Komedie / Hudební / Romantický

USA, 1978, 104 min

Robert Zemeckis natočil povedený film o Beatles bez Beatles. Jasně, tohle je hlavně o Beatlemánii, ale je to i o jejich hudbě, která prostě pořád zní tak krásně, jako když jsem ji slyšel poprvé. Je ale zajímavé vidět, jak moc z nich lidé dovedli šílet, a to nejen holky, které převážně slyšíme na jejich koncertech křičet.(18.8.2017)

Je hezké vidět film z dob, kdy ještě Zemeckis rozuměl divákům a věděl, jak je bavit. Jeho debut (a Spielbergův debut coby výkonného producenta) je určitě pěkná komedie, ale bohužel poměrně předvídatelná a nevyužívající svůj potenciál pro nic jiného než navození poměrně jednolité atmosféry, která je sice příjemná, ale neudrží pozornost. Jinak se ve filmu vlastně nic nestane, postavy se nikam neposunou a vše to nějak odezní.(5.5.2013)

Při sledování podobných filmů mě vždycky přepadne šílená nostalgie a říkám si - sakra, proč se podobné filmy dnes už netočí? Výborná komedie bez sexu a bez špetky vulgarity, u které jsem se opravdu zasmála a navíc v přijatelné stopáži 100 minut. Taky se mi líbilo, že Zemeckis tam zakomponoval Beatles z archívů a vyhnul se tak trapnému hledání herců, kteří by mohli Beatles ztvárnit, což skoro nikdy nedopadne dobře a filmu by to sebralo punc autentičnosti. Holky ječely opravdu pekelně, při některých scénách to až hraničilo s bolením hlavy a hledáním špuntů do uší.(30.1.2014)

Téměř dokumentární snímek o jevu, který nemá v moderních dějinách obdoby a který je pro mnohé naprosto nepochopitelný. Většinu času jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, protože přesto, že je to natočené s nadhledem, skutečně (nebo velmi podobně) se to dělo. Hrůza. BTW, pokud nesnášíte vřeštící -náctky, zdaleka se tomuto filmu vyhněte.(21.1.2003)

Dobře natočená hudební komedie na téma slavné Beatlemánie s muzikálním nádechem. Ječicí fanynky snažící se za každou cenu dostat co nejblíže k nejslavnější čtveřici světa je usměvavě srandovní bez vulgarit, drog nebo jiných neřestí a i přes absenci těchto věcí je to skvělá koukatelná komedie provázená mistrovskými písněmi od Beatles. Režisér také dobře vyřešil otázku, kdo bude hrát samotné Beatles. Díky záběrům z kamer na opravdové Beatles a s herci ztvárňující je zabíranými kamerami zezadu, vytvořil pro skalní fanoušky dobrý kompromis. Škoda jen, že takovýchto komedií je dnes jak šafránu...(4.6.2016)