Má to nápad a v žiadnom prípade sa tento film nedá nazvať nudou. Nudné na tom nieje vôbec nič. Aj keď myslím si že štyri roky je trošku nereálna doba, treba uznať že sa vymakal a zuby by mu bez poriadneho vitamínu určite vypadali. Pri velerybe mi tuhla krv v žilách. Proste fajn oddychovka. :)(29.3.2008)

Ďalší z Hanksových skvelých filmov. Môj úplne najoblubenejší. Najlepšie ale zvládol svoju rolu Wilson!!! :D(17.4.2011)

Asi nejpovedenější trosečník co jsem měl možnost vidět. Tvůrci si odvážili do toho zakomponovat i malý příběh, který tomu dodal trochu grády a potom stačilo prostě a jednoduše nechat vyniknout Toma Hankse. Skvělý výkon, jenom díky němu je tento snímek hodnocený tak jak je. 75%(19.6.2011)

Z trosečníka se stal zase trosečník... Znovu více než vynikající kombinace Zemeckis - Hanks. Na jejich režisérsko-herecké počiny by se dala složit óda. A proto jsem čekal od této dvojice ještě víc!(21.6.2011)

Nikdy nezapomenu na poslední scénu s Wilsonem... Hanks je prostě pan herec a tenhle film je skvělý, i když moc smutný.(23.12.2012)

Film, po kterém půjdete dobrovolně k zubaři. I když je to skvěle natočeno a Tom Hanks by si za svůj výkon toho Oskara klidně zasloužil, ten návrat do civilzace je bohužel příliš natahován na úkor samotného pobytu na ostrově. Až úplný konec za Elvisovy melodie Return to Sender vrací film nahoru, ale už to nestačí. 67%(26.12.2012)

• viktorka181

*** Za herecký výkon Toma Hankse, kterej byl výbornej -* za to, že ho nemám ráda (nevím proč a nezlobte se na mě, páč je mi jasný, že většina lidí ho ráda má). Ale jinak pro mě nuda, nuda, nuda, nuda...(7.2.2013)

• M1k9

Příšerně zdlouhavé a nudné. Nudné a nudné. Scénář = prázdnota. 1/10(27.6.2013)

Tom Hanks tu opäť predviedol neuveriteľný výkon. Scénu, kde si "trhá" zub som prežívala s ním, tak ako aj tú, keď prišiel o Wilsona. Tento silný film ma určite nenudil a vždy sa k nemu rada vrátim..(10.7.2014)

Mimořádně tichý film, který bez hudby a téměř beze slov dokáže vybudovat atmosféru natolik realistickou, že s hlavním osobou soucítíte každým okamžikem, především pak v situacích, které jsou značně nepříjemné (Kvůli zubařskému zákroku jsem se snímek skoro bála podruhé pustit). Škoda jen zdlouhavého závěru, který po perfektní ostrovní části radikálně zmírnil tempo a tím jednoduše nudil.(15.12.2014)

Wilson.(26.1.2015)

Abych řekl pravdu, ani nevím přesně proč dávám plné hodnocení - je to zřejmě o tom pocitu (pocitech), které ve mně tenhle film vždycky vyvolá a ty jsou neopakovatelné a jedinečné. A ve spojení s jedním s nejkrásnějších hudebních filmových motivů vůbec je ten zážitek vždycky až nadpozemský. Nejdůležitější pro pochopení celého filmu je podle mě ta úplně poslední scéna (nebo prostě celkově ten návrat a co se děje po návratu), i když se to v poměru k ostatnímu filmu může zdát na první pohled pouze jako zanedbatelná věc... A Tomáš? One Man Show v nejlepším provedení.(19.2.2015)

Pád lietadla na výbornú, život na ostrove na výbornú, snaha zaradiť sa späť do spoločnosti už trochu na výpary. Dohromady tak výborný film s perfektným Hanksom a najlepšie napísanou vedľajšou postavou vôbec. A to volejbal nemusím.(17.6.2015)

Pokud by byla vyhlášena soutěž "film, u jehož sledování mě nejvíc bolí u srdce", vyhrál by Trosečník. Mám tenhle film hrozně ráda, ale nemůžu se na něj dívat - tak hrozně mi je teskno, a to vlastně z jedné jediné scény. Tom Hanks odvádí úžasný výkon, pro milion jiných herců by měl přívlastek životní, ale on má bohudík ještě Forresta Gumpa (a Philadelphii a spoustu dalších).(4.9.2016)

Jeden malý obrázok môže na opustenom ostrove znamenať oveľa viac ako kufrík plný vynálezov.(21.5.2018)

Zlatý Robinson Crusoe v knižní podobě. Očekával jasný a srozumytelný začátek filmu a ne nějaké bláznivé a zmatené pobíhání po letišti s balíky. Jsem "moc rád", že jsem se alespoň na konci filmu nedozvěděl, co bylo v krabičce, kterou dal "trosečník" své bývalé manželce.(2.2.2005)

Hanks hraje nádherně, na filmu mi vadí jen konec.Nesnáším rozvleklé a romantické konce, pokud by se film odehrával jen na ostrově, má u mě 5*. Vidět zubařský zákrok bruslí je povinnost!(4.10.2005)

Velmi dobrý snímek o trosečníkovi, moc se mi to líbilo, někdy tam bylo vidět že je to udělaní pomocí PC, ale Tom Hanks tomu dal šmrnc.(28.5.2006)

Moc ma to nedostalo az na ten koniec.(30.4.2007)

Nebýt té nešťastné milostné linie příběhu, byl by Trosečník krásný film s řadou silných momentů.. mnohem silnější téma než lásky mezi Tomem a Helen podle mě byl kontrast mezi člověkem, kterému teče voda z kohoutku, záchod splachuje, sporák vaří, mikrovlnka ohřívá pizzu z Tesca a člověkem, který bojuje o život.. kontrast mezi kulturou zhýčkaných a změkčilých tlusťochů a kulturou člověka, který byl hozen bráno v evolučním měřítku o nějaké 3 tisíce let nazpátek.. a z toho vyplývající poselství o tom, co je důležitý a co za důležitý jen považujeme.. ta milostná marmeláda kolem tomuhle sdělení jen škodí..(23.7.2007)

Toto, že je nuda? Nudně to možná vypadá, nesmíte tenhle film totiž vidět jak se říká z rychlíku. V klidu si k němu sedněte a vychutnávejte jeho atmosférou. Tom Hanks (Chuck Noland) zde podal další ze svých nezapomenutelných hereckých výkonů a největším nepřítelem mu byla opravdu samota. Film s výbornou atmosférou plný emocí a originálních nápadů na opuštěném ostrově, který rozhodně nenudí. Navíc klasický, pro Ameriku typický, sladký konec, který nemusel být až tak přehnaný. Ale nejlepší scénou je, když Chuck ztratí Wilsona, nejednomu ukápne slza, to mi věřte. Vše je navíc podtrženo skvělou hudbou. Moje hodnocení: 80%(30.7.2007)