Jedna z vyjímek, kdy filmové zpracování je lepší než knižní předloha. Tu (od Winstona Grooma) jsem četl až po shlédnutí filmu, který jsem viděl poprve v roce 1994, snad týden po Pulp Fiction ( tak silné nabídky v kinech se myslím jen tak nedočkáme), a příběh v ní tak pěkně neplyne, jsou tam i věci jako, že Forest letí na měsíc či je přeborníkem v zápase řeckořímském, prostě film po stránce příběhové je určitě lepší. Jako celek (režie, scénář, herecké výkony, triky) pak patří mezi to nejlepší co se na konci 20 století natočilo a i při vícenásobném zhlédnutí nijak nenudí. Zase kdyby knihy nebylo, tak by nebylo ani Foresta Gumpa...(10.1.2008)

Zvláštní, ale Forrestu Gumpovi jsem přes jeho nesporné kvality nikdy nepřišel na chuť. Nevím, jaký bonbón si z bonboniéry vyberu, co ale vím je to, že když ji sním celou, tak mi bude zle a nepomůže ani skutečnost, že některé bonbóny jsou máčené v hořké čokoládě. Ten vysoký obsah "rafinovaného" cukru mi prostě nedělá dobře, pane Zemeckis..(29.8.2008)

Viděl jsem teď po dlouhý době a přišlo mi až neuvěřitelný, kolik Gump obsahuje kultovních scén, hlášek a obrázků, předně ale jak skvěle, vtipně a roztomile je provázaný s děním reálných událostí - a mapuje tak zlehka a jakoby bokem jedinečný dění v USA (Vietnamu) na rozmezí nějakých třiceti let. Absurdní válka, atentáty, boje za občanská práva, koláže osobností... Pět hvězd utvrzeno, nadčasovost veliká, nenapadá mě teď lepší devadesátkový film (snad krom svých oblíbených NATURAL BORN KILLERS a HEAT).(19.4.2018)

"Forrest Gump" je pojem ve světové kinematografii a stal se jím za velmi krátkou dobu. Curiculum vitae muže s IQ 75, se spostou humorných, tragikomických a tragických historek. Ledaskdo by řekl, tohle už tu bylo. Ale takhle lehký film, který naprosto suverénně kombinuje naprostou radost se smutkem, zde nebyl od dob "Malého velkého muže", minimálně v USA. Nese v sobě spoustu životních mouder, kterých se zkouším držet. Ale některá nefungují :-). Herecké obsazení je vskutku jedinečné. V titulní roli se představil Tom Hanks a podal svůj životní výkon. Navždy už s ním bude spojován. V žádném případě nijak nezaostávají ani nadpozemsky krásná Robin Wright a charismatický Gary Sinise. Nejsem z těch, kteří by se u filmů hodně dojímali a nebo když jo, tak poprvé. Na závěr "Forresta Gumpa" se ale nikdy neudržím. 100%.(6.5.2007)

„Ty si hlúpy alebo čo?“ V roku 1994 porazil skvelý FORREST GUMP na Oscaroch skvelé VYKÚPENIE Z VÄZNICE SHAWSHANK tak, ako len vládal. Teda mu zobral všetko. Diváci i kritici si veľkolepý príbeh najgeniálnejšieho idiota na svete zamilovali. Nečudo - talentovaný Robert Zemeckis (KTO OBVINIL KRÁLIKA ROGERA?) im/nám porozprával s použitím najmodernejších počítačových efektov svojskú históriu Ameriky. Gump v strhujúcom podaní Toma Hanksa pláva desaťročiami, zažíva pády prezidentov, loví krevety, učí Elvisa tancovať, bojuje vo Vietname a miluje svoju Jenny (Robin Wrightová Pennová). Jeden dialóg za druhým by sa dali tesať do kameňa ("Kto je to?" - "MIestny magor"). Detto super hlášky („Na Vietname sa mi najviac páčilo, že bolo stále kam chodiť.“; „Raz začalo pršať a pršalo najbližšie dva mesiace.“; "Pre hlupáka každý hlupák."; "Život je ako bonboniéra."; "Bež, Forrest, bež!"). Výborné herecké obsadenie (napr. Gary Sinise ako nezabudnuteľný poručík Dan) a osobitá životná poetika.(23.10.2004)