Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  *****

  Nádherný příběh podprůměrně inteligentního chlapce, později muže, jenž nás provede svým hořkosladkým a nečekaně velkolepým životem, ve kterém i navzdory svému handicapu dokáže dělat divy (navíc nevědomě). Nadsázka, krása, něžnost, lidskost - tenhle film jakoby vyslal sondu do lidské duše a následně se podle toho zformoval (a "zobsahoval") tak, aby nás zasáhl, jak jen film prostřednictvím obrazovky člověka zasáhnout může. Forrest Gump je bez nadsázky dokonalé dílo a první film, u kterého i takový flegmatik a cynik jako já uronil slzu...11/10 ?(1.12.2007)

 • Radek99
  *****

  I'm Forrest. Forrest Gump. Americká tragikomedie Forrest Gump Roberta Zemeckise se stala filmovým fenoménem prakticky hned po svém uvedení. Není divu, doba byla zralá na tenhle neotřelý koncept zironizování proslulého amerického životního optimismu i záliby ve filmových happyendech. Zemeckis ho postavil na novodobé variaci klasické evropské pohádky o hloupém Honzovi / Johnovi / Hansovi etc., prosťáčkovi, který i přes svůj mentální handicap ke štěstí přišel. Dokonalá ukázka toho, jak má vypadat americký (lehce) postmoderní film. Není jednoduché neotřele vyprávět životní příběh člověka na pozadí ,,velkých" dějin v žánru romantické komedie a nesklouznout při tom do klišé a zažitých schematismů. Tvůrci odvedli výbornou práci a servírují divákovi dokonalý entertainment. Tomuhle se dá skutečně říkat dokonalá ZÁBAVA. A přesto tu stále zůstává místo na city, emoce, velké životní příběhy a pohnuté osudy... Vše dokonale namixované, dokonale zabalené, dokonale podávané, dokonale prodané... Značková KRÁSA... Film, na kterém by byla škoda měnit byť i jen jedno jediné filmové okénko... A ano, proč to nenapsat - dnes už film LEGENDA... Jsme jenom peříčko unášené větrem života... PS: Pokaždé, když vidím poručíka Dana přicházet na Forrestovu svatbu po nových nohách, pláču...a to už tenhle film znám úplně nazpaměť...(26.4.2007)

 • BadoXXII
  *****

  The world will never be the same once you've seen it through the eyes of Forrest Gump. Moja srdcová záležitosť. Nie raz som si položil otázku - Je tento film dokonalý?A po každom jednom pozretí som si odpovedal áno. Stále ma dokáže dojať a pohladiť moju dušu. Dokáže ovládať moje emócie, chvíľu sa smejem a potom zasa fňukám ako malý. Nedokáže to veľa filmov a hlavne nie po každom pozretí. Film je to absurdný, komický, ale aj krutý - presne ako náš život. Na filme vidno špičkovú prácu vo všetkých smeroch. Je perfektne zahratý . Tom Hanks podáva neuveriteľný výkon, za ktorý je obdivovaný a milovaný. Gary Sinise ako sympaťák poručík Dan Taylor (jedna z mojích najoblúbenejších filmových postáv spolu s Forrestom), Mykelti Williamson ako Bubba (tak volám jedného svojho skvelého kamaráta, ale držku má normálnu) alebo nádherná Robin Wright Penn ako žena s najkrajším menom na svete - Jenny. Nadpozemský soundtrack skomponovaný Alanom Silvestrim a dobre vybraté dobové piesne. Nápadité efekty (primiešanie Forresta do dobových záberov alebo let pierka) a bezchybná réžia. Najviac sa mi však na filme páči jedna vec - neberie sa príliš vážne a má potrebný nadhľad. Je mierne ironický ale aj láskavý a aj keď to nesedí s hodnotou IQ hlavného hrdinu - je aj múdry. Je to podmanivý príbeh chlapa ktorý srdcom vždy vycítil to, na čo nestačilo jeho IQ. Nezabudnuteľný filmový skvost. .............PERFECTION HERSELF............100%(2.6.2008)

 • MM_Ramone
  *****

  Ťažko písať komentrár ku titulu, o ktorom už bolo všetko povedané. Takže sa to pokusím aspoň nejak stručne zhrnúť. "Forrest Gump" je jeden z najkvalitnejších snímkov svetovej kinematografie. Bol ocenený šiestimi soškami Oscara. Je to najlepší film skúseného amerického režiséra Roberta Zemeckisa. Herec Tom Hanks tu predviedol svoj životný výkon. Príbeh podfarbuje skvelá hudba Alana Silvestriho, ktorú doplňuje výborne zvolený soundtrack... Je to skrátka dokonalé dielo, ktoré si právom zaslúži plné hodnotenie. *****(7.9.2012)

 • Karlos80
  *****

  "Život je jako krabice bonboniéry, nikdy nevíš, jaký kousek si vytáhneš". Opravdu pravdivá a velice jednoduchá metafora, kterou vstoupil do podvědomí miliónů diváku prosťáček se sníženou inteligencí (pro někoho zase možná ten úplně nejrychlejší idiot), s nevinnýma očima ale s dobrým srdcem, ano Forrest Gump.."Jmenuji se Forrest, Forrest Gump. Já jsem Forrest a říkají mi Forrest" :-) Geniální a neuvěřitelně lidský, dojímavý ale také silně humorný film-příběh obyčejného života, obyčejného člověka, pro někoho možná také těžko uvěřitelná pohádka, která však musí chytnout za srdce i toho největšího pitomce:-)(14.5.2006)

 • - Loď "Jenny", ktorú mal Forrest (Tom Hanks) na lov kreviet, môžeme dnes vidieť v Disney's Planet Hollywood. (Raccoon.city)

 • - Vo filme zohrala veľmi dôležitú úlohu aj lavička, na ktorej Forrest rozpráva svoj príbeh. Pôvodne sa nachádzala v meste Savanah. V roku 2013 bola predaná v aukcii za 25-tisíc dolárov. (YoZo8)

 • - Ve filmu zazní 6 písní od The Doors, což je více, než má jakákoli jiná kapela v jednom filmu. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace