Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec... Tom Hanks tady opravdu odvádí bravurní práci a ukazuje, že je vynikající herec. Příběh o chlapovi, který má nižší IQ a je tím pádam zaostalejší než všichni ostatní. Za celý svůj život ale dokázal mnohem víc než "ti všichni ostatní". Od setkání s Elvisem, přes fotbalový tým, válku ve Vietnamu, hraní pingpongu, chytání krevet, býti milionářem a získat srdce té, které celý život miluje. A jako odměnu za to dostal syna. Film, který rozesměje, rozpláče, pohladí a zahřeje na srdci. Best!(31.3.2009)

mamince hodně záleželo na jeho vzdělání. prošel částí dějin ameriky podobně jako j. cimrman dějinami našimi. příběh Forresta Gumpa je také komický, ale hlavně vážnější. ,,máma říkala, že hlupák je ten, kdo se hloupě chová" a my můžeme přemýšlet, jestli podprůměrným inteligenčním koeficientem působí jen Forrest, nebo IQ 75 a vybavenost infantilním rozumem je rozšířenější víc než si myslíme. K takovýmto myšlenkám nás dovede bezchybný režisér R.Zemeckis a hlavně T.Hanks. tento film je pro všechny jeho příznivce povinnost! hlavně on se zasloužil o to, že ačkoliv vlastním románový bestseller Winstona Grooma, mohu tento film v pohodě vidět znovu. ale věřte mi, kniha je úplně o něčem jiném. jenom jí chybí T.Hanks!(25.4.2006)

Na Forrestu Gumpovi je nejzajímavější, že proti němu můžete mít jakékoli námitky a stejně je přebije jednak neskutečně povznášející dojem na konci a jednak skutečnost, že cokoli proti filmu namítáte, má svou univerzální oporu v tom, že na film se díváme z naivního a zjednodušujícího pohledu Forresta, který je, řekněme, v některých oblastech trochu pozadu. Už po dvaceti minutách je jasná jedna věc; Forrest Gump je místy až nesnesitelně přeslazená limonáda na americký sen. Děj je průhledný, čitelný a nepřekvapivý, což nejlépe ilustruje milostná zápletka, která vykrádá všechny románky o tragikomické lásce. S tím souvisí i většina moralitních point, které většinou jen sázejí na povrchní velkolepé strkání očividných závěrů pod nos, bez nějakého osobního prostého a niterného prožitku (výjimkou je třeba Danovo usmíření s Bohem). Nevím, nakolik se povedl kontrast mezi zjednodušujícím a přitom vlastně prostě pravdivým pohledem Forresta na věc a obyčejného vnímání „normálních“ lidí okolo. Ve většině případů jsem to já osobně nijak zvlášť nevnímala. Triky se opravdu povedly, ale atmosféru filmu nejlépe zachycují prachobyčejné kýčovité záběry na večerní nebe nebo ohňostroje vybuchující na hladině rybníka. Tom Hanks je výborný a já osobně nejvíc miluju to praštěné gesto, jakým chytá ping pongový míček a pokládá pálku. Jak film pokračuje, na všechny kritické výtky z nutnosti se vykašlete a rádi přistoupíte na ono očividné a jednoduché podání. Film je to skvělý, ale toho Oscara měl přece jen dostat Tarantino.(18.9.2005)

Film příjemný jak na srdci tak na duši. Celý příběh je sice brán s nadhledem, ale tak nádherně, že se chvílemi zdá jako by v něm nechal Zemeckis s Hanksem duši. Tom Hanks předvedl naprosto nepřekonatelný výkon a dokázal, že i dobří herci dokáží nemožné. To se pak po shlédnutí filmu jen těžko odlepuji oči od obrazovky. Ve chvíli kdy jsem si šel lehnout jsem si začal promítat stále dokola a dokola tak laskavý příběh až jsem z toho neusnul a prakticky ani moc nenaspal. Až tak na mě Forrest Gump dolehl. I když je plný emocí a srdceryvných scén, které obyčejně přehlížím zde jsou natočeny tak chápavě až je s podivem, jak to panu režisérovi vyšlo. Ihned se mi Forrest Gump vyšplhal na první místo nejlepších dosud shlédlých filmů...zajímavé je, že trvalo relativně dlouho než jsem se donutil na něj podívat. Vyplatilo se to! --- Co máš s pusou? - Od narození, pane - Tak to moc nevystrkuj, ještě s tim trkneš o nálož.(7.5.2007)

Scénář: Eric Roth .. Bezchybné dílo ... no, jen ten běh mohl být lehce kratší :-). Jinak opravdu bez výhrad, skvělé po všech stránkách a super životní výkon Robert Zemeckis & Tom Hanks. Moc to "nepitvejte" a nechte se unášet překrásně slazenou filmovou dokonalostí!(17.9.2004)

• - Ak Forrest (Tom Hanks) bežal 3 roky, 2 mesiace, 14 dní, 16 hodín a opustil prednú verandu Greenbow, Alabama skoro ráno v pondelok 5. júla 1976, tak celý jeho medzikontinentálny bežecký maratón skončil v stredu 19. septembra 1979 o 20:00 v Monument Valley, Utahu. (WalterIK7)

• - Celé meno Bubbu (Mykelti Williamson) je Benjamin Buford Blue. (Raccoon.city)

• - Spevák-skladateľ, textár a gitarista Bruce Springsteen citoval viacero slávnych výrokov z filmu vo svojej piesni "My Best Was Never Good Enough". (WalterIK7)