Komedie / Hudební / Romantický

USA, 1978, 104 min

Dobře natočená hudební komedie na téma slavné Beatlemánie s muzikálním nádechem. Ječicí fanynky snažící se za každou cenu dostat co nejblíže k nejslavnější čtveřici světa je usměvavě srandovní bez vulgarit, drog nebo jiných neřestí a i přes absenci těchto věcí je to skvělá koukatelná komedie provázená mistrovskými písněmi od Beatles. Režisér také dobře vyřešil otázku, kdo bude hrát samotné Beatles. Díky záběrům z kamer na opravdové Beatles a s herci ztvárňující je zabíranými kamerami zezadu, vytvořil pro skalní fanoušky dobrý kompromis. Škoda jen, že takovýchto komedií je dnes jak šafránu...(4.6.2016)

Síla jak lidi dokážou z jedný věci zešílet natolik, že se na ně nedá ani koukat. Zemeckis si rozjel svůj první pořádnej film a musím říct, že mě okamžitě zaujal. Ne přímo on, ale hudba samotných Beatles. Je super, ale že bych kvůli tomu tak šílel? Na druhou stranu byla docela zábava na ty lidi kolem té celé Beatlemánie koukat, protože to, co předváděli, to občas hraničilo se zdravým rozumem.(4.9.2013)

Při sledování podobných filmů mě vždycky přepadne šílená nostalgie a říkám si - sakra, proč se podobné filmy dnes už netočí? Výborná komedie bez sexu a bez špetky vulgarity, u které jsem se opravdu zasmála a navíc v přijatelné stopáži 100 minut. Taky se mi líbilo, že Zemeckis tam zakomponoval Beatles z archívů a vyhnul se tak trapnému hledání herců, kteří by mohli Beatles ztvárnit, což skoro nikdy nedopadne dobře a filmu by to sebralo punc autentičnosti. Holky ječely opravdu pekelně, při některých scénách to až hraničilo s bolením hlavy a hledáním špuntů do uší.(30.1.2014)

Téměř dokumentární snímek o jevu, který nemá v moderních dějinách obdoby a který je pro mnohé naprosto nepochopitelný. Většinu času jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, protože přesto, že je to natočené s nadhledem, skutečně (nebo velmi podobně) se to dělo. Hrůza. BTW, pokud nesnášíte vřeštící -náctky, zdaleka se tomuto filmu vyhněte.(21.1.2003)

Hodně příjemné, jednak jsem zavzpomínal na populární brouky a jejich písničky, jednak jsem se párkrát docela dobře pobavil, co všechno byly holky (a kluk) schopný udělat pro shlédnutí svých idolů. Ze začátku chvilku trvalo, než se všechny postavy představily a udělal jsem si v nich pořádek, ale pak už to jelo až do konce v duchu největších hitů Beatles.(5.9.2013)