Zvláštní, ale Forrestu Gumpovi jsem přes jeho nesporné kvality nikdy nepřišel na chuť. Nevím, jaký bonbón si z bonboniéry vyberu, co ale vím je to, že když ji sním celou, tak mi bude zle a nepomůže ani skutečnost, že některé bonbóny jsou máčené v hořké čokoládě. Ten vysoký obsah "rafinovaného" cukru mi prostě nedělá dobře, pane Zemeckis..(29.8.2008)

Zemeckisův majstštyk, který je americkou variací našich pohádek o českém Honzovi aneb jak prosťáček ke štěstí bez vlastního přičinění přišel. Komická procházka dějinami moderní Ameriky, kdy hlavní hrdina, bezelstný kluk s handicapem prochází životem a míjí slavné postavy americké historie a několikrát zasáhne do dějin země, mimo jiné stojí za aférou Watergate. Výborné obsazení, situační i slovní humor. Američané mají rádi šťastné konce, ale Zameckis způsob bezpracně dosahovaného štěstí, které jeho hrdina dosahuje jen tak mimochodem zparodoval natolik, že celý film vlastně vyznívá jako zesměšnění tradičního amerického způsobu života a amerického snu. Tom Hanks v hlavní roli přímo exceluje. Celkový dojem: 95 %.(16.6.2006)

"Když se dostaneš do malérů, utíkej!" Jo jo. Forresta dostala schopnost rychle utíkat z postu místního blbečka do univerzitního fotbalového týmu a my jsme se s ním proutíkali tou zběsilou druhou polovinou dvacátého století s úsměvem na rtech, což by se nám v reálu nikdy nestalo. Kdo nikdy nesnil o tom, že beztrestně vystrčí zadek na prezidenta? (v případě prezidenta Kennedyho bych to ovšem té části lidstva, nosící sukně, dvakrát neradila).(22.6.2007)

Kinematografie je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. Například jsem šel jednou s tatínkem do kina na zajímavě vyhlížející film. On, takřka filmový analfabet, a já, jedenáctiletý klučina, jsme se celou dobu smáli a plakali - už tehdy jsem poznal, že mám co dočinění s takřka geniálním filmem. A taky že jo. Nevím, co obdivovat dřív - do detailu promyšlené, skvělý scénář, Silvestriho slzopudnou hudbu nebo herecké výkony. Je to dokonalé filmové dílo s dvěma vadami na kráse - svou dokonalost si až příliš uvědomuje, takže může vypočítavě vodit diváky za nos, a navíc ukradlo všechny Oscary Shawshanku.(16.6.2002)

Nádherný příběh podprůměrně inteligentního chlapce, později muže, jenž nás provede svým hořkosladkým a nečekaně velkolepým životem, ve kterém i navzdory svému handicapu dokáže dělat divy (navíc nevědomě). Nadsázka, krása, něžnost, lidskost - tenhle film jakoby vyslal sondu do lidské duše a následně se podle toho zformoval (a "zobsahoval") tak, aby nás zasáhl, jak jen film prostřednictvím obrazovky člověka zasáhnout může. Forrest Gump je bez nadsázky dokonalé dílo a první film, u kterého i takový flegmatik a cynik jako já uronil slzu...11/10 ?(1.12.2007)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. června 1994 v Los Angeles. (Varan)

• - Mladého Elvise Presleyho, kterému Forrest (Tom Hanks) předvádí slavné kroky, hraje Peter Dobson. Byl ale předabován hercem Kurtem Russelem, který si krále rockenrolu zahrál v životopisném snímku Elvis Presley (1979). (Wishkah)

• - Na náměstí Chipewa Square, kde Forrest (Tom Hanks) sedí během vyprávění svého příběhu, ve skutečnosti žádné lavičky nejsou. Lavička, na které sedí, byla přidána speciálně kvůli natáčení. (GreatestFan)