Má to nápad a v žiadnom prípade sa tento film nedá nazvať nudou. Nudné na tom nieje vôbec nič. Aj keď myslím si že štyri roky je trošku nereálna doba, treba uznať že sa vymakal a zuby by mu bez poriadneho vitamínu určite vypadali. Pri velerybe mi tuhla krv v žilách. Proste fajn oddychovka. :)(29.3.2008)

Wilson byl nejlepsi(23.9.2015)

Jo, celkem pekny film. Sice minimalne uveritelny s natahovanym a preslazenym koncem, ale divat se na to da. Crusoe ale zustava jako nejlepsi trosecnik vsech dob.-). Hanks tradicne dobry, presto filmu chybi strasne moc, at uz do zanru dramatickeho ci dobrodruzneho...(14.8.2018)

Wilsoooon!!!!!!! Geniálny Hanks v priemernom a miestami nudnom filme...(4.1.2006)

No abych se přiznal, chvílemi jsem se nudil i přes výborný výkon Hankse. A nudil bych se i dkyby podal asi i nadlidský výkon, Kdyby měl film o 40 min míň, vůbec by mi to nevadilo(9.9.2007)

Dokonalý herecký koncert Toma Hankse s přispěním volleybalového míče Wilsona, nejde jinak než dát 5 hvězd .(15.3.2010)

Novodobý Robinsone Crusoe s Tomem Hanksem se povedl. Dávám 4*. Ty nápady Trosečníka např. s bruslemi a pásky kazet jsou výborné.(31.8.2010)

Tom Hanks je dobrý v komediích, ale v dramatických rolích je geniální. Mičuda Wilson také nehrál špatně. :D 100%(8.7.2011)

Wilson!(23.12.2012)

Nebudu nic zdlouhavě rozebírat , příběh byl zkrátka dojímavý a bavit musí většinu lidí.Vše bylo dokonalé.(3.4.2013)

Dal bych klidně plný počet,jen kdyby nenechal uplavat Wilsona-pro mě hl.postavu celého filmu:-)(6.6.2017)

Fantasticky dobře natočený a zahraný film, je to vlastně koncert jednoho herce a je úžasné, co dokázal Tom Hanks pro tuto roli udělat. Je ostuda akademiků, že nedostal Oscara. Zemeckis se zase vytáhl.(9.2.2004)

To co predvadi Tom Hanks nema nejmensi chybu. Ano i one-man-show umi predvest velike divadlo a spousta scenek ma ohromnou vypovedni hodnotu. Dokazete si to vubec predstavit?(10.11.2005)

Vynikajúca "one man show" Toma Hanksa, ktorý mal vyhrať Oscara...!(17.11.2009)

Takovéto filmy mi nějak nejdou na chuť. Hodnotím jej jako solidně natočený dobrodružný film se vším co k tomu patří. 55%(27.12.2010)

Film o cloveku, ktory ma presne rozvrhnuty program zivota. Raz, ked si sadne na lietadlo z A do B, lietadlo stroskota a on doplava k akemusi opustenemu ostrovu. A musi zacat rozmyslat po novom : ako si zabezpecit byvanie, vodu ..... Keby nebolo vo filme Hanksa, ktoreho povazujem za skveleho herca a rezisera Roberta Zemeckisa, film by to bol len priemerny. Takto musim dat 80 %(7.3.2013)

Tom Hanks to zahrál úplně výtečně, obecně jako cokoli, co on hraje. Opravdu mě dostal Wilson. Takové přátelství se jen tak nevidí. ;)(4.6.2013)

Kvalitná práca so slabším scenárom a s dobrým, ale pre mňa trocha nudným, Tomom Hanksom.(4.6.2015)

Good mood movie. One man show. Entertainment.(17.8.2015)

One-Tom-show. Chvílemi strhující, dost často plytká a místy pořádně nechutná. Hanks hraje jako obvykle s totálním nasazením, jenže jeho postava není nijak sympatická a příjemný pohled na ni taky není. Jistě, Robinson po čtyřletém neplaceném volnu nemohl být žádný štramák, ale kdo se na něj má dvě hodiny dívat? Jeho postupná transformace v neandrtálce je vizuálně náročná, pravé peklo ale nastane až ve chvíli, kdy dojde na ultratrapný hollywoodský -end. Líbila se mi Helen Hunt, ale jinak dávám přednost knižní předloze (ideálně překladu do staročeštiny z roku raz dva). Dědeček nám ji v dětství čítával a nikdy neopomněl připojit poučení, že se Robinson nezbláznil jen proto, že pořád něco dělal. Během filmu jsem zvládla uklidit skoro celý byt.(28.12.2015)

Tom Hanks dokáže utáhnout celou tíhu, kterou mu naložil Zemeckis. Jen díky němu je tento snímek nadprůměrný.(14.4.2004)