Můj opravdu zamilovaný film, na který se kdykoliv znovu s chutí podívám. Dokonalý příběh, skvělí herci, ať už Hanks, Penn nebo Sinise, kterého jsem si jako beznohého povaleče zamiloval. Nesmím zapomenout na soundtrack, který si pouštím pravidelně, když se chci trochu rozveselit nebo zahnat nějakou depku. A ta hromada narážek na různé události... Do dnes nacházím další a další, které jsem zatím nepochopil. Pro mě rozhodně film v TOP 10.(7.2.2008)

"Když se dostaneš do malérů, utíkej!" Jo jo. Forresta dostala schopnost rychle utíkat z postu místního blbečka do univerzitního fotbalového týmu a my jsme se s ním proutíkali tou zběsilou druhou polovinou dvacátého století s úsměvem na rtech, což by se nám v reálu nikdy nestalo. Kdo nikdy nesnil o tom, že beztrestně vystrčí zadek na prezidenta? (v případě prezidenta Kennedyho bych to ovšem té části lidstva, nosící sukně, dvakrát neradila).(22.6.2007)

Bez tohohle filmu si neumím představit Zemeckise... Byl by známý, ale nebyl by věčný .... tenhle film má v sobě naivitu v podobě Hankse a i celkovou realitu v podobě překážek v jeho životě...V tomto filmu je tolik moc skrytých fórků až to nejde spočítat. Vymyšlení smajlíků, štípnutí do zadku, hraní ping-pongu, projev v armádní uniformě na srazu hipíků, protiválečného hnutí a mnohem více. Krom toho všeho, je tu neuvěřitelná přehlídka "neviditelných" speciálních efektů, které postřehne minimum diváků. Geniální herectví Toma Hankse v roli tupce, který je vlastně génius. Jeden z mála filmů, na které nedám ani s dabingem dopustit.(5.6.2004)

"Život je jako krabice bonboniéry, nikdy nevíš, jaký kousek si vytáhneš". Opravdu pravdivá a velice jednoduchá metafora, kterou vstoupil do podvědomí miliónů diváku prosťáček se sníženou inteligencí (pro někoho zase možná ten úplně nejrychlejší idiot), s nevinnýma očima ale s dobrým srdcem, ano Forrest Gump.."Jmenuji se Forrest, Forrest Gump. Já jsem Forrest a říkají mi Forrest" :-) Geniální a neuvěřitelně lidský, dojímavý ale také silně humorný film-příběh obyčejného života, obyčejného člověka, pro někoho možná také těžko uvěřitelná pohádka, která však musí chytnout za srdce i toho největšího pitomce:-)(14.5.2006)

Zemeckisův majstštyk, který je americkou variací našich pohádek o českém Honzovi aneb jak prosťáček ke štěstí bez vlastního přičinění přišel. Komická procházka dějinami moderní Ameriky, kdy hlavní hrdina, bezelstný kluk s handicapem prochází životem a míjí slavné postavy americké historie a několikrát zasáhne do dějin země, mimo jiné stojí za aférou Watergate. Výborné obsazení, situační i slovní humor. Američané mají rádi šťastné konce, ale Zameckis způsob bezpracně dosahovaného štěstí, které jeho hrdina dosahuje jen tak mimochodem zparodoval natolik, že celý film vlastně vyznívá jako zesměšnění tradičního amerického způsobu života a amerického snu. Tom Hanks v hlavní roli přímo exceluje. Celkový dojem: 95 %.(16.6.2006)

• - Spoiler: Vedľa Jennynho (Robin Wright) lôžka posledného oddychu je karta so žltou smajlíkovou tvárou. Forrest (Tom Hanks) bol predtým zodpovedný za myšlienku s úsmevom smajlíka. (WalterIK7)

• - Robert Zemeckis sa pri tvorbe mestečka Greenbow nechal inšpirovať obrazmi amerického maliara a ilustrátora Normana Rockwella. Napríklad, pri scéne, kde Forrest sedí na chodbe svojej školy, zatiaľ čo jeho matka hovorí s riaditeľom, je priamym prerobením Rockwellovej maľby "Girl with a Black Eye". Ďalší maliar Andrew Wyeth  a jeho dielo "Christina's World" je spojované so scénou, kedy Jenny padá k zemi, po tom čo hádzala kamene do starého domu, kde vyrastala. (WalterIK7)

• - Na začátku filmu Forest (Tom Hanks) říká, že jeho předek založil po občanské válce Ku-klux-klan. Následuje scéna, kdy stojí několik jezdců v kápích na koních na cestě, na které jsou však kromě stop koní i stopy pneumatik, které však v době vzniku klanu neexistovaly. (Rollo_Tomasi)