"Pro hlupáka každý hloupý. " Jedna z nejsilnější filmových drog, která kdy byla natočena. "Jak už jsem říkal. Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno. " Hlášky, děj, herci vše dotáhnuté na 110 %. Znamenitý film a vynikající zážitek. Film, který vás povznese a zároveň přesune do jiné filmové dimenze. "Možná je to ten největší pablb na světě, ale běhá mu to. " Můj nejvíc nejlepší film s Tomem Hanksem. "A pak mě něco kouslo do zadku. " 100%(13.2.2009)

Tenhle film je naprosto dokonalý ! Přečtěte si prosím Vás následující, co se mi během filmu vybavilo a nad čím jsem přemýšlel . . . Děkuji . . . Ahoj jakpak se máme ? Máte se hezky ? Doufám, že ano, dnes je krásná noc, v TV jsou krásné filmy a my se skvěle cítíme. Jestline, pak se musíme sami sebe ptát, kde je chyba, v čem je problém, kde uvízl háček, kde zůstala viset opice na laně, protože nikdo jiný to za nás neudělá, než my sami. Abychom byli v životě šťastní, tak se na tuhle otázku musíme ptát neustále, což pak vede k psychyckým problémům a pak je nám špatně, na zvracení, máme špatnou náladu, nektěří z nás by se radši zabili, už vícekrát by se nepodívali do zrcadla, kdyby uviděli to, ono tajemství, ukryto uvnitř nás, v naši duši, v našich hlubinách těla......tam je totiž problém, nikoliv ve světě, nýbrž v nás, to je to, co práve nechceme vidět, to je ono....Čověk jde do lesa, vidí tam to tajemství....vidí nepopsatelnou krásu uvnitř vesmíru, vidí to, vidí ono, co vidí jen bůh. My to také můžeme vidět, jenže většina z nás to nevidí, protože se celý žívot jen za něčím honíme, celý život něco hledáme a nikdy to nenajdeme a když ano, pak zjistíme, že to vlastně není to, co hledáme, že to není to spojení s onou krásou, s onou lidskostí, nevinností, něhou a tolerancí.....tohle není život, nybrž jen neůmyslné, ale přeci naplno reálné přežívání....my si to neuvědujeme, ale ta krása leží jen v nás, v našich srdcích, v těch nejhlubších vodách, v nenalezených pokladech. Jenže naše ega jsou silnější a onu krásu zabíjejí, překrývají nečistou, nepopsatelnou dezorientací, která vede k zániku k oné kráse, k onému životu a žít je pak pro nás nesnadné, přímo zdrcující, jsme už na onu překrývanost natolik zvyklí, že jsme na tu krásu úplně zapoměli a to, jak práve žijeme, tak bereme jako ten, ten pravý, pro nás zkažený život. A pak říkáme takově věci, jako třeb že: BŮH neexistuje, protože kdyby ano, tak by nebyly války, nebylo by tolik dětí po celém světe, které každou minutu umírají hladem, nebylo by tolik lidí, kteří jsou nakaženi HIV, přestalo by vybíjení zvířat pro kožešinu, neexistovalo by globální oteplování a právě, teď aktuální, nebyla by nikdy žádná Globální finanční krize. Jenže to je právě ono. Za tohle všechno, za tuhle Zemi poškvrněnou kdejakým svinstvem si můžeme jen a jen sami. Chyba, ta je v nás. Musíme se změnit, musíme změnit naše myšlení. Musíme, alespoň, jen na maličččččkatinku chviličku, zavřít oči. Představit si onu nevinnou krásu, která na Zemi byla a pořád je ( ale překrývaná ) a musíme jí přenést na plátno, do našich srdcí, do naších myslí a pak se i Buhudík, objeví v našich ŽIVOTECH ! www.svet2012.info(30.9.2007)

mamince hodně záleželo na jeho vzdělání. prošel částí dějin ameriky podobně jako j. cimrman dějinami našimi. příběh Forresta Gumpa je také komický, ale hlavně vážnější. ,,máma říkala, že hlupák je ten, kdo se hloupě chová" a my můžeme přemýšlet, jestli podprůměrným inteligenčním koeficientem působí jen Forrest, nebo IQ 75 a vybavenost infantilním rozumem je rozšířenější víc než si myslíme. K takovýmto myšlenkám nás dovede bezchybný režisér R.Zemeckis a hlavně T.Hanks. tento film je pro všechny jeho příznivce povinnost! hlavně on se zasloužil o to, že ačkoliv vlastním románový bestseller Winstona Grooma, mohu tento film v pohodě vidět znovu. ale věřte mi, kniha je úplně o něčem jiném. jenom jí chybí T.Hanks!(25.4.2006)

Tom Hanks dokazuje, že patří mezi nejlepší herce na světě a do každé role se umí výborně vžít. Rád se na Forrest Gumpa podívám, skvělé scény, příběh a navíc dost napětí a vtipných scén. Tento dobrosrdečný mentálně postižený mladík ve vrcholném filmu Roberta Zemeckise prochází v průběhu svého života nejzajímavějším údobím moderní americké historie, vyhrává Olympiády, bojuje ve Vietnamské válce... . A přestože jak sám říká není moc chytrý, ví co je to láska. Forrest Gump je prostě sympaťák, který dokazuje, že i relativně hloupý člověk může změnit svět, který je kolikrát ještě mnohem hloupější a podivnější. ( Hodnocení: 10/10 )(3.11.2009)

• Morien

(1001) Život je jako role toaletního papíru. Trháš, trháš, všechno v cajku, ale jednou papír dojde a ty skončíš se špinavou krdelí. ---- Dodatek: Při četbě knihy Malé dějiny filmu od Jarka Kupśće jsem našla další roztomilý komentář k tomu, proč je Forrest fuj: "Počkej, Forreste! Miliony lidí zbožňují tvou přihlouplou nevinnost. Ale starého profesora Flickera neoklameš! Tvoje postava symbolizuje všechno, co je na moderní společnosti problematické: jdeš životem, aniž bys zaměstnával mozek, hraješ fotbal, bojuješ ve válce, běžíš maraton a dosahuješ obchodního úspěchu, aniž by ses o něj snažil, zatímco ti kolem tebe, kterým na lidstvu záleží, ztrácejí nohy nebo umírají na Aids, jako by svědomí bylo v dnešním světě hlavním hříchem! Co to má být za poselství?!"(5.5.2007)

• - Natáčanie trvalo 4 mesiace. (WalterIK7)

• - Tom Hanks podepsal smlouvu po hodině a půl čtení scénaře. (zdroj imdb.com) (GreatestFan)

• - Spoiler: Vedľa Jennynho (Robin Wright) lôžka posledného oddychu je karta so žltou smajlíkovou tvárou. Forrest (Tom Hanks) bol predtým zodpovedný za myšlienku s úsmevom smajlíka. (WalterIK7)