volejbalovýho balónu. Myslim si, že by si Hanks tu třetí zlatou sošku určitě zasloužil.(10.12.2011)

 • JuniorSrky
  *****

  Především zásluhou Tomova výkonu a jeho bezmeznému odevzdání pro roli, jsem měl pocit, jako když se jedná o natáčení skutečného příběhu skrytou kamerou... Krásná rozmluva s divákovou duší, emoce explodovaly jakmile začal hrát úžasný soundtrack Alana Silvestriho a Wilson odplouval nenávratně na širé moře.[90%](12.12.2011)

 • Nowasek22
  *****

  Filmy a knihy tohoto žánru mam ze všeho nejradši. Tenhle film není žádnou výjimkou. Sice by nemusel být tak dlouhý nebo by se hluchá místa dala vyplnit něčím zajímavějším, např. lovením potravy apod., ale lepší film na tenhle námět by se asi těžko hledal. Hlavní hrdina zvolenej dokonale..pochybuju, že by tuhle roli zvládl někdo stejně skvěle nebo dokonce i lépe, jak Tom Hanks. Určitě jeden z těch nejlepších filmů o ztroskotání na nějakém ostrově.(13.1.2012)

 • simoneo
  *****

  Neskutočný herecký výkon jedného z mojich najoblubenejších hercov. Silný príbeh ukazujúci vývoj človeka na opustenom ostrove. Film je najmä o psychike a takmer nemá dej.(26.1.2012)

 • Alca
  *****

  Tom Hanks je prostě skvělý. Všechno mu věříte a hraje výborně i když zrovna nic neříká. Naprosto si vystačí sám i herecky, divákovi nikdo jiný nechybí. Je ticho a stejně se pořád něco děje.(28.6.2012)

 • BOURQUE
  *****

  Ďalšia vydarená spolupráca pána Zemeckisa s pánom Hanksom. Takto sa majú natáčať filmy s „jednoduchým príbehom“. Tom Hanks, ako moderný Crusoe, je v súčasnosti neprekonateľný. Osobné hodnotenie: 96% (*****) (10.11.2012)

 • rasto87
  ****

  Pri znovu pozretí som musel zmeniť svoje hodnotenie z troch * na štyri. Tom Hanks tu podal úplne senzačný výkon. Keby tu bol iný herec, už dávno by to ľudia asi vypli, ale Tom má v sebe niečo čím diváka dokáže pribiť do kresla. Je tu tak málo slova a predsa je to zaujímavé. Keby nebolo zbytočne dlhého začiatku a šťastného happy endu, určite by tento film dostal ešte väčšie hodnotenie. Myslím si, že Stroskotanec mal končiť záchranou z ostrova a mali bežať záverečné titulky. Vo filme je perfektne spracovaná havária lietadla a taktiež nádherne zobrazená silná psychika človeka. Chuť žiť ďalej a nevzdať sa. Podľa tohto filmu určite natáčali aj Ultimate survival hh.(26.11.2012)

 • jancin4
  *****

  Tak to by som teda nechcel zažiť. Nikdy nezabudnem na drsnú scénu, keď si Chuck Noland svoj bolestivý zub ošetroval pomocou korčule a kameňa a na jeho jediného "spoločníka" Wilsona. Film prezentuje výborný, herecký výkon Toma Hanksa. To, že sa Robert Zemeckis rozhodol práve pre spomenutého Hanksa , mi prišlo ako pozitívum, keďže je to môj obľúbený herec. Jeho prítomnosť bola fakt očarujúca, keď jeho prežívanie a boj o holý život mal až neskutočne presvedčivé prevedenie. Okrem fascinujúcich katastrofických záberov sa vo filme našlo aj precízne nasnímanie okolitej prírody.(3.12.2012)

 • honzic
  ****

  Na Forrest Gump to nemá zdaleka, ale pořád velmi vydařený film s Tomem Hanksem. Hodnocení: 75 %(24.12.2012)

 • alldo.raine
  ****

  Dojemný okouzlující příběh. Tom Hanks je prostě úžasný, tato role mu sedla, proměna je skvělá. Postupně se vyvíjející vztah s panem Wilsonem je vykreslen výtečně:)(25.12.2012)

 • BlackAngels
  *****

  To byl můj sen ztroskotat na ostrově... Už ne! Díky, já si to u zubaře raděj odtrpím tady! V křesle, v teple, pod anestezii :-D Člověk dokáže přežít všechno. A když s sebou máte nej přítele tak to jde hned všechno líp. Pro mě úžasná podívaná! Jen já bych se po takové době snad už ani nechtěla vrátit... Zajímalo by mě jak hodně to dokáže člověka změnit? Jestli by se z nerváka vrátil po takové době kliďas? Nevím no, ale zkoušet už to nechci. :-D Jedno je jasný, člověk nikdy nemusí být sám.... Každej si může vytvořit svýho Wilsona...(13.9.2013)

 • MatyTM
  ****

  Tom Hanks se mi s tou zarostlou bradkou nelíbil asi tak jako Keanu Reeves ve filmu 47 Roninů, nebo kolik jich bylo. Jinak to byl ale pěkný film a bezvadná reklama firmy FedEx. Četl jsem například Robinsona Crusoa i viděl, oproti trosečníkovi je ten film strašný, nicméně kniha je velmi dobrá...(25.1.2014)

 • route60
  *****

  Trosečník film pro jednoho herce, nikdo by určitě nechtěl prožít to co Chuck Noland ale v dnešní době by si tím měl projít každý kdo vše kolem považuje za samozdřejmost být bez vody, ohně, elektřiny a hlavně snadné dostupnosti jídla by nevydržel z nás asi nikdo, výborný Tom Hanks hlavně po letecké katastrofě scény z odplouváním, mluvení s balónem, dentistická vložka bruslí nebo slavnostní raut jsou silné momenty filmu Roberta Zemeckise.(1.2.2014)

 • Dzegr
  ****

  "I couldn't even kill myself the way I wanted to. I had power over nothing."(20.2.2014)

 • mira007
  **

  Koukatelné to jednou je, ale slovo nuda bych dal do charakteristiky filmu... filmy o životě na opuštěném ostrově existují lepší a pokud nejsou lepší tak se aspoň dá mrknou na nějakou cácorku. Dvě hvězdy dávám Hanksovi, že utáhl celý film úplně sám.(20.3.2014)

 • mArtinko5MB
  *****

  Až po prečítaní komentárov som si uvedomil, že tento film prakticky odohral jeden herec. Úžasný Tom Hanks, ktorý skoro nikdy nesklame kvalitou. Už len z toho prostého princípu maximálny počet hviezd. Wilsooon ! Hodnotenie: 90%(13.5.2014)

 • helrohir
  ***

  Zo "Stroskotanca" nie som nadšený až tak ako drvivá väčšina tunajších, ale aj ostatných filmových divákov. Na Hanksovo geniálne herectvo sa síce pozerá dobre, taktiež s ním prežívame všetky útrapy,ktoré ho postretnú, ale ja som jeden z tých, ktorí sa počas trvaniu filmu dosť často nudili. Presladený záver tomu na kvalite tiež nepridal, skôr naopak. Ale za spomínané pozitíva a Wilsona :) musím dať aspoň takéto hodnotenie. 65%.(18.5.2014)

 • pida123
  *****

  Dokonalá ukázka toho, co je v životě opravdu důležité a nezbytné pro život. Tom Hanks úžasně ztvárnil svou roli, je to pan herec a kdyby do této role dosadili kohokoli jiného, nikdy by se Trosečník netěšil takovému úspěchu. Dlouhý film, málo slov, jeden míč a přitom tolik věcí(pocitů) je tím vším řečeno...Kdo říká, že je nudný, zřejmě zcela nepochopil o co v tomto příběhu jde.(2.6.2014)

 • MickeyStuma
  ****

  Robinzonáda, jaká tu ještě nebyla. Příběh muže ocitnuvšího na pustém ostrově po pádu letadla a vyrovnávajícího se s osudem. Děj sleduje veškeré jeho počínání a hlavně jeho psychologickou stránku, což je v tomto tématu vcelku novinka. Žádné typické dobrodružné manýry z lidojedma a další šablonovité motivy. Jedná se o skutečný boj o přežití a postupně gradující zoufalost. Dlouhá stopáž snímku je rozhodně přínosem, neboť divákovi daleko věrněji přiblíží tu dlouhou dobu a bezradnost, jakou hlavní postava příběhu měla. Tom Hanks dal do role všechno aby nabyl na věrohodnosti a bylo to přínosem.(25.10.2014)

 • Filouz10
  ****

  Nevím, jak je to možný, ale přesvědčil jsem se, že mě dokáže bavit i němý film. Teda skoro němý. Nějak složitý děj, vice méně připomíná Robinsona Cruso, ale přesto je to koukatelné od začátku do konce a člověk se fakt nenudí. Tom Hanks zahrál výborně! A druhý nejlepší herec v tomhle filmu je Wilson!!!!(27.1.2015)

 • hekla
  *****

  Tom Hanks, který v tomto filmu téměř nepromluví, předvádí, jak bravurní je herec. Až po filmu si uvědomíte, že to byl jen film a že Tom Hanks je herec a ne trosečník. Skvělý výkon! Brilantní scény, které vás svou délkou vtáhnou do děje, a skvělá myšlenka filmu, který nás nutí zamýšlet se nad svým životem, nad tím, co děláme, a zda je to opravdu důležité, spolu s Hanksem z tohoto filmu dělá úžasný silný zážitek.(26.3.2015)

 • Bube1
  *****

  Tom Hanks je prostě PAN herec. Utáhnout tak dlouhý film odehrávající se na tak malém prostoru a ještě s grácií je výkon, který jsem už dlouho neviděl. Škoda toho nezískaného Oscara...(17.8.2015)

 • Ozzy2

  Vždy, když vidím FedEx, vybaví se mi tento film.Pokud to měla být reklama, tak se povedla.Pokud to byl vážně myšlený film, tak se musím smát.(17.8.2015)

 • RipperTM
  *****

  Tento film se mi líbil. Byl jsem unešen skvělým výkonem Toma Hankse v hlavní roli, kdy i přes malé množství slov dokázal gestikulací a jeho charismatem probudit emoci i v tom nezarytějším divákovi. Snímek bych zařadil mezi perly světové kinematografie.(8.6.2016)

 • wanry02
  ****

  Čekal jsem něco podobného jako je například Robinson Crusoe, ale výsledek byl úplně jiný. K filmu bych hlavně vytknul strašné střihy nezáživnost příběhu v druhé třetině. Naopak začátek i konec byly skvělé a tak proto nakonec dávám čtyři hvězdy. 85%(3.2.2017)

 • PlayEasy
  *****

  Tom Hanks sice hraje sólo, ale i kdyby měl vedle sebe prvořadové herce, tak by se nad něho povznesl. Nebýt Crowa a jeho Maxima, sošku by určitě dostal. Jinak skvělá kamera, hudba, perfektně zrežírované a scénář nanejvýš inspirativní, navíc hluboký konec. A náš oblíbený (byť neživý, přesto nesmrtelný) Wilson :-) Jen kdyby bylo trochu víc slov, ale to nevadí a mimochodem, abyste si nemysleli, žádný nový Robinson to není! :) 90%(26.11.2017)

 • Mkartaylas56
  *****

  Opravdu nemám slov. Nechápu jak to, že Tom nezískal oscara protože toto byl dozajista jeden z jeho nejúžasnějších výkonů. Zpracování ostrova a scén na něm je taktéž super, stejně jako ten skok z civilizace do divočiny, který by Hanksovy uvěřil snad každý. Trosečník je prostě takový "moderní" Robinson Crusoe, který nejspíš svým závěrem a obecně rozuzlením moc nepřekvapí (tak trochu čekáte, jak to dopadne), ale po filmařské stránce se podle mě jedná o perfektně odvedenou práci a rozhodně byste tento snímek neměli jen tak přehlédnout. 95%(3.1.2018)

 • Plastík
  *****

  Někde mi něco přebývalo, někde mi něco chybělo. Mohl to hrát nějaký obyčejnější herec. Třeba ... ? Teď mě nikdo nenapadá.Bradley Cooper nebo Channing Tatum.(6.8.2018)

 • pihan
  ****

  90%(2.12.2018)

 • lobo87
  ****

  75%(23.4.2019)

 • Parsek
  ***

  Skvělý scénář, hlavně ve střední části filmu :-)))(6.12.2002)

 • Simako
  ***

  No nic moc!!!Docela mě tento snímek zklamal!!Až na určité pasáže vyplněné hlavně panem "Wilsonem", nic moc!! Hanks odvedl svuj standart, ale ten scenarista!! Ten konec smeta film nekam do propasti!! No, tak tedy za tri!!(26.2.2003)

