Pro mě trochu stejná váhová kategorie jako protěžovaný Shawshank. Film brilantně nadesignovaný tak, aby chytil za duši, film s dobře utajenou manipulativností a lacinými gesty, které na první pohled zcela zmizí ve vycizelované hře s diváckými emocemi. Přehledný narativ, který se líže jako dobrá zmrzlina, je příjemně sladký a voní po jahodách. Jenže jako každá zmrzlina je to spíš chutný dezertík. Pravda, Zemeckis a Hanks jsou mistři cukráři a Forrest je po všech stránkách vymazleným zákuskem. Svojí čitelností, dobře vytvořenou iluzí intimity i pěkně zaobalenou myšlenkovou strukturou je prostě Forrest Gump laskominou pro masy. Jenže já mám zkrátka radši hlavní filmové chody, proto je tahle dojemná sladkost pouze čtyřhvězdičkovou záležitostí. V hollywoodském velkofilmu je ale příběh chromého kluka, který projde novodobými americkými dějinami s lehkostí a nadhledem geniálního idiota opravdu vzácným zjevem a utkví ve vzpomínkách na dlouho. Jenže pro mě už nikdy nebude tak intenzivní jako po prvním klukovském shlédnutí...(27.11.2006)

Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec... Tom Hanks tady opravdu odvádí bravurní práci a ukazuje, že je vynikající herec. Příběh o chlapovi, který má nižší IQ a je tím pádam zaostalejší než všichni ostatní. Za celý svůj život ale dokázal mnohem víc než "ti všichni ostatní". Od setkání s Elvisem, přes fotbalový tým, válku ve Vietnamu, hraní pingpongu, chytání krevet, býti milionářem a získat srdce té, které celý život miluje. A jako odměnu za to dostal syna. Film, který rozesměje, rozpláče, pohladí a zahřeje na srdci. Best!(31.3.2009)

Bez tohohle filmu si neumím představit Zemeckise... Byl by známý, ale nebyl by věčný .... tenhle film má v sobě naivitu v podobě Hankse a i celkovou realitu v podobě překážek v jeho životě...V tomto filmu je tolik moc skrytých fórků až to nejde spočítat. Vymyšlení smajlíků, štípnutí do zadku, hraní ping-pongu, projev v armádní uniformě na srazu hipíků, protiválečného hnutí a mnohem více. Krom toho všeho, je tu neuvěřitelná přehlídka "neviditelných" speciálních efektů, které postřehne minimum diváků. Geniální herectví Toma Hankse v roli tupce, který je vlastně génius. Jeden z mála filmů, na které nedám ani s dabingem dopustit.(5.6.2004)

Zemeckisův majstštyk, který je americkou variací našich pohádek o českém Honzovi aneb jak prosťáček ke štěstí bez vlastního přičinění přišel. Komická procházka dějinami moderní Ameriky, kdy hlavní hrdina, bezelstný kluk s handicapem prochází životem a míjí slavné postavy americké historie a několikrát zasáhne do dějin země, mimo jiné stojí za aférou Watergate. Výborné obsazení, situační i slovní humor. Američané mají rádi šťastné konce, ale Zameckis způsob bezpracně dosahovaného štěstí, které jeho hrdina dosahuje jen tak mimochodem zparodoval natolik, že celý film vlastně vyznívá jako zesměšnění tradičního amerického způsobu života a amerického snu. Tom Hanks v hlavní roli přímo exceluje. Celkový dojem: 95 %.(16.6.2006)

Tom Hanks dokazuje, že patří mezi nejlepší herce na světě a do každé role se umí výborně vžít. Rád se na Forrest Gumpa podívám, skvělé scény, příběh a navíc dost napětí a vtipných scén. Tento dobrosrdečný mentálně postižený mladík ve vrcholném filmu Roberta Zemeckise prochází v průběhu svého života nejzajímavějším údobím moderní americké historie, vyhrává Olympiády, bojuje ve Vietnamské válce... . A přestože jak sám říká není moc chytrý, ví co je to láska. Forrest Gump je prostě sympaťák, který dokazuje, že i relativně hloupý člověk může změnit svět, který je kolikrát ještě mnohem hloupější a podivnější. ( Hodnocení: 10/10 )(3.11.2009)

• - Keď Forrest (Tom Hanks) tlačí nadporučíka Dana (Gary Sinise) na vozíku cez ulicu v New Yorku, hrá v pozadí skladba "Everybody's Talking" od Harryho Nilssona. Danove výkriky "I'm walking here, I'm walking here!" sú vďaka použitej hudbe a podobnosti scény odkazom a poctou inému filmu Midnight Cowboy (1969). (WalterIK7)

• - Spoiler: Oproti literární předlože lze najít několik rozdílů. Například Forrestovo "nezastavitelné běhání" v knize vůbec není. Naopak tvůrci vynechali mnoho klíčových událostí, které se Gumpovi přihodili. Mezi ty největší patří například Let do vesmíru, život v Jižní Americe mezi lidojedy, nebo záchrana života čínského politika, bez které by se zajisté změnila celá historie. Ve filmu je také vynecháno, že se Forrest stal neoficiálním mistem světa ve hře šachů. (Eru_Iluvatar)

• - Autor predlohy Winston Groom si vedel predstaviť do hlavnej role Johna Goodmana. (WalterIK7)