// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 2,365 // Otvárací Víkend USA: $24,450,602 // Forest Gump je právom v prvej desiatke všetkých filmov sveta, to jak ho Zemeckis natočil je genialita sama osebe a o hereckom výkone Toma Hanksa ani nehovorím. Dej tak prešpekulovaný a obdivu vhodný, že je proste krása naňho pozerať. Veľký obdiv pre všetkých, ktorí sa zúčastnili na natáčaní Foresta Gumpa...... 100%(6.1.2011)

Zvláštne, že som za tie roky na CSFD zabudla ohodnotiť notoricky preslávený film, ktorý som videla ešte v roku 1994... No, Forrestovi nemôžem dať menej ako 5, lebo ma vtedy totálne dostal, aj keď neskôr som zistila, že si viac cením jeho knižnú predlohu - pre jej zábavnosť a hlavne absenciu lacného pátosu. Toho má film na rozdávanie, z pôvodného zdroja ho vydoloval aj tam, kde nebol - ale čo si budeme navrávať, aj tak dojal milióny divákov po celom svete :-)(2.8.2009)

U tohoto filmu bych mohl napsat téměř totéž, co u Pulp Fiction. Tehdy, v době premiéry, jsem studoval v Českých Budějovicích a v tamějším kině jsem si nemohl nechat ujít promítání, zvláště po přečtení nadšené zmínky v Cinemě (tehdy – po vedením Ivy Hejlíčkové – ještě za něco stála). V kině nás bylo asi dvacet lidí, na konci se kinosálem sborově ozývalo posmrkávání, spojené s utíráním slziček do kapesníku. A co bylo dál? Já pak, plný nadšení, doporučoval ´Forresta´ všem kamarádům a známým na fakultě a je obdivuhodné, jak v době, kdy ještě nebyl internet (a mobily měly velikost menšího kufříku a pouze ve vlastnictví několika vyvolených) zapracovala pozitivní šeptanda. Totiž o pět dní později, v den předposledního promítání, jsem si chtěl zážitek zopakovat a měl jsem smůlu – bylo vyprodáno! Tehdy se ještě premiéry a filmy obecně nasazovaly do kin pouze na týden, na rozdíl od dnešních multiplexů, ale u Forresta učinili vyjímku a prodloužili promítání o další týden a téměř všechna promítání byla plná. Co vím, tak Forrest pak plnil kinosály po celé republice ještě další minimálně rok a půl po premiéře. To víte, tehdy jste si nemohli stáhnout odporný kinorip z internetu :o), ale za zážitkem jste si museli pěkně po svých do vašeho biografu.(3.2.2014)

Promyšlená struktura vypravování, skvělí herci, nádherná hudba, úžasné efekty, krásná kamera (zvláště když Forrest běhá). A to peříčko - geniální, dokonalé, mistrovské, dojemné, vtipné, krásné... Bože, dochází mi vhodné přívlastky. Nejlepší film co jsem kdy viděl. PS: četl jsem i knihu a musím říct, že film dostal jednoho z nejzaslouženějších Oscarů za adaptovaný scénář: všechny změny (a je jich dost) oproti knize jsou jen ku prospěchu.(20.7.2003)

"Když se dostaneš do malérů, utíkej!" Jo jo. Forresta dostala schopnost rychle utíkat z postu místního blbečka do univerzitního fotbalového týmu a my jsme se s ním proutíkali tou zběsilou druhou polovinou dvacátého století s úsměvem na rtech, což by se nám v reálu nikdy nestalo. Kdo nikdy nesnil o tom, že beztrestně vystrčí zadek na prezidenta? (v případě prezidenta Kennedyho bych to ovšem té části lidstva, nosící sukně, dvakrát neradila).(22.6.2007)

• - Když Forrest (Tom Hanks) vzpomíná, po kom nese jméno, můžeme sledovat část filmu Zrození národa (1915). Jméno postavy Forresta bylo totiž inspirováno Nathanem Bedfordem Forrestem, bývalým veteránem občanské války a jedním ze zakladatelů Ku Klux Klanu. (Raccoon.city)

• - Robin Wright bola chorá počas natáčania scény v nočnom klube. Napriek tomu bola schopná spievať počas 24-hodinového nahrávania, kde bola takmer nahá – okrem gitary, ktorú držala. (Marchelinko)

• - V scéne, kde Forrest (Tom Hanks) nesie Bubbu (Mykelti Williamson), bežiac pred napalmovými bombami, bol Williamson v skutočnosti zavesený na drôte pripevnenom k žeriavu, pretože bol príliš ťažký. (Raccoon.city)