Komentáře uživatelů k filmu (906)

 • kratina
  ****

  Jak úspěšně filmařsky ztroskotat na liduprázdném (lidožrouty nepočítám :-) ostrově, přežít, zachovat si naději i zdravý rozum a zachovat i ducha literární předlohy? Přesně takhle. Myslím, že Daniel Defoe by měl z Toma Hankse opravdu radost.(23.11.2013)

 • qvark
  ****

  Do první půlky jde o překvapivě čistou robinsonádu a jsem přesvědčen, že jsme s trosečníkem (a stomatologem samoukem ) měli zůstat na ostrově déle a případné sociologicko - psychologické problémy při návratu do civilizované reality nechat na samostatné pokračování....(26.5.2013)

 • helloween93
  ****

  Jeden z mála filmů, kde se přes hodinu a půl nemluví a vůbec to není na škodu. Slova nejsou třeba...Tom Hanks prožívá krušné životní chvíle s míčem Wilsonem na pustém ostrově s vidinou návratu domů, kde na něho čeká jeho přítelkyně. Samotný závěr byl docela nečekaný (i když vlastně logický)...K úplné dokonalosti něco chybí, možná právě ten konec....4*(2.2.2014)

 • burton
  *****

  Co si asi tak vezmete s sebou na pustý, neobydlený ostrov uprostřed oceánu? No, určitě ne pilu, kladivo, nabíječku a záložní zdroj. Budete rádi za starou brusli, kterou byste normálně okamžitě vyhodili do kontejneru. Takže jako trosečník máte pár, neřku-li desítek, let, úplně jiné priority. Ale, protože nejste úplný ignorant, pesimista a jste loajální vůči firmě, pečlivě střežíte zásilku - nééé drog!, co si myslíte! - v naději, že až se někomu zadaří vás zachránit, doručíte ji. No a protože záchrana nikde, hloubáte samozřejmě, mezi dunami, vlnami, palmami, monzuny, lovem, malárií a jinými trosečnickými kratochvílemi a ubíhajícími roky, jak se zachránit sami. Výborně, tak to jsem vždycky potřebovala vidět, aby mi bylo líp.(17.3.2015)

 • Dzvandzi
  ****

  Jeden z mála filmů u kterého mě opravdu mrzí, že dávám pouze 4* a to za některé zdlouhavé, místy i nudné scény. Ale to bude asi tím scénářem, protože jinak zde opravdu všechno klaplo. Herectví Toma Hankse, soundtrack a hlavně ten nápad s jeho kamarádem Wilsonem. Vždycky si na tento snímek rád vzpomenu a kdykoliv hraje v televizi, tak se sledováním neváhám a zpříjemním si den..:)(4.5.2017)

 • Shredo
  ***

  Film postavený na jednom človeku, ktorý mne nepochopiteľne spájal Revenanta + Modrú lagúnu. Je to boj o prežitie, kedy sa Tom vrátil v čase ako pračlovek a snažil sa na ostrove prežiť v nádeji, že sa vráti do civilizácie. Scenár nemá moc na čom stavať, dej sa vyvíja pomaly, no napriek tomu hlavný predstaviteľ ukázal herecký perfekcionizmus, čo ho v reále aj niečo stálo. Napriek tomu všetkému ma to za srdce nechytilo.(2.8.2017)

 • Loki_Six
  *****

  "We both had done the math. Kelly added it all up and... knew she had to let me go. I added it up, and knew that I had... lost her. 'cos I was never gonna get off that island. I was gonna die there, totally alone. I was gonna get sick, or get injured or something. The only choice I had, the only thing I could control was when, and how, and where it was going to happen. So... I made a rope and I went up to the summit, to hang myself. I had to test it, you know? Of course. You know me. And the weight of the log, snapped the limb of the tree, so I-I - , I couldn't even kill myself the way I wanted to. I had power over *nothing*. And that's when this feeling came over me like a warm blanket. I knew, somehow, that I had to stay alive. Somehow. I had to keep breathing. Even though there was no reason to hope. And all my logic said that I would never see this place again. So that's what I did. I stayed alive. I kept breathing. And one day my logic was proven all wrong because the tide came in, and gave me a sail. And now, here I am. I'm back. In Memphis, talking to you. I have ice in my glass... And I've lost her all over again. I'm so sad that I don't have Kelly. But I'm so grateful that she was with me on that island. And I know what I have to do now. I gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise. Who knows what the tide could bring?"(17.12.2017)

