Četl jsem pár skutečně kritizujících recenzí než jsem měl příležitost podívat se sám: snímek nemá jen dobrý příběh, který vás určitě donutí představit si, co by jste v takové situaci sami dělali, ale dává také příležitost důkladně se seznámit s hlavním charakterem a s vývojem jeho postavy. Btw je zde k vidění nejrealističtější pád letadla, který jsem kdy viděl. Vaše uši příliš zabrat nedostanou, (je logické, že tu není mnoho dialogů když je příběh o jednom místě s jedním člověkem široko daleko...), film se naopak zaměřuje na herecký um Toma Hankse, který odvedl ohromnou práci!!! Žádný jiný film roku 2000 - snad krom Gladiátora - mne nepřiměl k přemýšlení po opuštění kina.(24.9.2005)

Filmy,které jsou postavené na jednom herci jsou určitě něčím výjmečným ( myslím samotřejmě ty povedené ) Tom Hanks určitě výjmečný herec je a Trosečník je tím důkazem - 138 minut a žádná nuda.Zemeckisova režie opět nemá chybu,pro mě jasných 5 hvězdiček.(18.10.2011)

Nebyl jsem si úplně jistý, jestli Tom Hanks dokáže utáhnout celý film sám. O to víc jsem byl překvapený, s jakým výkonem zde vystupuje, scénář byste se po pár přečtení naučily "nazpaměť", a stejně vás hlavní postava pouze svými gesty a činy dokáže perfektně vtáhnout na ostrov. Samota je jedna z nejhorších věcí a po nějaké době se můžete ze samoty zbláznit, zde na úkor toho aby se taky malinko zaplnil scénář vytvoří Hanks nám dobře známého Wilsona a tato dvojice funguje skvěle. Jsem rád že film neskončil happyendem jak jsem čekal a proto zasloužené plné hodnocení.(28.2.2012)

Na tom filmu jsou nejzajímavější právě ty záběry, které nejsou vidět: vrátí se Helen Hunt k Hanksovi? jak Hanks přežil vlastnoruční vytržení zubu bez umrtvení? a co sakra bylo v tom balíčku?! Jinak celkem zajímavý film o tom, co všechno jste fyzicky i psychicky ochotni podstoupit, abyste se vrátili do civilizace.(12.4.2012)

Nádherný příběh plný silných emocí beze slov, unikát a veledílo, koncert jednoho herce, (plný počet neztrhá ani ten FedEx)10/10(20.5.2012)

"Pokud jseš fanoušek Toma Hankse, tak je to dobrá volba na páteční večer."Jak jsem slyšel v jedné čtverkové hospodě od stolu místních alkoholiků.(18.8.2012)

Dnes se na světe najde spoustu různých variací na Robinsona Crusoe. Tento Robinson, přenesený do moderního světa, byl jeden z těch lepších. /65%/(14.11.2012)

Pohádka pro dospělé, jak má být. Být to míň přehnané a poslední půlhodinka trochu víc sestříhaná, je to na 5*.(17.11.2012)

Dojemné, krásné a kouzelné! Chtěl bych pochválit smutné scény ve filmu, které se opravdu velmi povedli.(24.12.2012)

Opravdu vynikající film. Skvělé akční scény střídají chvíle vážné a beznadějné, Trosečník působí skvělou atmosférou a Tom Hanks tomu kraluje výborným výkonem. PS: Wilsona už mám doma a těším se až si s ním zahraji. 90%(8.1.2013)

Pro mě je prostě Tom Hanks jedinečný herec. To, co tady předvedl by asi zvládl málokdo. Jeho mimika a pohledy jsou výkon sám o sobě, on vůbec nemusí mluvit. Velké uznání patří rovněž režisérovi, kameře a v rozhodně neposlední řadě scénáristovi Wiliamu Broylesovi (díky za vytvoření Wilsona ;) ). Velký kus práce a velký film. Rozhodně stojí za to.(17.1.2013)

Sorry,je to sice strhující one man show Toma Hankse,ale já jsem nikdy neměl rád němé filmy.A tohle k nim má dost blízko.Takže:za vidění to stálo,ale jen jednou.(25.1.2013)

WILSOOOOOON!!!!(26.1.2013)

Já jsem se naprosto výborně bavil, Tom ve mě dokázal vyvolat chuť ocitnout se také na opuštěném ostrově - třeba na týden. Výbornej snímek.(21.3.2013)

Na to.., že sa tam veľa nenakecalo... to malo fakt niečo seba a rozhodne som sa nenudil(alebo len veľmi zriedka)! Bolo to všetko podané tak pútavým spôsobom a to len vďaka výbornému hereckému výkonu zo strany Toma Hanks-a, ktorý film neskutočne tahal. Plus umocnené vhodným hudobným doprovodom od Alana tomu pridáva len kredit naviac. Koniec bol na môj vkus trošíčku rozpačitý, no na svoje možnosti to skončilo v takom duchu v akom sa niesol celý film. Takže odomňa má pekných... = 85% (27.5.2013)

Film skoro bez věty a záživný víc, než kterýkoliv film s ukecaným hrdinou. Naprosto mě to vtáhlo! 5*(16.6.2013)

Trosečník je charakteristický zejména heroickým výkonem Toma Hankse, ze kterého dokázal, stejně jako ve Forrestovi, vymáčknout režisér Robert Zemeckis naprosté maximum. Hanks svou roli velmi prožívá, což jí dodává na nezbytné autentičnosti a důvěryhodnosti. Dokázal skvěle napodobit a ztvárnit zoufalství, bezmoc a později určitou rozpolcenost a zdivočelost, vyplývající ze samoty, kterou musel jeho trosečník absolvovat. Z minima slov a maxima emocí se podařilo dvojici režisér - herec vykouzlit velmi silný filmový zážitek, na který hlavně díky krásně drsné přírodě jen tak nezapomenu. Po návratu z divočiny by mohla být ta dohra trochu kratší, ale ještě se to udrželo v rozumných mezích. Za Hanksovu "one man show" dávám velmi solidní 4*(28.6.2013)

Protože život za to stojí...(4.7.2013)

Neviem si pomôct ale takúto som mal predstavu o tom filme a presne to ma trápi aj keď neviem presne prečo. Mimo toho to je vynikajúci originálny film s famóznym Tomom, ktorý zahral celý film prakticky sám.(16.9.2013)

Nejsmutnější část, jak mu uplaval ten balon.... :( Jinak moc hezky zahrané, ani se mu nedivím, že se mu po letech do civilizace už ani nechtělo....(1.12.2013)

• B3njamin

Tak tohle bylo zklamání. Čekal jsem o hodně více.(19.1.2014)