V sobotu 8. 2. 1964 vystupuje na newyorském letišti z letadla čtveřice kluků, známých jako Beatles. O den později mají vystoupit ve známé TV show Eda Sullivana. Propuká "Beatlemánie". Pro sedmnáctiletou Rosie jsou Beatles smyslem života, a tak vymyslela s kamarádkami výlet do New Yorku. Cestou se k nim přidal ještě drsňák Tony. V New Yorku je ale čeká zklamání. Hotel, ve kterém jsou jejich božstva ubytována, je policií hermeticky uzavřen, aby dovnitř nepronikla ani myš. Jenže vynalézavost fanynek nezná mezí. Začíná hon na Beatles... (oficiální text distributora)

Othello

Chtěl jsem ten film označit za vypočítavý cashgrab cílící na tehdejší maminy, které si u filmu mohly zavzpomínat na svá mladá léta pod plakáty Beatles, ale pak jsem se dočetl jak to floplo. I Wanna Hold Your Hand má výbornou choreografii scén, tempo i spoustu dílčích aspektů, které lze vypíchnout (třeba kaskadérské výkony fanynek), ale je roztažený do přílišné šíře a předznamenává problémy, které budu mít se Zemeckisem i nadále a to, jak pracuje s živými herci jako s animovanými postavami. Mimochodem herecký ansábl zde obsahuje jak nejkrásnější (Susan Kendall Newman, dceru Paula Newmana) tak nejošklivější (Wendie Jo Sperber Bohdalovou) herečku své doby. ()

Sofia

Při sledování podobných filmů mě vždycky přepadne šílená nostalgie a říkám si - sakra, proč se podobné filmy dnes už netočí? Výborná komedie bez sexu a bez špetky vulgarity, u které jsem se opravdu zasmála a navíc v přijatelné stopáži 100 minut. Taky se mi líbilo, že Zemeckis tam zakomponoval Beatles z archívů a vyhnul se tak trapnému hledání herců, kteří by mohli Beatles ztvárnit, což skoro nikdy nedopadne dobře a filmu by to sebralo punc autentičnosti. Holky ječely opravdu pekelně, při některých scénách to až hraničilo s bolením hlavy a hledáním špuntů do uší. ()

Malarkey

Síla jak lidi dokážou z jedný věci zešílet natolik, že se na ně nedá ani koukat. Zemeckis si rozjel svůj první pořádnej film a musím říct, že mě okamžitě zaujal. Ne přímo on, ale hudba samotných Beatles. Je super, ale že bych kvůli tomu tak šílel? Na druhou stranu byla docela zábava na ty lidi kolem té celé Beatlemánie koukat, protože to, co předváděli, to občas hraničilo se zdravým rozumem. ()

kaylin

Robert Zemeckis natočil povedený film o Beatles bez Beatles. Jasně, tohle je hlavně o Beatlemánii, ale je to i o jejich hudbě, která prostě pořád zní tak krásně, jako když jsem ji slyšel poprvé. Je ale zajímavé vidět, jak moc z nich lidé dovedli šílet, a to nejen holky, které převážně slyšíme na jejich koncertech křičet. ()

xxmartinxx

Je hezké vidět film z dob, kdy ještě Zemeckis rozuměl divákům a věděl, jak je bavit. Jeho debut (a Spielbergův debut coby výkonného producenta) je určitě pěkná komedie, ale bohužel poměrně předvídatelná a nevyužívající svůj potenciál pro nic jiného než navození poměrně jednolité atmosféry, která je sice příjemná, ale neudrží pozornost. Jinak se ve filmu vlastně nic nestane, postavy se nikam neposunou a vše to nějak odezní. ()