Nádherný příběh podprůměrně inteligentního chlapce, později muže, jenž nás provede svým hořkosladkým a nečekaně velkolepým životem, ve kterém i navzdory svému handicapu dokáže dělat divy (navíc nevědomě). Nadsázka, krása, něžnost, lidskost - tenhle film jakoby vyslal sondu do lidské duše a následně se podle toho zformoval (a "zobsahoval") tak, aby nás zasáhl, jak jen film prostřednictvím obrazovky člověka zasáhnout může. Forrest Gump je bez nadsázky dokonalé dílo a první film, u kterého i takový flegmatik a cynik jako já uronil slzu...11/10 ?(1.12.2007)

Kinematografie je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. Například jsem šel jednou s tatínkem do kina na zajímavě vyhlížející film. On, takřka filmový analfabet, a já, jedenáctiletý klučina, jsme se celou dobu smáli a plakali - už tehdy jsem poznal, že mám co dočinění s takřka geniálním filmem. A taky že jo. Nevím, co obdivovat dřív - do detailu promyšlené, skvělý scénář, Silvestriho slzopudnou hudbu nebo herecké výkony. Je to dokonalé filmové dílo s dvěma vadami na kráse - svou dokonalost si až příliš uvědomuje, takže může vypočítavě vodit diváky za nos, a navíc ukradlo všechny Oscary Shawshanku.(16.6.2002)

• Eodeon

nejdokonalejší představitelná imitace dobrého filmu, v jádru ovšem chladně vypočítavý, prostoduchý a mimořádně vlezlý apel na citovou labilitu (pod)průměrného diváka. jen sotva lze rozeznat, jak tupé a banální ve skutečnosti jsou domnělé moudrosti a ponaučení, nebo jak absurdní a samoúčelný je celý koncept. jen sotva. primitivní forma útoku za účelem vzbuzení primitivních emocí nikdy nebyla provedena tak dokonale. kritik nejistě zvažuje, zda tu zrůdnost proklít, nebo se poklonit triumfálnímu výkonu, při kterém nespočetná stáda uplakaných diváků holdují křečovitému kýči. divák nejistě zvažuje, zda se ohradit vůči sprosté urážce jeho vkusu a inteligence, nebo rovněž podlehnout té až nebezpečně snadno nakažlivé infekci.(26.8.2012)

Z takého jednoduchého základu rozviť také niečo úžasné, to sa bude ťažko prekonávať. Krásny film, o ktorom by sa dalo rozprávať celé dni a písať básne. Skvelo pôsobivé rozprávanie neskutočnej životnej púte, tak pútavé, že sa zdá akoby film nemal ani dve hodiny. Vo filme sú tak dokonale zakomponované všetky neuveriteľné udalosti, ktoré stretli Forresta v jeho živote až pristúpite na hru, že to kľudne môže byť aj pravda. A takto by som mohol vo vychvaľovaní pokračovať donekonečna, ale myslím, že hviezdičky hovoria za všetko! 100%.(21.8.2006)

I'm Forrest. Forrest Gump. Americká tragikomedie Forrest Gump Roberta Zemeckise se stala filmovým fenoménem prakticky hned po svém uvedení. Není divu, doba byla zralá na tenhle neotřelý koncept zironizování proslulého amerického životního optimismu i záliby ve filmových happyendech. Zemeckis ho postavil na novodobé variaci klasické evropské pohádky o hloupém Honzovi / Johnovi / Hansovi etc., prosťáčkovi, který i přes svůj mentální handicap ke štěstí přišel. Dokonalá ukázka toho, jak má vypadat americký (lehce) postmoderní film. Není jednoduché neotřele vyprávět životní příběh člověka na pozadí ,,velkých" dějin v žánru romantické komedie a nesklouznout při tom do klišé a zažitých schematismů. Tvůrci odvedli výbornou práci a servírují divákovi dokonalý entertainment. Tomuhle se dá skutečně říkat dokonalá ZÁBAVA. A přesto tu stále zůstává místo na city, emoce, velké životní příběhy a pohnuté osudy... Vše dokonale namixované, dokonale zabalené, dokonale podávané, dokonale prodané... Značková KRÁSA... Film, na kterém by byla škoda měnit byť i jen jedno jediné filmové okénko... A ano, proč to nenapsat - dnes už film LEGENDA... Jsme jenom peříčko unášené větrem života... PS: Pokaždé, když vidím poručíka Dana přicházet na Forrestovu svatbu po nových nohách, pláču...a to už tenhle film znám úplně nazpaměť...(26.4.2007)

• - Natáčelo se od 8. srpna do prosince 1993 ve státech USA – Kalifornie, Montana, Severní Karolína, Utah, Maine, Jižní Karolína a Georgie. (Varan)

• - Herec Harry Anderson bol prvou voľbou režiséra Roberta Zemeckisa pre titulnú rolu, ale musel odmietnuť kvôli povinnostiam voči seriálu Dave's World (1993). (WalterIK7)

• - V scéne, kde Forrest (Tom Hanks) nesie Bubbu (Mykelti Williamson), bežiac pred napalmovými bombami, bol Williamson v skutočnosti zavesený na drôte pripevnenom k žeriavu, pretože bol príliš ťažký. (Raccoon.city)