Klasika, která se pro mne po tisícátém odvysílání v TV již boužel stala nudnou. Film tím ale na kvalitě rozhodně neztrácí. Scénář není nijak světoborný, avšak v jednoduchosti je síla a když do této jednoduché rovnice dosadíte Toma Hanske a nezapomenutelného přítele mičudu Wilsona (podobnost s příběhem Robinsona Crusoe a jeho přítele Pátka), máte z toho dobrodružné drama jak vyšité... 95%(9.5.2013)

Veľmi dobrá dobrodružná dráma. Videl som dvakrát a stále sa mi to páčilo. Tom Hanks ako moj obľúbený herec ma zase nesklamal. Na Stroskotanca sa dobre pozerá a určite nenudí. Najsilnejšia scéna bola určite tá keď mu odplával jeho jediný priateľ Wilson. To bolo smutno už aj mne. 85%(14.11.2008)

Výborný film. Tom Hanks podává další ze svých životních výkonů a skvěle ho při tom vede režie Roberta Zemeckise v doprovodu krásné hudby Alana Silvestriho. Moderní obdoba Robinsona Crusoe je i přes svou délku a chvilkovou roztahanost velmi dobrým a napínavým snímkem, od kterého jsem prostě nemohl odtrhnout oči. Konec komentáře může obsahovat spoilery, ale pochybuji, že by se našel někdo, kdo Trosečníka ještě neviděl. Pět hvězd zaručuje už jen ten fakt, že tvůrci dokázali z neživého míče s namalovaným obličejem udělat dokonalou filmovou postavu. Když se Noland s Wilsonem loučí, je to jako jedna z nejbolestivějších scén, které jsem kdy viděl a skoro vždycky mám slzy na krajíčku. Dojemné a nejen to.(10.1.2012)

Hlavně docela příjemná podívaná, která rozhodně nikoho neurazí. Líbil se mi začátek a hlavně pasáž na ostrově, kterou bych roztáhl na úkor rozvláčného a hollywoodsky rozpiplaného konce (i když ne happyendu - aspoň tak). Když už hlavní hrdina stráví na ostrově 4 roky, měl by stejnou představu "věčnosti" dostat i divák. dávám 8/10(27.5.2006)

Výborné one man show Toma Hankse. Viděl jsem to už snad 4x a stále mě to nějak neomrzelo.(24.6.2008)

Dobře napsaný a dobře natočený film. Herecký výkona Toma Hankse je příjemně pasivní (i když ne pořád). Škoda toho dvojitého happyendu na konci (ten s Helen Hunt - to mohlo být celé jinak, a ten s "ideální", sexy kočkou v cool autě a se psem bych vypustil úplně). A prozatím asi poslední Zemeckisův velký film.(12.6.2012)

Další ze Zemeckisových tref do černého. Tento snímek, očividně inspirovaný Robinsonem Crusoe, je další One Man Show Toma Hankse, kde tento herec předvádí proč ještě stále patří ke světové herecké špičce. I když se děj odehrává v moderní době, osud zde připraví hlavnímu hrdinovy nemilé překvapení a to že se ocitne sám na pustém ostrově kdesi v pacifiku. Tam si bude muset poradit i bez vynálezů moderní doby a bojovat nejen s přírodou, ale také se svou vlastní osobností, se svou civilizovaností a se strachem, že právě o ni může časem přijít. No ale nejtěžší zkouška na hrdinu čeká až na samém konci filmu. Pro mě to byl zas jeden z vynikajících filmů Toma Hankse+Roberta Zemeckise u kterého sem se bavil ale na konci mě film donutil zauvažovat nad některými věcmi. No snad se ještě nějaké jejich vzájemné spolupráce dočkáme. BTW Wilson rulezzz.(3.6.2006)

Sám, stále sám. No dobre, ale 138 minút vydrží máloktorý divák bez toho, aby sa nezačal nudit. Ja som vydržal tak na pol. Preto len 3*(22.9.2009)

Keby mi niekto pred týmto filmom povedal, že mi niekedy bude ľúto za neživou postavou, lepšie povedané za nejakým predmetom vo filme, tak by som sa asi neprestal smiať. Film, v ktorom skoro aj pol hodinu nepadne ani slovo, je jeden z najlepších filmov, v ktorých Tom Hanks hral. Rešpekt režisérovi, rešpekt Tomovi a rešpekt Wilsonovi.(26.2.2011)

I když trochu nekonzistentní, přesto velmi slušné drama na téma, co všechno už bereme jako samozřejmost, a zda bychom my na takovém pustém ostrově, zhejčkaní pidlivizací, nezhebli už u toho bolení zubů.(10.4.2011)

• ARI50

No ono mě to i bavilo a tohle ztroskotání bylo super, příběh zajímavý a herec Tom se hodně snažil ale přišla chvíle mrdáni v hlavě a mě to fakt přestalo bavit, přesto se mi pár věci či scén zalíbilo škoda ale nakonec.(16.11.2018)

Říkal jsem si že jeden člověk na jednom ostrově bude nuda. I když se ve filmu nedějí nějaké “velké“ scény jde o skvělý snímek. Vše vypadá dost skutečně,emoce a v tom všem jeden člověk. I když si povídá s míčem, pořád je to zábava. Čekáte že na ostrově bude bůh ví co a že pak to všechno začne? Čekáte marně. Zde jde o čisté přežití v nehostinné krajině. Hanks podal perfektní výkon a já všem tento film doporučuji.(14.12.2007)

