Zemeckisův majstštyk, který je americkou variací našich pohádek o českém Honzovi aneb jak prosťáček ke štěstí bez vlastního přičinění přišel. Komická procházka dějinami moderní Ameriky, kdy hlavní hrdina, bezelstný kluk s handicapem prochází životem a míjí slavné postavy americké historie a několikrát zasáhne do dějin země, mimo jiné stojí za aférou Watergate. Výborné obsazení, situační i slovní humor. Američané mají rádi šťastné konce, ale Zameckis způsob bezpracně dosahovaného štěstí, které jeho hrdina dosahuje jen tak mimochodem zparodoval natolik, že celý film vlastně vyznívá jako zesměšnění tradičního amerického způsobu života a amerického snu. Tom Hanks v hlavní roli přímo exceluje. Celkový dojem: 95 %.(16.6.2006)

Kinematografie je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. Například jsem šel jednou s tatínkem do kina na zajímavě vyhlížející film. On, takřka filmový analfabet, a já, jedenáctiletý klučina, jsme se celou dobu smáli a plakali - už tehdy jsem poznal, že mám co dočinění s takřka geniálním filmem. A taky že jo. Nevím, co obdivovat dřív - do detailu promyšlené, skvělý scénář, Silvestriho slzopudnou hudbu nebo herecké výkony. Je to dokonalé filmové dílo s dvěma vadami na kráse - svou dokonalost si až příliš uvědomuje, takže může vypočítavě vodit diváky za nos, a navíc ukradlo všechny Oscary Shawshanku.(16.6.2002)

Tenhle film je naprosto dokonalý ! Přečtěte si prosím Vás následující, co se mi během filmu vybavilo a nad čím jsem přemýšlel . . . Děkuji . . . Ahoj jakpak se máme ? Máte se hezky ? Doufám, že ano, dnes je krásná noc, v TV jsou krásné filmy a my se skvěle cítíme. Jestline, pak se musíme sami sebe ptát, kde je chyba, v čem je problém, kde uvízl háček, kde zůstala viset opice na laně, protože nikdo jiný to za nás neudělá, než my sami. Abychom byli v životě šťastní, tak se na tuhle otázku musíme ptát neustále, což pak vede k psychyckým problémům a pak je nám špatně, na zvracení, máme špatnou náladu, nektěří z nás by se radši zabili, už vícekrát by se nepodívali do zrcadla, kdyby uviděli to, ono tajemství, ukryto uvnitř nás, v naši duši, v našich hlubinách těla......tam je totiž problém, nikoliv ve světě, nýbrž v nás, to je to, co práve nechceme vidět, to je ono....Čověk jde do lesa, vidí tam to tajemství....vidí nepopsatelnou krásu uvnitř vesmíru, vidí to, vidí ono, co vidí jen bůh. My to také můžeme vidět, jenže většina z nás to nevidí, protože se celý žívot jen za něčím honíme, celý život něco hledáme a nikdy to nenajdeme a když ano, pak zjistíme, že to vlastně není to, co hledáme, že to není to spojení s onou krásou, s onou lidskostí, nevinností, něhou a tolerancí.....tohle není život, nybrž jen neůmyslné, ale přeci naplno reálné přežívání....my si to neuvědujeme, ale ta krása leží jen v nás, v našich srdcích, v těch nejhlubších vodách, v nenalezených pokladech. Jenže naše ega jsou silnější a onu krásu zabíjejí, překrývají nečistou, nepopsatelnou dezorientací, která vede k zániku k oné kráse, k onému životu a žít je pak pro nás nesnadné, přímo zdrcující, jsme už na onu překrývanost natolik zvyklí, že jsme na tu krásu úplně zapoměli a to, jak práve žijeme, tak bereme jako ten, ten pravý, pro nás zkažený život. A pak říkáme takově věci, jako třeb že: BŮH neexistuje, protože kdyby ano, tak by nebyly války, nebylo by tolik dětí po celém světe, které každou minutu umírají hladem, nebylo by tolik lidí, kteří jsou nakaženi HIV, přestalo by vybíjení zvířat pro kožešinu, neexistovalo by globální oteplování a právě, teď aktuální, nebyla by nikdy žádná Globální finanční krize. Jenže to je právě ono. Za tohle všechno, za tuhle Zemi poškvrněnou kdejakým svinstvem si můžeme jen a jen sami. Chyba, ta je v nás. Musíme se změnit, musíme změnit naše myšlení. Musíme, alespoň, jen na maličččččkatinku chviličku, zavřít oči. Představit si onu nevinnou krásu, která na Zemi byla a pořád je ( ale překrývaná ) a musíme jí přenést na plátno, do našich srdcí, do naších myslí a pak se i Buhudík, objeví v našich ŽIVOTECH ! www.svet2012.info(30.9.2007)

Mírumilovný život trochu jiného chlapce prochází moderními dějinami Spojených států, sedí na lavičce a nejistě vypráví o své roli v národním fotbalovém družstvu, válečného hrdiny z Vietnamu, mistra světa v ping-pongu, podílníka krevetářské společnosti, běžce z jednoho břehu Spojených států na druhý, milého milované Jenny i otce kluka, který zřejmě nebude hloupý. U Forresta Gumpa střídá myšlenka myšlenku, emoce emoci, nápad jiný nápad, bravurní herecký výkon ještě bravurnější, skvostnou skladbu ta, která donutí si pošlapovat. Vybroušené triky a přesný Tom Hanks s druhým plešounem. Díky za to!!(22.7.2014)

Pěkný film o prosťáčkovi, který byl téměř u všeho. Ale nepochopil jsem hodnocení tohoto filmu: 1 na tomto serveru? Pro mne teda ne. Pokud bych to měl brát jako souboj dvou rivalů, (Vykoupení a Forresta), vítězí Vykoupení. Protože u Forresta Gumpa jako bych pořád na něco čekal a nedostavilo se to.. Nebo spíše takhle: čekal jsem, kdy to něco příjde a najednou přišly titulky..(25.5.2007)

• - Scény z Vietnamu byly natočeny v americké Jižní Karolíně v místech, kde později vybudovali golfové hřiště. Lokaci lze na Google mapách najít pod názvem "Ocean Creek Golf Course on Fripp Island, SC." (Attta)

• - Loď "Jenny", ktorú mal Forrest (Tom Hanks) na lov kreviet, môžeme dnes vidieť v Disney's Planet Hollywood. (Raccoon.city)

• - Spoiler: Fandové často spekulují o tom, jak je možné, že Forrest (Tom Hanks) ani jeho syn (Haley Joel Osment) nebyli nakaženi virem HIV, na který zemřela Jenny (Robin Wright). Vzhledem k tomu, že se virem nakazila s největší pravděpodobností během své hippie éry v 60. letech, byl Forrest vystaven velmi vysokému riziku nakažení minimálně té noci, kdy byl počat Forrest Jr. (M.u.t.t.t.y)