Nádherný příběh podprůměrně inteligentního chlapce, později muže, jenž nás provede svým hořkosladkým a nečekaně velkolepým životem, ve kterém i navzdory svému handicapu dokáže dělat divy (navíc nevědomě). Nadsázka, krása, něžnost, lidskost - tenhle film jakoby vyslal sondu do lidské duše a následně se podle toho zformoval (a "zobsahoval") tak, aby nás zasáhl, jak jen film prostřednictvím obrazovky člověka zasáhnout může. Forrest Gump je bez nadsázky dokonalé dílo a první film, u kterého i takový flegmatik a cynik jako já uronil slzu...11/10 ?(1.12.2007)

Kinematografie je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. Například jsem šel jednou s tatínkem do kina na zajímavě vyhlížející film. On, takřka filmový analfabet, a já, jedenáctiletý klučina, jsme se celou dobu smáli a plakali - už tehdy jsem poznal, že mám co dočinění s takřka geniálním filmem. A taky že jo. Nevím, co obdivovat dřív - do detailu promyšlené, skvělý scénář, Silvestriho slzopudnou hudbu nebo herecké výkony. Je to dokonalé filmové dílo s dvěma vadami na kráse - svou dokonalost si až příliš uvědomuje, takže může vypočítavě vodit diváky za nos, a navíc ukradlo všechny Oscary Shawshanku.(16.6.2002)

Forrest Gump je nejlepší film všech dob. Je jasné, že mnoho z vás s mým názorem nebude souhlasit, ale já si stojím za svým. Co film dělá tak skvělým jsou emoce, které pocítíte během sledování. Začíná jako komedie, přes rodinný snímek, přes drama a depresivní thriller zpět k rodinnému snímku. Tenhle film mám rád, a navždy zůstane v mém srdci na prvním místě.(19.6.2005)

Ťažko písať komentrár ku titulu, o ktorom už bolo všetko povedané. Takže sa to pokusím aspoň nejak stručne zhrnúť. "Forrest Gump" je jeden z najkvalitnejších snímkov svetovej kinematografie. Bol ocenený šiestimi soškami Oscara. Je to najlepší film skúseného amerického režiséra Roberta Zemeckisa. Herec Tom Hanks tu predviedol svoj životný výkon. Príbeh podfarbuje skvelá hudba Alana Silvestriho, ktorú doplňuje výborne zvolený soundtrack... Je to skrátka dokonalé dielo, ktoré si právom zaslúži plné hodnotenie. *****(7.9.2012)

Zvláštní, ale Forrestu Gumpovi jsem přes jeho nesporné kvality nikdy nepřišel na chuť. Nevím, jaký bonbón si z bonboniéry vyberu, co ale vím je to, že když ji sním celou, tak mi bude zle a nepomůže ani skutečnost, že některé bonbóny jsou máčené v hořké čokoládě. Ten vysoký obsah "rafinovaného" cukru mi prostě nedělá dobře, pane Zemeckis..(29.8.2008)

• - Mikrofóny a zvuková súprava z prejavu vo Washingtone bola poskytnutá Brandywine Electronics, LTD (dnes známej ako BEL.com). (WalterIK7)

• - Spoiler: Fandové často spekulují o tom, jak je možné, že Forrest (Tom Hanks) ani jeho syn (Haley Joel Osment) nebyli nakaženi virem HIV, na který zemřela Jenny (Robin Wright). Vzhledem k tomu, že se virem nakazila s největší pravděpodobností během své hippie éry v 60. letech, byl Forrest vystaven velmi vysokému riziku nakažení minimálně té noci, kdy byl počat Forrest Jr. (M.u.t.t.t.y)

• - Jodie Foster, Nicole Kidman a Demi Moore odmietli úlohu Jenny. (WalterIK7)