Hodnocení účastníků databáze je rekordní právě tak jajko počet hodnotících. Americký Sancho Pansa a don Quijote v jednom, prosťáček mysli, ale velikán hlubokého lidství, prochází opravdu životem jako zázrakem nezraněn. Jeho Rosinantou je hluboká láska k lidem, nezastíraný cit a nelíčená ušlechtilost, které šokují svou nepředstíranou čistotou a nehranou prostotou. Příběh těchto tzv. božích lidí je vždycky jímavý. A Tom Hanks? Povyšuje představu režisérskou a scénáristickou z "pouhého" nástinu na životného, strhujícího člověka. Ryzost mravnosti i ve skutečném životě - nejen v mravním schématu - znamenala a znamená víc, než sebevětší "top" parametry. Nepotřebuje je totiž ke své vnějškové přesvědčivosti. A divák, plující v duchu se svým neohrabaným hrdinou jeho strhujícím životním příběhem, to najednou cítí úplně stejně.(2.12.2007)

"Pro hlupáka každý hloupý. " Jedna z nejsilnější filmových drog, která kdy byla natočena. "Jak už jsem říkal. Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno. " Hlášky, děj, herci vše dotáhnuté na 110 %. Znamenitý film a vynikající zážitek. Film, který vás povznese a zároveň přesune do jiné filmové dimenze. "Možná je to ten největší pablb na světě, ale běhá mu to. " Můj nejvíc nejlepší film s Tomem Hanksem. "A pak mě něco kouslo do zadku. " 100%(13.2.2009)

Z takého jednoduchého základu rozviť také niečo úžasné, to sa bude ťažko prekonávať. Krásny film, o ktorom by sa dalo rozprávať celé dni a písať básne. Skvelo pôsobivé rozprávanie neskutočnej životnej púte, tak pútavé, že sa zdá akoby film nemal ani dve hodiny. Vo filme sú tak dokonale zakomponované všetky neuveriteľné udalosti, ktoré stretli Forresta v jeho živote až pristúpite na hru, že to kľudne môže byť aj pravda. A takto by som mohol vo vychvaľovaní pokračovať donekonečna, ale myslím, že hviezdičky hovoria za všetko! 100%.(21.8.2006)

Zvláštne, že som za tie roky na CSFD zabudla ohodnotiť notoricky preslávený film, ktorý som videla ešte v roku 1994... No, Forrestovi nemôžem dať menej ako 5, lebo ma vtedy totálne dostal, aj keď neskôr som zistila, že si viac cením jeho knižnú predlohu - pre jej zábavnosť a hlavne absenciu lacného pátosu. Toho má film na rozdávanie, z pôvodného zdroja ho vydoloval aj tam, kde nebol - ale čo si budeme navrávať, aj tak dojal milióny divákov po celom svete :-)(2.8.2009)

I'm Forrest. Forrest Gump. Americká tragikomedie Forrest Gump Roberta Zemeckise se stala filmovým fenoménem prakticky hned po svém uvedení. Není divu, doba byla zralá na tenhle neotřelý koncept zironizování proslulého amerického životního optimismu i záliby ve filmových happyendech. Zemeckis ho postavil na novodobé variaci klasické evropské pohádky o hloupém Honzovi / Johnovi / Hansovi etc., prosťáčkovi, který i přes svůj mentální handicap ke štěstí přišel. Dokonalá ukázka toho, jak má vypadat americký (lehce) postmoderní film. Není jednoduché neotřele vyprávět životní příběh člověka na pozadí ,,velkých" dějin v žánru romantické komedie a nesklouznout při tom do klišé a zažitých schematismů. Tvůrci odvedli výbornou práci a servírují divákovi dokonalý entertainment. Tomuhle se dá skutečně říkat dokonalá ZÁBAVA. A přesto tu stále zůstává místo na city, emoce, velké životní příběhy a pohnuté osudy... Vše dokonale namixované, dokonale zabalené, dokonale podávané, dokonale prodané... Značková KRÁSA... Film, na kterém by byla škoda měnit byť i jen jedno jediné filmové okénko... A ano, proč to nenapsat - dnes už film LEGENDA... Jsme jenom peříčko unášené větrem života... PS: Pokaždé, když vidím poručíka Dana přicházet na Forrestovu svatbu po nových nohách, pláču...a to už tenhle film znám úplně nazpaměť...(26.4.2007)

• - Jeden z dvoch filmov z roku 1994, kde sa hlavná postava volala Forrest. Druhý bol On Deadly Ground so Stevenom Seagalom. (WalterIK7)

• - Nohy poručíka Dana (Gary Sinise) byly odstraněny tak, že se Sinisiovy nohy zabalily do modrých nohavic, které pak byly digitálně odstraněny. (GreatestFan)

• - Americký filmový inštitút zaradil film do zoznamu "100 Greatest American Movies". (WalterIK7)