Forrest Gump je nejlepší film všech dob. Je jasné, že mnoho z vás s mým názorem nebude souhlasit, ale já si stojím za svým. Co film dělá tak skvělým jsou emoce, které pocítíte během sledování. Začíná jako komedie, přes rodinný snímek, přes drama a depresivní thriller zpět k rodinnému snímku. Tenhle film mám rád, a navždy zůstane v mém srdci na prvním místě.(19.6.2005)

Tom Hanks po Philadelphii hraje v dalším skvělém drama. Pod taktovkou tvůrce Návratů do budoucnosti předvádí jeden ze svých životních výkonů. Forrest je obyčejný kluk s podprůměrným IQ a proto ho skoro nevezmou do školy... za svůj život toho, ale stihne opravdu hodně: Udělat vysokou školu, hrát americký fotbal, porazit Čínu ve stolním tenise, založit firmu na lov krevet, setkat se s americkými prezidenty, ale také mu zemře mamimka a jeho jediná opravdová kamarádka Jenny. Závěrečná scéna, kdy Forrest sedí u hrobu Jenny, je opravdu velmi velmi dojemná a kapičky mi při ní ukápne vždy. Skvělý vedlejší výkon také podává Gary Sinise alias poručík Dan. Naprosto po právu získané Oskary.... není co dodat, kdo neviděl má díru ve vzdělání!!!(25.9.2007)

Zvláštní, ale Forrestu Gumpovi jsem přes jeho nesporné kvality nikdy nepřišel na chuť. Nevím, jaký bonbón si z bonboniéry vyberu, co ale vím je to, že když ji sním celou, tak mi bude zle a nepomůže ani skutečnost, že některé bonbóny jsou máčené v hořké čokoládě. Ten vysoký obsah "rafinovaného" cukru mi prostě nedělá dobře, pane Zemeckis..(29.8.2008)

Film příjemný jak na srdci tak na duši. Celý příběh je sice brán s nadhledem, ale tak nádherně, že se chvílemi zdá jako by v něm nechal Zemeckis s Hanksem duši. Tom Hanks předvedl naprosto nepřekonatelný výkon a dokázal, že i dobří herci dokáží nemožné. To se pak po shlédnutí filmu jen těžko odlepuji oči od obrazovky. Ve chvíli kdy jsem si šel lehnout jsem si začal promítat stále dokola a dokola tak laskavý příběh až jsem z toho neusnul a prakticky ani moc nenaspal. Až tak na mě Forrest Gump dolehl. I když je plný emocí a srdceryvných scén, které obyčejně přehlížím zde jsou natočeny tak chápavě až je s podivem, jak to panu režisérovi vyšlo. Ihned se mi Forrest Gump vyšplhal na první místo nejlepších dosud shlédlých filmů...zajímavé je, že trvalo relativně dlouho než jsem se donutil na něj podívat. Vyplatilo se to! --- Co máš s pusou? - Od narození, pane - Tak to moc nevystrkuj, ještě s tim trkneš o nálož.(7.5.2007)

Dodneška si nemůžu odpustit, že jsem tenkrát začátkem konce století nenakoupil ty akcie Jablečné společnosti. Nu, co už nadělám, že Forreste... :-/ . . . Tak aspoň, že si člověk může dáchnout při koukání na tuhle skvělou oddechovku na báječném jablečném monitoru z báječného jablečného komplíku, že Forreste... A to je vlastně celý, protože jinak je tenhle filmek samozřejmě neuvěřitelně přeceňován a vlastně to vůbec nikomu a ničemu nevadí, baže, Forreste... Svět je prostě takový a nenaděláme ničehož, takže Forreste... :o) - - - P.S. A pozdravuj maminku, Forreste... %-[](30.10.2005)