U Forresta mi stále vrtá hlavou, jak může tak naprosto ryze americký film dojít tak široké obliby. Pokud jsem schopen tolerovat sentiment, tak právě v tomhle filmu, pokud jsem schopen užít si kýč, tak právě tady a pokud bych se měl nechat emocionálně ždímat, tak Forrestovi to kdykoli dovolím. Jeho pohled na svět je zkrátka odzbrojující a spolu s dokonalou filmařinou je tento film nádherným zážitkem.(28.9.2005)

• troufalka

"Milé děti! Povím vám pohádku o jednom Američanovi, který nebyl zdaleka tak chytrý jako většina z vás (nebo že by ...?), ale přesto se stal hrdinou! Potkal se s presidentem Spojených stálu, s Johnem Lennonem, oženil se s překrásnou dívkou, láskou svého života a měl s ní syna." . . . . Jak se točí filmový trhák, který se stane oblíbeným a kultovním? To si vyberete hrdinu, obsadíte ho oblíbeným hercem, seženete několik milionů dolarů, dodáte tklivý příběh, přidáte slavné osobnosti a historické události, trochu přírodních krás a vtipné momenty. Aby to dojalo, měl by tam někdo umřít, ale ne hlavní hrdina, to by diváci neodpustili - někdo jemu blízký. A také by to chtělo nějaké dítě, aby dojetí bylo dokonalé. Dodáme pár nezapomentutelných hlášek, třeba o bonboniéře a decentně erotiky. Prořádně protřepat a máme Forresta Gumpa!! Dobrou chuť!(19.4.2014)

Scénář: Eric Roth .. Bezchybné dílo ... no, jen ten běh mohl být lehce kratší :-). Jinak opravdu bez výhrad, skvělé po všech stránkách a super životní výkon Robert Zemeckis & Tom Hanks. Moc to "nepitvejte" a nechte se unášet překrásně slazenou filmovou dokonalostí!(17.9.2004)

Tentokrát se zdržím klasického komentáře, protože bych chtěla upozornit na jednu báječnou scénu, respektive jakési pomrknutí na diváka : ve scéně, kdy Forrest přechází s Lt. Danem rušnou ulici v New Yorku hraje písnička od Freda Neila "Everybody's Talkin" (u nás je známější cover verze Petra Rezka "Modrá zem") a ta mi připoměla podobnou scénu z filmu "Půlnoční kovboj", kde zazněla stejná píseň. Pak jsem si uvědomila, že to vůbec není náhoda. Tato scéna Ve "Forrest Gumpovi" k té druhé přímo odkazuje. A to velice pěkným způsobem. Troufám si tvrdit, že se v tomto milém snímku najde takových odkazů jistě více. Genialita Pana režiséra Zemeckise a Pana herce Hankse mě prostě neustále překvapuje.(11.5.2005)

• Morien

(1001) Život je jako role toaletního papíru. Trháš, trháš, všechno v cajku, ale jednou papír dojde a ty skončíš se špinavou krdelí. ---- Dodatek: Při četbě knihy Malé dějiny filmu od Jarka Kupśće jsem našla další roztomilý komentář k tomu, proč je Forrest fuj: "Počkej, Forreste! Miliony lidí zbožňují tvou přihlouplou nevinnost. Ale starého profesora Flickera neoklameš! Tvoje postava symbolizuje všechno, co je na moderní společnosti problematické: jdeš životem, aniž bys zaměstnával mozek, hraješ fotbal, bojuješ ve válce, běžíš maraton a dosahuješ obchodního úspěchu, aniž by ses o něj snažil, zatímco ti kolem tebe, kterým na lidstvu záleží, ztrácejí nohy nebo umírají na Aids, jako by svědomí bylo v dnešním světě hlavním hříchem! Co to má být za poselství?!"(5.5.2007)

• - Loď "Jenny", ktorú mal Forrest (Tom Hanks) na lov kreviet, môžeme dnes vidieť v Disney's Planet Hollywood. (Raccoon.city)

• - Forrestova (Tom Hanks) hláška: "Máma vždycky říkala, že život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš co ochutnáš,''  byla Americkým Filmovým Institutem zvolena čtyřicátou nejlepší filmovou hláškou. (zdroj imdb.com) (GreatestFan)

• - Celé meno Bubbu (Mykelti Williamson) je Benjamin Buford Blue. (Raccoon.city)