Už u prvních sekund, kdy se rozezní první tóny a objeví se poletující pírko se mi do očí vrhají slzy (ano, je to už i z nostalgie). Forrest Gump je klasika, která rozesměje a zároveň rozbrečí. Vždycky, když se s někým bavím o filmech a náhodou narazíme na Forresta, okamžitě vidíte na ostatních úsměv a zároveň dojetí. Má neuvěřitelně silný vliv na člověka. Neznám nikoho, koho by film nějakým způsobem nedojal. Životní role Toma Hanksa a životní film Roberta Zemeckise. Toto je zkrátka DOKONALÝ FILM!!!!(23.1.2011)

"Život je jako krabice bonboniéry, nikdy nevíš, jaký kousek si vytáhneš". Opravdu pravdivá a velice jednoduchá metafora, kterou vstoupil do podvědomí miliónů diváku prosťáček se sníženou inteligencí (pro někoho zase možná ten úplně nejrychlejší idiot), s nevinnýma očima ale s dobrým srdcem, ano Forrest Gump.."Jmenuji se Forrest, Forrest Gump. Já jsem Forrest a říkají mi Forrest" :-) Geniální a neuvěřitelně lidský, dojímavý ale také silně humorný film-příběh obyčejného života, obyčejného člověka, pro někoho možná také těžko uvěřitelná pohádka, která však musí chytnout za srdce i toho největšího pitomce:-)(14.5.2006)

The world will never be the same once you've seen it through the eyes of Forrest Gump. Moja srdcová záležitosť. Nie raz som si položil otázku - Je tento film dokonalý?A po každom jednom pozretí som si odpovedal áno. Stále ma dokáže dojať a pohladiť moju dušu. Dokáže ovládať moje emócie, chvíľu sa smejem a potom zasa fňukám ako malý. Nedokáže to veľa filmov a hlavne nie po každom pozretí. Film je to absurdný, komický, ale aj krutý - presne ako náš život. Na filme vidno špičkovú prácu vo všetkých smeroch. Je perfektne zahratý . Tom Hanks podáva neuveriteľný výkon, za ktorý je obdivovaný a milovaný. Gary Sinise ako sympaťák poručík Dan Taylor (jedna z mojích najoblúbenejších filmových postáv spolu s Forrestom), Mykelti Williamson ako Bubba (tak volám jedného svojho skvelého kamaráta, ale držku má normálnu) alebo nádherná Robin Wright Penn ako žena s najkrajším menom na svete - Jenny. Nadpozemský soundtrack skomponovaný Alanom Silvestrim a dobre vybraté dobové piesne. Nápadité efekty (primiešanie Forresta do dobových záberov alebo let pierka) a bezchybná réžia. Najviac sa mi však na filme páči jedna vec - neberie sa príliš vážne a má potrebný nadhľad. Je mierne ironický ale aj láskavý a aj keď to nesedí s hodnotou IQ hlavného hrdinu - je aj múdry. Je to podmanivý príbeh chlapa ktorý srdcom vždy vycítil to, na čo nestačilo jeho IQ. Nezabudnuteľný filmový skvost. .............PERFECTION HERSELF............100%(2.6.2008)

"Forrest Gump" je pojem ve světové kinematografii a stal se jím za velmi krátkou dobu. Curiculum vitae muže s IQ 75, se spostou humorných, tragikomických a tragických historek. Ledaskdo by řekl, tohle už tu bylo. Ale takhle lehký film, který naprosto suverénně kombinuje naprostou radost se smutkem, zde nebyl od dob "Malého velkého muže", minimálně v USA. Nese v sobě spoustu životních mouder, kterých se zkouším držet. Ale některá nefungují :-). Herecké obsazení je vskutku jedinečné. V titulní roli se představil Tom Hanks a podal svůj životní výkon. Navždy už s ním bude spojován. V žádném případě nijak nezaostávají ani nadpozemsky krásná Robin Wright a charismatický Gary Sinise. Nejsem z těch, kteří by se u filmů hodně dojímali a nebo když jo, tak poprvé. Na závěr "Forresta Gumpa" se ale nikdy neudržím. 100%.(6.5.2007)

Forrest Gump jsem viděla poprvé dnes. (Je rok 2011). Velice jsem od něj očekávala a musím říct, že mě překvapil. Tom Hanks samozřejmě podává nepřekonatelné výkony. Vyprávění je samo o sobě geniální. A to nemluvím o hudbě, která tak nenuceně podpírá fantastický scénář. Myslím, že filmu nejsem schopna nic vytknout, protože, i kdyby bylo něco špatně, máte pocit, že to tak má být. Každé slovo, každý detail je poklad. Forrest prošel vším a všechno pochopil po svém, nikdy nezapoměl na to, co říkala maminka. A přestože měl v životě jen čtyři lidi (později pět), jeho život byl zajímavý a plnohodnotný. A teď v čem mě film překvapil...v ostatních dojemných filmech je jedna, dvě pásáže, které Vás rozpláčou. Tady jsem za celou dobu neplakala, ale od začátku do konce mě něco lechtalo u srdce a v duchu jsem jásala nad každým slovem, které Forrest řekl. To je možná důvod, proč se mi film tolik líbil. Ty emoce byly do filmu rozlity rovnoměrně a tak divák neměl šanci začít se nudit. Gump se mě hluboce dotknul.(13.2.2011)

• - Jenny (Robin Wright) má jako zpěvačka v klubu umělecké jméno Bobbie Dylan, což je pocta legendě folk-rocku Bobovi Dylanovi. (GreatestFan)

• - Forrestova (Tom Hanks) hláška: "Máma vždycky říkala, že život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš co ochutnáš,''  byla Americkým Filmovým Institutem zvolena čtyřicátou nejlepší filmovou hláškou. (zdroj imdb.com) (GreatestFan)

• - Haley Joel Osment (Forrest Gump Jr.) videl film až o niekoľko rokov neskôr, keďže bol pre neho, vtedy ešte ako 4-ročného, neprístupný. Neskôr uviedol, že veľa vecí vo filme bolo až príliš drsných, takže bolo vlastne lepšie, že film videl neskôr. (Kub_ees)