Sorry,je to sice strhující one man show Toma Hankse,ale já jsem nikdy neměl rád němé filmy.A tohle k nim má dost blízko.Takže:za vidění to stálo,ale jen jednou.(25.1.2013)

Výborný výkon, Tome! Opravdu výborný! Napadá mě otázka, jaký by film byl s jiným hercem v hlavní roli. Každopádně takhle nejde nedat alespoň čtyři hvězdičky.(20.1.2008)

• Skleni

Pri pozeraní som sa cítil sám. Opustení a bez.... no bez reality. Nič vo filme mi nepripadalo brané vážne. Celý film je sústredení okolo jednej osoby, ktorá mi ale príde, že si to nezaslúži. Proste postava si vás má získať. no tu sa mi to nestalo. Celkovo film ma nezaujal a ani mi nič napovedal. Proste film ma vôbec neprinútil nad niečim rozmýšľať. A to sa mi pri Zemeckisovi nestáva. 41%(8.6.2009)

Jeden z mých velice oblíbených snímků. Klidně se na něj můžu podívat několikrát do roka a nenudím se, jak zde někteří uvádějí. Je pravda, že z tohoto námětu mohlo být vyždímáno víc a nakonci je to až moc ubrečené (i když scéna kde se mně chtělo opravdu brečet je ztráta Wilsona:) Není to sice Zemeckisova topka, ale stydět se určitě nemusí..:) 8/10(9.6.2009)

Důstojné zpracování Defoeova Robinsona Crusoea, film se povedl.(3.7.2009)

• Redix

Hodně špatnej film. Hanks se na trosečníka nehodil a vadilo mi že na ostrově vlastně ani moc dlouho nebyl. Scénář nic moc, hudba docela ušla, konec o ničem. **(8.7.2009)

Zemeckis vidí detaily tam, kde je jiní nevidí.U Trosečníka opět dokázal, že si velmi dobře dokáže pohrávat s psychikou člověka. Natočit v dnešní době film, kde se většinu času nemluví, a přesto se vám bude tajit dech, to chce dávku odvahy, ale hlavně talentu. Krásné porovnáváni kontrastů běžných věcí, nad kterými moderní člověk v civilizaci ani nepřemýšlí. Konečná scéna s panem Wilsonem je jedna z nejdojemnějších, jakou jsem kdy viděl. Zvlaštní, že Trosečník, Hanks, pan Wilson i Zemeckis zůstaly bez zlaté sošky...(21.3.2010)

Kdyby tvůrci film malinko zkrátili, neškodilo by to a dala bych pět hvězdiček(5.4.2010)

Tři filmy v jednom, které bohužel nedrží tak úplně dobře pohromadě. Wilson si zasloužil oscarovou nominaci :)(28.7.2010)

Mě osobně velmi zaujal protiklad loyality k zaměstnavateli a použití obsahu balíků v nouzi, kdy vlastně popře všechna pravidla zaměstnavatele.(10.4.2011)

Wilzne, Wilzne!(15.4.2011)

Som si istý, že po zhliadnutí tohoto filmu, nejedno dieťa vymenilo svoje bábiky, barbie či transformerov za loptu značky wilson :)(6.10.2011)

Ten závěr filmu byl tak geniální, že k němu není vůbec slov, jak ostatně v celém filmu. Možná jen přeci pár - na depku to je úžasný film.(30.10.2012)

Táhnout celý film sám, mimikou, tělem a monologem s Wilsonem, to chce pořádnou dávku talentu. Film ke kterému se rád vracím. Tom Hanks opět exceluje. A Wilson... až mi začaly slzet oči a kvůli čemu? Kvůli mičudě :). Přes důvěryhodného Toma jsem si k němu vytvořil stejný vztah jako on a jeho ztrátu prožíval stejně.(3.11.2012)

Tom Hanks je dobrý herec a jeho filmy se mi většinou líbí, ale on sám o sobě mi prostě sympatický nikdy nebude. A tento film v podstatě stojí jen na něm.(23.12.2012)

Do první půlky jde o překvapivě čistou robinsonádu a jsem přesvědčen, že jsme s trosečníkem (a stomatologem samoukem ) měli zůstat na ostrově déle a případné sociologicko - psychologické problémy při návratu do civilizované reality nechat na samostatné pokračování....(26.5.2013)

Je pravda, že celý film sa opiera o ďalší fantastický výkon Toma Hanksa stroskotaného na opustenom ostrove kde mu jedinú spoločnosť robí tichý priateľ, ktorý toho veľa nenarozpráva, ale nebyť krásnej melódie od Alana Silvestriho, ktorá vyjadruje tú najpevnejšiu túžbu prežiť a vrátiť sa domov, nemal by to to pravé čaro.(15.10.2013)

• NightPorter

Pravděpodobně kvůli averzi na Hankse (nejspíš díky jeho častému výběru filmů s až přespříliš a přesčáru dojímavými scénáři) se mi to nelíbilo. Nicméně film obsahuje asi nejdojímavější a nejemotivnější ztrátu volejbalového míče všech dob. Za to dávám alespoň poctivé dvě hvězdy.(1.2.2014)

Jeden z mála filmů, kde se přes hodinu a půl nemluví a vůbec to není na škodu. Slova nejsou třeba...Tom Hanks prožívá krušné životní chvíle s míčem Wilsonem na pustém ostrově s vidinou návratu domů, kde na něho čeká jeho přítelkyně. Samotný závěr byl docela nečekaný (i když vlastně logický)...K úplné dokonalosti něco chybí, možná právě ten konec....4*(2.2.2014)

Co si asi tak vezmete s sebou na pustý, neobydlený ostrov uprostřed oceánu? No, určitě ne pilu, kladivo, nabíječku a záložní zdroj. Budete rádi za starou brusli, kterou byste normálně okamžitě vyhodili do kontejneru. Takže jako trosečník máte pár, neřku-li desítek, let, úplně jiné priority. Ale, protože nejste úplný ignorant, pesimista a jste loajální vůči firmě, pečlivě střežíte zásilku - nééé drog!, co si myslíte! - v naději, že až se někomu zadaří vás zachránit, doručíte ji. No a protože záchrana nikde, hloubáte samozřejmě, mezi dunami, vlnami, palmami, monzuny, lovem, malárií a jinými trosečnickými kratochvílemi a ubíhajícími roky, jak se zachránit sami. Výborně, tak to jsem vždycky potřebovala vidět, aby mi bylo líp.(17.3.2015)

Taková hezky natočená reklama na FedEx (zajímalo by mě, co bylo v balíčku, troufnu si tipnout, že nějaká souprava na přežití v divočině :-)). Tandem Zemeckis - Hanks funguje.(13.9.2015)