Ten film není tak dokonalý, jak by se podle mého hodnocení mohlo zdát. Ale nemůžu jinak - tento film naprosto splnil všechno, co jsem od něj v danou chvíli očekával (pohoda). Je to One Man Show a Tom Hanks to zvládl skvěle. Jediný problém filmu vidím v tom, že bohužel i přes slušnou délku snímku je poměrně málo času věnováno samotnému pobytu trosečníka na ostrově v poměru s dějem před ztroskotáním a po návratu do společnosti - věřím, že Tom by zvládnul větší psychologický rozbor osobnosti trosečníka. Ale upřímně: od Zemeckise bych nic jiného nečekal a jelikož šlo o mou velice oblíbenou herečku Helen Hunt, tak mi to ani nemohlo moc vadit. Zemeckis ví jak uvařit emocionálně chutnou filmovou kašičku. P.S: Tomův jediný přítel na ostrově - WILSON - je užasný nápad, díky kterému si ten film zapamatuju. Potlesk a gratulace.(7.2.2005)

Kdyby u toho nebyl tak blbej začátek a konec, dalo by se uvažovat nad mnohem lepší hodnocením. Bohužel se obojí hrozně táhne a ten konec je tak přeslazenej a hloupej, že se tomu nedá věřit. Nemyslím poslední minuty, kdy Hanks doručuje balík, ty jsou v pohodě, ale jakmile se začne s tou nesympatickou blonckou cucat a říkaj si, jak se milujou, chytala jsem se za hlavu. Chvíle na opuštěným ostrově už jsou naštěstí o něco lepší, ale nedá se plesat úplnou radostí. Hrozně jsem se u toho rozčilovala. Tak například Béďa (nějak jsem si nezapamatovala jméno hlavního hrdiny, tak dostal provizorní) a baterka: ,,Nehraj si s ní, nevyplemcávej ji.. Jasně a teď ji necháš svítit, ty idiote. Halóó, vybíjí se ti baterka.". No a takhle to bylo například i s balíky, u kterých mu hrozně dlouho trvalo, než je vybalil a podobně.. Síla ale byla amatérská zubařina, tam mi opravdu zatrnulo. Jedno velký plus je i Wilson, bez kterýho by to nebylo ono a ani taková sranda. Nakonec ještě zmíním velrybu, která asi měla uchvátit, ale mě neuvěřitelně děsila. Bože, to oko.. Jo a takový bonus na závěr. Jakmile už začne i vám pomalu jebnout, domýšlíte si skutečnosti, který neexistujou. Když totiž Béďa vytahoval tu kládu na provaze, tak díky tomu že to vypadalo docela jako ženská, jsem čekala že to je nějaká erotická pomůcka, kterou pak oběsil. Divný.(24.8.2015)

Wilson byl nejlepsi(23.9.2015)

Wilsoooon!!!!!!! Geniálny Hanks v priemernom a miestami nudnom filme...(4.1.2006)

No abych se přiznal, chvílemi jsem se nudil i přes výborný výkon Hankse. A nudil bych se i dkyby podal asi i nadlidský výkon, Kdyby měl film o 40 min míň, vůbec by mi to nevadilo(9.9.2007)

Dokonalý herecký koncert Toma Hankse s přispěním volleybalového míče Wilsona, nejde jinak než dát 5 hvězd .(15.3.2010)

Novodobý Robinsone Crusoe s Tomem Hanksem se povedl. Dávám 4*. Ty nápady Trosečníka např. s bruslemi a pásky kazet jsou výborné.(31.8.2010)

Tom Hanks je dobrý v komediích, ale v dramatických rolích je geniální. Mičuda Wilson také nehrál špatně. :D 100%(8.7.2011)

Wilson!(23.12.2012)

Nebudu nic zdlouhavě rozebírat , příběh byl zkrátka dojímavý a bavit musí většinu lidí.Vše bylo dokonalé.(3.4.2013)

Dal bych klidně plný počet,jen kdyby nenechal uplavat Wilsona-pro mě hl.postavu celého filmu:-)(6.6.2017)

Fantasticky dobře natočený a zahraný film, je to vlastně koncert jednoho herce a je úžasné, co dokázal Tom Hanks pro tuto roli udělat. Je ostuda akademiků, že nedostal Oscara. Zemeckis se zase vytáhl.(9.2.2004)

To co predvadi Tom Hanks nema nejmensi chybu. Ano i one-man-show umi predvest velike divadlo a spousta scenek ma ohromnou vypovedni hodnotu. Dokazete si to vubec predstavit?(10.11.2005)

Vynikajúca "one man show" Toma Hanksa, ktorý mal vyhrať Oscara...!(17.11.2009)

Takovéto filmy mi nějak nejdou na chuť. Hodnotím jej jako solidně natočený dobrodružný film se vším co k tomu patří. 55%(27.12.2010)

Film o cloveku, ktory ma presne rozvrhnuty program zivota. Raz, ked si sadne na lietadlo z A do B, lietadlo stroskota a on doplava k akemusi opustenemu ostrovu. A musi zacat rozmyslat po novom : ako si zabezpecit byvanie, vodu ..... Keby nebolo vo filme Hanksa, ktoreho povazujem za skveleho herca a rezisera Roberta Zemeckisa, film by to bol len priemerny. Takto musim dat 80 %(7.3.2013)

Tom Hanks to zahrál úplně výtečně, obecně jako cokoli, co on hraje. Opravdu mě dostal Wilson. Takové přátelství se jen tak nevidí. ;)(4.6.2013)

Kvalitná práca so slabším scenárom a s dobrým, ale pre mňa trocha nudným, Tomom Hanksom.(4.6.2015)

Good mood movie. One man show. Entertainment.(17.8.2015)

One-Tom-show. Chvílemi strhující, dost často plytká a místy pořádně nechutná. Hanks hraje jako obvykle s totálním nasazením, jenže jeho postava není nijak sympatická a příjemný pohled na ni taky není. Jistě, Robinson po čtyřletém neplaceném volnu nemohl být žádný štramák, ale kdo se na něj má dvě hodiny dívat? Jeho postupná transformace v neandrtálce je vizuálně náročná, pravé peklo ale nastane až ve chvíli, kdy dojde na ultratrapný hollywoodský -end. Líbila se mi Helen Hunt, ale jinak dávám přednost knižní předloze (ideálně překladu do staročeštiny z roku raz dva). Dědeček nám ji v dětství čítával a nikdy neopomněl připojit poučení, že se Robinson nezbláznil jen proto, že pořád něco dělal. Během filmu jsem zvládla uklidit skoro celý byt.(28.12.2015)

Tom Hanks dokáže utáhnout celou tíhu, kterou mu naložil Zemeckis. Jen díky němu je tento snímek nadprůměrný.(14.4.2004)