Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec... Tom Hanks tady opravdu odvádí bravurní práci a ukazuje, že je vynikající herec. Příběh o chlapovi, který má nižší IQ a je tím pádam zaostalejší než všichni ostatní. Za celý svůj život ale dokázal mnohem víc než "ti všichni ostatní". Od setkání s Elvisem, přes fotbalový tým, válku ve Vietnamu, hraní pingpongu, chytání krevet, býti milionářem a získat srdce té, které celý život miluje. A jako odměnu za to dostal syna. Film, který rozesměje, rozpláče, pohladí a zahřeje na srdci. Best!(31.3.2009)

"Pro hlupáka každý hloupý. " Jedna z nejsilnější filmových drog, která kdy byla natočena. "Jak už jsem říkal. Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno. " Hlášky, děj, herci vše dotáhnuté na 110 %. Znamenitý film a vynikající zážitek. Film, který vás povznese a zároveň přesune do jiné filmové dimenze. "Možná je to ten největší pablb na světě, ale běhá mu to. " Můj nejvíc nejlepší film s Tomem Hanksem. "A pak mě něco kouslo do zadku. " 100%(13.2.2009)

mamince hodně záleželo na jeho vzdělání. prošel částí dějin ameriky podobně jako j. cimrman dějinami našimi. příběh Forresta Gumpa je také komický, ale hlavně vážnější. ,,máma říkala, že hlupák je ten, kdo se hloupě chová" a my můžeme přemýšlet, jestli podprůměrným inteligenčním koeficientem působí jen Forrest, nebo IQ 75 a vybavenost infantilním rozumem je rozšířenější víc než si myslíme. K takovýmto myšlenkám nás dovede bezchybný režisér R.Zemeckis a hlavně T.Hanks. tento film je pro všechny jeho příznivce povinnost! hlavně on se zasloužil o to, že ačkoliv vlastním románový bestseller Winstona Grooma, mohu tento film v pohodě vidět znovu. ale věřte mi, kniha je úplně o něčem jiném. jenom jí chybí T.Hanks!(25.4.2006)

U Forresta mi stále vrtá hlavou, jak může tak naprosto ryze americký film dojít tak široké obliby. Pokud jsem schopen tolerovat sentiment, tak právě v tomhle filmu, pokud jsem schopen užít si kýč, tak právě tady a pokud bych se měl nechat emocionálně ždímat, tak Forrestovi to kdykoli dovolím. Jeho pohled na svět je zkrátka odzbrojující a spolu s dokonalou filmařinou je tento film nádherným zážitkem.(28.9.2005)

Vždycky jsem trpěl nedůvěrou, ba až odporem k oscarovým velkobijákům. Forrest tak díky mé skepsi oblažil moje čivy až několik let po premiéře. A donutil mne mnout si bradu a krčit obočí. Občas prostě tu desetidolarovou sošku dají i oprávněně, asi z leknutí. Hanks konečně našel svoji roli, Elvis svůj styl a Terry Fox svou filmovou paralelu, byť zde kulhá spíše na hlavu. Je potěšitelné, že ty největší krávoviny z knihy (Gumpík ve vesmírném šatlu s opičkou) do filmu nepronikly.(6.6.2012)

• - Autor predlohy Winston Groom si vedel predstaviť do hlavnej role Johna Goodmana. (WalterIK7)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. června 1994 v Los Angeles. (Varan)

• - Při prvním objetí dává Jenny Forrestovi (Tom Hanks) ruku na záda. Při opačném záběru ji však má kolem Forrestova krku. (Delock)