Četl jsem pár skutečně kritizujících recenzí než jsem měl příležitost podívat se sám: snímek nemá jen dobrý příběh, který vás určitě donutí představit si, co by jste v takové situaci sami dělali, ale dává také příležitost důkladně se seznámit s hlavním charakterem a s vývojem jeho postavy. Btw je zde k vidění nejrealističtější pád letadla, který jsem kdy viděl. Vaše uši příliš zabrat nedostanou, (je logické, že tu není mnoho dialogů když je příběh o jednom místě s jedním člověkem široko daleko...), film se naopak zaměřuje na herecký um Toma Hankse, který odvedl ohromnou práci!!! Žádný jiný film roku 2000 - snad krom Gladiátora - mne nepřiměl k přemýšlení po opuštění kina.(24.9.2005)

Super film, ztroskotání na ostrově je sice klišé téma ale není zpracováno špatně. Režisér si dokonce odpustil takové to zrychlené vyborcování hlvní postavy - úplně jsem čekal že uvidím Hankse jak si tam staví nějakou super chatrč a jak se zlepšuje v lovu bůhvíčeho... To že to bylo přeskočeno počítám k dobru. Po návratu ale filmu jaksi dochází dech, už nemá co nabídnout...(30.1.2005)

Působivé drama s několika dobrodružnými vložkami. Tom Hanks v roli obstál na výbornou, pan Wilson pak zdatně sekundoval :-)(11.8.2008)

Velmi dobré zpracování příběhu o novodobém Robinsonovi. Takovýhle film samozřejmě stojí a padá s výkonem herce v hlavní roli a s tím si Tom Hanks poradil na sto procent. Nejzajímavější je první část filmu, kdy se Chuck musí naučit přežít a překonat sám sebe, závěr už je trochu slabší, ale celkový dojem vynikající. Jediné, co mi nesedlo, byl ten poněkud násilný a rychlý skok o deset let dál.(13.1.2006)

Jeden z filmov ku ktorému sa rád vraciam.Ďalšia výborná spolupráca Hanksa a Zemeckisa.Rýchly a ukecaný úvod pôsobí v silnom kontraste s tým, čo bude nasledovať po efektne natočenej havárii lietadla. Samota, ticho, krásna príroda a uprostred toho prekvapený Hanks, ktorý sa zrazu nemá kam ponáhľať. Ostal sám ,iba so svojim divným kamarátom Wilsonom, s ktorým sem tam prehodí pár slov. Vždy pri stretnutí s loptou Wilsom sa už nepozerá na loptu, ale na kamaráta a rovnako pri návšteve zubnej ambulancie sa pýtam, či na trhanie zubov používajú korčule. (Môj zubár nepochopil, ale jeho sestrička ano a dobre sa pobavila). Film, ktorý možno docieli to, že sa na veci okolo seba budete pozerať aspoň trochu inak. Film 100%.(11.6.2009)

Dobrodružná pecka s Tomem Hanksem v hlavní roli. "Ztracen na pustém ostrově" nikdy diváka neomrzí, když se potom připojí některé nezapomenutelné scény, z filmu se stane jeden z těch nejoblíbenějších daného žánru. 80%(28.12.2007)

Kdo přežil, já a "Winston". :-)(4.7.2009)

Wilsone!! Novodobý Robinson? Proč ne? Trosečník je film s dobře vystavěným příběhem a perfektním Hanksem v hlavní roli. Můžeme sledovat úsměvné, dechberoucí, dramatické a dojemné scény. Nejvíce jsem si oblíbil "postavu" Wilsona. :) Drobný nedostatek: Když se Noland vrací domů, tak si můžeme všimnout, že zmizí jeho opálení, které měl při odplouvání z ostrova. Jak je možné, že vybledl? :)(23.1.2011)

