poster

Divočina patří lvům

 • anglický

  Living Free

 • slovenský

  Volanie divočiny: Život na slobode

Dobrodružný / Drama / Rodinný

Velká Británie, 1972, 87 min

Režie:

Jack Couffer

Scénář:

Millard Kaufman

Hudba:

Sol Kaplan

Producenti:

Paul B. Radin

Scénografie:

John Stoll
(další profese)
 • sharka.68
  *****

  Tyhle příběhy by se měly na TV objevovat častěji. jasně, že mě vždycky rozbrečí, ale taky mě štve,že kvůli lidem těchto zvířat ubývá a ztrácejí své území, potravu a umírají díky pytlákům nebo dožívají v ZOO. Měli bychom něco na vztahu k matce Přírodě leccos změnit. připadá si,že sedíme na větvi a pilujeme si pod sebou zdatně a rychle tu větev....(6.7.2011)

 • majo25
  ***

  Film pôsobí ako mix hraného a dokumentárneho filmu. Zábery so zvieratami, teda tie bez prvkov ľudskej civilizácie, sú ozaj pekné, nehanbili by sa za ne v žiadnom vtedajšom prírodopisnom dokumente, ale či patria do hraného filmu, je diskutabilné. Dvojka Davenport a Hapsirová je v pohode, nebolo by však naškodu, aby tam bolo viac postáv. Veľkú výhradu vidím iba v skratkovistosti deja, hlavne v prvej polovici filmu, ktorá de facto nedovolí vytvoriť si vzťah divákov k postavám i k levom.(10.2.2018)

 • pakobylka
  **

  Snímek se inspiroval druhou částí autobiografické knížky Joy Adamsonové "Příběh lvice Elsy" a je volným pokračováním filmu "Volání divočiny" z roku 1966. Ke škodě věci se narozdíl od něho drží předlohy pouze v těch nejzákladnějích rysech. Vcelku dosti zásadní úpravy patrně vycházejí ze snahy co nejvíc si zjednodušit natáčení - spolupráce se zvířátky bývá často náročná na čas a vyžaduje svatou trpělivost a pevné nervy všech zúčastněných. Povrchní scénář ale nedokáže navodit tu správnou atmosféru a ani změna v obsazení představitelů ústřední dvojice výsledný dojem nijak nevylepšuje. Především Susan Hampshire (Joy Adamsonová) působí spíš jako manekýna nežli jako zapálená ochránkyně Elsiných dětí a její přehnané, nepřirozené veselí je v některých situacích nepatřičné a hloupé. Nigel Davenport (George Adamson) je sice stoprocentně kladný, ale zároveň nevýrazný, nemastný-neslaný týpek, který se sice poctivě naučil svou roli, ale nevložil do ní téměř žádné opravdové emoce. Ve srovnání s původním filmem tak Divočina, která patří lvům, prostě a jednoduše neobstojí ... 2,5*(29.9.2011)

 • KIT.HL
  ***

  Volné pokračování úspěšného filmu Volání divočiny ( http://www.csfd.cz/film/70419-volani-divociny-born-free/) rozvíjí osudy lvice Elsy a ukazuje zápas jejích mláďat o existenci uprostřed divoké africké přírody. Námětem k filmu byl druhý díl knižní trilogie Joy Adamsonové, která vyšla v nákladu patnácti milionů výtisků. Režisér Jack Couffer uplatnil své zkušenosti zoologa a natočil působivý příběh lidí, kteří jsou schopni osobních obětí pro záchranu zvířat. ZDROJ.www.ceskatelevize.cz(27.3.2010)

 • triatlet
  ***

  Jiní tvůrci, jiné (nudnější) zpracování příběhu o trojici mláďat lvice Elsy. Škoda. Nová herecká dvojice představující Adamsonovy není tak věrohodná jako Bill Travers a Virginia McKenna. Navíc úvod tvoří sestřih z filmu Volání divočiny, sestřih je sice důsledný, ale stejně je tam nová vypravěčka v roli Joy Adamsonovou (Susan Hampshire) nepřesvědčivá. Škoda, že aspoň nedabovali Libuše Švormová a Josef Větrovec; David Vejražka i Jarmila Švehlová působí podobně rušivě jako herci, které namluvili... Víc disneyovské než adamsonovské.(4.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace