Endangered Species

Endangered Species je intenzivní akční dobrodružství o přežití bohaté americké rodiny, která cestuje do rozlehlé africké divočiny v Keni a doufá v dovolenou snů plnou vzrušení, pouto a šanci napravit rostoucí rozpory v jejich rodině. Když ale na jejich safari vozidlo zaútočí nosorožec, který chrání svoje mládě, rodina uvízne na míle daleko od pomoci a jejich vysněná dovolená se promění v děsivý boj o přežití ve světě, kde jsou spodní částí potravinového řetězce. (rostsoft)

bozka10

Chvíľu som si myslel že sa mi to len zdá toto.Kedy najlepšie porušiť pravidlá,ked nie pri vstupe do divokej Africkej prírody,aneb retardovaná rodinka na výlete.Totálne debilné postavy, ktoré si zaslúžia aby ich okamžite pri vstupe roztrhali levy,alebo zastrelil miestny ochranca prírody.Korunu tomu nasadil hopkajúci digitálny nosorožec s grafikou PS one a rovnako digitálne zdatná hyena.Jedna hviezda za statočnú africkú prírodu, že ustála vpád takýchto dementov a nechala sa sprzniť týmto dielom. ()

darkrobyk

Survivalové béčko vypadající přesně jako dobrodružné filmy 70. a 80. let minulého století. Tedy až na solidní kameru a průměrné počítačové efekty. Jack Halsey se vydá s rodinou na dovolenou do Afriky. Místo oddechu a užívání si exotiky čeká na ně boj o život. Do toho se vyhrotí vztahy, které nejsou delší dobu dobré. Až přízrak smrti všechny postupně stmelí. Na začátku je útok nosorožce na auto, s nímž se vydali do oblasti jinak nepřístupné turistům. A pak jsou zde hyeny. Loví ve smečce a byť se smějí, legrace s nimi rozhodně není. Vrcholovým predátorem je ovšem levhart. O setkání s ním by mohl jeden ze členů skupiny vyprávět své. Nakonec se ale ukáže, že daleko větší nebezpečí nepředstavují divoká zvířata, nýbrž lidé. Setkání s pašeráky může být osudné. Po většinu doby jsem měl pocit, že sleduji instruktážní film o tom, co všechno se na výletě do divočiny nedělá a naopak s čím je třeba počítat. Útoky zvířat mohly být šťavnatější, zejména závěrečné napadení hyenami zůstalo na fantazii diváka. Přežít útok leoparda.....pochybuji. A nebýt náhod, tak většina nepřežije. Na druhou stranu jsou zde parádní záběry africké přírody doprovázené pěknou hudbou. No a sehnat živého nosorožce pro natáčení bylo jistě nemožné... Oddechovka, co jde z větší části naproti tomu, kdo má rád dobrodružství, nehledá v něm logiku a nevadí mu, že postavy moc sympatií nepobraly. ()

Arsenal83

Prečo nie, na tomto filme sa dá dobre zasmiať a tak nedávam odpad. Zlé herecké výkony sú vysoko prešťané akčnými scénami, kde sú animované dravce prírody tak prihlúplo zasadené do hraného deja, že si to všimne aj dieťa. Pôsobí to ako čistá koláž. Naposledy som takúto techniku videl tuším v Sega 1994. ()

b.dragonfly odpad!

Tahle céčková (ani ne béčková) nepovedenost si snad ani nezaslouží komentář, ale protože vždy, když si vzpomenu na ty digitálně vyrobené zrůdičky nosorožce, o kterých byste si řekli, že přece ve filmu, který je o africké divočině, nemůžou dát jen animované paskvily!!, mi vždy vykouzlí úsměv na tváři, musím to napsat. To bylo strašný. Rodinka byla tak nesympatická a blbá, že jsem jim přála zařvat ještě než vůbec vylezli z letadla. Kdyby bylo u filmu napsané parodie, možná bych to pochopila, ale takhle jsem jen zírala se zdviženým obočím, jestli to celé tvůrci opravdu myslí vážně. ODPAD !!! ()

JASON_X odpad!

Nechal jsem se zlákat záběry africké přírody v traileru. A to je taky jediné pozitivum, které tenhle paskvil má - že se v něm mihne několik hezkých širokoúhlých keňských exteriérů. Po scénáristické stránce je to ovšem dílo tak monstrózně blbé, že mě uráželo, namísto toho, abych se jím nechal aspoň nechtěně (nebo zvráceně) bavit. Nevím, jaký konkrétní příklad trapnosti a extrémní debility scénáře uvést, respektive nevím kterým začít. Takže ve zkratce: Je to od A do Z kolosální sračka, na mentální úrovni třeba takového Komisaře Rexe, pro přirovnání. Příšerní jsou rovněž členové oné americké rodinky (a teď pozor, tohle asi bude spoiler jako kráva... ne, jako nosorožec): Přizdisráčský dédy, na jehož postavě se scénárista fakt vyřádil. Jeho blbá žena, která mu fízluje mobil, nebo chce zachraňovat ubohá osiřelá mláďátka ve chvíli, kdy jim všem jde o kejhák. Jejich zrůdně šeredná a protivná dcera, z jejíhož odulého obličeje mi bylo po celou dobu fyzicky nevolno; rozmazlená hloupá husa s bohatým naftařským papínkem, která nesnáší kapitalismus, znečišťování životního prostředí a jejímž snem je práce ve veganské jídelně, nebo v nějaké ekologické neziskovce (samozřejmě s tučným kapesným od papínka). Její vymaštěný bojfrend. A benjamínek bráška, který má chudák tu smůlu, že je gej. Oni to totiž gejové v dnešní době nemají vůbec lehké. Jsou šikanovaní a perzekuovaní a ke svému gejství se nemohou svobodně přiznat, protože by je to ve společnosti negativně stigmatizovalo. Hernajs, nějak moc se o té sračce rozepisuju. Tak snad už jen tolik, že rozhodování mezi odpadem a jednou hvězdou za přírodu a nečekaný kočičí atak mi ulehčil závěrečný záběr na objímající se famílii, šťastně se culící na zachráněného digitálního nosorožečka, spokojeně hopkajícího v ohrádce. Blééé... ()

• Zoe (Isabel Bassett) sa v priebehu minút niekoľkokrát mení upevnená šatka na ramene z ľavej na pravú stranu, kde je neskôr nakoniec úplne bez šatky. (GabrielGabko)