Tom Hanks po Philadelphii hraje v dalším skvělém drama. Pod taktovkou tvůrce Návratů do budoucnosti předvádí jeden ze svých životních výkonů. Forrest je obyčejný kluk s podprůměrným IQ a proto ho skoro nevezmou do školy... za svůj život toho, ale stihne opravdu hodně: Udělat vysokou školu, hrát americký fotbal, porazit Čínu ve stolním tenise, založit firmu na lov krevet, setkat se s americkými prezidenty, ale také mu zemře mamimka a jeho jediná opravdová kamarádka Jenny. Závěrečná scéna, kdy Forrest sedí u hrobu Jenny, je opravdu velmi velmi dojemná a kapičky mi při ní ukápne vždy. Skvělý vedlejší výkon také podává Gary Sinise alias poručík Dan. Naprosto po právu získané Oskary.... není co dodat, kdo neviděl má díru ve vzdělání!!!(25.9.2007)

Jedna z vyjímek, kdy filmové zpracování je lepší než knižní předloha. Tu (od Winstona Grooma) jsem četl až po shlédnutí filmu, který jsem viděl poprve v roce 1994, snad týden po Pulp Fiction ( tak silné nabídky v kinech se myslím jen tak nedočkáme), a příběh v ní tak pěkně neplyne, jsou tam i věci jako, že Forest letí na měsíc či je přeborníkem v zápase řeckořímském, prostě film po stránce příběhové je určitě lepší. Jako celek (režie, scénář, herecké výkony, triky) pak patří mezi to nejlepší co se na konci 20 století natočilo a i při vícenásobném zhlédnutí nijak nenudí. Zase kdyby knihy nebylo, tak by nebylo ani Foresta Gumpa...(10.1.2008)

Tentokrát se zdržím klasického komentáře, protože bych chtěla upozornit na jednu báječnou scénu, respektive jakési pomrknutí na diváka : ve scéně, kdy Forrest přechází s Lt. Danem rušnou ulici v New Yorku hraje písnička od Freda Neila "Everybody's Talkin" (u nás je známější cover verze Petra Rezka "Modrá zem") a ta mi připoměla podobnou scénu z filmu "Půlnoční kovboj", kde zazněla stejná píseň. Pak jsem si uvědomila, že to vůbec není náhoda. Tato scéna Ve "Forrest Gumpovi" k té druhé přímo odkazuje. A to velice pěkným způsobem. Troufám si tvrdit, že se v tomto milém snímku najde takových odkazů jistě více. Genialita Pana režiséra Zemeckise a Pana herce Hankse mě prostě neustále překvapuje.(11.5.2005)

"Když se dostaneš do malérů, utíkej!" Jo jo. Forresta dostala schopnost rychle utíkat z postu místního blbečka do univerzitního fotbalového týmu a my jsme se s ním proutíkali tou zběsilou druhou polovinou dvacátého století s úsměvem na rtech, což by se nám v reálu nikdy nestalo. Kdo nikdy nesnil o tom, že beztrestně vystrčí zadek na prezidenta? (v případě prezidenta Kennedyho bych to ovšem té části lidstva, nosící sukně, dvakrát neradila).(22.6.2007)

U Forresta mi stále vrtá hlavou, jak může tak naprosto ryze americký film dojít tak široké obliby. Pokud jsem schopen tolerovat sentiment, tak právě v tomhle filmu, pokud jsem schopen užít si kýč, tak právě tady a pokud bych se měl nechat emocionálně ždímat, tak Forrestovi to kdykoli dovolím. Jeho pohled na svět je zkrátka odzbrojující a spolu s dokonalou filmařinou je tento film nádherným zážitkem.(28.9.2005)

• - Tom Hanks podepsal smlouvu po hodině a půl čtení scénaře. (zdroj imdb.com) (GreatestFan)

• - Vo filme sú štyria herci / herečky, ktorí hrajú viacero úloh. Gary Sinise hrá poručíka Dana ako aj jeho predkov. Mykelti Williamson hrá Benjamina Beauforta "Bubbu" Blue, tiež čašníka, v scéne, kde sa Forrest stretáva s JFK. Sally Field hrá Forrestovu matku, rovnako aj reportéra počas Forrestovho behu po Amerike. Tom Hanks hrá Forresta, tiež predka, po ktorom bol pomenovaný. (WalterIK7)

• - Na začátku filmu Forest (Tom Hanks) říká, že jeho předek založil po občanské válce Ku-klux-klan. Následuje scéna, kdy stojí několik jezdců v kápích na koních na cestě, na které jsou však kromě stop koní i stopy pneumatik, které však v době vzniku klanu neexistovaly. (Rollo_Tomasi)