Má to nápad a v žiadnom prípade sa tento film nedá nazvať nudou. Nudné na tom nieje vôbec nič. Aj keď myslím si že štyri roky je trošku nereálna doba, treba uznať že sa vymakal a zuby by mu bez poriadneho vitamínu určite vypadali. Pri velerybe mi tuhla krv v žilách. Proste fajn oddychovka. :)(29.3.2008)

rozpočet : $90 million tržby celosvetovo : $429,632,142(30.4.2007)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. End Credits - Romancing the Stone ,2. Theme - Back to the Future ,3. Suite - Who Framed Roger Rabbit ,4. Suite - Back to the Future, Part II ,5. End Credits - Back to the Future, Part III ,6. End Credits - Death Becomes Her ,7. Suite - Forrest Gump ,8. End Credits - Contact ,9. End Credits - What Lies Beneath ,10. End Credits - Cast Away(7.5.2011)

pokaždé, když vidím tento film, držím chuckovi nolandovi palce. robert zemeckis mě spolu s vynikajícím T.H. v jejich SHOW ONE MAN přinutí prožívat bolest(zub!!), překvapení(rozbalování balíčků), zvědavost(nerozbalení balíčku), přátelství(pátek - tedy wilson), rozčilení i radost(oheň). zábavně vykreslené pološílenství ze samoty(stvoření wilsona), podtržené pouze zvukovou kulisou moře, nám dává možnost vcítit se do pocitů (inteligentního) člověka, který přišel o všední materiálové hodnoty, ale ne o smysl života. také střídavým dávkováním emocí - dramatický ,,odjezd" - uklidnění vedle velryb, bouře - vysílení, pokus o záchranu přítele - beznaděj, udržovali moje smysly stále lačné po dalších a dalších příhodách. bohužel pak přišla záchrana a ,,klasicky" sladký konec. a já děkuji všem zůčastněným za pěkný výlet do ,,duše" trosečníka moderní doby.(15.8.2005)

Na rozdíl od ostatních jsem přesně tenhle konec potřeboval. Nebýt pár finálních minut, chyběly by Chuckovým peripetiím emoce a prázdných cest tam a zase zpátky (ať už v doslovném či metaforickém významu) jsem viděl už dost. Zemeckis tyhle hladivě smutné a přitom uvěřitelné nálady umí vskutku jedinečně.(27.5.2006)

Tome, ty jsi evidentně nikdy neviděl Survivora, že? Jak je to možné? Příště, než si naplánuješ havarovat na pustém ostrově, zkoukni jednu sérii (doporučuji třeba Amazonku), abys věděl, co máš dělat. Protože každý „normální“ člověk, by šel hledat pitnou vodu, poohlédnout se po přístřešku a využil všechny civilizované pomůcky, v tvém případě balíčky z tvoji společnosti. Ale tobě všechno trvalo tak dlouho. Proč? Raději nechci vědět :o) Naštěstí jsi pak předváděl hereckou baladu, protože málo komu se podaří téměř nic neříkat a strhnout na sebe tolik pozornosti, že se člověk nestačí nudit. Patří ti můj obdiv, který si ale též zaslouží Zemeckis. Tolik krásných scén se jen tak nevidí (hora, vlny, „rozloučení“ S Wilsonem). Moje srdce plesalo a také jsem samozřejmě ………. (doplňte sami) :o) Trosečník se tak pro mě stal nezapomenutelným.(10.8.2010)

„Znova tu sedím, znova rozprávam – a znova som stratil Kelly. Moju Kelly. Som smutný, ale som jej vďačný, že tam vtedy na tom ostrove so mnou bola. Je preč, ale ja som tu. A musím dýchať ďalej. Veď ktovie, čo mi priplaví zajtrajšok.“ STROSKOTANEC nie je film, akým sa zdá byť. K (desivému) stroskotaniu dôjde až po zdĺhavej polhodine, z ostrova sa do civilizácie dostaneme prekvapivo už polhodinu pred titulkami, Silvestriho hudbu takmer nepočujeme, očakávaná čarokrásna výprava á la Modrá lagúna a Príbehy z Južných morí je nahradená pochmúrnou oblohou, ľudoprázdnymi plážami a smutným šumom mora a usmievavého Piatka nahradila lopta, pomaľovaná krvou (ľudskou). Dôkazom toho, že sa bavíme s inteligentnými filmármi, nie sú len fascinujúce scény (zub, veľryba, obesenie), ale napríklad aj to, že sa nikdy nedozvieme, čo bolo v mcguffinskej krabici. Film mal v čase premiéry problém s tým, že ho každý porovnával s predchádzajúcou spoluprácou Zemeckis/Hanks, FORRESTOM GUMPOM, ale to už máme za sebou. Zostal kus podmanivo strhujúceho filmu s krutým (ale i nádej vyvolávajúcim) koncom na križovatke, čo je prekvapivo dobrá a pritom megajednoduchá metafora. Kino Považan NMnV 2001(17.10.2004)

Prislo mi to jako parodie na Robinsona Crusoea. A ten pekne zbytecnej zacatek a konec, kdyby to trvalo tak 90 minut hodnotil bych vic.(29.1.2005)

Krásný a silný film, novodobý Robinson, reklama na FedEx a Wilsonový čutací balóny. Tom Hanks, jako vždy vynikající, především ve scéně s rozděláváním ohně nebo na voru. Wilsne, Wilsne...odpusť mi, já si však tento film nikdy neodpustím:-)(28.10.2011)

Úžasný snímek - patří do mého TOP 10!(29.12.2002)