 • chucky
  ***

  Průměrný film, který by stál za víc, kdyby si režie odpustila dojemné scény z konce filmu..........(3.4.2003)

 • Xylobalsam
  ****

  Klasický robinsonovský příběh, který povznáší skoro do nebes vynikající Tom Hanks. Jeho dvouhodinové sólo před kamerou bez zaškobrtnutí dostane každého.(6.7.2003)

 • gédé
  ****

  Skvělý Hanks, trochu přetažený konec a nejdojemnější scéna s volejbalovým míčem v dějinách kinematografie.(19.11.2003)

 • AnnaW
  ****

  Tom Hanks nezklamal, ale závěr je trochu rozvleklý a zároveň bezradný. Nakonec to ani čtyři poctivé hvězdičky nebudou, škoda, že film nešel více po pocitech hlavní postavy.(30.1.2005)

 • Prubner
  **

  Výkon Toma Hankse je bez debat vynikající, film samotný ovšem tak dokonalý není. Na to, aby byl novodobou robinsonádou, je prostřední část filmu relativně krátká, na to, aby byl moralitou o uspěchanosti dnešního života a odklonu od skutečných hodnot, je zase příliš dlouhá. Pokud by se tvůrci zaměřili pouze na rozvinutí robinsonovské linie, mohl to být nadprůměrný film.(30.1.2005)

 • MartCT
  ****

  Urcite vyborny film, obcas sem se pristihl, ze se nudim ale jen chvilinku :o). A jak sem tu cetl: "Az na zaverecny zbytecny happyend...spokojen" No jak se to vezme me to treba jako happyend nepripadalo.(13.7.2005)

 • LarryW
  ****

  Knižní Robinson byl dobrodružnější a s velkým smyslem pro detail, to mi trošku u filmu chybělo. Trosečníkův skok v ději o čtyři roky mne také zamrzel, stejně tak některé očividné naivity ve scénáři...Závěr filmu zase tak made in sladký Hollywood nebyl, nějak to skončit muselo!...šťastně, nešťastně a nebo napůl (každý ať se rozhodne sám)...co byste všichni chtěli? Tom Hanks zahrál výborně, zaujali mě zejména proměny jeho pobodoby (vizuální i herecké). Ostrůvek, rozbouřené moře, oheň, vor, jeskyně..., jen ten zpropadenej fedEx mne točil... Sumárum: I za Wilsona musím dát 4 hvězdy, i když ne úplně čisté...("Wilznéé")(7.10.2005)

 • Marv
  ***

  Jako vždy skvělý Hanks. Scény z ostrova perfektně vymyšlené a ještě lépe zahrané, dvojnásob to platí u rozmluv s Wilsonem, ale bohužel to je vše. Musím říct, že při odchodu z kina jsem se cítil jak idiot, že jsem zaplatil 150kč za to, že jsem mohl dvě a půl hodiny pozorovat totální reklamu na FeDex. Dvě a půl hvězdičky.(29.11.2005)

 • Chladek
  *****

  Snímek ukazuje, co jsme schopni udělat, když jsme nuceni sáhnout až na dno svých schopností. Pohodový pracovník Fedexu se najednou ocitá na opuštěném ostrově. Pár zásilek pro klienty a chlapče poraď si. Je to film na téma Robinson Crusoe, ale líbí se mi víc. Třeba proto, že zde není žádné vraždění, čí zápasení "o život". Tady jde jen o to, jak si umí poradit. Nejdojemnější a zároveň nejlepší scéna z filmu je, když se Wilson ocitá na širém moři a plave pryč. To musí být sakra velké umění, aby v nás vzbudila žal a lítost scéna, kde dospělý chlap pláče nad ztrátou míče. A právě tohle umí R. Zmeckins a T. Hanks. Nejlepší film o ztroskotancích všech dob.(24.12.2006)

 • @nthr4X
  ****

  Méně někdy znamená více !(21.7.2007)

 • BuFuII.
  ***

  Klobouk dolů před Hanksovým herectvím(domnívám se,že si nezasloužil být předstižený Russellem v oskarovém klání,když už tak v tom gladiátorském).Ale víc jak 3 hvězdy tomu stejně dát nemohu.Ať je Hanks sebe lepší,nedá se koukat přes 2hod. pouze na něj.(24.9.2007)

 • Sonick
  ****

  Tomovi patří všechny čtyři moje hvězdičky.(9.1.2008)

 • l.bejk
  ****

  :) Wilsne,Wilsne kde pak jsi Wilsne?! Velice povedý filmeček,není co dodat.(16.2.2008)

 • Mikec007
  ***

  Abych pravdu řek, tak sem teda od toho čekal daleko víc. Myslím si, že takhle zajamvej námět by si zasloužil lepší zpracování po stránce scénáře. Čas, který Hanks strávil na ostrově si myslím, že hlavně na něj se měl klíst důraz, to je to zajmavý, nikoli to, jak mu šlape firma a tak...(3.7.2009)

 • ikre
  ***

  Potvrzení známé poučky, že k boji proti trudnomyslnosti je nezbytný míč.(5.7.2009)

 • JSSVLVKMK
  ****

  Hanks je opravdu borec a tuhle roli zahrál fakt luxusně! Největší psycho byl jeho Willson! Tenhle film mě fakt dojal! A to se často nestává!!(12.7.2009)

 • Patr1k
  ****

  Film som videl iba raz a to v kine ako premiéru, bol som tam takmer sám a musím povedať, že to bol ozaj zážitok, Hanksov skvelý výkon (už len tým, že schudol 30 kilo :P ) a Zemeckis samozrejme opäť u mňa nesklamal(12.10.2009)

 • Vault_13
  *****

  Když pracujete u zásilkové společnosti, může se stát, že ztroskotáte na opuštěném ostrově. Když se potom budete dlouho bavit s míčem, může se stát, že zešílíte. Může se taky stát, že se po tom všem ve zdraví a v pořádku vrátíte domů. Ale nedivte se potom, že vaše žena není už tak úplně vaše, když jste ji neposlali ani pohled. A proto: Posílejte pohledy!(4.2.2010)

 • ironivan
  *****

  Paradní folm od Roberta Zemeckise a super výkon vždy skvělého Toma Hankse.(29.3.2010)

 • Horác
  ****

  Když byl Hanks na ostrově, normálně jsem s ním dýchal. A nikdy bych neřekl, že budu tak chápat ztrátu míče. Ale patetické scény k pobrečení v poslední půlhodině mě otravovaly, takže za pět to být nemůže.(5.4.2010)

 • Tomasson93
  *****

  One man show Toma Hankse! Některé scénky s kamarádem Wilsonem byly dost dojemné. Nádherný film!(20.8.2010)

 • 1mikeF
  ***

  Líbí se mi jak opuštěný ostrov může paradoxně (?) nabízet tolik možných originálních nápadů. Tenhle film je asi kus dobré práce, ale nenadchne. Nebo jsme jen nastavili Zemeckisovi a Hanksovi takovou laťku, že už bereme výborný výkon jako standard?(29.8.2010)

 • Luboa
  *****

  Sakra, já chci vědět co bylo v tom balíčku !(4.1.2011)

 • Silblade
  *****

  Tom Hanks je pro mě Pan herec. Nejinak tomu je i v Trosečníkovi. Film, u kterého jsem se dokázal smát i plakat (R.I.P. Wilson). Rozhodně jsem se nenudil, přestože slov padlo minimálně. Jen jednu výtku bych měl a to během zubařské "operace" - určitě by se mu nepovedlo vyrvat si zub hned napoprvé. Zub mu odskočil z pusy jako skákací fazole, ale podle mě by potřeboval víc pokusů a snést mnohem větší muka, než by se mu to podařilo.:)(25.3.2011)

 • FincherD.
  *****

  I'm so lonely, so lonely.......(11.4.2011)

 • gipper
  ***

  Tom Hanks je pan herec, to se mu nedá upřít. Přesto ho nemám uplně ráda a často dávám přednost jiným. Chucka Nolanda zahrál obstojně. Vlastně nepřicházím na nikoho, komu by se to povedlo zahrát přesvědčivěji. Nějak se mi ale nezdá, jak Chuck poměrně snadno zvládnul osamocen celé 4 roky na ostrově. Neumím si představit, že bych měla podstoupit něco podobnýho. Pro mě by to tam bylo tak akorát na týdenní dovču. Kámoše Wilsona mu ale závidím, toho by občas potřeboval každý z nás. Kelly mi byla sympatická, škoda, že jim to nevyšlo. Konec filmu mi připadal takový nedomyšlený...(11.4.2011)

 • Ajka2
  *****

  Tom Hanks dokázal z tak mála udělat obrovskou nálož. Člověk se dokonce i zasměje a někomu možná i ukápne slza ( opuštění Wilsona na moři ). Na konci, když se hlavní hrdina dostane domů rázem si uvědomuje, že plno věcí okolo nás je zbytečných a neuvědomuje si co vlastně máme - skvělý námět.(16.4.2011)

 • krt7236826
  *****

  zo začiatku nuda a tak isto aj koniec nejaký nedotiahnutý ... ale v okamihu ako stroskotá na opustenom ostrove je to skvelá podívaná od ktorej neodtrhneme zrak až dokonca. Zvlášť nejak obľubujem filmy ktoré sú také dobré a pritom majú tak málo textov.. to je umenie najvyššej kvality ktoré je predvedené aj v tomto diele.(30.4.2011)

 • bonita69
  ****

  Tenhle film mě opravdu vzal za srdce. Tom Hanks až neuvěřitelně zahrál svoji postavu kvůli které musel mimochodem několikrát zhubnou a opět nabrat. Jenom tím vším dokázal že v dobrém filmu nemusí být tolik dialogů ale záleží na tom jak to herec podá. Stručně jde o originální snímek, nabitý emocemi který si člověk musí zamilovat.(8.8.2011)

 • elanista1
  ****

  Musi byt naozaj skvele pracovat s takymto hercom, ktory do svojej role vlozi celeho seba. Skoro ziadne dialogy, a aj napriek tomu vas toto dokaze uputat. Film, ktory vasej dusi dodava pokoj.(21.8.2011)

 • Zelko
  *****

  Skvelý Hanks. Napriek tomu, že je to takmer nemý film, zahral opäť vynikajúco.(22.8.2011)

 • Mikecat
  **

  Úvod vyzeral veľmi nádejne, stroskotanec na opustenom ostrove taktiež. Ale potom, ....príliš nudné a príliš dlhé, nejak ma to nechytilo za srdce, sú filmy čo si človek pozrie viac x - tento raz a stačilo, dopozeral som len kvôli koncu, či sa z toho dostane.(15.9.2011)

 • dusa77
  *****

  Filmy,které jsou postavené na jednom herci jsou určitě něčím výjmečným ( myslím samotřejmě ty povedené ) Tom Hanks určitě výjmečný herec je a Trosečník je tím důkazem - 138 minut a žádná nuda.Zemeckisova režie opět nemá chybu,pro mě jasných 5 hvězdiček.(18.10.2011)

 • donnovann
  *****

  Nebyl jsem si úplně jistý, jestli Tom Hanks dokáže utáhnout celý film sám. O to víc jsem byl překvapený, s jakým výkonem zde vystupuje, scénář byste se po pár přečtení naučily "nazpaměť", a stejně vás hlavní postava pouze svými gesty a činy dokáže perfektně vtáhnout na ostrov. Samota je jedna z nejhorších věcí a po nějaké době se můžete ze samoty zbláznit, zde na úkor toho aby se taky malinko zaplnil scénář vytvoří Hanks nám dobře známého Wilsona a tato dvojice funguje skvěle. Jsem rád že film neskončil happyendem jak jsem čekal a proto zasloužené plné hodnocení.(28.2.2012)

 • najby
  ***

  Na tom filmu jsou nejzajímavější právě ty záběry, které nejsou vidět: vrátí se Helen Hunt k Hanksovi? jak Hanks přežil vlastnoruční vytržení zubu bez umrtvení? a co sakra bylo v tom balíčku?! Jinak celkem zajímavý film o tom, co všechno jste fyzicky i psychicky ochotni podstoupit, abyste se vrátili do civilizace.(12.4.2012)

 • Mathyen
  *****

  Nádherný příběh plný silných emocí beze slov, unikát a veledílo, koncert jednoho herce, (plný počet neztrhá ani ten FedEx)10/10(20.5.2012)

 • Villager
  ****

  "Pokud jseš fanoušek Toma Hankse, tak je to dobrá volba na páteční večer."Jak jsem slyšel v jedné čtverkové hospodě od stolu místních alkoholiků.(18.8.2012)

 • Todd_Hewitt
  ***

  Dnes se na světe najde spoustu různých variací na Robinsona Crusoe. Tento Robinson, přenesený do moderního světa, byl jeden z těch lepších. /65%/(14.11.2012)

