Velice podařený horror, tak typický pro dobu a místo svého vzniku. Především nápad s dalekohledem je takřka geniální. Střízlivějším pohledem se ovšem jedná o jakousi "odnož verze" slavného Stevensova příběhu Jekylla a Hydea.(12.3.2009)

• Lhurgoyf

Horrors of the Black Museum je prvou časťou priekopníckej hororovej série od firmy Anglo Amalgameted (taká odroda Hammer Films), nazývanej aj "trilógia sadizmu", do ktorej ešte patria filmy Circus of Horrors a známejší The Peeping Tom. Tieto filmy v čase svojho vzniku ponúkali divákom vskutku doposiaľ až tabuizované scény sadizmu, násila a gore. V traileri na seba lákajú obrovskými nápismi X-Rated a slovami "Vo filme sú obsiahnuté scény, ktoré sme vám v tomto traileri kvôli cenzúre nemohli ukázať." Záber na ženu, ktorá má v krku umelo zapichnutý nôž, vyvolával v šesdesiatych rokoch obrovské pobúrenia, dnes však vykúzli maximálne úsmev na tvári. A čo viac, takýchto scén je tu len pramálo, väčšinu času je film zabitý ukrutne dlhými a nudnými dialógmi. Okrem niekoľkých zábavných scén so smrtiacimi paprskami, je to veľké sklamanie. PS: Ako taký malý bonus bola pred filmom premietaná krátka, 10 minútova úvodná sekvencia s názvom Hypno-Vision, v ktorej nám autentický hypnotizér Emile vysvetluje princípy hypnózy a dokonca sa nás - divákov - pokúsi skrz plátno zhypnotizovať!! Neskutočne zábavný úvod, ktorý som hltal s otvorenými ústami!(11.12.2004)

Zajímavá variace na Jekylla a Hydea (přímo ve filmu zmiňované) a Muzeum voskových figurín. Byl to nový styl, který se začal do filmu prosazovat, co je na filmu nejzajímavější (a po pravdě, asi to jediné zajímavé) - otevřeně zobrazené vraždy jsou velmi zajímavé a poskytují osvěžující vzrušení do jinak cudných hororů této éry. Nůž zapíchnutý do ženského hrudníku, vražedný dalekohled, gilotina v posteli, chlapík zabitý a následně rozpuštěný (a zřejmě i vypuštěný). Bohužel snímek stále naráží na dobové filmové potíže - dlouhá a zbytečná ukecanost, naivita (zřetelná zejména v závěru), v dlouhých pasážích, kde se nic moc neděje, je to celkem nuda. Ale zajímavý nápad spojit surové vraždy s hudebním podkresem tehdy populární hudby je vynikající: to jsou ty radosti, které dělají obyčejný film zábavnějším.(7.7.2014)

Criminal Mastermind a jeho krpatý Quasimodo terorizujú okolie v snímku, ktorý našťastie trvá zhruba hodinku štvrť, pretože mať to čo i len o 5 minút viac, ide to do hnoja. Ako ostatný komentujúci píšu, je to vlastne jedna veľká nuda, ktorá baví niečim iným, čím pôvodne mala, ale chválim peknú širokoúhlu kameru, ktorá nieje vôbec averzná voči obstojným záberom.(5.2.2018)