Mírumilovný život trochu jiného chlapce prochází moderními dějinami Spojených států, sedí na lavičce a nejistě vypráví o své roli v národním fotbalovém družstvu, válečného hrdiny z Vietnamu, mistra světa v ping-pongu, podílníka krevetářské společnosti, běžce z jednoho břehu Spojených států na druhý, milého milované Jenny i otce kluka, který zřejmě nebude hloupý. U Forresta Gumpa střídá myšlenka myšlenku, emoce emoci, nápad jiný nápad, bravurní herecký výkon ještě bravurnější, skvostnou skladbu ta, která donutí si pošlapovat. Vybroušené triky a přesný Tom Hanks s druhým plešounem. Díky za to!!(22.7.2014)

I'm Forrest. Forrest Gump. Americká tragikomedie Forrest Gump Roberta Zemeckise se stala filmovým fenoménem prakticky hned po svém uvedení. Není divu, doba byla zralá na tenhle neotřelý koncept zironizování proslulého amerického životního optimismu i záliby ve filmových happyendech. Zemeckis ho postavil na novodobé variaci klasické evropské pohádky o hloupém Honzovi / Johnovi / Hansovi etc., prosťáčkovi, který i přes svůj mentální handicap ke štěstí přišel. Dokonalá ukázka toho, jak má vypadat americký (lehce) postmoderní film. Není jednoduché neotřele vyprávět životní příběh člověka na pozadí ,,velkých" dějin v žánru romantické komedie a nesklouznout při tom do klišé a zažitých schematismů. Tvůrci odvedli výbornou práci a servírují divákovi dokonalý entertainment. Tomuhle se dá skutečně říkat dokonalá ZÁBAVA. A přesto tu stále zůstává místo na city, emoce, velké životní příběhy a pohnuté osudy... Vše dokonale namixované, dokonale zabalené, dokonale podávané, dokonale prodané... Značková KRÁSA... Film, na kterém by byla škoda měnit byť i jen jedno jediné filmové okénko... A ano, proč to nenapsat - dnes už film LEGENDA... Jsme jenom peříčko unášené větrem života... PS: Pokaždé, když vidím poručíka Dana přicházet na Forrestovu svatbu po nových nohách, pláču...a to už tenhle film znám úplně nazpaměť...(26.4.2007)

Zemeckisův majstštyk, který je americkou variací našich pohádek o českém Honzovi aneb jak prosťáček ke štěstí bez vlastního přičinění přišel. Komická procházka dějinami moderní Ameriky, kdy hlavní hrdina, bezelstný kluk s handicapem prochází životem a míjí slavné postavy americké historie a několikrát zasáhne do dějin země, mimo jiné stojí za aférou Watergate. Výborné obsazení, situační i slovní humor. Američané mají rádi šťastné konce, ale Zameckis způsob bezpracně dosahovaného štěstí, které jeho hrdina dosahuje jen tak mimochodem zparodoval natolik, že celý film vlastně vyznívá jako zesměšnění tradičního amerického způsobu života a amerického snu. Tom Hanks v hlavní roli přímo exceluje. Celkový dojem: 95 %.(16.6.2006)

Tenhle film je naprosto dokonalý ! Přečtěte si prosím Vás následující, co se mi během filmu vybavilo a nad čím jsem přemýšlel . . . Děkuji . . . Ahoj jakpak se máme ? Máte se hezky ? Doufám, že ano, dnes je krásná noc, v TV jsou krásné filmy a my se skvěle cítíme. Jestline, pak se musíme sami sebe ptát, kde je chyba, v čem je problém, kde uvízl háček, kde zůstala viset opice na laně, protože nikdo jiný to za nás neudělá, než my sami. Abychom byli v životě šťastní, tak se na tuhle otázku musíme ptát neustále, což pak vede k psychyckým problémům a pak je nám špatně, na zvracení, máme špatnou náladu, nektěří z nás by se radši zabili, už vícekrát by se nepodívali do zrcadla, kdyby uviděli to, ono tajemství, ukryto uvnitř nás, v naši duši, v našich hlubinách těla......tam je totiž problém, nikoliv ve světě, nýbrž v nás, to je to, co práve nechceme vidět, to je ono....Čověk jde do lesa, vidí tam to tajemství....vidí nepopsatelnou krásu uvnitř vesmíru, vidí to, vidí ono, co vidí jen bůh. My to také můžeme vidět, jenže většina z nás to nevidí, protože se celý žívot jen za něčím honíme, celý život něco hledáme a nikdy to nenajdeme a když ano, pak zjistíme, že to vlastně není to, co hledáme, že to není to spojení s onou krásou, s onou lidskostí, nevinností, něhou a tolerancí.....tohle není život, nybrž jen neůmyslné, ale přeci naplno reálné přežívání....my si to neuvědujeme, ale ta krása leží jen v nás, v našich srdcích, v těch nejhlubších vodách, v nenalezených pokladech. Jenže naše ega jsou silnější a onu krásu zabíjejí, překrývají nečistou, nepopsatelnou dezorientací, která vede k zániku k oné kráse, k onému životu a žít je pak pro nás nesnadné, přímo zdrcující, jsme už na onu překrývanost natolik zvyklí, že jsme na tu krásu úplně zapoměli a to, jak práve žijeme, tak bereme jako ten, ten pravý, pro nás zkažený život. A pak říkáme takově věci, jako třeb že: BŮH neexistuje, protože kdyby ano, tak by nebyly války, nebylo by tolik dětí po celém světe, které každou minutu umírají hladem, nebylo by tolik lidí, kteří jsou nakaženi HIV, přestalo by vybíjení zvířat pro kožešinu, neexistovalo by globální oteplování a právě, teď aktuální, nebyla by nikdy žádná Globální finanční krize. Jenže to je právě ono. Za tohle všechno, za tuhle Zemi poškvrněnou kdejakým svinstvem si můžeme jen a jen sami. Chyba, ta je v nás. Musíme se změnit, musíme změnit naše myšlení. Musíme, alespoň, jen na maličččččkatinku chviličku, zavřít oči. Představit si onu nevinnou krásu, která na Zemi byla a pořád je ( ale překrývaná ) a musíme jí přenést na plátno, do našich srdcí, do naších myslí a pak se i Buhudík, objeví v našich ŽIVOTECH ! www.svet2012.info(30.9.2007)

Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec... Tom Hanks tady opravdu odvádí bravurní práci a ukazuje, že je vynikající herec. Příběh o chlapovi, který má nižší IQ a je tím pádam zaostalejší než všichni ostatní. Za celý svůj život ale dokázal mnohem víc než "ti všichni ostatní". Od setkání s Elvisem, přes fotbalový tým, válku ve Vietnamu, hraní pingpongu, chytání krevet, býti milionářem a získat srdce té, které celý život miluje. A jako odměnu za to dostal syna. Film, který rozesměje, rozpláče, pohladí a zahřeje na srdci. Best!(31.3.2009)

• - Haley Joel Osment (Forrest Gump Jr.) videl film až o niekoľko rokov neskôr, keďže bol pre neho, vtedy ešte ako 4-ročného, neprístupný. Neskôr uviedol, že veľa vecí vo filme bolo až príliš drsných, takže bolo vlastne lepšie, že film videl neskôr. (Kub_ees)

• - Ve filmu zazní 6 písní od The Doors, což je více, než má jakákoli jiná kapela v jednom filmu. (GreatestFan)

• - V 70. letech ve filmu si někdo čte noviny USA Today. Tyto noviny však vycházejí až od roku 1982. (GreatestFan)