Horší, než jsem očekával. V podstatě jsme viděli nějaký 20-ti minutový úvod a pak hodinu né příliš záživného života na ostrově, který byl však opravdu brilantně zahraný - a právě Tom Hanks je největším plusem filmu. A poté půl hodinový závěr hrající na city, který se mi bohužel taky moc nelíbil. Film chtěl jistě poukázat na to, jak jsme uspěchaní a pohrát si s životními hodnotami, ovšem bohužel tak trochu skutek utek... Nebýt Toma Hankse, dám filmu ještě míň.(10.4.2011)

Obdivuju Hankse, že a hlavně jak se mu podařilo tuhle "one man show".. Film si jen tak pluje a je zdánlivě "o ničem", ale přesto dokáže zaujmout a bavit až do konce.(10.6.2007)

Trosečník má větší ambice než je samotný výsledek. Ztroskotání a následné obydlení ostrova je zajímavé, ale ničím zvláštní. Citová stránka také ničím nevyniká.(7.12.2007)

Tom Hanks je velký herec a není pro něj překážkou utáhnout celý film naprosto sám. V případě Trosečníka takřka beze slov. Celý ostrůvek je nádherný a Wilson je velmi sympatický míč. Robert Zemeckis umí. Alan Silvestri umí. Tom Hanks taky umí. Takže ono to být špatné snad ani nemohlo. Ostrovní část je úžasná. K tomu netřeba nic dodávat. Letadlová část je docela v pohodě. Vázne snad pouze začátek a konec. Nuda prakticky žádná. Nevidím důvod proč nedát slabší 4*.(28.7.2012)

Celá první část na ostrově je jednoduše výborná.Viděl jsem ji už několikrát a pořád mě dokáže uchvátit.Pád letadla je natočen bravurně a po něm následuje řada dalších nezapomenutelných scén.Tom Hanks je skutečně pan herec,jeho herecká one-man show je úžasná.V téhle chvíli bych se nebránil plnému hodnocení.Jenže to nemůžu udělit,protože jakmile film přejde do závěrečné třetiny,začíná se objevovat nuda a sladkobolné citové výlevy.Tohle si Zemeckis mohl odpustit.Přesto je Trosečník hodně působivý snímek a já jsem rád,že jsem ho konečně mohl zhlédnout celý.75 %(4.7.2009)

Působivě natočené. Vtáhlo mě to k sobě na plátno, přímo na ten ostrov. Tom Hanks v úsporném civilním projevu velice přesvědčivý. Dojemný výlet do psychologie beznadějně osamoceného člověka při stvoření pana Wilsona. A mimo jiné i dobrá škola ve „thinking out of the box“. Například: k čemu mi, do prdele, tady v tropech asi tak můžou být brusle?!(28.12.2012)

Tak to byl velice zajímaví film .Líbilo se mi na něm spousta věcí např.(a to miluju na filmech) navnadil atmosféru a tvrdost opravdového opuštěného ostrova,dále se mi líbilo že tuto atmosféru filmu nekazila přebytečná hudba což ještě sice příběh dramatizovalo.Děj také velice zajímavý se zajímavým koncem.Prostě paráda. (Svik)(8.11.2005)

Stroskotanca je za novodobé spracovanie Robinsona Crusoa možno považovať len čiastočne, pretože jeho názov je istým spôsobom metaforou a práve v originálnom (obtiažne preložiteľnom) pomenovaní lepšie pochopíme zmysel filmu. V takomto prípade je mu potom možné prepáčiť aj trocha pretiahnutý záver, keďže práve na ňom stojí druhá rovina príbehu. Hanks zvládol svoju úlohu naozaj dobre, jemu česť, a tohoročný Oscar sa mal miesto skrz-naskrz neurážlivého výkonu Russella Crowa za Maxima ocitnúť predsa len opäť v jeho rukách. Podistým však na neho padá tieň nemenej bravúrneho výkonu Wilsona (nominácia na MTV Awards), ktorého odchod je natoľko dojemný, že mi vháňa slzy do očí aj po opakovanom pozretí.. Škoda ho a okamžite sa naskytá otázka, ako ďalej by sa vyvíjal ich vzťah, ak by sa dostal s Hanksom späť do civilizácie (náznak odpovede si možno všimnúť v záverečnej ceste autom). Z obsahovej stránky by možno nebolo zlé, ak by sa Zemeckis trocha viac povenoval samotnému ostrovu, ktorý mal v sebe predsa len rôznorodý vedľajší dejový potenciál, keďže Hanksov niekoľko ročný pobyt tu je de facto obsiahnutý iba v zopár dňoch.(2.4.2008)

Film na kterém jsem byl v kině a tenkrát jsem byl spíš zklamán a nebavil mě. Časem jsem si k němu ale našel cestu a dnes se na něj rád podívám. Hanks to zvládnul skvěle a je hodně věrohodný. Film nenudí a rychle uteče. Za mě 80% :)(6.2.2016)

1 4 5 6 7 8 9 10 12 24 35 46