Četl jsem pár skutečně kritizujících recenzí než jsem měl příležitost podívat se sám: snímek nemá jen dobrý příběh, který vás určitě donutí představit si, co by jste v takové situaci sami dělali, ale dává také příležitost důkladně se seznámit s hlavním charakterem a s vývojem jeho postavy. Btw je zde k vidění nejrealističtější pád letadla, který jsem kdy viděl. Vaše uši příliš zabrat nedostanou, (je logické, že tu není mnoho dialogů když je příběh o jednom místě s jedním člověkem široko daleko...), film se naopak zaměřuje na herecký um Toma Hankse, který odvedl ohromnou práci!!! Žádný jiný film roku 2000 - snad krom Gladiátora - mne nepřiměl k přemýšlení po opuštění kina.(24.9.2005)

Wilsoooon!!!!!!! Geniálny Hanks v priemernom a miestami nudnom filme...(4.1.2006)

No abych se přiznal, chvílemi jsem se nudil i přes výborný výkon Hankse. A nudil bych se i dkyby podal asi i nadlidský výkon, Kdyby měl film o 40 min míň, vůbec by mi to nevadilo(9.9.2007)

Dokonalý herecký koncert Toma Hankse s přispěním volleybalového míče Wilsona, nejde jinak než dát 5 hvězd .(15.3.2010)

Novodobý Robinsone Crusoe s Tomem Hanksem se povedl. Dávám 4*. Ty nápady Trosečníka např. s bruslemi a pásky kazet jsou výborné.(31.8.2010)

Tom Hanks je dobrý v komediích, ale v dramatických rolích je geniální. Mičuda Wilson také nehrál špatně. :D 100%(8.7.2011)

Wilson!(23.12.2012)

Wilson byl nejlepsi(23.9.2015)

Fantasticky dobře natočený a zahraný film, je to vlastně koncert jednoho herce a je úžasné, co dokázal Tom Hanks pro tuto roli udělat. Je ostuda akademiků, že nedostal Oscara. Zemeckis se zase vytáhl.(9.2.2004)

To co predvadi Tom Hanks nema nejmensi chybu. Ano i one-man-show umi predvest velike divadlo a spousta scenek ma ohromnou vypovedni hodnotu. Dokazete si to vubec predstavit?(10.11.2005)

Vynikajúca "one man show" Toma Hanksa, ktorý mal vyhrať Oscara...!(17.11.2009)

One Man Show Toma Hankse, který ztroskotá na pustém ostrově. Povedené na city hrající drama, o jednom trosečníkovi, se solidní dávkou chytrých a pěkných scén a emotivních momentů, 4 hvězdy.(4.9.2011)

Film o cloveku, ktory ma presne rozvrhnuty program zivota. Raz, ked si sadne na lietadlo z A do B, lietadlo stroskota a on doplava k akemusi opustenemu ostrovu. A musi zacat rozmyslat po novom : ako si zabezpecit byvanie, vodu ..... Keby nebolo vo filme Hanksa, ktoreho povazujem za skveleho herca a rezisera Roberta Zemeckisa, film by to bol len priemerny. Takto musim dat 80 %(7.3.2013)

Nebudu nic zdlouhavě rozebírat , příběh byl zkrátka dojímavý a bavit musí většinu lidí.Vše bylo dokonalé.(3.4.2013)

Tom Hanks to zahrál úplně výtečně, obecně jako cokoli, co on hraje. Opravdu mě dostal Wilson. Takové přátelství se jen tak nevidí. ;)(4.6.2013)

Kvalitná práca so slabším scenárom a s dobrým, ale pre mňa trocha nudným, Tomom Hanksom.(4.6.2015)

Good mood movie. One man show. Entertainment.(17.8.2015)

One-Tom-show. Chvílemi strhující, dost často plytká a místy pořádně nechutná. Hanks hraje jako obvykle s totálním nasazením, jenže jeho postava není nijak sympatická a příjemný pohled na ni taky není. Jistě, Robinson po čtyřletém neplaceném volnu nemohl být žádný štramák, ale kdo se na něj má dvě hodiny dívat? Jeho postupná transformace v neandrtálce je vizuálně náročná, pravé peklo ale nastane až ve chvíli, kdy dojde na ultratrapný hollywoodský -end. Líbila se mi Helen Hunt, ale jinak dávám přednost knižní předloze (ideálně překladu do staročeštiny z roku raz dva). Dědeček nám ji v dětství čítával a nikdy neopomněl připojit poučení, že se Robinson nezbláznil jen proto, že pořád něco dělal. Během filmu jsem zvládla uklidit skoro celý byt.(28.12.2015)

Už je to tolik let, co jsem tento neskutečný snímek viděl, a myslím si, že jsem se na něj koukal už jako malý, a pokaždé mě nějak překvapí a uhrane. Na Cast Away jsem se dokonce jednou koukal s babičkou! Jedná se o neuvěřitelný snímek o síle lidského ducha. Robert Zemeckis pěkně převedl Robinsona Crusoea do moderní podoby. A Tom Hanks zde opět předvedl fantastickou roli, jednu ze svých nejlepších. Vše podtržené překrásnou hudbou Alana Silvestriho. Proto jasných a zasloužených 5* --- kdo by řekl, že vás rozbrečí scéna, kdy se hlavní postavě ztratí pouhý míč ( "I'm sorry Wilson!")... jednoduše fantastické.(19.9.2017)

Tom Hanks dokáže utáhnout celou tíhu, kterou mu naložil Zemeckis. Jen díky němu je tento snímek nadprůměrný.(14.4.2004)

• Elví

U tohoto filmu jsem usnula dokonce dvakrát. Zatím naprosto nejlepší lék na nespavost.(24.9.2005)