Z takého jednoduchého základu rozviť také niečo úžasné, to sa bude ťažko prekonávať. Krásny film, o ktorom by sa dalo rozprávať celé dni a písať básne. Skvelo pôsobivé rozprávanie neskutočnej životnej púte, tak pútavé, že sa zdá akoby film nemal ani dve hodiny. Vo filme sú tak dokonale zakomponované všetky neuveriteľné udalosti, ktoré stretli Forresta v jeho živote až pristúpite na hru, že to kľudne môže byť aj pravda. A takto by som mohol vo vychvaľovaní pokračovať donekonečna, ale myslím, že hviezdičky hovoria za všetko! 100%.(21.8.2006)

Tom Hanks po Philadelphii hraje v dalším skvělém drama. Pod taktovkou tvůrce Návratů do budoucnosti předvádí jeden ze svých životních výkonů. Forrest je obyčejný kluk s podprůměrným IQ a proto ho skoro nevezmou do školy... za svůj život toho, ale stihne opravdu hodně: Udělat vysokou školu, hrát americký fotbal, porazit Čínu ve stolním tenise, založit firmu na lov krevet, setkat se s americkými prezidenty, ale také mu zemře mamimka a jeho jediná opravdová kamarádka Jenny. Závěrečná scéna, kdy Forrest sedí u hrobu Jenny, je opravdu velmi velmi dojemná a kapičky mi při ní ukápne vždy. Skvělý vedlejší výkon také podává Gary Sinise alias poručík Dan. Naprosto po právu získané Oskary.... není co dodat, kdo neviděl má díru ve vzdělání!!!(25.9.2007)

"Forrest Gump" je pojem ve světové kinematografii a stal se jím za velmi krátkou dobu. Curiculum vitae muže s IQ 75, se spostou humorných, tragikomických a tragických historek. Ledaskdo by řekl, tohle už tu bylo. Ale takhle lehký film, který naprosto suverénně kombinuje naprostou radost se smutkem, zde nebyl od dob "Malého velkého muže", minimálně v USA. Nese v sobě spoustu životních mouder, kterých se zkouším držet. Ale některá nefungují :-). Herecké obsazení je vskutku jedinečné. V titulní roli se představil Tom Hanks a podal svůj životní výkon. Navždy už s ním bude spojován. V žádném případě nijak nezaostávají ani nadpozemsky krásná Robin Wright a charismatický Gary Sinise. Nejsem z těch, kteří by se u filmů hodně dojímali a nebo když jo, tak poprvé. Na závěr "Forresta Gumpa" se ale nikdy neudržím. 100%.(6.5.2007)

„Ty si hlúpy alebo čo?“ V roku 1994 porazil skvelý FORREST GUMP na Oscaroch skvelé VYKÚPENIE Z VÄZNICE SHAWSHANK tak, ako len vládal. Teda mu zobral všetko. Diváci i kritici si veľkolepý príbeh najgeniálnejšieho idiota na svete zamilovali. Nečudo - talentovaný Robert Zemeckis (KTO OBVINIL KRÁLIKA ROGERA?) im/nám porozprával s použitím najmodernejších počítačových efektov svojskú históriu Ameriky. Gump v strhujúcom podaní Toma Hanksa pláva desaťročiami, zažíva pády prezidentov, loví krevety, učí Elvisa tancovať, bojuje vo Vietname a miluje svoju Jenny (Robin Wrightová Pennová). Jeden dialóg za druhým by sa dali tesať do kameňa ("Kto je to?" - "MIestny magor"). Detto super hlášky („Na Vietname sa mi najviac páčilo, že bolo stále kam chodiť.“; „Raz začalo pršať a pršalo najbližšie dva mesiace.“; "Pre hlupáka každý hlupák."; "Život je ako bonboniéra."; "Bež, Forrest, bež!"). Výborné herecké obsadenie (napr. Gary Sinise ako nezabudnuteľný poručík Dan) a osobitá životná poetika.(23.10.2004)

Bez tohohle filmu si neumím představit Zemeckise... Byl by známý, ale nebyl by věčný .... tenhle film má v sobě naivitu v podobě Hankse a i celkovou realitu v podobě překážek v jeho životě...V tomto filmu je tolik moc skrytých fórků až to nejde spočítat. Vymyšlení smajlíků, štípnutí do zadku, hraní ping-pongu, projev v armádní uniformě na srazu hipíků, protiválečného hnutí a mnohem více. Krom toho všeho, je tu neuvěřitelná přehlídka "neviditelných" speciálních efektů, které postřehne minimum diváků. Geniální herectví Toma Hankse v roli tupce, který je vlastně génius. Jeden z mála filmů, na které nedám ani s dabingem dopustit.(5.6.2004)

• - Topánky akými Jenny obdarováva Forrestovi, bola bežecká obuv Nike z roku 1974 Cortez. Tom Hanks nosil podobnú už obuv vo filme The Man With One Red Shoe (1985). (WalterIK7)

• - Ve scéně, kdy Forrest (Tom Hanks) utíká před autem se zlými chlapci se vzdálenost Forresta od auta nepřirozeně rychle mění - v jedné scéně má auto přímo za sebou a o okamžik později má náskok dobré 2 metry. (samik81)

• - Forrest,Jr. vstupuje do autobusu v rovnakej modro - bielej košeli akú mal na začiatku filmu jeho otec. (WalterIK7)