Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  odpad!

  (1001) Život je jako role toaletního papíru. Trháš, trháš, všechno v cajku, ale jednou papír dojde a ty skončíš se špinavou krdelí. ---- Dodatek: Při četbě knihy Malé dějiny filmu od Jarka Kupśće jsem našla další roztomilý komentář k tomu, proč je Forrest fuj: "Počkej, Forreste! Miliony lidí zbožňují tvou přihlouplou nevinnost. Ale starého profesora Flickera neoklameš! Tvoje postava symbolizuje všechno, co je na moderní společnosti problematické: jdeš životem, aniž bys zaměstnával mozek, hraješ fotbal, bojuješ ve válce, běžíš maraton a dosahuješ obchodního úspěchu, aniž by ses o něj snažil, zatímco ti kolem tebe, kterým na lidstvu záleží, ztrácejí nohy nebo umírají na Aids, jako by svědomí bylo v dnešním světě hlavním hříchem! Co to má být za poselství?!"(5.5.2007)

 • Lynn
  *****

  Tentokrát se zdržím klasického komentáře, protože bych chtěla upozornit na jednu báječnou scénu, respektive jakési pomrknutí na diváka : ve scéně, kdy Forrest přechází s Lt. Danem rušnou ulici v New Yorku hraje písnička od Freda Neila "Everybody's Talkin" (u nás je známější cover verze Petra Rezka "Modrá zem") a ta mi připoměla podobnou scénu z filmu "Půlnoční kovboj", kde zazněla stejná píseň. Pak jsem si uvědomila, že to vůbec není náhoda. Tato scéna Ve "Forrest Gumpovi" k té druhé přímo odkazuje. A to velice pěkným způsobem. Troufám si tvrdit, že se v tomto milém snímku najde takových odkazů jistě více. Genialita Pana režiséra Zemeckise a Pana herce Hankse mě prostě neustále překvapuje.(11.5.2005)

 • DaViD´82
  *****

  Takový americký Jára Cimrman. Akorát i běhá. Hodně běhá. Forrestovi máma vždycky říkala tohle a támhleto. Moje máma vždycky říká, že tohle je sakra dobrý film. A já s mamkou bezezbytku souhlasím. Je to ten typ snímku, ke kterému ať přijdete v jakýkoli moment, vždy si řeknete jen tuhle scénu zkouknu a pak tuhle a... No a končí to další a další až je najednou, opět, konec. Dojemné, vtipné, smutné jako máloco jiného (zvlášť, když si jako já myslíte, že on není jeho), brilantně zahrané (nejen Hanksem) a nezapomenutelné scény snad v každé sudé minutě stopáže. Ale co to kecám, vlastně i v každé liché.(20.11.2003)

 • novoten
  *****

  Můj pocitově nejvíc naplněný film. U žádného jiného se mi nestalo, že čím častěji bych ho viděl, tím víckrát ve mně vyvolal slzy. Zemeckis tímhle veledílem navždy vystoupil ze škatulky "mistr filmů pro celou rodinu" a miliony lidí už budou mít navždy rádi Hankse jako neuchopitelnou osůbku. Jinými slovy, ať je divákem sentimentální človíček s vírou v životní lásku, skeptický melancholik, který už radost nevidí a nebo snad životem definitivně zklamaný nešťastník, všichni se ve Forrestovi najdou. Příliš dokonalý film? Věčné díky za něj..(25.12.2005)

 • hellstruck
  *****

  Forrest Gump je film, který znám sice odmala, ale jeho hodnotu dokážu skutečně ocenit až v dospělosti. Ač si vehementně zkouším vybavit nějaký podobně laděný "velký" film z posledních let, tak o žádném takovém nevím. To je důvod, proč nadhodnotím na pět hvězdiček, přestože pocitově je to na ty čtyři. Forrest si to za svůj naivní a skromný pohled na život rozhodně zaslouží. Je tedy pravda, že občas je až moc limonádově přeslazený a neuvěřitelný, ale co na tom, když je to taková líbivá kombinace humoru a dramatu. Tenhle film má prostě duši a zůstává po něm velice good feelin'.(10.5.2013)

 • - Forrest,Jr. vstupuje do autobusu v rovnakej modro - bielej košeli akú mal na začiatku filmu jeho otec. (WalterIK7)

 • - Na náměstí Chipewa Square, kde Forrest (Tom Hanks) sedí během vyprávění svého příběhu, ve skutečnosti žádné lavičky nejsou. Lavička, na které sedí, byla přidána speciálně kvůli natáčení. (GreatestFan)

 • - Celé meno Bubbu (Mykelti Williamson) je Benjamin Buford Blue. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace