Komedie / Hudební / Romantický

USA, 1978, 104 min

Síla jak lidi dokážou z jedný věci zešílet natolik, že se na ně nedá ani koukat. Zemeckis si rozjel svůj první pořádnej film a musím říct, že mě okamžitě zaujal. Ne přímo on, ale hudba samotných Beatles. Je super, ale že bych kvůli tomu tak šílel? Na druhou stranu byla docela zábava na ty lidi kolem té celé Beatlemánie koukat, protože to, co předváděli, to občas hraničilo se zdravým rozumem.(4.9.2013)

Rozpočet $2,7miliónaTržby USA $1,944,682Tržby Celosvetovo $-(3.8.2009)

Málo známá komedie Roberta Zemeckise, který už tehdy projevil své nadání a smysl pro nadsázku, kterou tolik postrádá jeho 'vzor' Steven Spielberg. Bohužel tomuhle filmu při uvedení v televizi dost uškodil hrozný brněnský dabing :-((22.2.2003)

Docela zábavné a vzhledem k tomu, že už ani žádná kapela s mamutí oblíbeností beatles neexistuje, je to i docela unikátní snímek, neboť o N¨Sync se prostě něco podbného natočit nedá, že?(26.6.2002)

Je hezké vidět film z dob, kdy ještě Zemeckis rozuměl divákům a věděl, jak je bavit. Jeho debut (a Spielbergův debut coby výkonného producenta) je určitě pěkná komedie, ale bohužel poměrně předvídatelná a nevyužívající svůj potenciál pro nic jiného než navození poměrně jednolité atmosféry, která je sice příjemná, ale neudrží pozornost. Jinak se ve filmu vlastně nic nestane, postavy se nikam neposunou a vše to nějak odezní.(5.5.2013)

Chcete recept na dobrou hudební komedii? Smíchejte písničky oblíbené kapely společně s vtipnou zápletkou, přidejte nadhled, okořeňte špetkou černého humoru a sarkasmu, a hodinu a půl vařte na prudkém ohni.(17.8.2009)

milý filmík o ére a šialenstve ktoré som nezažil ale zemeckis mi ho predviedol dokonale(6.1.2005)

Při sledování podobných filmů mě vždycky přepadne šílená nostalgie a říkám si - sakra, proč se podobné filmy dnes už netočí? Výborná komedie bez sexu a bez špetky vulgarity, u které jsem se opravdu zasmála a navíc v přijatelné stopáži 100 minut. Taky se mi líbilo, že Zemeckis tam zakomponoval Beatles z archívů a vyhnul se tak trapnému hledání herců, kteří by mohli Beatles ztvárnit, což skoro nikdy nedopadne dobře a filmu by to sebralo punc autentičnosti. Holky ječely opravdu pekelně, při některých scénách to až hraničilo s bolením hlavy a hledáním špuntů do uší.(30.1.2014)

Beatlesmánia!!!! Čo viac dodať?(4.12.2007)

Pohodová a lehce nadprůměrná komedie, která by se dala označit za převrácený Perný den. Zde divák nesleduje slavnou liverpoolskou čtveřici prchající před vřískajícím davem, ale mikročástečku toho vřískajícího davu, jak se snaží dostat ke svým idolům.(23.2.2007)

Robert Zemeckis natočil povedený film o Beatles bez Beatles. Jasně, tohle je hlavně o Beatlemánii, ale je to i o jejich hudbě, která prostě pořád zní tak krásně, jako když jsem ji slyšel poprvé. Je ale zajímavé vidět, jak moc z nich lidé dovedli šílet, a to nejen holky, které převážně slyšíme na jejich koncertech křičet.(18.8.2017)

Broukum jsem musel dat hvezdicky, holkam ne.(20.3.2013)

Téměř dokumentární snímek o jevu, který nemá v moderních dějinách obdoby a který je pro mnohé naprosto nepochopitelný. Většinu času jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, protože přesto, že je to natočené s nadhledem, skutečně (nebo velmi podobně) se to dělo. Hrůza. BTW, pokud nesnášíte vřeštící -náctky, zdaleka se tomuto filmu vyhněte.(21.1.2003)

Parta holek a jejich snaha dostat se na slavnou Sullivenovu show, kde mají vystoupit Brouci. Fakt, že se to točí kolem mé oblíbené grupy, toho hodně zachraňuje, protože chvílemi to dost bolelo. 5/10(3.5.2014)

Beatlesovská přípravka na šílenství s názvem 1941.(21.3.2006)

Hodně příjemné, jednak jsem zavzpomínal na populární brouky a jejich písničky, jednak jsem se párkrát docela dobře pobavil, co všechno byly holky (a kluk) schopný udělat pro shlédnutí svých idolů. Ze začátku chvilku trvalo, než se všechny postavy představily a udělal jsem si v nich pořádek, ale pak už to jelo až do konce v duchu největších hitů Beatles.(5.9.2013)

Dobrý pohled na historické události spojené s hudbou Beatles.(19.8.2002)

I Wanna Hold Your Hand zobrazuje přesně to, pro co Beatles nesnáším. Ty jejich fanatický faninky, který okamžitě zkazily jakékoliv veřejné vystoupení svým neskutečně otravným a zabitíhodným vřískotem. Řemeslo však odvedené velmi kvalitně, Zemeckis uměl.(13.2.2014)

Dobře natočená hudební komedie na téma slavné Beatlemánie s muzikálním nádechem. Ječicí fanynky snažící se za každou cenu dostat co nejblíže k nejslavnější čtveřici světa je usměvavě srandovní bez vulgarit, drog nebo jiných neřestí a i přes absenci těchto věcí je to skvělá koukatelná komedie provázená mistrovskými písněmi od Beatles. Režisér také dobře vyřešil otázku, kdo bude hrát samotné Beatles. Díky záběrům z kamer na opravdové Beatles a s herci ztvárňující je zabíranými kamerami zezadu, vytvořil pro skalní fanoušky dobrý kompromis. Škoda jen, že takovýchto komedií je dnes jak šafránu...(4.6.2016)

beatlemanie z opačného pohledu.(31.12.2009)

<< předchozí 1 2