Je skvělé jak se Tom dokázal připravit na tuto roli a jak jí zvládl. Pro mě až moc dlouhá stopáž(19.5.2014)

• kostey

Zdlouhavé, nezáživné, prostě nuda. Dvě hvězdy dávám jen kvůli dobrému výkonu Toma Hankse, bez něj by to byl odpad.(29.11.2016)

Nejlepsi herecke výkony:Tom Hanks!!! Asi kazdej , si někdy řekne v dnešním konzumním světe "někdy bych si přál byt sám na opuštěném ostrove a na všechno se vysr...", ale tento film nám ukazuje , že by jsme tam moc dlouho nevydrželi, jsme zvykli na uplne jinej standart.Bylo to výborný, bez zbytecnych dialogu.90%(27.12.2016)

• Tempter

Postavit film pouze na tym, že Tomík potřeboval "trošku" zhubnout, mi prostě přinde dost málo.(28.12.2016)

Jeden z nejlepších filmů Toma Hankse!!!!!!! Za mě 95%!! Pokaždé se dotkne mého srdce."(15.1.2017)

po shlédnutí na LCD (viděno na malém barevném TV Toshiba cca 15 let dozadu) jsem se přiklonil k hodnocení 4. Hanks je výbornej, i když - je tu pár sentimentálnych úryvku na americkou notu např. analógie knižního Robinsonovho Pátka s jeho neživým míčovím Wilsonem zavání skoro šílenstvím a není povedená. Scény z ostrova a noční přecházky pod hvězdama jsou taky výborné a vyvažují lidskou samotu nedotknutou přírodou, která tu dostala přednost před např. zemědelstvím či lovem, které jsou jen okrajovou záležitostí, i když - kamera je nenáročná a nesnaží se silou mocou vycházet z ohromuících scenérií, spíš nenucene vzhledem k okolnostem nám přináší svuj puvab. To je kladem, stejně proměna Hankse s nádějí v "novej život" po těžké ostrovní katarzi. Sečteno, možná pulhodinka nudy (ten vor nešlo udělat kvalitnější za 4 roky ?, no ale vydržel), co mohla být lépe využita, ostatní část ale v pořádku a ne až tak skazena amerikanizmem některých "modernizovaních předloh starých kousku".(9.2.2017)

Film neztratí na zajímavosti ani za dalších sedmnáct let.Situace kdy se Hanks snaží zachránit svého kamaráda který se vzdaluje v dáli na té obrovské mase vod a jiné další situace,které vás dojmou,vás přesvědčí o tom ,že tak cilivě natočený film v omezeném prostoru jste už dlouho neviděli.(9.2.2017)

Absolutní obdiv k Tomu Hanksovi za tento film, který je v podstatě jeho one man show. Nedokáži si představit, co všechno musel absolvovat a čím si musel projít. Vše jsem prožívala i trpěla s ním. Opravdu fenomenální. Někdo může mít pocit, jak je vidět i z komentářů, že se z tématu "co je pro život důležité" dalo vytěžit víc. Pro mě tam bylo vše důležité. A tento film řadím mezi ty, které kdykoliv ráda uvidím znovu a znovu.(11.2.2017)

Mistrný herecký výkon Toma Hankse mě naprosto uchvátil. Jeho vytváření postavy a změna charakteru v nelehkých životních situacích byla dech beroucí. Film je důkazem toho, že člověk i o samotě touží a nevzdává se naděje. Pud sebezáchovy je zkrátka silnější. Tolik času o samotě člověka zbaví jeho ochranné slupky a ukáže, kdo vlastně v jádru doopravdy je. Uvědomí si sílu myšlenky, vlastní osobnost i tu šílenou samotu. Myšlenky jsou hold to jediné, co mu zbylo a času na přemýšlení je víc než dost. Musím říct, že scéna definitivního konce "vztahu" Chucka Nolanda a pana Willsona je srdcervoucí.(6.11.2017)

