poster

Pole cti (studentský film) (festivalový název)

 • USA

  A Field of Honor

Krátkometrážní / Akční / Komedie

USA, 1973, 15 min

Režie:

Robert Zemeckis

Hrají:

Hugh Gillin
 • kubilov
  ****

  Prostoduchý strašpytel a jeho válka v džungli maloměsta. Nešťastné náhody, fanatický otec a návrat "domů". Moment prvního záblesku Zemeckisova nesporného talentu.(13.2.2014)

 • mr.filo
  ****

  Geniální.. a ten vysavač chci!(22.4.2012)

 • Kryšpín
  ****

  Teprve díky filmu Field of Honor jsem si uvědomil, jak se Robert Zemeckis zaměřuje na hlavní postavu filmu. Vždy je to nějaká výstřední postava, do které vloží něco šíleného (Dr. Emmett Brown z Návratu do budoucnosti, Forest Gump z Forresta Gumpa, Chuck Noland z Trosečníka). Zde ukázal první charakter svých budoucích postav a když dojde ke kolizi, začíná hotové šílenství na poli cti.(22.1.2011)

 • Lucbric
  *****

  Příběh „vojáka", který se vrací z léčebny na zkoušku domů, ale díky traumatizujícímu zážitku v autobuse a následným střetem se zloději, policistou a otcem, se v něm probouzí opět válečné pudy, díky nimž se dopustí špatných věcí, ale sám si to neuvědomuje, protože je přesvědčen, že koná jen svou povinnost. Dílo doprovází hudba skladatele Elmera Bernsteina a vyzdvihuje tak jeho jedinečnou atmosféru. I přes akční a válečnou tématiku mi film přišel velmi milý a po shlédnutí mi zanechal úsměv na tváři.. :)(4.3.2014)