 • Dupac
  ****

  Pohádka pro dospělé, jak má být. Být to míň přehnané a poslední půlhodinka trochu víc sestříhaná, je to na 5*.(17.11.2012)

 • davistercz
  *****

  Dojemné, krásné a kouzelné! Chtěl bych pochválit smutné scény ve filmu, které se opravdu velmi povedli.(24.12.2012)

 • Kolosseum
  *****

  Opravdu vynikající film. Skvělé akční scény střídají chvíle vážné a beznadějné, Trosečník působí skvělou atmosférou a Tom Hanks tomu kraluje výborným výkonem. PS: Wilsona už mám doma a těším se až si s ním zahraji. 90%(8.1.2013)

 • Tsuki003
  *****

  Pro mě je prostě Tom Hanks jedinečný herec. To, co tady předvedl by asi zvládl málokdo. Jeho mimika a pohledy jsou výkon sám o sobě, on vůbec nemusí mluvit. Velké uznání patří rovněž režisérovi, kameře a v rozhodně neposlední řadě scénáristovi Wiliamu Broylesovi (díky za vytvoření Wilsona ;) ). Velký kus práce a velký film. Rozhodně stojí za to.(17.1.2013)

 • EddieIron
  ***

  Sorry,je to sice strhující one man show Toma Hankse,ale já jsem nikdy neměl rád němé filmy.A tohle k nim má dost blízko.Takže:za vidění to stálo,ale jen jednou.(25.1.2013)

 • FuRYaN_iS_BaCK
  ****

  WILSOOOOOON!!!!(26.1.2013)

 • Desmi
  *****

  Já jsem se naprosto výborně bavil, Tom ve mě dokázal vyvolat chuť ocitnout se také na opuštěném ostrově - třeba na týden. Výbornej snímek.(21.3.2013)

 • Yeday
  ****

  Na to.., že sa tam veľa nenakecalo... to malo fakt niečo seba a rozhodne som sa nenudil(alebo len veľmi zriedka)! Bolo to všetko podané tak pútavým spôsobom a to len vďaka výbornému hereckému výkonu zo strany Toma Hanks-a, ktorý film neskutočne tahal. Plus umocnené vhodným hudobným doprovodom od Alana tomu pridáva len kredit naviac. Koniec bol na môj vkus trošíčku rozpačitý, no na svoje možnosti to skončilo v takom duchu v akom sa niesol celý film. Takže odomňa má pekných... = 85% (27.5.2013)

 • Elis009
  *****

  Film skoro bez věty a záživný víc, než kterýkoliv film s ukecaným hrdinou. Naprosto mě to vtáhlo! 5*(16.6.2013)

 • kubilov
  ****

  Trosečník je charakteristický zejména heroickým výkonem Toma Hankse, ze kterého dokázal, stejně jako ve Forrestovi, vymáčknout režisér Robert Zemeckis naprosté maximum. Hanks svou roli velmi prožívá, což jí dodává na nezbytné autentičnosti a důvěryhodnosti. Dokázal skvěle napodobit a ztvárnit zoufalství, bezmoc a později určitou rozpolcenost a zdivočelost, vyplývající ze samoty, kterou musel jeho trosečník absolvovat. Z minima slov a maxima emocí se podařilo dvojici režisér - herec vykouzlit velmi silný filmový zážitek, na který hlavně díky krásně drsné přírodě jen tak nezapomenu. Po návratu z divočiny by mohla být ta dohra trochu kratší, ale ještě se to udrželo v rozumných mezích. Za Hanksovu "one man show" dávám velmi solidní 4*(28.6.2013)

 • laurence
  ****

  Protože život za to stojí...(4.7.2013)

 • kacer4
  *****

  Neviem si pomôct ale takúto som mal predstavu o tom filme a presne to ma trápi aj keď neviem presne prečo. Mimo toho to je vynikajúci originálny film s famóznym Tomom, ktorý zahral celý film prakticky sám.(16.9.2013)

 • fininka
  *****

  Nejsmutnější část, jak mu uplaval ten balon.... :( Jinak moc hezky zahrané, ani se mu nedivím, že se mu po letech do civilizace už ani nechtělo....(1.12.2013)

 • B3njamin
  **

  Tak tohle bylo zklamání. Čekal jsem o hodně více.(19.1.2014)

 • Pythonator
  ***

  Zajímavý film, kde se překvapivě během té dlouhé stopáže nic zvláštního neděje. Celé to drží nad vodou (nebo na ostrově) Tom Hanks a bez jeho hereckých kreací a autentických vousů by to byla asi docela nuda. Kdo čekal ze spolupráce Zemeckis/Hanks dalšího Forresta Gumpa, ten musel byt pořádně nasraný. A když tak nad tím přemýšlím ani ten Forrest Gump nebyl takový dement aby si trhal zub bruslí.(1.2.2014)

 • cobislav
  *****

  Pro mě asi nejemocnější film jaký jsem viděl. Žádné love story a přesto ten pocit, jak mu mezi prsty proklouzla láska, čas i část života mě pokaždé dožene s slzám. Nejsilnější momenty jsou ty nejobyčejnější jako když mu odplave Wilson, nebo když po navrácení na letišti zkouší zapalovač. A nemůžu zapomenout na neuvěřitelnou práci Silvestriho.(2.2.2014)

 • Monster_Kill
  *****

  Stále mám na krajíčku, když si vzpomenu na Wilsona. RIP Wilsone nikdy nezapomenu !!!(21.8.2014)

 • KennyJ
  *****

  Shrnuto v jedné větě. I s jedním herce jde zahrát super film. Tom Hanks je prostě pan herec.(17.12.2014)

 • Roubais
  ****

  Tom Hanks je prostě vynikají herec. Dokázal, že i s malým počtem slov se dá vytvořit vynikající snímek. Jeho vztah k Wilsonovi se mě dotkl zejména ve scéně, když Tom křičel na Wilsona "Odpusť mi...." Ubral jsem hvězdu kvůli, podle mě, moc protáhlém začátku, kde nebylo tak nutné ukazovat FedEx, ale jako reklama proč ne. Konec byl opět dojemný. Film bych mohl vidět pořád a vždy mě uchvátí Tomovo zvládnutí "One man show" roli.(17.2.2015)

 • blondboss
  ****

  Tom Hanks opäť v plnej kráse ukazuje, že podobný herec sa rodí raz za 100 rokov. Predstavte si absolútne jednoduchý a nezáživný dej a na druhej strane si predstavte, že z tohto deja spraví jeden herec jeden z najemocionálnejších filmov poslednej doby. Neuveriteľné. Týmto počinom mi Hanks dokázal svoje majstrovstvo. Zemeckis nám ukázal, že aj z mála sa dá spraviť veľa. 80 %(16.5.2015)

 • Dosou
  ***

  Tom Hanks si v domění, že může obehrát i telefonův seznam, zprodukoval tuhle "one man show". Obávám se, že se poněkud mýlil.(8.9.2015)

 • mirkath1
  ***

  pro mě trochu dlouhé a chvílemi nudné. Škoda, že Hanksovi ta figura dlouho nevydržela-seklo mu to.Helen Hunt dost nevýrazná a žádnou vzájemnou chemii jsem nezaregistrovala(9.10.2015)

 • kobra190
  **

  Ztroskotám a hned jak se naučím delat oheň, zjistím jak získat vodu a jídlo, sednu si na zadek a 4 roky čekám, dokud mi nepřistane u ostrova "plachta" na můj vor, kterej nemam sestrojenej, samozřejmě musím sehnat zásoby, které za 4 roky nemam naspořené... Kdyby dali po roce, nebo po půl roce, tak hodnotím více... Ženská ... 4 roky je pryč její skoro muž.. takže už je vdaná a má dceru .. podle fotky na ledničce alespoň dva roky stará.. Takže cca po roce kdy ho nenašli už je s jinym vdaná a po necelým dalším roce uz má i dítě... Němůžu více než 2 hvězdy a to díky tomu, že se nedali nakonec dohromady..(4.1.2016)

 • harycek
  *****

  Jak napsal "Golfista" málo slov a žádná nuda , opravdu skvělý film! Ona kvalita filmu se pozná tak ,že , když se na něj můžete dívat několikrát, ale je to subjektivní hodnocení, takže já ho zkouknul vícekrát a líbí se mi stále víc!!!(31.1.2016)

 • JosefTomas
  ****

  Oproti Robinsonu Crusoemu z roku 1997,je to výborný film,který dává smysl a ukazuje pravé přežití.Tom Hanks hraje opět skvěle a na tento film je pořád radost koukat. 80%(22.2.2016)

 • blekekeke
  ****

  Tom Hanks, Starý dobrý Hanks ... Jeden by řekl, že Robinson tu byl, jo byl, ale tohle je úplně jinej trosečník ... nefalšovanej, fousatej, rozpoloženej Hanks na pustém ostrově ... 4 roky kraby s kosovou polevou. Ještě, že tam byl Wilson ... bez něho by zešílel. Čest jeho památce ... a Hanks? Zase a opakovaně zastínil všechny ostatní herce ... a jo, ten závěr, ale co Happy end, no :o)(12.1.2017)

 • fafejt001
  *****

  Mimořádné dílko . A opět perfekt Tom . A vše již bylo napsáno .(15.3.2017)

 • Eire
  ****

  Naozaj poctiva filmarska robota...(4.8.2017)

 • Scraffy
  *****

  Film dokonalý všetkým. Milujem podobné survivaly.(27.12.2017)

 • mrtynbaca
  ****

  85/100 Film sem viděl už dávno, tak jsem se rozhodl že si ho znova pustím, a líbil se mi ještě víc než dřív. libílo se mi že na ostrově nehrála žádna hudba, aby si měl stejný pocit samoty jako hlavní postava. I,have made fire!!(16.12.2018)

 • Wulz
  *****

  Nejlepší film o Trosečníkovi.(2.2.2019)

 • PaTeXx
  ****

  Nejlepší výkon Toma Hankse, jaký jsem kdy viděl. A k tomu ještě Silvestriho hudba a ta Zemeckisova genialita, z čehož vzniká fantastická chemie. Nebudu lhát, slzičky byly v momentě, kdy si Chuck uvědomil, že skutečně ztroskotal až zpátky na pevnině. Fantazie.(2.5.2019)

 • panki9922
  ****

  Po druhom zhliadnutí v originálnom znení snáď ešte lepší filmový zážitok. A teraz ma ospravedlňte, musím ísť... ale viem čo musím urobiť. "I gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise. Who knows what the tide could bring?(21.7.2019)

 • Chemic
  ****

  Velice hezký film. Je velice pěkně zakončený. Je to taky dost smutný. Zvlášť když odplave Wilson.(6.6.2003)

 • xcomex
  ****

  ...nadherna ukazka herectvi v podani Tom Hankse a toho kulateho nesmyslu (Mr. Willson)...taktez pekne nastineni myslenkovych pochodu -misty az uteku -cloveka v mezni situaci...(19.7.2004)

 • endymion
  ****

  Precizní Zemeckis, skvělý Tom Hanks, bohužel ke konci docela nuda. A střih "4 years later" byl na můj vkus docela drsným zkrácením Hanksova pobytu na atolu.(31.1.2005)

 • AcHeRoN
  ****

  Zaujímavý film. Výborne zobrazený život na ostrove, pekne sa dalo cítiť šťastie aj smútok, sila aj bezmocnosť. Za to s koncom sa mi už ztotožnovalo tažšie. No aj napriek tomu, svoj účel film splnil.(4.3.2006)

 • f1
  ****

  ale stejně je to divné(12.1.2007)

 • shinlove
  ***

  Nebyl to film z nejlepších, protože na mě byl moc utahaný...ale každopádně chtěl bych vidět sebe, jak bych přežil roky na ostrově jen s volejbalákem :D 3*(4.2.2007)

 • badajajuak
  ****

  Co bylo v tom posledním balíčku?(21.7.2007)

 • Adams
  **

  Přes dvě hodiny dlouhá reklama na FedEx. Zachránilo to pár dobrých humorných scén.(6.1.2008)

 • Orisi
  *****

  Tom Hanks opět úžasný. Film nenudí i přes to, jak je děj jednoduchý. Závěr bude trochu štvát odpůrce klasických slaďáren ale mě to zas tak hrozné nepřišlo.(10.3.2008)

 • regin
  ****

  Nikomu to nepřeji, ale být takovýmto trosečníkem by si zasložila spousta lidí honících se za kdečím (začínaje prachama a konče prachama). I přes tupou symboliku, kterou pochopí každý Američan, jsem Hanksovi žral všechno, co udělal, neudělal, ukázal, naznačil, zakřičel, promluvil...(29.3.2008)

