Skvelý film a hlavne Tom Hanks(4.11.2017)

Urcite vyborny film, obcas sem se pristihl, ze se nudim ale jen chvilinku :o). A jak sem tu cetl: "Az na zaverecny zbytecny happyend...spokojen" No jak se to vezme me to treba jako happyend nepripadalo.(13.7.2005)

Knižní Robinson byl dobrodružnější a s velkým smyslem pro detail, to mi trošku u filmu chybělo. Trosečníkův skok v ději o čtyři roky mne také zamrzel, stejně tak některé očividné naivity ve scénáři...Závěr filmu zase tak made in sladký Hollywood nebyl, nějak to skončit muselo!...šťastně, nešťastně a nebo napůl (každý ať se rozhodne sám)...co byste všichni chtěli? Tom Hanks zahrál výborně, zaujali mě zejména proměny jeho pobodoby (vizuální i herecké). Ostrůvek, rozbouřené moře, oheň, vor, jeskyně..., jen ten zpropadenej fedEx mne točil... Sumárum: I za Wilsona musím dát 4 hvězdy, i když ne úplně čisté...("Wilznéé")(7.10.2005)

Jako vždy skvělý Hanks. Scény z ostrova perfektně vymyšlené a ještě lépe zahrané, dvojnásob to platí u rozmluv s Wilsonem, ale bohužel to je vše. Musím říct, že při odchodu z kina jsem se cítil jak idiot, že jsem zaplatil 150kč za to, že jsem mohl dvě a půl hodiny pozorovat totální reklamu na FeDex. Dvě a půl hvězdičky.(29.11.2005)

Snímek ukazuje, co jsme schopni udělat, když jsme nuceni sáhnout až na dno svých schopností. Pohodový pracovník Fedexu se najednou ocitá na opuštěném ostrově. Pár zásilek pro klienty a chlapče poraď si. Je to film na téma Robinson Crusoe, ale líbí se mi víc. Třeba proto, že zde není žádné vraždění, čí zápasení "o život". Tady jde jen o to, jak si umí poradit. Nejdojemnější a zároveň nejlepší scéna z filmu je, když se Wilson ocitá na širém moři a plave pryč. To musí být sakra velké umění, aby v nás vzbudila žal a lítost scéna, kde dospělý chlap pláče nad ztrátou míče. A právě tohle umí R. Zmeckins a T. Hanks. Nejlepší film o ztroskotancích všech dob.(24.12.2006)

Méně někdy znamená více !(21.7.2007)

Klobouk dolů před Hanksovým herectvím(domnívám se,že si nezasloužil být předstižený Russellem v oskarovém klání,když už tak v tom gladiátorském).Ale víc jak 3 hvězdy tomu stejně dát nemohu.Ať je Hanks sebe lepší,nedá se koukat přes 2hod. pouze na něj.(24.9.2007)

Tomovi patří všechny čtyři moje hvězdičky.(9.1.2008)

:) Wilsne,Wilsne kde pak jsi Wilsne?! Velice povedý filmeček,není co dodat.(16.2.2008)

Abych pravdu řek, tak sem teda od toho čekal daleko víc. Myslím si, že takhle zajamvej námět by si zasloužil lepší zpracování po stránce scénáře. Čas, který Hanks strávil na ostrově si myslím, že hlavně na něj se měl klíst důraz, to je to zajmavý, nikoli to, jak mu šlape firma a tak...(3.7.2009)

Potvrzení známé poučky, že k boji proti trudnomyslnosti je nezbytný míč.(5.7.2009)

Film som videl iba raz a to v kine ako premiéru, bol som tam takmer sám a musím povedať, že to bol ozaj zážitok, Hanksov skvelý výkon (už len tým, že schudol 30 kilo :P ) a Zemeckis samozrejme opäť u mňa nesklamal(12.10.2009)

Když pracujete u zásilkové společnosti, může se stát, že ztroskotáte na opuštěném ostrově. Když se potom budete dlouho bavit s míčem, může se stát, že zešílíte. Může se taky stát, že se po tom všem ve zdraví a v pořádku vrátíte domů. Ale nedivte se potom, že vaše žena není už tak úplně vaše, když jste ji neposlali ani pohled. A proto: Posílejte pohledy!(4.2.2010)

Paradní folm od Roberta Zemeckise a super výkon vždy skvělého Toma Hankse.(29.3.2010)

Když byl Hanks na ostrově, normálně jsem s ním dýchal. A nikdy bych neřekl, že budu tak chápat ztrátu míče. Ale patetické scény k pobrečení v poslední půlhodině mě otravovaly, takže za pět to být nemůže.(5.4.2010)

One man show Toma Hankse! Některé scénky s kamarádem Wilsonem byly dost dojemné. Nádherný film!(20.8.2010)

Líbí se mi jak opuštěný ostrov může paradoxně (?) nabízet tolik možných originálních nápadů. Tenhle film je asi kus dobré práce, ale nenadchne. Nebo jsme jen nastavili Zemeckisovi a Hanksovi takovou laťku, že už bereme výborný výkon jako standard?(29.8.2010)

Sakra, já chci vědět co bylo v tom balíčku !(4.1.2011)

Tom Hanks je pro mě Pan herec. Nejinak tomu je i v Trosečníkovi. Film, u kterého jsem se dokázal smát i plakat (R.I.P. Wilson). Rozhodně jsem se nenudil, přestože slov padlo minimálně. Jen jednu výtku bych měl a to během zubařské "operace" - určitě by se mu nepovedlo vyrvat si zub hned napoprvé. Zub mu odskočil z pusy jako skákací fazole, ale podle mě by potřeboval víc pokusů a snést mnohem větší muka, než by se mu to podařilo.:)(25.3.2011)

I'm so lonely, so lonely.......(11.4.2011)

Tom Hanks je pan herec, to se mu nedá upřít. Přesto ho nemám uplně ráda a často dávám přednost jiným. Chucka Nolanda zahrál obstojně. Vlastně nepřicházím na nikoho, komu by se to povedlo zahrát přesvědčivěji. Nějak se mi ale nezdá, jak Chuck poměrně snadno zvládnul osamocen celé 4 roky na ostrově. Neumím si představit, že bych měla podstoupit něco podobnýho. Pro mě by to tam bylo tak akorát na týdenní dovču. Kámoše Wilsona mu ale závidím, toho by občas potřeboval každý z nás. Kelly mi byla sympatická, škoda, že jim to nevyšlo. Konec filmu mi připadal takový nedomyšlený...(11.4.2011)