Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  *****

  Tentokrát se zdržím klasického komentáře, protože bych chtěla upozornit na jednu báječnou scénu, respektive jakési pomrknutí na diváka : ve scéně, kdy Forrest přechází s Lt. Danem rušnou ulici v New Yorku hraje písnička od Freda Neila "Everybody's Talkin" (u nás je známější cover verze Petra Rezka "Modrá zem") a ta mi připoměla podobnou scénu z filmu "Půlnoční kovboj", kde zazněla stejná píseň. Pak jsem si uvědomila, že to vůbec není náhoda. Tato scéna Ve "Forrest Gumpovi" k té druhé přímo odkazuje. A to velice pěkným způsobem. Troufám si tvrdit, že se v tomto milém snímku najde takových odkazů jistě více. Genialita Pana režiséra Zemeckise a Pana herce Hankse mě prostě neustále překvapuje.(11.5.2005)

 • igi B.
  *****

  Dodneška si nemůžu odpustit, že jsem tenkrát začátkem konce století nenakoupil ty akcie Jablečné společnosti. Nu, co už nadělám, že Forreste... :-/ . . . Tak aspoň, že si člověk může dáchnout při koukání na tuhle skvělou oddechovku na báječném jablečném monitoru z báječného jablečného komplíku, že Forreste... A to je vlastně celý, protože jinak je tenhle filmek samozřejmě neuvěřitelně přeceňován a vlastně to vůbec nikomu a ničemu nevadí, baže, Forreste... Svět je prostě takový a nenaděláme ničehož, takže Forreste... :o) - - - P.S. A pozdravuj maminku, Forreste... %-[](30.10.2005)

 • genetique
  *****

  Z takého jednoduchého základu rozviť také niečo úžasné, to sa bude ťažko prekonávať. Krásny film, o ktorom by sa dalo rozprávať celé dni a písať básne. Skvelo pôsobivé rozprávanie neskutočnej životnej púte, tak pútavé, že sa zdá akoby film nemal ani dve hodiny. Vo filme sú tak dokonale zakomponované všetky neuveriteľné udalosti, ktoré stretli Forresta v jeho živote až pristúpite na hru, že to kľudne môže byť aj pravda. A takto by som mohol vo vychvaľovaní pokračovať donekonečna, ale myslím, že hviezdičky hovoria za všetko! 100%.(21.8.2006)

 • lebowski
  *****

  Jedna z vyjímek, kdy filmové zpracování je lepší než knižní předloha. Tu (od Winstona Grooma) jsem četl až po shlédnutí filmu, který jsem viděl poprve v roce 1994, snad týden po Pulp Fiction ( tak silné nabídky v kinech se myslím jen tak nedočkáme), a příběh v ní tak pěkně neplyne, jsou tam i věci jako, že Forest letí na měsíc či je přeborníkem v zápase řeckořímském, prostě film po stránce příběhové je určitě lepší. Jako celek (režie, scénář, herecké výkony, triky) pak patří mezi to nejlepší co se na konci 20 století natočilo a i při vícenásobném zhlédnutí nijak nenudí. Zase kdyby knihy nebylo, tak by nebylo ani Foresta Gumpa...(10.1.2008)

 • Pethushka
  *****

  Forrest Gump jsem viděla poprvé dnes. (Je rok 2011). Velice jsem od něj očekávala a musím říct, že mě překvapil. Tom Hanks samozřejmě podává nepřekonatelné výkony. Vyprávění je samo o sobě geniální. A to nemluvím o hudbě, která tak nenuceně podpírá fantastický scénář. Myslím, že filmu nejsem schopna nic vytknout, protože, i kdyby bylo něco špatně, máte pocit, že to tak má být. Každé slovo, každý detail je poklad. Forrest prošel vším a všechno pochopil po svém, nikdy nezapoměl na to, co říkala maminka. A přestože měl v životě jen čtyři lidi (později pět), jeho život byl zajímavý a plnohodnotný. A teď v čem mě film překvapil...v ostatních dojemných filmech je jedna, dvě pásáže, které Vás rozpláčou. Tady jsem za celou dobu neplakala, ale od začátku do konce mě něco lechtalo u srdce a v duchu jsem jásala nad každým slovem, které Forrest řekl. To je možná důvod, proč se mi film tolik líbil. Ty emoce byly do filmu rozlity rovnoměrně a tak divák neměl šanci začít se nudit. Gump se mě hluboce dotknul.(13.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace