Svým způsobem neuvěřitelně manipulativní pakárna. Ale až příliš svůdná.(27.2.2003)

mamince hodně záleželo na jeho vzdělání. prošel částí dějin ameriky podobně jako j. cimrman dějinami našimi. příběh Forresta Gumpa je také komický, ale hlavně vážnější. ,,máma říkala, že hlupák je ten, kdo se hloupě chová" a my můžeme přemýšlet, jestli podprůměrným inteligenčním koeficientem působí jen Forrest, nebo IQ 75 a vybavenost infantilním rozumem je rozšířenější víc než si myslíme. K takovýmto myšlenkám nás dovede bezchybný režisér R.Zemeckis a hlavně T.Hanks. tento film je pro všechny jeho příznivce povinnost! hlavně on se zasloužil o to, že ačkoliv vlastním románový bestseller Winstona Grooma, mohu tento film v pohodě vidět znovu. ale věřte mi, kniha je úplně o něčem jiném. jenom jí chybí T.Hanks!(25.4.2006)

Dodneška si nemůžu odpustit, že jsem tenkrát začátkem konce století nenakoupil ty akcie Jablečné společnosti. Nu, co už nadělám, že Forreste... :-/ . . . Tak aspoň, že si člověk může dáchnout při koukání na tuhle skvělou oddechovku na báječném jablečném monitoru z báječného jablečného komplíku, že Forreste... A to je vlastně celý, protože jinak je tenhle filmek samozřejmě neuvěřitelně přeceňován a vlastně to vůbec nikomu a ničemu nevadí, baže, Forreste... Svět je prostě takový a nenaděláme ničehož, takže Forreste... :o) - - - P.S. A pozdravuj maminku, Forreste... %-[](30.10.2005)

Tenhle film je protě dokonalost sama. A nejen proto, že jsem se díky němu stala filmovým fandou. Při každém zhlédnutí vás dojme a pohladí na duši, což se vám u většiny filmů nestane.(18.5.2002)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $329,694,499Tržby Celosvetovo $677,387,716/90%/(18.5.2005)

• - Forrest (Tom Hanks) povedal, že Jenny (Robin Wright) zomrela v sobotu (22. 3. 1982), ale v skutočnosti bol tento deň pondelok. (Raccoon.city)

• - Za scénu, kde Danu Taylorovi (Gary Sinise) „zmizí“ nohy na nemocničním lůžku, dostal film ocenění. Jednal se o jeden z nejlépe provedených trikových efektů tehdejší doby. (Listeroman)

• - Ve scéně, kdy je Forrest (Tom Hanks) požádán, aby řekl něco o válce ve Vietnamu, mu odpojí mikrofon, a tak není slyšet, co říká. Forrest přitom říkal údajně toto: „Někdy, když jdou lidé do Vietnamu, dostanou se zpátky ke svým matkám bez nohou. Někdy se nedostanou domů vůbec, což není veselé. To je asi tak vše, co k tomu můžu říct." (Karlos80)