Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Forrest Gump je americký Jára Cimrman. Forrest ani jeho životopisný snímek nemá chybu, snad proto, že každý by chtěl být "u toho". Trailer: http://www.csfd.cz/film/10135-forrest-gump/videa/(2.1.2009)

Tom Hanks dokazuje, že patří mezi nejlepší herce na světě a do každé role se umí výborně vžít. Rád se na Forrest Gumpa podívám, skvělé scény, příběh a navíc dost napětí a vtipných scén. Tento dobrosrdečný mentálně postižený mladík ve vrcholném filmu Roberta Zemeckise prochází v průběhu svého života nejzajímavějším údobím moderní americké historie, vyhrává Olympiády, bojuje ve Vietnamské válce... . A přestože jak sám říká není moc chytrý, ví co je to láska. Forrest Gump je prostě sympaťák, který dokazuje, že i relativně hloupý člověk může změnit svět, který je kolikrát ještě mnohem hloupější a podivnější. ( Hodnocení: 10/10 )(3.11.2009)

mamince hodně záleželo na jeho vzdělání. prošel částí dějin ameriky podobně jako j. cimrman dějinami našimi. příběh Forresta Gumpa je také komický, ale hlavně vážnější. ,,máma říkala, že hlupák je ten, kdo se hloupě chová" a my můžeme přemýšlet, jestli podprůměrným inteligenčním koeficientem působí jen Forrest, nebo IQ 75 a vybavenost infantilním rozumem je rozšířenější víc než si myslíme. K takovýmto myšlenkám nás dovede bezchybný režisér R.Zemeckis a hlavně T.Hanks. tento film je pro všechny jeho příznivce povinnost! hlavně on se zasloužil o to, že ačkoliv vlastním románový bestseller Winstona Grooma, mohu tento film v pohodě vidět znovu. ale věřte mi, kniha je úplně o něčem jiném. jenom jí chybí T.Hanks!(25.4.2006)

Nádherný příběh podprůměrně inteligentního chlapce, později muže, jenž nás provede svým hořkosladkým a nečekaně velkolepým životem, ve kterém i navzdory svému handicapu dokáže dělat divy (navíc nevědomě). Nadsázka, krása, něžnost, lidskost - tenhle film jakoby vyslal sondu do lidské duše a následně se podle toho zformoval (a "zobsahoval") tak, aby nás zasáhl, jak jen film prostřednictvím obrazovky člověka zasáhnout může. Forrest Gump je bez nadsázky dokonalé dílo a první film, u kterého i takový flegmatik a cynik jako já uronil slzu...11/10 ?(1.12.2007)

"Forrest Gump" je pojem ve světové kinematografii a stal se jím za velmi krátkou dobu. Curiculum vitae muže s IQ 75, se spostou humorných, tragikomických a tragických historek. Ledaskdo by řekl, tohle už tu bylo. Ale takhle lehký film, který naprosto suverénně kombinuje naprostou radost se smutkem, zde nebyl od dob "Malého velkého muže", minimálně v USA. Nese v sobě spoustu životních mouder, kterých se zkouším držet. Ale některá nefungují :-). Herecké obsazení je vskutku jedinečné. V titulní roli se představil Tom Hanks a podal svůj životní výkon. Navždy už s ním bude spojován. V žádném případě nijak nezaostávají ani nadpozemsky krásná Robin Wright a charismatický Gary Sinise. Nejsem z těch, kteří by se u filmů hodně dojímali a nebo když jo, tak poprvé. Na závěr "Forresta Gumpa" se ale nikdy neudržím. 100%.(6.5.2007)

• - Po celém světě je 39 restaurací Bubba Gump Shrimp Co., kde jsou nabízeny krevety v různých úpravách.
    (Zdroj: bubbagump.com
    (Gump24)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. června 1994 v Los Angeles. (Varan)

• - Známy kúzelník Ricky Jay navrhol špeciálny invalidný vozík pre Garyho Sinisea. (WalterIK7)