"Pro hlupáka každý hloupý. " Jedna z nejsilnější filmových drog, která kdy byla natočena. "Jak už jsem říkal. Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno. " Hlášky, děj, herci vše dotáhnuté na 110 %. Znamenitý film a vynikající zážitek. Film, který vás povznese a zároveň přesune do jiné filmové dimenze. "Možná je to ten největší pablb na světě, ale běhá mu to. " Můj nejvíc nejlepší film s Tomem Hanksem. "A pak mě něco kouslo do zadku. " 100%(13.2.2009)

Scénář: Eric Roth .. Bezchybné dílo ... no, jen ten běh mohl být lehce kratší :-). Jinak opravdu bez výhrad, skvělé po všech stránkách a super životní výkon Robert Zemeckis & Tom Hanks. Moc to "nepitvejte" a nechte se unášet překrásně slazenou filmovou dokonalostí!(17.9.2004)

Hodnocení účastníků databáze je rekordní právě tak jajko počet hodnotících. Americký Sancho Pansa a don Quijote v jednom, prosťáček mysli, ale velikán hlubokého lidství, prochází opravdu životem jako zázrakem nezraněn. Jeho Rosinantou je hluboká láska k lidem, nezastíraný cit a nelíčená ušlechtilost, které šokují svou nepředstíranou čistotou a nehranou prostotou. Příběh těchto tzv. božích lidí je vždycky jímavý. A Tom Hanks? Povyšuje představu režisérskou a scénáristickou z "pouhého" nástinu na životného, strhujícího člověka. Ryzost mravnosti i ve skutečném životě - nejen v mravním schématu - znamenala a znamená víc, než sebevětší "top" parametry. Nepotřebuje je totiž ke své vnějškové přesvědčivosti. A divák, plující v duchu se svým neohrabaným hrdinou jeho strhujícím životním příběhem, to najednou cítí úplně stejně.(2.12.2007)

Zvláštne, že som za tie roky na CSFD zabudla ohodnotiť notoricky preslávený film, ktorý som videla ešte v roku 1994... No, Forrestovi nemôžem dať menej ako 5, lebo ma vtedy totálne dostal, aj keď neskôr som zistila, že si viac cením jeho knižnú predlohu - pre jej zábavnosť a hlavne absenciu lacného pátosu. Toho má film na rozdávanie, z pôvodného zdroja ho vydoloval aj tam, kde nebol - ale čo si budeme navrávať, aj tak dojal milióny divákov po celom svete :-)(2.8.2009)

Tom Hanks ve své asi nejlepší roli, pod taktovkou Roberta Zemeckise aneb fiktivní biografie fiktivního hrdiny své země. Naprosto neokoukaný hrdina, který všemi nesnázemi propluje s elegancí a pořádnou dávkou štěstí, které si ani neuvědomuje. Byl by pro nás život jednodušší, kdybychom byli jako Forrest? Neodvažuju se říct ano nebo ne, ale když se do filmu ponoříte, možná si svoji odpověď najdete. Skvělá Silvestriho hudba podbarvuje ohňostroj nikoliv marnosti, ale skvělých hereckých výkonů. 100%(31.1.2003)

• - Mikrofóny a zvuková súprava z prejavu vo Washingtone bola poskytnutá Brandywine Electronics, LTD (dnes známej ako BEL.com). (WalterIK7)

• - Spoiler: Oproti literární předlože lze najít několik rozdílů. Například Forrestovo "nezastavitelné běhání" v knize vůbec není. Naopak tvůrci vynechali mnoho klíčových událostí, které se Gumpovi přihodili. Mezi ty největší patří například Let do vesmíru, život v Jižní Americe mezi lidojedy, nebo záchrana života čínského politika, bez které by se zajisté změnila celá historie. Ve filmu je také vynecháno, že se Forrest stal neoficiálním mistem světa ve hře šachů. (Eru_Iluvatar)

• - Ve scéně, kdy Forrest (Tom Hanks) utíká před autem se zlými chlapci se vzdálenost Forresta od auta nepřirozeně rychle mění - v jedné scéně má auto přímo za sebou a o okamžik později má náskok dobré 2 metry. (samik81)