 • Hapretor
  ***

  Zabaví. Hanks je kvalitní herec.(14.4.2018)

 • Zombo
  ****

  T. Hanks opět dokázal, že je hlavní pilíř téměř každého filmu a u Trosečníka to platí trojnásob. Jeho rozmluvy s panem Wilsonem, ztvárněný strach, bolest i zoufalost, rozčilování nad svojí nešikovností při robinsonských pracích a radost při úspěchu by asi svedl lépe málokterý herec. Po druhém skouknutí byl začátek i právem kritizovaný konec protivně zdlouhavý, ale i tak je Cast Away stále zasloužený žánrový nadprůměr.(23.8.2003)

 • VerteX
  ***

  Trosečník je podle mého názoru nejslabší film mého oblíbence Toma Hankse. Sice zahrál skvěle to, co měl, ale prostě nemohl zachránit nevydařený a nudný scénář. Kdyby netrval Trosečník 2,5 hodiny, měl by ambice na lepší hodnocení. Bohužel je film příliš rozvleklý a naopak jsou do rozvleklosti zasazeny dějové skoky (např. po vyražení zubu). Na druhou stranu musím přiznat, že pan Wilson je skvělý nápad a část na voru je také slušně zpracovaná. Konec je trochu přihlouplý.(14.7.2004)

 • Valentin
  ****

  Novodobý příběh o Robinsonovi. Tom Hanks je na plátně skoro celou dobu sám a předvádí výkon hodný hvězdy jeho formátu. Maximálně mu sekunduje Wilson, kterého bych já klidně nominoval na Oscara za nejlepší vedlejší roli. Trošku mě zamrzel ten konec. Myslím, že celá ta dějová rovina s manželkou se mohla vynechat... stačilo ho zachránit a konec.(26.9.2005)

 • martiňák
  ****

  Vynikající je prostřední část když je Tom Hanks na ostrově. Začátek (před ztroskotáním) i konec (po návratu) jsou rozvleklé a nezáživné. Naštěstí na ostrově je hrdina ve filmu celkem dost dlouho (asi 1,5 hodiny) takže coby celek si film zaslouží poctivé 4 hvězdičky.(16.12.2005)

 • Dovlatovka
  ***

  one man show...60% i za scénu pádu letadla.(28.5.2006)

 • Sosak
  ****

  Zábavný příběh alá Robinson Crusoe. Hanks předvádí svůj tradičně nadstandartní výkon a celej film ubíhá příjemně a nenudí. Taky je zajímavý, jaký charisma si časem vydobyla postava Wilsona...i když je to prostě jenom smějící se míč.(28.12.2007)

 • Wencek
  **

  Dost průměrný film s pár zajímavými momenty. T.Hanks mi přijde jako trosečník dost nepřesvědčivej (stejně jako Trojan ve Václavovi). Nebýt míče Willsona tak je to clkem nuda. I ten konec je docela o ničem. Čekal jsem od T.Hankse víc. Zbytečně moc zdlouhavý, určitě by se to dalo zkrátit.(1.4.2008)

 • Gardenboy
  ***

  Zvláštny film, ktorý je však natiahnutý viac ako je zdravé(11.5.2008)

 • swiss
  *****

  Wilsone! Ten Zemeckis prostě umí točit filmy...(21.11.2008)

 • Moly
  ***

  Wilsone!(28.3.2009)

 • bull!nka
  ****

  Tento film by jiný herec naprosto neutáhl a nevydýchal, takže bez Toma Hankse by to nebylo ono...(10.6.2009)

 • E lan
  ****

  Vynikající film založený na výtečně důvěryhodným Hanksovi v nenásilném a neheroickém podání, které zaslouží obdiv. I proto je divákovi na konci Hankse upřímně líto. Kam se poděl tento Zemeckis???(5.4.2010)

 • Acrobat
  ***

  Wilson. A som hotový!(23.1.2012)