Komedie / Hudební / Romantický

USA, 1978, 104 min

Téměř dokumentární snímek o jevu, který nemá v moderních dějinách obdoby a který je pro mnohé naprosto nepochopitelný. Většinu času jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, protože přesto, že je to natočené s nadhledem, skutečně (nebo velmi podobně) se to dělo. Hrůza. BTW, pokud nesnášíte vřeštící -náctky, zdaleka se tomuto filmu vyhněte.(21.1.2003)

Je hezké vidět film z dob, kdy ještě Zemeckis rozuměl divákům a věděl, jak je bavit. Jeho debut (a Spielbergův debut coby výkonného producenta) je určitě pěkná komedie, ale bohužel poměrně předvídatelná a nevyužívající svůj potenciál pro nic jiného než navození poměrně jednolité atmosféry, která je sice příjemná, ale neudrží pozornost. Jinak se ve filmu vlastně nic nestane, postavy se nikam neposunou a vše to nějak odezní.(5.5.2013)

Síla jak lidi dokážou z jedný věci zešílet natolik, že se na ně nedá ani koukat. Zemeckis si rozjel svůj první pořádnej film a musím říct, že mě okamžitě zaujal. Ne přímo on, ale hudba samotných Beatles. Je super, ale že bych kvůli tomu tak šílel? Na druhou stranu byla docela zábava na ty lidi kolem té celé Beatlemánie koukat, protože to, co předváděli, to občas hraničilo se zdravým rozumem.(4.9.2013)

Robert Zemeckis natočil povedený film o Beatles bez Beatles. Jasně, tohle je hlavně o Beatlemánii, ale je to i o jejich hudbě, která prostě pořád zní tak krásně, jako když jsem ji slyšel poprvé. Je ale zajímavé vidět, jak moc z nich lidé dovedli šílet, a to nejen holky, které převážně slyšíme na jejich koncertech křičet.(18.8.2017)

Dobře natočená hudební komedie na téma slavné Beatlemánie s muzikálním nádechem. Ječicí fanynky snažící se za každou cenu dostat co nejblíže k nejslavnější čtveřici světa je usměvavě srandovní bez vulgarit, drog nebo jiných neřestí a i přes absenci těchto věcí je to skvělá koukatelná komedie provázená mistrovskými písněmi od Beatles. Režisér také dobře vyřešil otázku, kdo bude hrát samotné Beatles. Díky záběrům z kamer na opravdové Beatles a s herci ztvárňující je zabíranými kamerami zezadu, vytvořil pro skalní fanoušky dobrý kompromis. Škoda jen, že takovýchto komedií je dnes jak šafránu...(4.6.2016)