Jak úspěšně filmařsky ztroskotat na liduprázdném (lidožrouty nepočítám :-) ostrově, přežít, zachovat si naději i zdravý rozum a zachovat i ducha literární předlohy? Přesně takhle. Myslím, že Daniel Defoe by měl z Toma Hankse opravdu radost.(23.11.2013)

____ DOBRODRUŽNÝ/DRAMA - ZEMECKIS + HANKS = PERFEKTNÍ DÍLO ALA T.R.O.S.E.Č.N.Í.K. ---- Miluju TEN FILM - Viděné 10x ____ Minimálně. ____ OST 5/5 ____(3.8.2009)

Celý film táhne Tom Hanks. Klamným zdáním může být to, že střed filmu je hluchým místem, ale právě na ostrově si Chuck Noland mnohé podstatné věci uvědomí. Plavba po moři na chatrném voru a pohled do oka velryby mě dostaly.(9.3.2013)

Zbytečně zdlouhavé ani Tom Hanks, který odvádí slušný výkon a film je na něm postaven, nedokáže všechno zachránit. Kdyby se více projevily emoce, ukázaly protiklady dnešního světa a boje o přežití, byl zde svižnější děj s nějakými zvraty, zapracovalo se na uvědomění si pravých hodnot, ale zároveň bez sentimentu... Ale to chci už moc. Jednoduše: Nenudí, ale zbytečně protahovaný a bez náboje.(22.12.2013)

Za celých 18 let existence toho filmu jsem to nikdy neviděl od začátku do konce. Pokaždý jen nějakou část v Tv, ale teď nadešel ten správnej čas. Miluju ten pocit, když si můžu vychutnat legendu v kinematografii úplně poprvý. Výborná zručnost Zemeckise, už od pádu letadla, přes naučení se žít na ostrově (jediná výtka ten skok po 4 letech), toho mohlo bejt víc, až po úplnej konec. Tom Hanks, dokázal sám nemožný, utáhnou film, aniž by toho musel spoustu namluvit. To, co on si musel prožít, na co všechno v tu chvíli myslel, co všechno musel udělat, aby přežil, ta samota s jediným přítelem na ostrově Wilsonem. 1500 dnů je neuvěřitelná doba a my jsme z toho viděli jenom minimum, i tak jsem mu to celý sežral. A i když někdo může namítat, že ta dojemná scéna na konci byla zbytečná, tak nesouhlasím. Ty city byly motor, kterej Chucka poháněl každej den na ostrově (opravdu to nebylo jenom doručení balíčku). A proto si to ten závěr zasloužilo, aby to z nás, podotýkám nenásilně, ty emoce dostalo.(2.2.2019)

Pusobivy pribeh s Tomem Hanksem v rezii mistra Zemeckise jasne rika, jak moc tezke je prezit, kdyz je clovek sam. Je zde take videt, ze clovek dokazal v dobe kameny zit bez mobilu, mikrovlnek a vsech pocitacu.(28.8.2003)

Opět skvělá práce v podání Toma Hankse. Tenhle člověk je vážně všeuměl a dokáže zahrát kohokoliv. Jeho grimasy jsou tak věruhodné a způsob, jakým to zahraje, tak přesvědčivý, že se rozhodně nudit nebudete.(2.3.2008)

Novodobý Robinzon.(6.4.2008)

Takhle skvěle to vždycky dopadá když spojí své síly vynikající Hanks a Zemeckis, 4* jasný(7.4.2008)

58. Zlatý Glóbus za rok 2000 - cena (1) - *Nejlepší herec (drama) - Tom Hanks(9.12.2008)

Toto byl doslova jen Hanksův film a vůbec to nevadilo! Skoro celý film jen Chuck Noland(Tom Hanks) a jeho kamarád "Pan Wilson". Celý film sám utáhl a moc toho k tomu nepotřeboval. Dílko,kde se i nadále projevuje názor, že Tom zahraje opravdu všechno. Konec byl velice dojemný a mnoho lidí si určitě u něj pobrečelo. 80%(5.2.2011)

Už je to tolik let, co jsem tento neskutečný snímek viděl, a myslím si, že jsem se na něj koukal už jako malý, a pokaždé mě nějak překvapí a uhrane. Na Cast Away jsem se dokonce jednou koukal s babičkou! Jedná se o neuvěřitelný snímek o síle lidského ducha. Robert Zemeckis pěkně převedl Robinsona Crusoea do moderní podoby. A Tom Hanks zde opět předvedl fantastickou roli, jednu ze svých nejlepších. Vše podtržené překrásnou hudbou Alana Silvestriho. Proto jasných a zasloužených 5* --- kdo by řekl, že vás rozbrečí scéna, kdy se hlavní postavě ztratí pouhý míč ( "I'm sorry Wilson!")... jednoduše fantastické.(19.9.2017)

Jo, celkem pekny film. Sice minimalne uveritelny s natahovanym a preslazenym koncem, ale divat se na to da. Crusoe ale zustava jako nejlepsi trosecnik vsech dob.-). Hanks tradicne dobry, presto filmu chybi strasne moc, at uz do zanru dramatickeho ci dobrodruzneho...(14.8.2018)

To krásne ticho!(5.12.2006)

Po zhlédnutí Trosečníka jsem měla chuť vyrazit do obchodu se sportovním náčiním a koupit si taky svého Wilsona...(21.3.2008)

Velmi vydařený a skutečně dojemný film. K úplné dokonalosti (tedy i 5. hvězdičce) mu ale chyběla přece jenom o trochu kratší stopáž. Hanksův herecký projev je naprosto přirozený a uvěřitelný, nedokážu si představit, že by to někdo jiný dokázal zahrát tak jako on. Navíc film nesklouzne do klasického přeslazeného amerického happy-endu, ale přesto nevyznívá pesimisticky. Obdivuju Zemeckise, že dokázal ze scény, která by všude jinde měla spíše úsměvný charakter, (t.j. opuštění míče-Wilsona, Chuckova jediného opravdového přítele v nouzi) vytvořit nejpůsobivější a nejdojemnější okamžik celého filmu, který mi, přiznám to narovinu, dokázal vehnat slzy do očí. Závěrečná scéna na křižovatce je už proto vlastně jen takovým zamyšlením, jak lze vůbec po podobné události pokračovat dál...Jde to vůbec?(6.4.2010)

Příliš řečeno nebylo, avšak gesta T. Hankse mne uchvátily. Konverzace s balónem je nezapomenutelná. 75%(3.8.2011)

Wilson byl nejlepsi(23.9.2015)

Zvláštny film...Ale Zemeckis sa vie vynájsť a dať nám príbeh, ktorý nenudí a je hereckou lahôdkov pre Hanksa, ktorý je neuveriteľný...(30.10.2005)

Na tento film jsem se před lety chystal jít do kina, ale z časových důvodů mi to nevyšlo, a tak jsem jej shlédl až teď v TV. Tom Hanks prokázal, že patří mezi největší a nejlepší současné americké herece. Vždyť většinu děje více než 130 minutového snímku byl na plátně sám. Film velice dobře dokázal přiblížit atmosféru samoty a boje o přežití na pustém a poměrně malém ostrově. Musím také kladně ohodnotit český dabing.(16.3.2007)

oscar pro wilsona(8.7.2007)

1 8 9 10 11 12 13 14 24 35 46