• Asia_Power

Napůl idiot (a to je jeho lepší půlka) nedokáže zasunout, kamarádí se s černouškem BuBu co umí připravit krevety na miliardu způsobů a nakonec náš Forrestek pak běhá po zeměkouli zarostlej jak mánička a všichni z toho tečou...Teda skoro všichni, páč já u tohohle patvaru trpěla víc než při trhání zubů a litovala, když si Forrest hrál ve Vietnamu na vojáčky, že ho tam nějakej můj soukmenovec nevyhodil do luftu...Kalhoty do zvonu, dřevěný kamna, gumové nejty, ženskou s ptákem, chlapa bez ptáka, hada chcát a koně blejt jsem už viděla...ale zjištění, že tohle je místní božstvo, předčí všechny předešlé zážitky. Jednu hvězdu jako poklonu, kam to až tahle pitchovina dotáhla.(30.10.2014)

Pěkný film o prosťáčkovi, který byl téměř u všeho. Ale nepochopil jsem hodnocení tohoto filmu: 1 na tomto serveru? Pro mne teda ne. Pokud bych to měl brát jako souboj dvou rivalů, (Vykoupení a Forresta), vítězí Vykoupení. Protože u Forresta Gumpa jako bych pořád na něco čekal a nedostavilo se to.. Nebo spíše takhle: čekal jsem, kdy to něco příjde a najednou přišly titulky..(25.5.2007)

Viděl jsem teď po dlouhý době a přišlo mi až neuvěřitelný, kolik Gump obsahuje kultovních scén, hlášek a obrázků, předně ale jak skvěle, vtipně a roztomile je provázaný s děním reálných událostí - a mapuje tak zlehka a jakoby bokem jedinečný dění v USA (Vietnamu) na rozmezí nějakých třiceti let. Absurdní válka, atentáty, boje za občanská práva, koláže osobností... Pět hvězd utvrzeno, nadčasovost veliká, nenapadá mě teď lepší devadesátkový film (snad krom svých oblíbených NATURAL BORN KILLERS a HEAT).(19.4.2018)

no co k tomu říct, takovýhle filmy se točej jenom jednou za život. Tom Haks dostal absolutně právem Oscara, jeho výkon byl mimořádný a neopakovatelný, nedokážu si představit že by ho dstal někdo jinej. Celý film je dokonale poskládán a má i dobrou hudbu a režie je prostě a jednoduše úžasná,ani na chvilku se vám nestane, že byste vypadli z děje, je to mistrovský a životní dílo Roberta Zemeckise(20.3.2005)

Naprosto dokonalej film. Robert Zemeckis stvoril genialni film a je to urcite to nejlepsi co kdy reziroval. Na tomhle skutecne neni co vytknout, smutne momenty stridaj ty vesele, ty vesele stridaj napinave atd. ale vubec to nepusobi preplacane. Nejradsi mam cast filmu, kdy je Forrest ve valce, ale vsechny casti jeho zivota jsou necim zajimave. Herci jsou naprosto uzasny v cele s dokonalym Tomem Hanksem, ktery po pravu dostal oscara, protoze roli Forresta zvladl fakt bezchybne. I kamera, rezie a vynikajici hudba nemaj chybu. Sice by si Shawshank nejakej oscar zaslouzil, ale v porovnani s Forrestem musim rict, ze Forrest si je zaslouzil vic, minimalne ten za hlavni muzsky vykon. Tomuhle filmu proste neni co vytknout, da se na nej divat porad znovu a znovu a vzdycky vas dojme.(1.2.2005)