Robert Zemeckis a Tom Hanks je dvojice, která když se sešla prvně, dala světu nejlepší film všech dob. Takže jak jsem četl, že spolu natáčí film o trosečníkovi, který sám uvízl na opuštěném ostrově (Robinsonády jsem vždycky miloval), začal jsem slintat tak, že by se to nelíbilo ani Pavlovovi. Nakonec, ačkoli se jedná o skvělý film, žádný extra boom se nekonal. Hanks opět podává nadoskarový výkon a všechno je to nádherně natočené, přesto tomu chybí ty pravé emoce, především v „civilních“ scénách..(5.2.2006)

Vynikajúca a smutná dráma, ale predovšetkým aj veľmi zaujímavá. Alan Silvestri tradične dobre podporil svojou hudbou emócie a Tom Hanks podáva jeden zo svojich najlepších výkov! Jeden s najlepších filmov od Zemeckisa! Obľúbený soundtrack: What The Tide Could Bring. 85% - 4*(5.2.2017)

Trosečník jak má být. Btw. Na konci filmu mi bylo Wilsona fakt líto(14.1.2009)

Ještě to na čtyři hvězdy dalo. Přeci jen i takto dlouhý film docela příjemně utíká, i když počáteční scény i ty po návratu jsou poněkud zbytečné. Chuck měl docela štěstí, že mu moře vyplavilo zrovna takové balíčky, ve kterých byly jen potřebné věci k přežití, tím myslím i Wilsona. :D(17.12.2017)

Osamelá romantika Hanks a lopta Wilson alebo originálne spracovanie klasického motívu stroskotanca. Záverečný návrat do reality je tak trpký ako realita samotná.(24.6.2012)

Celovečerní reklama na FedEx. Product placement v praxi....a ten konec, no to snad ne!(26.5.2006)

Robinson, ale o poznání hlubší a tím lepší. Také díky genialitě Toma Hankse.(3.5.2014)

Skvělý snímek s ještě lepším Hanksem. Trochu překvapivě není nejlepší částí filmu skoro dvě hodiny na pustém ostrově (i když jsou skvělé, bylo to podle očekávání), ale až ten dojemný konec. Celý film je tak zabalený do moderní doby a je vidět, že to snímku jen prospělo.(28.5.2006)

Mít "ostrovní" linka větší prostor, bude i hodnocení větší...Děj odehrávající se v civilizaci je tuctový, obyčejný, nudný.(6.6.2008)

Trpký návrat domov vo mne zanechal skutočné pocity smútku. A i keď Zemeckis pri stretnutí Chucka a Kelly vôbec netlačil na pílu emócií, s obomi postavami a ich zložitou situáciou som úprimne súcitil. Dávam síce 4 hviezdy, ale už už sa to tiahlo na 5.(10.9.2018)

Ja by som teda neprežila ani deň. To nebolo naozaj?! Nevadí aj tak.(14.1.2013)

Nemusím se nijak rozepisovat o tom, jak je Tom Hanks úžasný herec, protože to už všichni dávno dobře víme. Co bych ale měl v komentáři zmínit, je to, že právě Hanksův výkon dělá z Trosečníka tak působivé, dojemné a myšlenkově obsáhlé dobrodružství, které si na každé další zhlédnutí užívám stejně intenzivně, jako napoprvé...(12.10.2012)

Film připomínající Robinsona. Film má skvělý příběh - hlavní hrdina Tom Hanks havaruje letadlem na neznámý ostrov, kde bude muset aby přežil začít žít. Všechno tohle co se ve filmu děje, jak hlavní hrdina stárne, žije na tomto ostrově je skvělé, s tím problém nemám. Nápadů je zde dost. Hudba je celkem slušná. Co mi vadilo, bylo to, když už se film chýlil ke konci. V jedné scéně to bylo dost useklé. Ale nevadí. Nostalgie ve filmu funguje dobře. Celkově se mi film líbí na 82% = ****(19.11.2012)

1 2 3 4 5 6 7 12 23 34 45