"Kto vie, čo prinesie príliv?" Mne priniesol ďalší vynikajúci kúsok od pánov Zemeckisa a Hanksa. Scéna s korčuľou ma prenasleduje pri každej návšteve stomatologickej ambulancie. Jednoducho mám rád filmy po ktorých si vylepším svoju KPZ (krabičku poslednej záchrany). PS: názor mojej pani: "Kto vie, čo prinesie príliv?"(17.12.2017)

„Neměl byste sirku…?“ Když se tahle věta ve filmu ozvala po cca půlhodině „němého“ (ale rozhodně ne tichého) děje, nabitého událostmi, odstartovaných leteckou katastrofou v Tichomoří, měl jsem opět husí kůži. Od začátku filmu nebyla první a než naskočily finální titulky, dostavilo se mrazení po celém těle ještě mnohokrát. Tandem Zemeckis/Hanks předvedli v „Cast Away“ v roce 2000 absolutní filmové mistrovství. A jak šel čas, ukázalo se že stvořili částečně až kult. Ani se mi nechce počítat, kolikrát se už ve filmech od uvedení „trosečníka“ do kin ozvalo ve scéně, když někdo padá do vody a ostatní ho ztrácejí, ono srdceryvné „Wilsonééééé….“. I to je jedna ze zasloužených poct, kterou si tvůrci vydobyli u kolegů z branže. Tom Hanks se s rolí obtloustlého manažera ve středním věku z amerického Memphisu, nesportovce a zcela civilizovaného – okolnostmi náhle vrženého na pustý ostrov, kde bez sebemenší průpravy náhle musí bojovat o holé přežití, vypořádal způsobem, na který nezapomenete. A nepochybuje o tom, že naprosto bravurně!! ** Jedinou slabinou pro mne byla hudba. Až příliš byla podobná hudebnímu soundtracku předchozí filmové lahůdky Zemeckis/Hanks z roku 1994 „Forrest Gump“. Ty tklivé klavíry Alana Silvestriho mě najednou z fascinace „trosečníkem“ vyrušily a odvedly moji pozornost. Asi jako kdyby vám někdo cizí v kině zničehonic začal ťukat na rameno a na něco se vás vyptávat. Bylo by ale nefér strhávat za to bodíky, hudba ve filmu skvěle příběh dotváří a na patřičných místech loví z pozorného diváka emoce, o kterých před shlédnutím ani nevěděl, že je ještě má. Ode mě je to za plných 100%.(17.12.2017)

Velké sólo Toma Hankse a Roberta Zemeckise. Film o tom, že v našich životech nejsou žádné jistoty. Že věci, kterými jsme obklopeni jsou k ničemu, když se nedají jíst. O tom, že považujeme výdobytky naší civilizace za samozřejmé, i když samozřejmé nejsou. O tom, že láska je silnější než smrt. Že každý z nás jednou bude stát na životní křižovatce. A k tomu všemu překrásná hudba Alana Silvestriho, kde jde v každém tónu slyšet osamělost, naděje, láska i osud. Dokonalý film 95%(17.12.2017)

Naozaj skvelý film. Bez slov, ale zábavné a dojímavé. Jedinou záhadou mi je, že tento film nie je vyššie v hodnotení tu na ČSFD.(18.4.2018)

Skvelý výkon Toma Hanksa.(23.8.2018)

Pri filme, ktorý bezproblémovo tiahne 2 hodiny jediný herec s minimum hovoreného slova, čím som odeň na sekundu neodtrhol zrak rozhodne nebudem šetriť vysokým hodnotením.(26.11.2018)

Řekněme,že by na Vás jednoho dne promluvila nějaká vyšší moc,vnitřní hlas,nebo třeba Bohuš Matuš,nařídil Vám natočit film a dal by Vám podmínku,že většinu času bude na plátně jen jediný herec. Diváky to bude muset bavit i když ten herec bude rozbíjet kokosový ořechy,křesat oheň a bavit se s míčem. Celou věčnost a pořád dokola. No dokázali byste to? Zemeckis to dokázal...(27.1.2019)

95%.(9.8.2019)

1 12 23 34 42 43 44 45 následující >>