 • Shtinky
  ****

  Má to nápad a v žiadnom prípade sa tento film nedá nazvať nudou. Nudné na tom nieje vôbec nič. Aj keď myslím si že štyri roky je trošku nereálna doba, treba uznať že sa vymakal a zuby by mu bez poriadneho vitamínu určite vypadali. Pri velerybe mi tuhla krv v žilách. Proste fajn oddychovka. :)(29.3.2008)

 • Jirka1111
  *****

  One man show by Tom Hanks.(23.7.2008)

 • Olafa
  ****

  Staré téma efektně nově zpracovano. Snad ani žádné velké překvapení, ale neurazí. A ten míč (nevzpomenu si, jak mu říkal) je sympaťák. :)(31.8.2008)

 • stooper
  *****

  Příběh člověka na opuštěném ostrově, kde mu místo Pátka dělá společnost balon Wilson. Nikdy bych si nepomyslel, že scéna, kdy člověk přichází o volejbalový balon dokáže být tak dojemná. Ať si říká kdo chce co chce, pro mě je toto životní výkon Toma Hankse (pro to, co kvůli této roli vytrpěl).(1.9.2008)

 • mattha
  *****

  Vynikající film, kde Tom Hanks předvedl fantastický výkon.Jen to čim si kvůli roly musel udělat je fascinující. Ztlousnout 20 nebo 30 kg (teď přesně nevím) a pak zase rychle schodit je neuvěřitelný.(5.9.2008)

 • Kašák
  *****

  Krásný příběh o tom, co je v životě opravdu důležité a na čem záleží. Tom Hanks a jeho one man show, ve které naprosto exceluje. Silný děj, krásný pustý ostrov. Snad nejsilnější pocity ve mně vyvolávají scény, kdy se Chuck Noland snaží zachránit svůj volejbalový míč, pana Wilsona, kdy si musí sám vytrhnout bolavý zub, cítil jsem jeho bolest s ním, nebo když se Noland objeví před dveřmi své milé. Bez Toma Hankse by film přišel minimálně o polovinu své kvality. Můj nejoblíbenější film s Tomem Hanksem (spolu s Forrest Gumpem a Zelenou mílí). A abych nezapomněl: „Nemáte sirku , pane?“(21.11.2008)

 • Mangus
  *****

  Tak toto je jedne z mojich najobľúbenejších filmov. Hanks skvelý, zrežírované úžasne, samota na ostrove bez hudby a žiadna nuda- nemožné a predsa skutočné. Zemeckis je presne režisér podľa môjho gusta a tento film to potvrdzuje. Nikdy by som nepovedal, že ma dokáže dojať niečo také prosté, ako odplávanie prasknutej lopty na mori. Presne táto scéna je nezabudnuteľná, keď sa Chuck snaží doplávať za Wilsnom potom, ako sa mu od plte odtrhol. No niečo neskutoočné, čo ma vždy dojíma k slzám. Soundtrack od Alana Silvestriho má atmosféru a je práve tak dojímavý ako celý film. A aj keď vo filme hudba hrá až pred koncom, pri počúvaní ústrednej skladby si predstavujem práve začiatky na ostrove. BRAVO 10/10(21.1.2009)

 • kmfilm
  ****

  Krásná příroda, boj s problémy, které v normálním životě patří mezi banality to je Trosečník v hlavní roli s Tomem Hanksem, který předvedl úžasný herecký výkon a to skoro beze slov. Supr film!(6.5.2009)

 • TheNail
  ***

  Sice bylo hodně vidět, že je film financovanej FedExem, ale byl to dobrej film.(9.6.2009)

 • lajkus
  ****

  Tom Hanks mluví s míčem a jeho ztráta mě zasáhla víc než kdyby mu umírala žena na rakovinu...(9.6.2009)

 • milada008
  ****

  Novodobé příběhy Robinsona Crusoa, námořníka z Yorku. Jen ten Pátek tam chybí. Ale výborný návod, jak přežít na pustém ostrově s tím, co moře dá...(22.7.2009)

 • Lorkis
  *****

  Skvělý herecký výkon Wilsona a Toma Hankse. Wilson je opravdu jeden z nejlepších hereckých výkonů co jsem kdy viděl... Zasloužil by si Oscara.(15.9.2009)

 • Agent008
  ****

  Žádná nuda, zajímavý a nápaditý děj s příchutí komedialně dobrodružného dramatu.(28.9.2009)

 • Kubiiiczeek
  *****

  Silný a chytlavý děj, neuvěřitelně dobré herecké obsazení, dokonalá režie a člověk se i zasměje !(15.12.2009)

 • veere
  odpad!

  Drahý Wilsone, píšu ti na opuštěný ostrov, kde jsem s úžasem sledoval tvůj herecký výkon, škoda že jsi dostal tak málo prostoru vedle toho blba (údajně holywoodské herecké hvězdy). Ne, vážně to byla nuda a mnohem lepší zábava než sledovat tento "film" je vést filosofické debaty s volejbalovým míčem.(4.2.2010)

 • Světloslav
  ****

  Krásný popis psychologie osobnosti a procesů, jak zůstat duševně zdravý, když je člověk objektivně sám. Po dlouhý době jsem zase bulel u filmu :-)(23.2.2010)

 • Fixda
  **

  Už jsem viděl kratší a lepší reklamu na FedEx(5.4.2010)

 • fenka
  ****

  4 * pro Hankse,který zvedá film z podpůrměrnosti. S takovým hercem by byl velkofilm snad i ,,Holky to chtěj taky,,(5.4.2010)

 • moviepill
  *****

  Bože, snáď pri žiadnom filme neplačem tak, ako pri tomto. A to najmä pri scéne keď Hanks stratí pána Wilsona. S tou prenádhernou hudbou roním krokodílie slzy. Namále som mal už keď sa Hanks dostane za megavlnu a nostalgicky sa obzrie za ostrovom, ktorý bol jeho domov niekoľko rokov...A páči sa mi aj tá myšlienka, že keď raz človek stroskotá na ostrove, a vráti sa do civilizácie, dá sa čakať, že bude stroskotancom aj tam. Sever, juh, východ, západ? CAST AWAY.(9.4.2010)

 • fandula
  ***

  Zbytčně prodlužovaný začátek jinak by to byli 4 hvězdičky!(24.6.2010)

 • max cady
  ****

  Hanks si zaslouzil Oscara,to se na me nezlobte(19.7.2010)

 • naytsirk
  ***

  Já vlastně nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Jediný co ví, že taky nemám rád zubaře... Když to dávali poprvé v televizi, tak jsem si to chtěl nahrát, ale nenahrálo se to do konce, takž jsem neměl představu. Pak jsem to po letech s velkým očekáváním do konce viděla nijak zvlášť mě to prostě nedostalo...(15.9.2010)

 • akneleH
  *****

  V podstatě příběh jednoho herce a přece, když se člověk vžije do jeho situace a představuje si, co by na pustém ostrově sám dělal, film nepřijde ani trochu zdlouhavý. A motto filmu: ...nikdy nevíš, co přinese další vlna... je úžasné. :-)(16.9.2010)

 • Sindymindy
  ***

  Zde mám podobný problém jako s Forrestem Gumpem. Spousta lidí to vynáší do oblak, mě to nějak nevzalo. Že by v tom byl Tom Hanks? Každopádně Forrest byl přecejen o velký kus lepší.(15.11.2010)

 • Ailly
  *****

  Tom Hanks je pan Herec. A nikdy by som si nepomyslela ze sa zrevem pri scene kde niekto strati loptu.(16.11.2010)

 • J. K. Lister
  *****

  Žijeme v technicky vyspělé společnosti, spoustu věcí bereme jako samozřejmost, ale stačí trocha nepozornosti a náš dosavadní život se zhroutí jak domeček z karet a my se musíme najednou přizpůsobit vyskytnuvším nepříznivým podmínkám. Opět se mi zde líbil vynikající Tom Hanks coby novodobý Robinson Crusoe, čekající na návrat do společnosti.(18.1.2011)

 • dracekt
  *

  Mno mě to zas tak neuchvátilo, místy velice zdlouhavé, čekala jsem více od Toma a Helen(31.3.2011)

 • Ma_tes1
  *****

  Další z pěkných filmů s Tomem Hanksem. Zahrál to opravdu parádně a není se čemu divit, vždyť za celý film nevypustil z úst skoro ani hlásku. No na tom se nedá nic pokazit. Scéna s mizejícím Wilsonem ve vodách oceánu mě opravdu dostala. Přiznám se že mi i slzička ukápla...(27.5.2011)

 • muliku
  ***

  Hezky zpracovaný, novodobý Robinson Crusoe. Tomu Hanksovi uvěříte prostě každičký pohyb a z jeho rozhovorů s Wilsonem věříte, že ten míč opravdu žije. Na druhou stranu bych od Roberta Zemeckise čekal malinko víc a všudypřítomná reklama na FedEx je občas opravdu dost vtíravá. Pro mě hezká podívaná, ale v nejbližší době ji znovu vidět nemusím - 65%(9.6.2011)

 • Alister
  ****

  Po Forrestu Gumpovi rozhodně daleko umírněnější filmové dílo, jež si v závěru bohužel neodpustilo sentimentální vyznění. Zemeckis mi v mnohém připomíná Stevena Spielberga. Nicméně se jedná o jedinou vadu jinak nesmírně zajímavého a objevného filmu s Tomem Hanksem v hlavní roli , která mu je opět šita na míru.(28.7.2011)

 • mERRth
  *****

  Film kde se skoro vůbec nemluví a přitom je to taková pecka (y) palec hore pro Roberta Zemeckise a samozřejmě i pro Toma Hankse(13.2.2012)

 • Slaaavo
  *****

  Nič ma v živote nespomalilo tak ako tento film. Málo slov, veľa ticha a predsa by som prijal ešte menej slov. Úplne unikátny film svojim prevedením, donúti k zamysleniu. Vrelo oddporúračam.(10.3.2012)

 • Jevablo
  **

  Americká představa o ztroskotání. Tom Hanks by musel být génius kombinovaný s jeřábem, motorovou pilou a buldozerem, aby si dokázal sám na pustém ostrově vybudovat to, co nám režisér předvádí. Zbytek slabý.(11.4.2012)

 • Mark1983
  *****

  Slyšel jsem pár lidí,co řekli,Skoro celej film jenom jeden herec a míč.Píčovina!Ale já se i u tohoto filmu dobře bavil,takže ostatní názory mě nezajímají.(3.7.2012)

 • ShortyIC
  *****

  Milujem takéto filmy, keď niekdo, alebo niečo stroskotá. A myslím si, že nikto nemohol vo filme zahrať rolu stroskotanca lepšie ako Tom Hanks. 10/10(22.7.2012)

 • enzo_cz
  *****

  U mě velká spokojenost. Klobouk dolů před Hanksem.(27.8.2012)

 • pollstro
  *****

  Překrásný film, který si hraje se psychologií člověka a nutí ho přemýšlet nad tím, co kdyby se mu někdy stalo něco podobného. A ještě do toho hraje Hanks, krása !(5.12.2012)

 • mine.slayer
  *****

  Film popisující cesty osudu jednoho muže, jehož trápení dovedlo až k životní lásce. Další rozměr hereckých schopností Toma Hankse a pana Wilsona.(23.12.2012)

 • waclaf
  *****

  Kdo ví co přinese příliv!(23.12.2012)

 • ghoston
  *****

  Film jsem viděl dvakrát. Poprvé před 12 lety. Podruhé dnes 23.12.2012 v televizi. Páni docvaklo mi tolik věcí. Je to bezvadné filmové dílo. Řekl bych, že je to novodobá klasika. Vše je promyšleno a propočítáno tak, jak to má u filmu být. A funguje to moc dobře.Třeba ty emoce Chucka a Kelly na konci. Z 80% zvýšeno na 100%.(23.12.2012)

 • Spike86
  *****

  Výborný výkon Toma Hankse dělá z tohoto filmu vyjímečnou záležitost. Hudebního doprovodu zde moc není, ale když v pár scénách je, tak se poměrně hodí a nebyl špatný. S Wilsonem to byl parádní nápad. Jediné, co mi nedává smysl a co jsem nepochopil, je to, proč neotevřel ten jeden balíček a proč právě zrovna ten... 85%(24.12.2012)

 • Chlo0opek
  ****

  Výborně zahrané. Líbilo se.(24.12.2012)

 • Anaheim
  ****

  Perfektní výkon Toma Hankse, už jenom proto se na film dá kdykoli koukat znovu. Klidně bych na oskara nominoval i pana Wilsona :) Mě ten konec nevadil, i když se dal očekávat a pro někoho to bylo zbytečný.(24.12.2012)

 • Otan
  ***

  Tom Hanks nesleze z plátna ani na okamžik.Né ,že by to až tak vadilo,ale není to zase tak silné .65% filmu je celkem v pohodě i když co ze scénářem,když je člověk pár let sám. Závěr se mi nelíbí.Mohlo to být o 10 min.kratší.(14.1.2013)

