Tentokrát se zdržím klasického komentáře, protože bych chtěla upozornit na jednu báječnou scénu, respektive jakési pomrknutí na diváka : ve scéně, kdy Forrest přechází s Lt. Danem rušnou ulici v New Yorku hraje písnička od Freda Neila "Everybody's Talkin" (u nás je známější cover verze Petra Rezka "Modrá zem") a ta mi připoměla podobnou scénu z filmu "Půlnoční kovboj", kde zazněla stejná píseň. Pak jsem si uvědomila, že to vůbec není náhoda. Tato scéna Ve "Forrest Gumpovi" k té druhé přímo odkazuje. A to velice pěkným způsobem. Troufám si tvrdit, že se v tomto milém snímku najde takových odkazů jistě více. Genialita Pana režiséra Zemeckise a Pana herce Hankse mě prostě neustále překvapuje.(11.5.2005)

Promyšlená struktura vypravování, skvělí herci, nádherná hudba, úžasné efekty, krásná kamera (zvláště když Forrest běhá). A to peříčko - geniální, dokonalé, mistrovské, dojemné, vtipné, krásné... Bože, dochází mi vhodné přívlastky. Nejlepší film co jsem kdy viděl. PS: četl jsem i knihu a musím říct, že film dostal jednoho z nejzaslouženějších Oscarů za adaptovaný scénář: všechny změny (a je jich dost) oproti knize jsou jen ku prospěchu.(20.7.2003)

Tom Hanks dokazuje, že patří mezi nejlepší herce na světě a do každé role se umí výborně vžít. Rád se na Forrest Gumpa podívám, skvělé scény, příběh a navíc dost napětí a vtipných scén. Tento dobrosrdečný mentálně postižený mladík ve vrcholném filmu Roberta Zemeckise prochází v průběhu svého života nejzajímavějším údobím moderní americké historie, vyhrává Olympiády, bojuje ve Vietnamské válce... . A přestože jak sám říká není moc chytrý, ví co je to láska. Forrest Gump je prostě sympaťák, který dokazuje, že i relativně hloupý člověk může změnit svět, který je kolikrát ještě mnohem hloupější a podivnější. ( Hodnocení: 10/10 )(3.11.2009)

no co k tomu říct, takovýhle filmy se točej jenom jednou za život. Tom Haks dostal absolutně právem Oscara, jeho výkon byl mimořádný a neopakovatelný, nedokážu si představit že by ho dstal někdo jinej. Celý film je dokonale poskládán a má i dobrou hudbu a režie je prostě a jednoduše úžasná,ani na chvilku se vám nestane, že byste vypadli z děje, je to mistrovský a životní dílo Roberta Zemeckise(20.3.2005)

Dobrodružství, osobní tragédie, ale i vítězství - to je Forrest Gump. Báječný film Roberta Zemeckise, Hanks zde doslova exceluje a před českým dabingem Vladimíra Dlouhého, klobouk dolů. Krásné retro skladby, spousta výborných vizuálních efektů a opravdu epický příběh jednoho amerického človíčka. Některé scény jsou nezapomenutelné, jako například setkání s prezidentem Kennedym, Johnem Lennonem, lov krevet, nebo válka ve Vietnamu. Dnes už klasika a velký kult. Filmový zážitek, při kterém člověk prostě musí přemýšlet, jestli by ve svém životě neměl udělat něco jinak nebo by alespoň něměl být pokornější ke svému okolí.(18.11.2009)

• - Autobus, ktorý vozí Forresta (Tom Hanks) do školy, je Chevrolet 2-Ton Ward z roku 1941. Chuligáni ho zas naháňali na aute Ford F-1 z roku 1951. Zbraň, ktorú poskladal v rekordnom čase, bola M14. Pri pochode džungľou vo Vietname nosí pri sebe pušky M16 a XM16E1 a vo vaku raketomet M72 LAW. (Raccoon.city)

• - Známy kúzelník Ricky Jay navrhol špeciálny invalidný vozík pre Garyho Sinisea. (WalterIK7)

• - Ak Forrest (Tom Hanks) bežal 3 roky, 2 mesiace, 14 dní, 16 hodín a opustil prednú verandu Greenbow, Alabama skoro ráno v pondelok 5. júla 1976, tak celý jeho medzikontinentálny bežecký maratón skončil v stredu 19. septembra 1979 o 20:00 v Monument Valley, Utahu. (WalterIK7)