Má to nápad a v žiadnom prípade sa tento film nedá nazvať nudou. Nudné na tom nieje vôbec nič. Aj keď myslím si že štyri roky je trošku nereálna doba, treba uznať že sa vymakal a zuby by mu bez poriadneho vitamínu určite vypadali. Pri velerybe mi tuhla krv v žilách. Proste fajn oddychovka. :)(29.3.2008)

Tom Hanks je pan herec, to se mu nedá upřít. Přesto ho nemám uplně ráda a často dávám přednost jiným. Chucka Nolanda zahrál obstojně. Vlastně nepřicházím na nikoho, komu by se to povedlo zahrát přesvědčivěji. Nějak se mi ale nezdá, jak Chuck poměrně snadno zvládnul osamocen celé 4 roky na ostrově. Neumím si představit, že bych měla podstoupit něco podobnýho. Pro mě by to tam bylo tak akorát na týdenní dovču. Kámoše Wilsona mu ale závidím, toho by občas potřeboval každý z nás. Kelly mi byla sympatická, škoda, že jim to nevyšlo. Konec filmu mi připadal takový nedomyšlený...(11.4.2011)

Tom Hanks dokázal z tak mála udělat obrovskou nálož. Člověk se dokonce i zasměje a někomu možná i ukápne slza ( opuštění Wilsona na moři ). Na konci, když se hlavní hrdina dostane domů rázem si uvědomuje, že plno věcí okolo nás je zbytečných a neuvědomuje si co vlastně máme - skvělý námět.(16.4.2011)

zo začiatku nuda a tak isto aj koniec nejaký nedotiahnutý ... ale v okamihu ako stroskotá na opustenom ostrove je to skvelá podívaná od ktorej neodtrhneme zrak až dokonca. Zvlášť nejak obľubujem filmy ktoré sú také dobré a pritom majú tak málo textov.. to je umenie najvyššej kvality ktoré je predvedené aj v tomto diele.(30.4.2011)

Tenhle film mě opravdu vzal za srdce. Tom Hanks až neuvěřitelně zahrál svoji postavu kvůli které musel mimochodem několikrát zhubnou a opět nabrat. Jenom tím vším dokázal že v dobrém filmu nemusí být tolik dialogů ale záleží na tom jak to herec podá. Stručně jde o originální snímek, nabitý emocemi který si člověk musí zamilovat.(8.8.2011)

Musi byt naozaj skvele pracovat s takymto hercom, ktory do svojej role vlozi celeho seba. Skoro ziadne dialogy, a aj napriek tomu vas toto dokaze uputat. Film, ktory vasej dusi dodava pokoj.(21.8.2011)

Skvelý Hanks. Napriek tomu, že je to takmer nemý film, zahral opäť vynikajúco.(22.8.2011)

• Mikecat

Úvod vyzeral veľmi nádejne, stroskotanec na opustenom ostrove taktiež. Ale potom, ....príliš nudné a príliš dlhé, nejak ma to nechytilo za srdce, sú filmy čo si človek pozrie viac x - tento raz a stačilo, dopozeral som len kvôli koncu, či sa z toho dostane.(15.9.2011)

Filmy,které jsou postavené na jednom herci jsou určitě něčím výjmečným ( myslím samotřejmě ty povedené ) Tom Hanks určitě výjmečný herec je a Trosečník je tím důkazem - 138 minut a žádná nuda.Zemeckisova režie opět nemá chybu,pro mě jasných 5 hvězdiček.(18.10.2011)

Nebyl jsem si úplně jistý, jestli Tom Hanks dokáže utáhnout celý film sám. O to víc jsem byl překvapený, s jakým výkonem zde vystupuje, scénář byste se po pár přečtení naučily "nazpaměť", a stejně vás hlavní postava pouze svými gesty a činy dokáže perfektně vtáhnout na ostrov. Samota je jedna z nejhorších věcí a po nějaké době se můžete ze samoty zbláznit, zde na úkor toho aby se taky malinko zaplnil scénář vytvoří Hanks nám dobře známého Wilsona a tato dvojice funguje skvěle. Jsem rád že film neskončil happyendem jak jsem čekal a proto zasloužené plné hodnocení.(28.2.2012)

Na tom filmu jsou nejzajímavější právě ty záběry, které nejsou vidět: vrátí se Helen Hunt k Hanksovi? jak Hanks přežil vlastnoruční vytržení zubu bez umrtvení? a co sakra bylo v tom balíčku?! Jinak celkem zajímavý film o tom, co všechno jste fyzicky i psychicky ochotni podstoupit, abyste se vrátili do civilizace.(12.4.2012)

Nádherný příběh plný silných emocí beze slov, unikát a veledílo, koncert jednoho herce, (plný počet neztrhá ani ten FedEx)10/10(20.5.2012)

"Pokud jseš fanoušek Toma Hankse, tak je to dobrá volba na páteční večer."Jak jsem slyšel v jedné čtverkové hospodě od stolu místních alkoholiků.(18.8.2012)

Dnes se na světe najde spoustu různých variací na Robinsona Crusoe. Tento Robinson, přenesený do moderního světa, byl jeden z těch lepších. /65%/(14.11.2012)

Pohádka pro dospělé, jak má být. Být to míň přehnané a poslední půlhodinka trochu víc sestříhaná, je to na 5*.(17.11.2012)

Dojemné, krásné a kouzelné! Chtěl bych pochválit smutné scény ve filmu, které se opravdu velmi povedli.(24.12.2012)

Opravdu vynikající film. Skvělé akční scény střídají chvíle vážné a beznadějné, Trosečník působí skvělou atmosférou a Tom Hanks tomu kraluje výborným výkonem. PS: Wilsona už mám doma a těším se až si s ním zahraji. 90%(8.1.2013)

Pro mě je prostě Tom Hanks jedinečný herec. To, co tady předvedl by asi zvládl málokdo. Jeho mimika a pohledy jsou výkon sám o sobě, on vůbec nemusí mluvit. Velké uznání patří rovněž režisérovi, kameře a v rozhodně neposlední řadě scénáristovi Wiliamu Broylesovi (díky za vytvoření Wilsona ;) ). Velký kus práce a velký film. Rozhodně stojí za to.(17.1.2013)

Sorry,je to sice strhující one man show Toma Hankse,ale já jsem nikdy neměl rád němé filmy.A tohle k nim má dost blízko.Takže:za vidění to stálo,ale jen jednou.(25.1.2013)

WILSOOOOOON!!!!(26.1.2013)

Já jsem se naprosto výborně bavil, Tom ve mě dokázal vyvolat chuť ocitnout se také na opuštěném ostrově - třeba na týden. Výbornej snímek.(21.3.2013)