 • R.E.M.
  ***

  Nejsou to čisté 3*, spíš 2,5. Zvládnout skoro dvouapůlhodinový film téměř sám je náročné pro herce, Tom Hanks to zvládl na výbornou, ale ta předlouhá stopáž filmu uškodila. Kdo se staral o střih měl daleko víc dostát názvu práce. Chvílemi příjemný zážitek, chvílemi nuda. I kameru bych si dokázala představit lepší, stejně jako scénář a některé dialogy.(14.9.2013)

 • Karolek
  *****

  Výkon Toma Hankse je ohromný. Do hlavní role nemohl být obsazen ledaskdo, protože většinu děje hraje jeden člověk a na něm závisí výsledek filmu. Vysoce hodnotím, že film působí realisticky, co se týká přežití na ostrově. Divák si uvědomí, jak je pro nás život bez elektřiny a různých vymožeností nepředstavitelný. Netradiční je i otevřený konec filmu s myšlenkou. Kamarádství s míčem Wilsonem musí dojmout snad každého.(15.9.2013)

 • GasMask
  ****

  Super film!(30.1.2014)

 • baclajean
  ****

  Sto bodov za nápad s Wilsonom! :)(2.2.2014)

 • Tucinka
  ****

  kdyby to bylo kratší, tak by to bylo si myslím lepší, ale jinak zajímavý snímek s úžasným Tomem H..... až nyní jsem to viděla prvně a vím, že mi to do konce života stačí, ale určo to stojí za shlédnutí...(2.2.2014)

 • Poga
  ***

  Viac sa úplne nevydarenu poslednu 15minutovku filmu dát nedá. Ta všetko čo bolo predtým dobre, celkom pokazi. Takže nakoniec len priemer 60 %(2.2.2014)

 • Va33ek
  *****

  Naprosto úžasný snímek, který chytí za srdce a nepustí. Plný dojemných scén, které jsou obohacené o překrásnou hudbu Alana Silvestriho. Rozhodně patří do mých top 10!(17.2.2014)

 • Merenre
  ****

  Nejlepším hercem i nejvíce zapamatovatelnou postavou je tady paradoxně pan Wilson, v rámci "robinsonovek" je to ale i tak spíš silný nadprůměr. Je zde jakási snaha o realističnost, což se cení (patnáctipatrové bambusové rezidence v lijánách už prostě nikoho neosloví).(2.4.2014)

 • DannyVlk
  *****

  Tom Hanks to prostě umí. Když si vzpomenu na tenhle rok kdy se do kin dostaly filmy jako Gravitace, či Vše je ztraceno, ve kterých se toho také moc nenamluví, tak si říkám jak strašné to byly díla ve srovnání s Trosečníkem. Možná je to kvůli mé úchylce, pokud jde o přežití v přírodě, nicméně tento film můžu vidět 100x a stejně vždy prožívám vytrhávání zubu jak kdybych to viděl napoprvé.(16.5.2014)

 • Dobstaf10
  ****

  Můj oblíbenc Tom THanks (Chuck) na pustém ostrově čelí samotě, žízni, hladu a pocitu beznaděje. Po nevydařeném pokusu o sebevraždu mu do života přichazí psychická podpora v podobě volejbalového míče mr. Willson. Roky běží a Chuck dělá vše pro to aby zase mohl být se svou ženou Kelly, která už bohužel přestala věřit v jeho návrat a žije nový život.(5.10.2014)

 • Baik
  *****

  Film o muzi kteří ztroskota na ostrove...reknete si to uz tady bylo napr. Robinson Crusoe apod. bohužel ten mel aspoň Patka...Po 10minutach si reknete ze tohle bude naprosto jiné. Tom Hanks,Helen Hunt vynikajici hudba a neposledni rade kulaty kamarad Wilson. U malo kterého herce by jste cekali ze behem filmu nabere 15kg a shodi 30kg kvůli verohodnosti...uzasny film na pekny vecer. Kdyby se dalo dat vice hvezd hned bych dal(25.10.2014)

 • blade115
  *****

  Tak málo slov, a přesto toho řekne víc než dost. Bál jsem se, když jsem koukal na délku filmu a jedním dechem četl jeho popis. Bezmála dvě a půl hodiny na jednom místě a s jednou jedinou postavou (chudák Wilson jistě odpustí...)? To přece musí být úplná nuda! No a ono ne... Ono se nakonec opět ukázalo, jak výjimečný Tom Hanks je, a že by s přehledem zvládl bavit diváky ještě další hodinu. Závěr bych sice s radostí oželel, ale celkový dojem to rozhodně pokazit nemůže. A kdyby tu přece jen náhodou nějaká ta tendence byla, tak úžasná hudba při závěrečných titulcích to jistí.(6.12.2014)

 • lukyna
  *****

  Když mu uplaval Wilson, myslela jsem, že z toho nebudu. Film o tom, že pokud má člověk přežít, musí mít naději, musí věřit, někdy znovu ztratit, aby našel něco nového. Není to tom , jak sám přežít na opuštěném ostrově. Je o snaze člověka přečkat různá úskali osudu. Ať si zdejší cynici říkají, co chtějí, brečela jsem.(28.12.2014)

 • mcamino
  ****

  Jako malý jsem ho měl radši, nyní v něm zase objevuji další skutečnosti, které jsem tehdy neviděl a vidět nemohl, i tak bych fil, neoznačil za excelentní či skvělý, u mě je ,,jen" dobrý. Ne že by byl v něčem špatný, ale jako celek mě zkrátka nenadchl. Proto si u mě bez rozpaků zaslouží 4*.(25.1.2015)

 • honza1205
  *****

  Že budu brečet kvuli volejbalovýmu míči mě fakt ještě nenapadlo.(25.1.2015)

 • +sfinx+
  ****

  Konec to zase zabil. Krásná dvouhodinová podívaná končí ve chvíli, kdy se do toho připlete ženská ... náhoda?? ;-) Měli to utnout po scénce v dešti - ať si to každý přebere sám. Byl to krásný moment, kdy divák mohl zapojit fantazii a zároveň pravý okamžik pro "v nejlepším přestat" - zbytek byl totiž jen smutným natahováním už tak dost dlouhého filmu.(26.1.2015)

 • R.I.S.A
  *****

  Wilsneeee !!! .)(27.1.2015)

 • pájap
  *****

  herecký koncert míče a toma........(27.1.2015)

 • ToMY_SMOG
  *****

  Vztah člověka s míčem, nikdy neměl takový smysl, jako v tomto vynikajícím filmu. Zřejmě každý z nás, alespoň někdy zapřemýšlel, jaké by to bylo, kdyby zůstal někde na ostrově zcela sám. Zvládli bychom to alespoň z poloviny tak dobře, jako Tom Hanks? Nebo snad tak výborně, jako tento film zvládli jeho tvůrci? Laťka je totiž vysoko a trosečník se stává i díky perfektního hereckého výkonu filmovou klasikou, jenž v člověku zanechá spoustu pocitů. NEČEKANÁ UDÁLOST -> 9/10 => 5*(30.1.2015)

 • Bodega_Bay
  *****

  Já nevím, jestli má Hanks nějaký blbý film, ale tenhle k nim vážně nepatří. Krásný a smutný snímek o tom, jak přijít o všechno kromě vlastního života. Velké introvertní dík za převážně mlčící scény a vychutnání zvuků ostrova. Konec mi nevadí, naopak si myslím, že právě rozuzlení vztahu - toho jediného, co trosečníka udržovalo při životě - je zásadní, stejně jako poslední scéna na křižovatce. Navíc je zajímavé, jak se mění divákovy pocity - když jsem to viděla v pubertě, nechápala jsem, proč o Kelly nakonec nebojuje a proč Kelly neuteče od manžela, protože přece láska, bláblá. Po 15 letech to chápu naprosto přesně. A Wilson je jediný volejbalový balón, kvůli kterému jsem kdy brečela.(16.8.2015)

 • ohinek
  **

  FedEx asi na film hodně přispěl...víc log už snad mají jen naši Rafťáci.(21.8.2015)

 • Uroboros
  *****

  Kdyby existoval jeden film, který bych si mohl vzít na opuštěný ostrov a na který bych se tím pádem musel koukat až do konce života, byl by to Trosečník. Ani nejde popsat, co k tomu filmu cítím. Neskutečná lidskost, osudovost a atmosféra, kterou dokázali vytvořit Tom Hanks s panem Zemeckisem. Při scéně s Wilsonem na moři budu mít slzy na krajíčku asi až do konce života. DĚKUJI!(8.1.2016)

 • Sansnom70
  *****

  Je pravda, že v čem hraje Tom, tak to smrdí :o) Oskarem, nebo jinými cenami, přinejmenším fantastickým filmem. Je to koncert pro jednoho herce, který možná některé faninky zklame jeho konec bez hapy endu. Mě se Tomovi filmy líbí téměř všechny které kdy natočil, teda na ty mladší se na některé koukat nedá :o) a proto, kdo máte rádi tohoto skvělého herce nebo máte rádi Robinsona Crusoea tak neváhejte a s chutí si tento film pusťte(21.2.2016)

 • DJmatisimo
  *****

  Tohle musel byt masakr jestli se to vazne stalo krasne propracované a super obsazení.(21.6.2016)

 • Hawaj
  ***

  Jak Hankse nesnáším a speciálně v těchto komediálních rolích tak todle jsem kupodivu dokoukal.(28.1.2017)

 • AndrewNewman
  ****

  Áno skvelý Hanks ale to on je vždy. Ak si odmyslíte jeho bezchybný výkon čo vám ostane? Jedna pomaľovaná lopta s ksychtom a nič viac. Mohlo to by oveľa lepšie Robert, oveľa!(8.2.2017)

 • SinisterBlac
  *****

  Absolútna klasika! Tom Hanks to proste vie, 3/4 filmu bez slova v krásnom prostredí a super príbehom! Pozriem si to ešte x krát!(25.3.2017)

 • Paja1215
  *****

  Opět skvěle odehraná role Toma Hankse,byla radost film vidět. Fascinovalo mě jak je člověk schopný přizpůsobit se extrémním podmínkám a hlavně nezešílet z dlouhé samoty. Podle mě film,který by měl každý aspoň jednou za život vidět.(7.5.2017)

 • aneta105
  ****

  Hanks zase ukázal, že se mu jen málo herců vyrovná. Tento film, kde se Hanks ošklivě poranil nohu a málem mu jí amputovali už sama o sobě stojí za respect. Ale co víc za něj stojí je tento film. Skvělý děj s prvky, kde jsem málem nedýchala a právě již zmiňovaný herecký výkon Hankse a i soudrack udělali své a konec sice drobně zeslábl, ale i tak tento film stojí za čtyři hvězdičky a i na 90%.(31.7.2017)

 • teckax
  ****

  Milý R., dala jsem Trosečníkovi druhou šanci jen a jen kvůli Tvému nadšenému lobbingu. A předně musím uznat, že jsi měl pravdu, já se tomu tenkrát nevěnovala tak, jak si to zaslouží. Je to tím scénářem, je příliš dlouhý. A to si myslím i teď. Na druhou stranu je dobře, že to vidím až teď, po všem, co jsem viděla můžu, troufám si říct, odpovědně ohodnotit fantastický výkon Toma Hankse, který do toho položil prakticky zdraví i život. Tomu se říká skutečná láska k řemeslu. Navíc to bylo i skvěle natočené. Jen kdyby to bylo trošku kratší. Viděla jsem toho spoustu, díky čemuž můžu bez výčitek soudit, hodnotit... a to jen díky TOBĚ! Miluju tyhle pohyblivý obrázky, žiju tím, baví mě to a rozptyluje v těžkých časech. A za to máš u mě navždycky jedno velké Ď! 😉... a doživotní ovocno zázvorovej doping.(15.9.2017)

 • bonovox
  *****

  Skvelý film a hlavne Tom Hanks(4.11.2017)

 • darthhomer2
  ****

  Dávám 4 hvězdy za Tomáše, protože to zahrál fakt dobře. Film i přest o že tam toho moc nenamluvili my utekl vážně rychle. A to jak nakonci uplaval Wilson mě dojalo. Wilson je totiž kámoš kterýho by chtěl každej. Moc to ho nenamluví vždycky tě podrží a má fakt hustý háro. A jak už jsem říkal dávám 4 hvězdy.(17.12.2017)

 • Kanibal39
  *****

  Herecký koncert môjho obľúbeného Toma Hanksa. Málo slov a napriek tomu geniálne, napínavé, miestami aj vtipné. Jeden z najlepších dobrodružných filmov a najlepšia filmová robinsonáda.(3.2.2018)

