„Ty si hlúpy alebo čo?“ V roku 1994 porazil skvelý FORREST GUMP na Oscaroch skvelé VYKÚPENIE Z VÄZNICE SHAWSHANK tak, ako len vládal. Teda mu zobral všetko. Diváci i kritici si veľkolepý príbeh najgeniálnejšieho idiota na svete zamilovali. Nečudo - talentovaný Robert Zemeckis (KTO OBVINIL KRÁLIKA ROGERA?) im/nám porozprával s použitím najmodernejších počítačových efektov svojskú históriu Ameriky. Gump v strhujúcom podaní Toma Hanksa pláva desaťročiami, zažíva pády prezidentov, loví krevety, učí Elvisa tancovať, bojuje vo Vietname a miluje svoju Jenny (Robin Wrightová Pennová). Jeden dialóg za druhým by sa dali tesať do kameňa ("Kto je to?" - "MIestny magor"). Detto super hlášky („Na Vietname sa mi najviac páčilo, že bolo stále kam chodiť.“; „Raz začalo pršať a pršalo najbližšie dva mesiace.“; "Pre hlupáka každý hlupák."; "Život je ako bonboniéra."; "Bež, Forrest, bež!"). Výborné herecké obsadenie (napr. Gary Sinise ako nezabudnuteľný poručík Dan) a osobitá životná poetika.(23.10.2004)

Hodnocení účastníků databáze je rekordní právě tak jajko počet hodnotících. Americký Sancho Pansa a don Quijote v jednom, prosťáček mysli, ale velikán hlubokého lidství, prochází opravdu životem jako zázrakem nezraněn. Jeho Rosinantou je hluboká láska k lidem, nezastíraný cit a nelíčená ušlechtilost, které šokují svou nepředstíranou čistotou a nehranou prostotou. Příběh těchto tzv. božích lidí je vždycky jímavý. A Tom Hanks? Povyšuje představu režisérskou a scénáristickou z "pouhého" nástinu na životného, strhujícího člověka. Ryzost mravnosti i ve skutečném životě - nejen v mravním schématu - znamenala a znamená víc, než sebevětší "top" parametry. Nepotřebuje je totiž ke své vnějškové přesvědčivosti. A divák, plující v duchu se svým neohrabaným hrdinou jeho strhujícím životním příběhem, to najednou cítí úplně stejně.(2.12.2007)

"Pro hlupáka každý hloupý. " Jedna z nejsilnější filmových drog, která kdy byla natočena. "Jak už jsem říkal. Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno. " Hlášky, děj, herci vše dotáhnuté na 110 %. Znamenitý film a vynikající zážitek. Film, který vás povznese a zároveň přesune do jiné filmové dimenze. "Možná je to ten největší pablb na světě, ale běhá mu to. " Můj nejvíc nejlepší film s Tomem Hanksem. "A pak mě něco kouslo do zadku. " 100%(13.2.2009)

Scénář: Eric Roth .. Bezchybné dílo ... no, jen ten běh mohl být lehce kratší :-). Jinak opravdu bez výhrad, skvělé po všech stránkách a super životní výkon Robert Zemeckis & Tom Hanks. Moc to "nepitvejte" a nechte se unášet překrásně slazenou filmovou dokonalostí!(17.9.2004)

"Život je jako krabice bonboniéry, nikdy nevíš, jaký kousek si vytáhneš". Opravdu pravdivá a velice jednoduchá metafora, kterou vstoupil do podvědomí miliónů diváku prosťáček se sníženou inteligencí (pro někoho zase možná ten úplně nejrychlejší idiot), s nevinnýma očima ale s dobrým srdcem, ano Forrest Gump.."Jmenuji se Forrest, Forrest Gump. Já jsem Forrest a říkají mi Forrest" :-) Geniální a neuvěřitelně lidský, dojímavý ale také silně humorný film-příběh obyčejného života, obyčejného člověka, pro někoho možná také těžko uvěřitelná pohádka, která však musí chytnout za srdce i toho největšího pitomce:-)(14.5.2006)

• - V 70. letech ve filmu si někdo čte noviny USA Today. Tyto noviny však vycházejí až od roku 1982. (GreatestFan)

• - Topánky akými Jenny obdarováva Forrestovi, bola bežecká obuv Nike z roku 1974 Cortez. Tom Hanks nosil podobnú už obuv vo filme The Man With One Red Shoe (1985). (WalterIK7)

• - Loď "Jenny", ktorú mal Forrest (Tom Hanks) na lov kreviet, môžeme dnes vidieť v Disney's Planet Hollywood. (Raccoon.city)