Wilsoooon!!!!!!! Geniálny Hanks v priemernom a miestami nudnom filme...(4.1.2006)

Nejlepší výkon Toma Hankse, jaký jsem kdy viděl. A k tomu ještě Silvestriho hudba a ta Zemeckisova genialita, z čehož vzniká fantastická chemie. Nebudu lhát, slzičky byly v momentě, kdy si Chuck uvědomil, že skutečně ztroskotal až zpátky na pevnině. Fantazie.(2.5.2019)

Po druhom zhliadnutí v originálnom znení snáď ešte lepší filmový zážitok. A teraz ma ospravedlňte, musím ísť... ale viem čo musím urobiť. "I gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise. Who knows what the tide could bring?(21.7.2019)

Naprosto úžasný herecký koncern pana Hankse, nicméně dojem o bezchybném snímku docela dost kazí konečných cca. půl hodiny, která se snaží neschopně dojmout diváka, ale mne to přišlo extrémně otravné. Kdyby to skončilo kde mělo, bezpochyby bych dal plný počet, ale konec působí jako pořádná a nečekaná facka od Zemeckise (nemluvím o závěru na rozcestí, který byl výborný, ale o zmíněném nefungujícím emocionálním vydírání). 8/10.(1.12.2019)

Velice hezký film. Je velice pěkně zakončený. Je to taky dost smutný. Zvlášť když odplave Wilson.(6.6.2003)

...nadherna ukazka herectvi v podani Tom Hankse a toho kulateho nesmyslu (Mr. Willson)...taktez pekne nastineni myslenkovych pochodu -misty az uteku -cloveka v mezni situaci...(19.7.2004)

Precizní Zemeckis, skvělý Tom Hanks, bohužel ke konci docela nuda. A střih "4 years later" byl na můj vkus docela drsným zkrácením Hanksova pobytu na atolu.(31.1.2005)

Zaujímavý film. Výborne zobrazený život na ostrove, pekne sa dalo cítiť šťastie aj smútok, sila aj bezmocnosť. Za to s koncom sa mi už ztotožnovalo tažšie. No aj napriek tomu, svoj účel film splnil.(4.3.2006)

ale stejně je to divné(12.1.2007)

Nebyl to film z nejlepších, protože na mě byl moc utahaný...ale každopádně chtěl bych vidět sebe, jak bych přežil roky na ostrově jen s volejbalákem :D 3*(4.2.2007)

Co bylo v tom posledním balíčku?(21.7.2007)

• Adams

Přes dvě hodiny dlouhá reklama na FedEx. Zachránilo to pár dobrých humorných scén.(6.1.2008)

Tom Hanks opět úžasný. Film nenudí i přes to, jak je děj jednoduchý. Závěr bude trochu štvát odpůrce klasických slaďáren ale mě to zas tak hrozné nepřišlo.(10.3.2008)

Nikomu to nepřeji, ale být takovýmto trosečníkem by si zasložila spousta lidí honících se za kdečím (začínaje prachama a konče prachama). I přes tupou symboliku, kterou pochopí každý Američan, jsem Hanksovi žral všechno, co udělal, neudělal, ukázal, naznačil, zakřičel, promluvil...(29.3.2008)

Má to nápad a v žiadnom prípade sa tento film nedá nazvať nudou. Nudné na tom nieje vôbec nič. Aj keď myslím si že štyri roky je trošku nereálna doba, treba uznať že sa vymakal a zuby by mu bez poriadneho vitamínu určite vypadali. Pri velerybe mi tuhla krv v žilách. Proste fajn oddychovka. :)(29.3.2008)

One man show by Tom Hanks.(23.7.2008)

Staré téma efektně nově zpracovano. Snad ani žádné velké překvapení, ale neurazí. A ten míč (nevzpomenu si, jak mu říkal) je sympaťák. :)(31.8.2008)

Příběh člověka na opuštěném ostrově, kde mu místo Pátka dělá společnost balon Wilson. Nikdy bych si nepomyslel, že scéna, kdy člověk přichází o volejbalový balon dokáže být tak dojemná. Ať si říká kdo chce co chce, pro mě je toto životní výkon Toma Hankse (pro to, co kvůli této roli vytrpěl).(1.9.2008)

Vynikající film, kde Tom Hanks předvedl fantastický výkon.Jen to čim si kvůli roly musel udělat je fascinující. Ztlousnout 20 nebo 30 kg (teď přesně nevím) a pak zase rychle schodit je neuvěřitelný.(5.9.2008)

Krásný příběh o tom, co je v životě opravdu důležité a na čem záleží. Tom Hanks a jeho one man show, ve které naprosto exceluje. Silný děj, krásný pustý ostrov. Snad nejsilnější pocity ve mně vyvolávají scény, kdy se Chuck Noland snaží zachránit svůj volejbalový míč, pana Wilsona, kdy si musí sám vytrhnout bolavý zub, cítil jsem jeho bolest s ním, nebo když se Noland objeví před dveřmi své milé. Bez Toma Hankse by film přišel minimálně o polovinu své kvality. Můj nejoblíbenější film s Tomem Hanksem (spolu s Forrest Gumpem a Zelenou mílí). A abych nezapomněl: „Nemáte sirku , pane?“(21.11.2008)

Tak toto je jedne z mojich najobľúbenejších filmov. Hanks skvelý, zrežírované úžasne, samota na ostrove bez hudby a žiadna nuda- nemožné a predsa skutočné. Zemeckis je presne režisér podľa môjho gusta a tento film to potvrdzuje. Nikdy by som nepovedal, že ma dokáže dojať niečo také prosté, ako odplávanie prasknutej lopty na mori. Presne táto scéna je nezabudnuteľná, keď sa Chuck snaží doplávať za Wilsnom potom, ako sa mu od plte odtrhol. No niečo neskutoočné, čo ma vždy dojíma k slzám. Soundtrack od Alana Silvestriho má atmosféru a je práve tak dojímavý ako celý film. A aj keď vo filme hudba hrá až pred koncom, pri počúvaní ústrednej skladby si predstavujem práve začiatky na ostrove. BRAVO 10/10(21.1.2009)