 • clubland
  ***

  Akonahle vidim vo filme nocne sceny, nakrucane pocas dna cez tmavy filter, alebo tiene jednej a tej istej postavy v tej istej minute smerujuce vzdy na inu svetovu stranu, straca pre mna film svoje caro po technickej stranke.Asi je to mojou pracou, ze vsade uz vidim len nedostatky a chyby. Pre bezneho nenarocneho divaka je to ale nepochybne zaujimavy snimok.(7.2.2018)

 • richardon
  *****

  Klasika(17.2.2018)

 • Marauder
  *****

  Jeden z najznámejších filmov, a notoricky známy asi každému ale aj tak furt dobrý.(10.3.2018)

 • Mikahu
  ****

  80% | 8/10(21.12.2018)

 • Danny Nolander
  *****

  Spolupráce Toma Hankse a Roberta Zemeckise se zřejmě osvědčila. Stejně jako jejich předchozí snímek ''Forrest Gump'', i tento na mě zapůsobil. Prakticky se polovinu filmu nepromluví, ale to zde není ani nutné. Je fajn vidět, jak se Chuck učí na ostrově žít, lovit, vyrábět si loď, a podobně. A že nejsem jediný koho zajímá jakou cestou se Chuck rozhodl nakonec vydat? :)(11.3.2019)

 • zurivymlok
  ****

  Po neskutečných dvaceti letech jsem si znovu pustil tento snímek a ani za dvě desetiletí života se můj názor na něj nezměnil - film je to dobrý, Tom Hanks je skvělý a dokud je člověk na ostrově, úplně cítí to zoufalství - ale jakmile je Hanks zachráněn, člověka zaplaví nuda, emoce nefungují, vše je moc zdlouhavé a filmu to prostě ubírá na kvalitě.(29.5.2019)

 • Breaker
  ****

  One Man Show and Wilson ... the best ... a ten konec, ať už je jakýkoli, tak tam být musí ... když už jsme nahlédli na začátku do soukromý, během filmu kratké pointy v podobě dárku, tak pak snad i závěr ...(30.1.2005)

 • String
  ***

  Opět další film, který vyzdvihl hlavně herec (nemá smysl říkat hlavní herec, mnoho herců v tom filmu neuvidíte:) Excelentní kousek, avšak mladší generace si řekne - nuda. A mají pravdu, moc akce ve filmu není, avšak zkuste vstát uprostřed děje a odskočit si na záchod - prostě vás to nepustí.(19.1.2006)

 • Appleby
  *****

  ačkoliv má film své slabší chvilky v závěru, dá se to odpustit hlavně díky fenomenálnímu výkonu Toma Hankse. Jasně oscarovej výkon, ačkoliv si tehdy Oscara odnesl Russel Crowe za gladiátora (proboha proč? ), který by si ho zasloužil až za Čistou duši...(31.5.2006)

 • silmariel
  ****

  Scéna, když Wilson odplouvá, ač to zní klišoidně, vždycky rozpláče:-((29.10.2006)

 • Ywec
  ****

  Stále se opakující téma Robinsona, které nemůže už ničím překvapit, se díky Tomu Hanksovi stává nadprůměrnou podívanou, kterou korunuje nezapomenutelný nářek hrdiny: „Wilsone, Wilsone, odpusť mi to!“(10.11.2006)

 • klaus
  *****

  Slyšel jsem, že Tom Hanks kvůly této roli zhubl 15 kg. Novodobý Robinson.(6.4.2007)

 • morrissey
  ****

  v kině sem málem brečel když Hanks přišel o Wilsona(30.6.2008)

 • kvetazal
  ***

  Koupil jsem si brusle.(14.8.2008)

 • Maverick*
  ****

  Jednou máš Tome Wilsona za kamaríde a jednou pana Wilsona hraješ, ty jeden šibale! Dobře odvedená one man show.(4.10.2008)

 • Cristina
  *****

  Můžu říct že tohle je můj nejoblíbenější film. Tom Hanks tomu dává ten správný šmrnc a celý příběh je skvěle zpracovaný.Miluju balona Wilsona-to nemá chybu,bez něho by to nebylo ono!;D jak důležitou roli může mít i tak obyčejná věc;D(20.11.2008)

 • Urby
  ****

  klady: Tom Hanks, krásný ostrov a Wilson, zápory: málo doprovodné hudby, málo akce(29.12.2008)

 • soud90
  *****

  Kvalitu tohoto filmu zajišťují dva lidé a sice Robert Zemeckis, režisér a Tom Hanks, hlavní hrdina, kteří spolu pracovali i na skvělém filmu Forrest Gump. Je to zkrátka novodobý Robinson Crusoe. Tento příběh jistě každý zná a dokáže si ho představit. Je úplně jedno jestli někdo ztroskotá na pustém ostrově v roce 1900 nebo 2000. Jakmile tam jste začínáte se vším od začátku a nemáte vůbec nic. Musíte si obstarat jídlo, přístřeší, vyrobit nástroje a přijít na to, jak rozdělat oheň. S tím vším se Tom Hanks, po ztroskotání letadla, rozvážejícího zásilky, ve filmu potýká. Každý začátek je těžký a v tomto případě to platí dvojnásob. Po určité době se člověk vzdá veškeré naděje a smíří se s tím, že svůj domov nikdy nespatří, náš hrdina se však s něčím takovým nesmířil. Tom Hanks kvůli této roli podstupoval radikální odtučňovací kůry a je to znát. Na začátku filmu obtloustlý, nemotorný a neschopný a na konci hubený hbitý a velmi zručný. Vor, který postavil a dostal ho domů, je toho důkazem. Zkrátka další dobrý film s Tomem Hanksem v hlavní roli.(6.7.2009)

 • Sifis
  *****

  Na rozdíl od Andělů a Démonů se mi v tomhle filmu Hanks stokrát líbil a jeho herecký projev coby trosečník byl skvělý. Tohle je jeho film, protože dějově zachránil co se dá a zároveň skláním poklonu, shodit pro film skoro 30 kilo!! To chudák musel jíst jen zelenou stravu.(27.7.2009)

 • 9HK
  **

  Tak tady se kromě velké vlny nepovedlo nic...Nejradši bych Wilsona kopnul co nejdál od sebe...(21.12.2009)

 • A.T.D
  ****

  Na tento skvělě natočený i mistrovsky zahraný film, nelze říci nic jiného než: Dobrá práce Roberte a Tome!!! Celý film obsahuje nepředvídatelné scény a zvraty a nebudou se u něj nudit diváci téměř všech věkových kategorií.Přesto že se jedná o americký film,lze v něm najít určitou zvěst divákovi,ale také snahu pravým způsobem ukázat, že život nemusí vždy jak se říká "běžet po másle". Výběr Toma Hankse do titulní role Trosečníka nebyl v žádném případě krok vedle... naopak díky této volbě si film Trosečník získal mnoho fanoušků, mezi kterými nechybím ani já.(10.1.2010)

 • qnnaire
  ****

  Skvelý film so skvelým hercom v hlavnej úlohe. Známy, trochu inovovaný príbeh s výbornou "hudbou" a bez klišéovitého konca. Tom Hanks hrá vo väčšine filmu prakticky sám a hrá to tak dobre, že by si toho Oscara rozhodne zaslúžil.(5.4.2010)

 • SHAULA
  *****

  Nestroskotal na ostrove... Stroskotal vo vlastnom živote. Život na ostrove bola pre neho v konečnom dôsledku výhra.(20.6.2010)

 • Aver7n
  ****

  Skvělý Tom Hanks na jehož výkonu staví celý film, který je sice zábavný, ale vážně nevím co by bez tohoto špičkového herce v hlavní roli dělal. Začátek filmu je nádherný, prostředek je zajímavý, ale i trpký a celé to končí smutným, avšak reálným koncem s drobnou vtipnou narážkou na spolehlivost FedExu.(3.7.2010)

 • Petko92
  ****

  No oveľa lepšia filmová adaptácia ako Pierce Brosnanov Robinson Crusoe ..aj keď pripúšťam, že 1.) Zemeckis je dačo inšie a 2.) Robinson Crusoe má trošku inší dej ako Trosečník ....predsa sa z toho dalo viacej vycucať. U mňa je to na 4*(28.7.2010)

 • whass
  ****

  Téměř vůbec se tu nemluví.Když jsem si četl o čem to bude říkal jsem si že to je jen další nuda,ale když sem film viděl okamžitě jsem změnil názor.(25.8.2010)

 • Elvis Jagger
  ****

  Film výborný, nudný hanks dobrý, po návrate z ostrova nuda - naštastie doma bol len chvílu(31.8.2010)

 • Dusan-Be
  *****

  Dělat titulky by zvládl i začátečník, opakem budiž herecký výkon(16.9.2010)

 • Candyman6
  ****

  One-man show v podání Toma Hankse. Prostě nádhera.(10.11.2010)

 • burg
  *****

  Je až neuvěřitelné, kolik dokáže člověk (herec) obětovat pro svou roli. Sice mi některé věci přišly trochu přitažené za vlasy (zubní operace svépomocí), ale vlastně se to klidně může stát. Herecký koncert Toma Hankse, který v podstatě na dvě a čtvrt hodiny nesleze z obrazovky! Já bych chtěl mít také takového pana Willsona:)(22.1.2011)

 • TOMASINI
  ****

  Film trochu propadl, ale mě se tedy líbil. Postaven na jedné postavě, skoro až pravdivém příběhu. Jak se nám mění naše priority, pokud nám vezmou proud, čistou vodu a jídlo...(27.2.2011)

 • Dodge-I
  *****

  Jak se zachovat v extrémní situaci? Hlavně mít míč proti trudomyslnosti... A pak se dá přežít cokoliv, teda skoro. Propánajána, proč do tak fajn filmu musí někdo dát tak profláknutý happyend? Raději zavřu oči a promítám si film znovu. Jsme trosečníci uprostřed lidí...(30.3.2011)

 • Toja34
  ****

  Hanks skvělý a vzhledem k tomu, že mi zrovna bolí půlka lebky kvůli zubu, tak musím říct, že scéna s vyražením zubu je fakt věrohodná, já to můžu kompetentně posoudit :))) Vše dobré, akorát si myslím, že by si diváci zasloužili aspoň pár metrů filmu s okamžiky vylovení a třeba slastného koupání, nebo holení. Také z lidského hlediska nesouhlasím se scénou, kdy Chuck čeká na Kelly a místo ní příjde manžel, jednu ruku v kapse. ..a ona sedí v autě, kde pláče. Nepůsobzla, jako někdo, kdo by nepřišel a nechal se zastavit. Jasně už byla jinde, měla rodinu, ale přišla by i s manželem, který by pak třeba odešel, aby si mohli říct pár slov.(16.4.2011)

 • Breeg
  ****

  Na to, že celý film stojí na Hanksovi a jeho one man show, mě hodně překvapil. Překvapivě to celkem funguje, ale něco málo do plných tomu schází.(16.4.2011)

 • sbinda
  ***

  Aby byl Trosečník skvělým filmem, musel by být prvodtřídním a extraordinérním One-Man-Show. My jsme se ale doma shodli, že nás Tom v roli "Robinsona" nepřesvědčil ač hubnul s každou minutou. Jistě, v tu dobu byl haliwudskou top star, a tak byl studiem nominován pro jistotu zisku, ve výsledku to filmu v mých očích nepomohlo. Pro mě nezábavných, ale přesto slušných 60%.(17.4.2011)

 • fire.wall
  *****

  Skvělý film a úplně úžasné vyvrcholení, kde se musí Tom Hanks rozhodnout mezi poměrně slušným životem na ostrově a nejistou budoucností na voru. Akorád konec mě sklamal. Po výborném začátku se konec zdál docela špatný, ale je to kvůli dobrému příběhu (průměrnému filmu bych to nevytknul). Tom Hanks a Wilson si mě opět získali.(20.4.2011)

 • snufec
  ****

  BAFTA 1 nominace: Herec HR: Tom Hanks(15.5.2011)

 • El_Barto
  ****

  Krásný a emotivní film. Jako vždy skvělý Tom Hanks si s rolí moderního Robinsona Crusoea poradil skvěle! Přestože neměl svého Pátka (on měl Mr. Wilsona :-).(26.5.2011)

 • ronin zabak
  ****

  slušný kousek, rád se na to dívám znova.(26.6.2011)

 • Ken43
  *****

  V tomhle filmu Tom Hanks podal neuvěřitelný výkon.Tento film je neskutečně dramatický.Tento film si musí každý zamilovat je to neskutečná podívaná a stojí to zato se na to podívat víckrát což se u moc filmů nedá.(30.6.2011)

 • vrgulnik
  *****

  Robinson moderní doby. Nebýt romantického konce, dal bych pět hvězdiček, ale pro mě stejně jeden z nejlepších filmů všech dob!(14.7.2011)