Tenhle film se mi líbil, i když s Robinsonem Crusoe to nemá nic společnýho. Tady nic nevyrábí, nijak nezvyšuje kvalitu svýho života, protože nemá jak ani z čeho. Ale už jen kvůli výkonu Toma Hankse a způsobu financování filmu (začátek a konec zaplatil FedEx a to mezitím cvakl Wilson). Jinak Hanks jako workoholik je zatím nepřekonanej, takhle doufám nedopadnu. Já se vlastně se svou vrozenou leností ani nemusím bát. Námitky tu mám jen k tomu skoku "o čtyři roky později", já osobně bych se klidně i o hodinu dýl koukal na to, jak se s ostrovem sžívá. Ale rejža měl asi halt jiný názor. Ještě by mě zajímalo, co bylo v tom balíčku, kterej neotevřel.(24.2.2006)

Kvalitní režie Roberta Zemeckise a hlavně mistrovské herectví Toma Hanks neuvěřitelně pozvedává ne zrovna moc kvalitní scénář. Hanks nám opět dokázal (pokolikáté už?), že je schopný utáhnout každý děj a zahrát kohokoliv. Kdyby se film lehce prostříhal neváhal bych dát pět hvězdiček.(10.12.2007)

Film, kde je prakticky celou dobu jeden herec a přesto ani chvilku nenudí, je prostě dobrý. S jakou dětinskou radostí jsem s napětím sledovala rozbalení každého balíčku a hádala, k čemu může Chuck ty zdánlivě zbytečné věci použít. Pan Wilson byl dokonalý a ten konec mi vrtá hlavou dodnes. Proboha co mohlo být v tom posledním balíčku?(24.10.2005)

Velmi příjemná robinsoniáda s přesvědčivým Tomem Hanksem. Z věčného spěchu FedExu do pomalého šplouchání vln na pustém ostrově, kde je jediným partnerem pomalovaný míč. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10131-trosecnik-cast-away/videa/#(2.1.2009)

Téma obroušené hollywoodským způsobem, ale kupodivu to není vůbec na škodu. Poměrně zajímává je scénáristická klička, aby se na tom ostrově aspoň trochu mluvilo, v podobě připluvšího Wilsona. Film, který (aspoň tedy mě) poskytl opravdové emoce a skvělého Toma Hankse. Ale k úplné spokojenosti to zatím není.(16.6.2007)

Také máte občas chuť utéct od všech problémů, od nalinkovaného života a cítit se konečně zase svobodně? Prostě jet a jet a skončit na místě, kde nikdo nebude? A co kdyby to byl opuštěný ostrov? Co byste si s sebou vzali? Mobil, sirky, jídlo, knihy? Jenže, co kdybyste neměli tu možnost a skončili na pustém ostrově bez ničeho s znenadání a poznali stejně jako uspěchaný manažer Tom Hanks, že na opuštěném ostrově je čas pouze relativním pojmem. Jak strašidelné to může na osamoceném ostrově být jsem se přesvědčil v unikátním filmu Roberta Zemeckise a geniálním hereckým dynamitem Tomem Hanksem. Film pro celou rodinu, plný dobrodružství, napětí a odhodlání pro lásku. Kdo by si nepřál Wilsona? :)(20.11.2011)

9 / 10 Áno, priznávam, trochu ma štve ten presladený koniec, ale čo na tom, keď bol celý film tak geniálny! Apropo, musíme byť realisti - pochybujem, že sám Zemeckis mal z toho radosť, no hollywoodsky producenti si jednoducho nemôžu dovoliť vypustiť do éteru film, kde sa celý čas promenáduje len Tom Hanks, a na jeho konci otrčí kopytá alebo niečo podobné. To nieje ospravedlnenie, len smutný fakt, takže buďme radi aj za to čo máme. Už spomínaný Hanks sa ukázal ako trefa do čierneho a drží celý film na nohách s ľahkosťou a šarmom jemu vlastným - skutočne si neviem predstaviť nikoho vhodnejšieho na túto úlohu (aj keď looser Steve Buscemi by tam bol celkom vtipný). Je potešiteľné, že ani ostatné aspekty filmu, réžia, kamera, výprava atď, nezaostávajú za hereckými výkonmi... teda výkonom. Dosť bolo rečí - síce s odretými ušami, no pekných päť *.(21.2.2005)

• dobytek

FedEx mam docela rád. Maj přehledný přepravní listy a sympatický kurýry. Jako reklama na FedEx dobrý, jako film nic moc...(30.4.2006)

Tak teď ti něco řeknu! Radši se vydám na pospas oceánu, než abych chcípnul na tomhle podělaným ostrově a jenom po zbytek života žvanil s pitomým, kulatým balonem!..... Aj napriek pomalému tempu nesmierne zaujímavo natočené a aj keď tu už bolo podobných filmov neúrekom, žiadny z nich doteraz nemal Toma Hanksa. Je jednoducho herecký kráľ. Utiahnuť film úplne sám nedokáže len tak hocikto.(2.10.2011)

• Jara.Cimrman.jr

Nikdy mne nebavil Robinson Crusoe a s Robinsonem Nolandem je to podobné. To samozřejmě nic nevypovídá o kvalitě filmu, ale vypovídá to vše o mém hodnocení. U mne tu nudu zkrátka nezachránil ani poměrně přesvědčivě zahraný volejbalový míč, ani snaživě se přizpůsobující trosečník a zábavu "nečekaně" nepřinesla ani ta nekonečná reklama na FedEx.(7.10.2015)

Byl by to vybornej film, kdyby to trochu zkratily, jinak Tom Hanks zase ukazuje ze do ceho vleze to je dobry(30.1.2005)

1 2 3 4 5 12 23 34 45