|| Scenár: Eric Roth / Forrest Gump by Winston Groom | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Wendy Finerman, Steve Tisch, Charles Newirth | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Paramount Pictures | Rozpočet: 55 miliónov $ | Tržby: 677,387,716 $ || Kruci, dodnes mi nebolo dopriaté, aby mi niekto dal dvd alebo cd v dobrom stave, aby som si ho mohol prepáliť. Asi prečo? Pretože ich každí zničil nespočetným púšťaním, a preto, lebo si tento film zaslúži, aby som ho kúpil originál...(9.12.2006)

no co k tomu říct, takovýhle filmy se točej jenom jednou za život. Tom Haks dostal absolutně právem Oscara, jeho výkon byl mimořádný a neopakovatelný, nedokážu si představit že by ho dstal někdo jinej. Celý film je dokonale poskládán a má i dobrou hudbu a režie je prostě a jednoduše úžasná,ani na chvilku se vám nestane, že byste vypadli z děje, je to mistrovský a životní dílo Roberta Zemeckise(20.3.2005)

Forrest Gump mě nikdy neoslovoval svým příběhem, režií nebo hereckým umem všech přítomných, a ačkoliv ho považuji za nesmírně citlivý film, nikdy mé srdce nezískal. (Možná i proto, že já si na tyhle citlivé až líbivé snímky nepotrpím.) Je tu ale něco, co na Forrestovi zbožňuju a co mě nutí, abych si ho při každé další televizní projekci aspoň na pár minut pustila. Detaily. Detaily vybroušené pečlivěji než na tom nejdražším diamantu. Miniaturní narážky na vše, co hýbalo americkou společností, drobnosti, které český divák povětšinou ani nemá šanci postřehnout. Taková blbost jako zařazení všech prezidentů od Kennedyho až po Reagana do snímku. Narážka na Apple, když Forrest mluví o firmě s ovocem. Hudba z filmu Camelot hrající během záběrů s Kennedym, přičemž právě Kennedyho vládě se později přezdívalo camelot. Disco v hotelu Ambassador, kde byl později zavražděn Robert Francis Kennedy. Narážka na Franka Willse, když si Forrest stěžuje, že v domě naproti svítí baterkami a on nemůže spát, přičemž to byl právě Wills, kdo odhalil vloupání do sídla Demokratické strany a dal podnět události, která vešla do dějin jako aféra Watergate. Taky ten moment, kdy John Lennon v televizním studiu cituje část své slavné písně Imagine. A "last but not least" všechny ty písně. Něco z Absolventa, něco z Vlasů, párkrát The Doors, pak zas Sweet Home Alabama, když je Forrest konečně doma... Kvůli těmhle momentům mám Forresta Gumpa ráda. Ačkoliv dějově u mě naprosto vyhořel.(12.11.2005)

Forrest Gump jsem viděla poprvé dnes. (Je rok 2011). Velice jsem od něj očekávala a musím říct, že mě překvapil. Tom Hanks samozřejmě podává nepřekonatelné výkony. Vyprávění je samo o sobě geniální. A to nemluvím o hudbě, která tak nenuceně podpírá fantastický scénář. Myslím, že filmu nejsem schopna nic vytknout, protože, i kdyby bylo něco špatně, máte pocit, že to tak má být. Každé slovo, každý detail je poklad. Forrest prošel vším a všechno pochopil po svém, nikdy nezapoměl na to, co říkala maminka. A přestože měl v životě jen čtyři lidi (později pět), jeho život byl zajímavý a plnohodnotný. A teď v čem mě film překvapil...v ostatních dojemných filmech je jedna, dvě pásáže, které Vás rozpláčou. Tady jsem za celou dobu neplakala, ale od začátku do konce mě něco lechtalo u srdce a v duchu jsem jásala nad každým slovem, které Forrest řekl. To je možná důvod, proč se mi film tolik líbil. Ty emoce byly do filmu rozlity rovnoměrně a tak divák neměl šanci začít se nudit. Gump se mě hluboce dotknul.(13.2.2011)

"Pro hlupáka každý hloupý. " Jedna z nejsilnější filmových drog, která kdy byla natočena. "Jak už jsem říkal. Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno. " Hlášky, děj, herci vše dotáhnuté na 110 %. Znamenitý film a vynikající zážitek. Film, který vás povznese a zároveň přesune do jiné filmové dimenze. "Možná je to ten největší pablb na světě, ale běhá mu to. " Můj nejvíc nejlepší film s Tomem Hanksem. "A pak mě něco kouslo do zadku. " 100%(13.2.2009)

• - Názov Forrestovej (Tom Hanks) a Danovej (Gary Sinise) spoločnosti Bubba Gump nesú reštaurácie po celom svete. V súčasnosti sú otvorené v 33 lokalitách v USA, Japonsku, Číne, Mexiku, Malajzii, na Filipínach, v Indonézii a vo Veľkej Británii. (WalterIK7)

• - Topánky akými Jenny obdarováva Forrestovi, bola bežecká obuv Nike z roku 1974 Cortez. Tom Hanks nosil podobnú už obuv vo filme The Man With One Red Shoe (1985). (WalterIK7)

• - Celé meno Bubbu (Mykelti Williamson) je Benjamin Buford Blue. (Raccoon.city)