 • billcarson
  ****

  Nápad vyborný, provedení o něco horší, jestli byly Hanksovy dlouhé vlasy opravdu jeho, měl by je nosit častěji. Nezapomenutelná hlavní melodie - moje oblíbená. Každý ocení svého zubaře až ho opravdu rozbolí zuby, to je svatá pravda.(17.7.2011)

 • San Miguel
  *****

  V tomto filmu je vidět, jaký je Tom Hanks perfektní herec, který nenudí. Dokáže z každé role vyždímat maximum. Tuto nevyjímaje. Nemohu jinak než pět hvězd.(20.8.2011)

 • Tess.s
  ****

  Urobiť film ako je tento, kde je málo slov ale veľa deju, je výzva. Preto úplne chápem, prečo tvorcovia oslovili práve Hanksa. Kúzlo Toma Hanksa totiž spočíva v tom, že nás prinúti smútiť trebárs aj za počmáranou loptou. Len ťažko povedať, či by som tie 4 hviezdičky mohla dať aj v prípade, že by tam hral niekto úplne iný, pretože ich dávam najmä za bravúrny herecký výkon.(21.8.2011)

 • Gr3nD
  *****

  Mne sa to strašne páčilo, malo to dobrý príbeh a vôbec som sa nenudil ! Tento film ma nesklamal.(1.10.2011)

 • mr.sonny
  ****

  Asi to je tím že v dětství byla moje nejoblíbenější knížka Robinson Crusoe. Hanks je skvělej, během celýho filmu jsem se nenudil ani vteřinku a třešničkou na dortu je pro mě Willson. Film na kterej se můžu podívat kdy chci a vždycky mě bude bavit.(5.10.2011)

 • JARDAHONDA
  *****

  Žánr, kdy se člověk octne sám na ostrově a musí se postarat sám o sebe je pro mě uplně nejvíc,,, rád se do děje ponořím a naplno užívám.Tom Hanks ve filmu prožíval velmi těžké chvíle, kdy je "odříznutý " od civilizace a musí si vystačit si s tím co sám najde, vypěstuje nebo uloví,,,,,,, vše nakonec zvládne, i když na pokraji sil. Největší překvapení ho čekalo doma, kdy si jeho žena myslela, že je mrtvý a už má jiného muže i děti.. Druhou, velmi těžkou situaci, o5 hořce zvládne. Impozantní herecký výkon Toma Hankse a propracovaného scénáře oceńuji plným počtem *****(7.10.2011)

 • Tomik208
  *****

  Poté co Robert Zemeckis natočil Forresta Gumpa, se zařadil mezi nejlepší světové režiséry. Kvalitu svého umění opět dokazuje ve snímku Trosečník. Kdo z nás si někdy nepředstavoval sám sebe na pustém ostrově. Robert Zemeckis spolu s Tomem Hanksem tuto myšlenku dovedli k dokonalosti. Tento film můžu jen doporučit.(29.10.2011)

 • Bacileus
  ***

  Na tento film jsem koukal hned třikrát, už při druhém shlédnutí jsem si však jen pohrával s Wilsonem vyrobeným z role toaletního papíru. Jinými slovy jsem se moc nebavil.(25.11.2011)

 • P/\/EL
  ****

  jasně, ten začátek, Moskva, efektní, pro mnohé zbytečné, já to beru, jakože nemůžeme začít hned natvrdo, ale pomaličku se tam dostáváme, abychom si uvědomili, jak předtím žil, o co přišel, kterak je naše hektická civilizace vlastně úžásná (nespočet věcí, které bereme jako samozřejmost) - obvykle se to řeší s pomocí flashbacků...konec je logickej, sice trošku hollywoodštější, ale to neva, Trosečník je pro diváky, jinak o trosečnictví už jsem pár filmů viděl, trosečnictví obnáší jisté atributy, je třeba postupně si všechno odbýt...nevím, 2 ty různé Modré laguny, pak ten o tom Američanovi a Japonci (Peklo v pacifiku, 1968, myslim..), to se táhlo oproti tomuhle daleko více, ale jasně, one man show to je o něčem jiném.....Cast away je milá modernizace, člověk a jeho tvořivost, vynalézavost, která v cilizaci často zakrňuje, snažení, pokus-omyl, takovéhle hollywoodské bijáky mi vůbec nevadí, je to výpravné - ztroskotání letadla je tedy hodně na efekt, ale já to nezažil, moc lidí to nepřežilo, asi to tak nějak bejvá, ne-li horší, měl prostě štěstí a to se občas stává, možná bych čekal, že to s nim bude víc mlátit, ale to je takový hnidopišství asi...no, Ztraceni, ježiši, proč tu nejsou lepší příklady podobných filmů, ehm....PS: ten neotevřenej balíček, to je teda ironie, dobře, že to tam nerozvíjeli, jinak by mě zajmalo, jak je to s tou inspirací, skutečné případy, nic moc jsem nezjistil....no, Robinson Crusoe byl prý příliš zidealizovaný trosečník, Dufoe se inspiroval nějakym pobudou, který byl ve skutečnosti na ostrově za trest vysazen a tam neměl nouzi o vodu či potravu, jinak mě napadá ještě Motýlek, finále.....vor...(23.1.2012)

 • pekkanik
  ****

  Dobrý film. Niekde som čítal, že na premiére, keď Hanks rozkladal oheň, všetci diváci v sále fúkali spolu s ním... Škoda amerického záveru, aj keď scéna pri kozube hodne napravila. Ale na "rozlúčku" s Wilsonom nemá.(7.2.2012)

 • pavont
  ****

  Mat tak moznost obcas vypadnut do ineho sveta.(24.2.2012)

 • sako44
  ****

  Zase jednou mě chytl TOM HANKS. Co k tomu dodat, než jsem se na to podíval, tak jsem si v duchu říkal, jestli to má vůbec cenu, když už jsem to párkrát viděl. No, a ono mě to zase bavilo. Prostě, ONE MEN SHOW!(28.2.2012)

 • vakokelt
  ****

  Od shlédnutí tohoto filmu jedině značku Wilson.(22.4.2012)

 • Sisa4
  *****

  U scény s Wilsonem to bylo až k pláči....(6.5.2012)

 • Martineq15
  *****

  Tento film je o jednom herci a to je pan herec s velkým H, TOM HANKS, a né jinak. Není co dodat, je málo herců na filmové scéně, kteří toto dokáží.(14.12.2012)

 • Linduna
  *****

  film byl skvělý. takové novodobé pojetí Robinsona. nevím proč, ale neskutečně mě dojala část, kde Wilson nedopatřením odplaval na moře a Tom se ho se slzami v očích pokusil zachránit. bylo tu i několik celkem vtipných momentů. například radost z prvního rozdělaného ohně. bylo mi ho opravdu líto v moment, kdy on celé ty roky bezmezně miloval Kelly a když se vrátil, měla někoho jiného. líbilo se mi, jak doručil ten balíček a dodal, že mu zachránil život...(23.12.2012)

 • Pekram
  ****

  Celkem dobrý film, ale skoro celý bez hudby :D. Jinak co mě opravdu dostalo byla t naprosto trapná velryba s lidským okem co okolo Toma Hankse plula, když razil domů na voru. To byl opravdu masakr. Jinak povedený.(23.12.2012)

 • mmiri
  *****

  Samozřejmě nebýt Toma Hankse a jeho mistrovského výkonu byl by ten film možná docela nudný, ale ačkoliv se mluvené slovo vlezlo na pár stránek scénaře, tohle byl bezesporu jeden z nejhezčích filmů, co jsem kdy viděla. A i když byl film dlouhý a ve velké části se nemluvilo, tohle je film, který mě prostě baví.....(24.12.2012)

 • aquarkko
  ***

  Já vím, zahrál to dobře, ale...mě tam ten balón děsně s..štval :-D(24.12.2012)

 • prometheusll
  ****

  Perfektní film Roberta Zemeceksikyho. Výborné dobrodružství a prostředí. Hudba Bravurní. Dojemné chvíle,které mě nadchly,. Stráta Wilsona byla skoro k pláči.(25.12.2012)

 • Chobotano
  ****

  Tak tímhle vydařeným kouskem si u mě Robert Zemeckis i Tom Hanks polepšili své renomé značně pošramocené Forrestem Gumpem. Bravo!(26.12.2012)

 • Brain32
  *****

  Wilson & Fed Ex a hlavně Hanks mi v tomto filmu přirosli k srdci... Nemůžu dát jinak než za 5 hvězd. Kdo jiný by dokázal utáhnout dvě a půl hodiny dlouhý film, kde se nemluví a je zde prakticky obsazená jen jedna role? Ano, pouze Tom Hanks! Smekám(26.1.2013)

 • fifotron
  ****

  Rušný začiatok absolútne nezodpovedá deju ktorý sa bude odohrávať. Bravó Tom, opäť si ukázal svoje herecké majstrovstvo. Aby jeden človek ťahal takú dlhú dobu prakticky bez slov a tak zaujímavo, ešte jedno veľké bravó!(2.2.2013)

 • pajjaH
  *****

  Tom Hanks je pan herec, utáhnout skoro celý film sám a přitom nenudit..Palec nahoru, jinak to nemá moc cenu komentovat, to se musí vidět.(3.3.2013)

 • Loooba
  ****

  Výborný film(16.3.2013)

 • romulus777
  *****

  Príbeh muža,ktorému sa jedného dňa otočí život naruby.Dostane od života takú facku,že polovicu filmu nedokáže povedať ani slovo.A to je ešte rád,že prežil leteckú haváriu.TH predviedol taký herecký koncert,že mu uveríte doslova VŠETKO.Vôľa prežiť sa nesie celým týmto originálnym dielom aj keď táto Robinsonovská téma bola už veľakrát spracovaná.Minutáž filmu je síce nadštandardná,no divák sa ani na chvíľku nenudí.Vždy sa k tejto snímke rád vrátim.(22.3.2013)

 • KristKrist
  ****

  Docela realisticky natočený snímek o trosečníkovi,co si musí poradit se samotou,s nepřízní počasí a s jediným,s kým se může povídat je míč. Nenudila jsem se,na film se příjemně koukalo a přitom se tam ani moc akce nedělo,což bych u takového filmu čekala. Skvělé hudba jako bonus :)(28.3.2013)

 • Mischak
  ****

  Trosečníka jsem si oblíbila až na potřetí shlédnutí, teď je u nás v rodině jedním z mála kultovních smímků, co máme rádi. Kamarád: Wilson! Tom Hanks tak nějak hraje pořád stejně, ale vždycky vytasí nějaké eso a to se mi na něm líbí.(28.4.2013)

 • bratr_jezek
  ****

  Excelentní Hanks dokáže většinu filmu skvěle utáhnout sám, nepotřebuje žádného Pátka (pardon, on má pana Mičudu). Pokus o filozofické prozření a konec filmu bohužel excelentní fiml trochu pokazil(5.6.2013)

 • WerRysS
  *****

  Výborný film!! Je tam skvělá ukázka,jak přežít na ostrově :-)) Jsem ráda,že se vrátil domů v pořádku ;-)(26.7.2013)

 • BERBEROS
  *****

  Novodobý Robinson. Je to opravdu skvělý film a doporučuji! Kopice srandy a i (jak už tomu ve filmech s Tomem Hanksem bývá) smutný závěr.(12.12.2013)

 • Jameson99
  *****

  Hanks je jako vždy skvělý a v roli Chucka Nolanda působí velmi přesvědčivě. Děj je také zajímavý. Hlavně Chuckovy nápady a využití fedexových balíčků k přežití na ostrově. Scéna s vyražením zubu bruslí mě přinutila chodit pravidelně k zubaři. Mr. Wilson se stal nejznámějším míčem stříbrného plátna (možná i světa). Jen škoda, že se nikdy nedozvíme, co bylo v tom posledním balíku. Ze všech filmových survivalů je Trosečník jedním z nejlepších.(12.12.2013)

 • TeeToTaller
  ****

  Po první pětadvacetiminutovce plněnou většími či menšími klišé pohybujících se na různých úrovních trapnosti si Hanks na hodinku a půl otvírá famózní one man show, aby byla v posledních pár minutích opět zazděna slaďoučkým závěrem. Za zmíněnou půldruhouhodinku si ale 4* Tom s Wilsonem zaslouží.(21.1.2014)

 • lubica1995
  *****

  Dokonalo natočený film. Vytrhnutie zuba som prežívala s ním, (ach Wilson) keď sa stratil a odplával mu, akoby stratil najlepšieho priateľa. Všetko som s ním prežívala a po závere som mala zmiešané pocity.Nakoniec som to predýchala......( asi jej prirýchlo tikali biologické hodiny a tak jej treba). A vlastne to skončilo bohovsky.(14.4.2014)

 • Seymour
  ****

  Wislon sa stal legendou, pomaly ako tento film. Malokto natočí takéto ukážkové survival-drama a udrží diváka 143 min v očakávaní. Hanks je vo filme úžasný, všetko mal na ramenách a geniálne to podržal. Keby je tam iný menej skúsený herec, možno by tento film každý prehliadol. Klobúk doľava.(18.5.2014)

 • Gringo.Vike
  *****

  Prečo si to odniesol Wilson? :( Až dokonca som dufal, že sa zachrania obaja. Kazdopadne opat skvely Hanksov vykon. :)(23.6.2014)

 • janejudyjune
  *****

  Poutavý a velice kvalitní film. Možná trochu dlouhý, ale nápaditý. Určitě nejlepší byly ty části, kdy je Chuck na ostrově. Konec mě moc nezaujal.(5.7.2014)

 • fuskoric
  ***

  Kým si Chuck vybije zub korčuľou je to výborný film. Potom už len samý sentiment, sentiment a sentiment.(29.10.2014)

 • ferda12
  ***

  No, zase až takovej odvar, jako tu avizuje pár lidí to doopravdy nebyl.(27.1.2015)

 • J.J.1972
  *****

  NEUVERITELNY FILM..!! az na "liecbu" korculou som vsetkemu uveril. taky film sa podari natocit raz za patdesiat rokov...! aj vdaka Tomovi Hanksovi. videl som ho uz X krat a nemam pocit ze by som sa ho prejedol...(16.5.2015)

 • Vonter
  ****

  Najděte někdo šikovnýho sochaře ať vezme část filmu na ostrově a zbytek oseká, rozdupe, rozňahňá, rozplácne, znovu zcelí, vytvaruje, přidá k ostrovní části další materiál a ze zbytku udělá 5 minut dovysvětlujícího bahýnka. A já ten výtvor pak vezmu, dám na něj razítko s pěti hvězdama, strčím si ho do pr... opravuji, do přehrávače a budu spokojeně příst.(18.8.2015)

 • kratajirka
  ***

  Jak by řekl Shakespeare: "Mnoho povyku pro nic" Tenhle film mi vychází na prach stejně jako Brosnanův Robinson. Nic víc nic míň.(26.12.2015)

 • andydufrsn
  **

  Zklamání! Zklamání! A ještě jednou povím zklamání, spojení dvojce Hanks Zemeckis mě navnadilo na supr podívanou, ale neviděl jsem nic co by mně zaujalo. Dobrodružství skoro žádné a místo aby mě bylo ukázáno jak složité bylo si ostrov aspoň krapet zabydlet, jsem viděl debilní skok o čtyři roky dál..... FUJ!(28.12.2015)

 • Von Kempelen
  ****

  Závěr už trochu drhne, ale momenty na ostrově jsou fantastický. Zemeckis očekávaný prvoplánový moralizování nad konzumní společností dovedně skryl mezi záběry, takže ačkoliv tohle téma ve filmu rezonuje, neruší příběh o neskonalý vůli člověka k přežití.(31.12.2015)

 • eek
  ****

  ten film je úžasnej, ale ak nějak bez srdce(31.12.2015)

 • valdakubik
  *****

  Cely film v podstate s jednim hercem a s volejbalovym micem. Celou sem netrpelive cekal jak to skonci. Film jsem videl asi petkrat a pokazde me bavil. Pro me 93 procent.(22.1.2016)

 • Krastom
  ****

  I přesto, že ve filmu se moc nemluvilo, tak si Tom Hanks získal mou pozornost od začátku až do konce. Roli trosečníka zahrál tak věrohodně, že si nedovedu představit, kdo jiný by ji zahrál podobně. Od teď když uvidím volejbalový míč, hned si vzpomenu na Wilsona.(15.2.2016)

 • horncrest
  *****

  Výborně natočený a mistrovsky zahraný od Toma Hankse. Kdo jiný by zvládl povídat si sám se sebou, hrát to zoufalství a měnit svou váhu. A příběh tak silný, že vám i ta mičuda začne chybět, podtrhuje skvělá hudba a atmosféra. Pro mě jednostranná záležitost. 9/10(29.2.2016)

 • kostey
  **

  Zdlouhavé, nezáživné, prostě nuda. Dvě hvězdy dávám jen kvůli dobrému výkonu Toma Hankse, bez něj by to byl odpad.(29.11.2016)

 • Vodin
  *****

  Nejlepsi herecke výkony:Tom Hanks!!! Asi kazdej , si někdy řekne v dnešním konzumním světe "někdy bych si přál byt sám na opuštěném ostrove a na všechno se vysr...", ale tento film nám ukazuje , že by jsme tam moc dlouho nevydrželi, jsme zvykli na uplne jinej standart.Bylo to výborný, bez zbytecnych dialogu.90%(27.12.2016)

 • Tempter
  **

  Postavit film pouze na tym, že Tomík potřeboval "trošku" zhubnout, mi prostě přinde dost málo.(28.12.2016)

 • Jan.Racek
  *****

  Jeden z nejlepších filmů Toma Hankse!!!!!!! Za mě 95%!! Pokaždé se dotkne mého srdce."(15.1.2017)

 • vampvegetar
  ****

  po shlédnutí na LCD (viděno na malém barevném TV Toshiba cca 15 let dozadu) jsem se přiklonil k hodnocení 4. Hanks je výbornej, i když - je tu pár sentimentálnych úryvku na americkou notu např. analógie knižního Robinsonovho Pátka s jeho neživým míčovím Wilsonem zavání skoro šílenstvím a není povedená. Scény z ostrova a noční přecházky pod hvězdama jsou taky výborné a vyvažují lidskou samotu nedotknutou přírodou, která tu dostala přednost před např. zemědelstvím či lovem, které jsou jen okrajovou záležitostí, i když - kamera je nenáročná a nesnaží se silou mocou vycházet z ohromuících scenérií, spíš nenucene vzhledem k okolnostem nám přináší svuj puvab. To je kladem, stejně proměna Hankse s nádějí v "novej život" po těžké ostrovní katarzi. Sečteno, možná pulhodinka nudy (ten vor nešlo udělat kvalitnější za 4 roky ?, no ale vydržel), co mohla být lépe využita, ostatní část ale v pořádku a ne až tak skazena amerikanizmem některých "modernizovaních předloh starých kousku".(9.2.2017)

 • kolemjdouc
  *****

  Film neztratí na zajímavosti ani za dalších sedmnáct let.Situace kdy se Hanks snaží zachránit svého kamaráda který se vzdaluje v dáli na té obrovské mase vod a jiné další situace,které vás dojmou,vás přesvědčí o tom ,že tak cilivě natočený film v omezeném prostoru jste už dlouho neviděli.(9.2.2017)

 • xterri
  *****

  Absolutní obdiv k Tomu Hanksovi za tento film, který je v podstatě jeho one man show. Nedokáži si představit, co všechno musel absolvovat a čím si musel projít. Vše jsem prožívala i trpěla s ním. Opravdu fenomenální. Někdo může mít pocit, jak je vidět i z komentářů, že se z tématu "co je pro život důležité" dalo vytěžit víc. Pro mě tam bylo vše důležité. A tento film řadím mezi ty, které kdykoliv ráda uvidím znovu a znovu.(11.2.2017)

 • Akinaz
  *****

  Mistrný herecký výkon Toma Hankse mě naprosto uchvátil. Jeho vytváření postavy a změna charakteru v nelehkých životních situacích byla dech beroucí. Film je důkazem toho, že člověk i o samotě touží a nevzdává se naděje. Pud sebezáchovy je zkrátka silnější. Tolik času o samotě člověka zbaví jeho ochranné slupky a ukáže, kdo vlastně v jádru doopravdy je. Uvědomí si sílu myšlenky, vlastní osobnost i tu šílenou samotu. Myšlenky jsou hold to jediné, co mu zbylo a času na přemýšlení je víc než dost. Musím říct, že scéna definitivního konce "vztahu" Chucka Nolanda a pana Willsona je srdcervoucí.(6.11.2017)

 • peter.m
  ****

  "Kto vie, čo prinesie príliv?" Mne priniesol ďalší vynikajúci kúsok od pánov Zemeckisa a Hanksa. Scéna s korčuľou ma prenasleduje pri každej návšteve stomatologickej ambulancie. Jednoducho mám rád filmy po ktorých si vylepším svoju KPZ (krabičku poslednej záchrany). PS: názor mojej pani: "Kto vie, čo prinesie príliv?"(17.12.2017)

 • Franki69
  *****

  „Neměl byste sirku…?“ Když se tahle věta ve filmu ozvala po cca půlhodině „němého“ (ale rozhodně ne tichého) děje, nabitého událostmi, odstartovaných leteckou katastrofou v Tichomoří, měl jsem opět husí kůži. Od začátku filmu nebyla první a než naskočily finální titulky, dostavilo se mrazení po celém těle ještě mnohokrát. Tandem Zemeckis/Hanks předvedli v „Cast Away“ v roce 2000 absolutní filmové mistrovství. A jak šel čas, ukázalo se že stvořili částečně až kult. Ani se mi nechce počítat, kolikrát se už ve filmech od uvedení „trosečníka“ do kin ozvalo ve scéně, když někdo padá do vody a ostatní ho ztrácejí, ono srdceryvné „Wilsonééééé….“. I to je jedna ze zasloužených poct, kterou si tvůrci vydobyli u kolegů z branže. Tom Hanks se s rolí obtloustlého manažera ve středním věku z amerického Memphisu, nesportovce a zcela civilizovaného – okolnostmi náhle vrženého na pustý ostrov, kde bez sebemenší průpravy náhle musí bojovat o holé přežití, vypořádal způsobem, na který nezapomenete. A nepochybuje o tom, že naprosto bravurně!! ** Jedinou slabinou pro mne byla hudba. Až příliš byla podobná hudebnímu soundtracku předchozí filmové lahůdky Zemeckis/Hanks z roku 1994 „Forrest Gump“. Ty tklivé klavíry Alana Silvestriho mě najednou z fascinace „trosečníkem“ vyrušily a odvedly moji pozornost. Asi jako kdyby vám někdo cizí v kině zničehonic začal ťukat na rameno a na něco se vás vyptávat. Bylo by ale nefér strhávat za to bodíky, hudba ve filmu skvěle příběh dotváří a na patřičných místech loví z pozorného diváka emoce, o kterých před shlédnutím ani nevěděl, že je ještě má. Ode mě je to za plných 100%.(17.12.2017)

 • BStone
  *****

  Velké sólo Toma Hankse a Roberta Zemeckise. Film o tom, že v našich životech nejsou žádné jistoty. Že věci, kterými jsme obklopeni jsou k ničemu, když se nedají jíst. O tom, že považujeme výdobytky naší civilizace za samozřejmé, i když samozřejmé nejsou. O tom, že láska je silnější než smrt. Že každý z nás jednou bude stát na životní křižovatce. A k tomu všemu překrásná hudba Alana Silvestriho, kde jde v každém tónu slyšet osamělost, naděje, láska i osud. Dokonalý film 95%(17.12.2017)

 • Adam1408
  *****

  Naozaj skvelý film. Bez slov, ale zábavné a dojímavé. Jedinou záhadou mi je, že tento film nie je vyššie v hodnotení tu na ČSFD.(18.4.2018)

 • DFA
  ****

  Skvelý výkon Toma Hanksa.(23.8.2018)

 • F2003F
  *****

  Pri filme, ktorý bezproblémovo tiahne 2 hodiny jediný herec s minimum hovoreného slova, čím som odeň na sekundu neodtrhol zrak rozhodne nebudem šetriť vysokým hodnotením.(26.11.2018)

 • soukyd33
  ****

  Boj o přežití do poslední chvíle. V podstatě už od začátku jde o přežití. Nejprve ve firmě, potom na ostrově, a potom v mysli člověka, pro kterého začal úplně nový život. Asi nejvíce dojemná scéna byla záchrana Tankerem, který se objevil zničehonic vedle voru. Uznávám že film měl i scény které se tam úplně nehodily, ale o tom to vůbec nebylo. Film doporučuji, ale mohli to trochu více rozvinout. Hvězdiček 4****(26.1.2019)

 • Olafur
  *****

  Řekněme,že by na Vás jednoho dne promluvila nějaká vyšší moc,vnitřní hlas,nebo třeba Bohuš Matuš,nařídil Vám natočit film a dal by Vám podmínku,že většinu času bude na plátně jen jediný herec. Diváky to bude muset bavit i když ten herec bude rozbíjet kokosový ořechy,křesat oheň a bavit se s míčem. Celou věčnost a pořád dokola. No dokázali byste to? Zemeckis to dokázal...(27.1.2019)

 • Tobias18
  *****

  95%.(9.8.2019)