U Forresta mi stále vrtá hlavou, jak může tak naprosto ryze americký film dojít tak široké obliby. Pokud jsem schopen tolerovat sentiment, tak právě v tomhle filmu, pokud jsem schopen užít si kýč, tak právě tady a pokud bych se měl nechat emocionálně ždímat, tak Forrestovi to kdykoli dovolím. Jeho pohled na svět je zkrátka odzbrojující a spolu s dokonalou filmařinou je tento film nádherným zážitkem.(28.9.2005)

Naprosto dokonalej film. Robert Zemeckis stvoril genialni film a je to urcite to nejlepsi co kdy reziroval. Na tomhle skutecne neni co vytknout, smutne momenty stridaj ty vesele, ty vesele stridaj napinave atd. ale vubec to nepusobi preplacane. Nejradsi mam cast filmu, kdy je Forrest ve valce, ale vsechny casti jeho zivota jsou necim zajimave. Herci jsou naprosto uzasny v cele s dokonalym Tomem Hanksem, ktery po pravu dostal oscara, protoze roli Forresta zvladl fakt bezchybne. I kamera, rezie a vynikajici hudba nemaj chybu. Sice by si Shawshank nejakej oscar zaslouzil, ale v porovnani s Forrestem musim rict, ze Forrest si je zaslouzil vic, minimalne ten za hlavni muzsky vykon. Tomuhle filmu proste neni co vytknout, da se na nej divat porad znovu a znovu a vzdycky vas dojme.(1.2.2005)

Mírumilovný život trochu jiného chlapce prochází moderními dějinami Spojených států, sedí na lavičce a nejistě vypráví o své roli v národním fotbalovém družstvu, válečného hrdiny z Vietnamu, mistra světa v ping-pongu, podílníka krevetářské společnosti, běžce z jednoho břehu Spojených států na druhý, milého milované Jenny i otce kluka, který zřejmě nebude hloupý. U Forresta Gumpa střídá myšlenka myšlenku, emoce emoci, nápad jiný nápad, bravurní herecký výkon ještě bravurnější, skvostnou skladbu ta, která donutí si pošlapovat. Vybroušené triky a přesný Tom Hanks s druhým plešounem. Díky za to!!(22.7.2014)

• Morien

(1001) Život je jako role toaletního papíru. Trháš, trháš, všechno v cajku, ale jednou papír dojde a ty skončíš se špinavou krdelí. ---- Dodatek: Při četbě knihy Malé dějiny filmu od Jarka Kupśće jsem našla další roztomilý komentář k tomu, proč je Forrest fuj: "Počkej, Forreste! Miliony lidí zbožňují tvou přihlouplou nevinnost. Ale starého profesora Flickera neoklameš! Tvoje postava symbolizuje všechno, co je na moderní společnosti problematické: jdeš životem, aniž bys zaměstnával mozek, hraješ fotbal, bojuješ ve válce, běžíš maraton a dosahuješ obchodního úspěchu, aniž by ses o něj snažil, zatímco ti kolem tebe, kterým na lidstvu záleží, ztrácejí nohy nebo umírají na Aids, jako by svědomí bylo v dnešním světě hlavním hříchem! Co to má být za poselství?!"(5.5.2007)

Scénář: Eric Roth .. Bezchybné dílo ... no, jen ten běh mohl být lehce kratší :-). Jinak opravdu bez výhrad, skvělé po všech stránkách a super životní výkon Robert Zemeckis & Tom Hanks. Moc to "nepitvejte" a nechte se unášet překrásně slazenou filmovou dokonalostí!(17.9.2004)

• - Michael Conner Humphreys (mladý Forrest) musel učit Toma Hankse na place jižanský přízvuk, kvůli knižní předloze. (zuzu1056)

• - Vo filme sú štyria herci / herečky, ktorí hrajú viacero úloh. Gary Sinise hrá poručíka Dana ako aj jeho predkov. Mykelti Williamson hrá Benjamina Beauforta "Bubbu" Blue, tiež čašníka, v scéne, kde sa Forrest stretáva s JFK. Sally Field hrá Forrestovu matku, rovnako aj reportéra počas Forrestovho behu po Amerike. Tom Hanks hrá Forresta, tiež predka, po ktorom bol pomenovaný. (WalterIK7)

• - Spoiler: Fandové často spekulují o tom, jak je možné, že Forrest (Tom Hanks) ani jeho syn (Haley Joel Osment) nebyli nakaženi virem HIV, na který zemřela Jenny (Robin Wright). Vzhledem k tomu, že se virem nakazila s největší pravděpodobností během své hippie éry v 60. letech, byl Forrest vystaven velmi vysokému riziku nakažení minimálně té noci, kdy byl počat Forrest Jr. (M.u.t.t.t.y)