Honba za diamantem

Honba za drahokamom

Romancing the Stone

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční

USA / Mexiko, 1984, 102 min

Oscar 1 nominace: Střih(5.3.2004)

Romantická dobrodružná komedie, něco mezi Krokodýlem Dundee a Indiana Jonesem. A přesně tak vás taky pobaví. Nehledě na to, že hudbu má na svědomí starý dobrý Alan Silvestri.(28.3.2003)

Klasika mezi dobrodružnými filmy. Výborní herci, solidní legrace, prostě klasický "popcornový" snímek. Robert Zemeckis v té době ještě nebyl příliš známý a tímhle dílkem si nastartoval solidní kariéru.(22.3.2003)

Michael Douglas v jedné ze svých nejlepších rolí, co se týče zábavy a co se týče dobrodružství. Když takhle projíždím ty dobrodružné filmy, tak si uvědomuji, že v současnosti snad už takovýto typ filmů vymřel, a je to strašná škoda, na takové filmy jako je tento se totiž nezapomíná.(19.1.2007)

Nic moc. Hodně přeceňované a bez důvodů. Čistý průměr. Zemeckisův vrchol byl až u Návratů do budoucnosti a Forresta Gumpa.(19.6.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $76,572,238Tržby Celosvetovo $116,572,238║ Asi jediný film dosahujúci aspoň z časti kvalít a zábavnosť fenoménu 80.rokov akým nepochybne bol Indiana Jones, našťastie tento dobrodružný projekt bol pod vedeným zručného režiséra ako Robert Zemeckis a k tomu sa tu skvele uviedla trojica Michael Douglas-Kathleen Turner-Danny DeVito, títo spomínaní robia z tohto filmu strhujúcu a zábavnú jazdu na ktorú vždy rád nasadnem a nechám sa ňou unášať. /80%/(18.7.2005)

Zemeckis a Douglas v životní formě - není třeba víc dodávat, podařená konkurence Indiany Jonese.(26.3.2003)

Indiana Jones na druhou v podání Roberta Zemeckise.Douglas na Harisona sice nemá ale DeVito předčí v klidu všechny ty nácky.Komedie která neohromí ale pobaví a to je důležité.(28.7.2003)

Milá nekritická nostalgie. Jack Colton > Indiana Jones anytime.(2.9.2012)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $86,572,238(5.1.2007)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Logo and Prologue (How the West Was Won) - Alfred Newman [2:07] ,2. Main Title [2:34] ,3. Elaine [2:01] ,4. Ransacked Apartment [1:34] ,5. I'm In Trouble [1:44] ,6. Joan & Jack [1:07] ,7. The Gorge [4:55] , 8. Escape in the Little Mule [2:18] ,9. The Town [2:42] ,10. The Dance/They Kiss [4:39] ,11. Hotel Escape [2:02] ,12. The Stone Revealed [1:19] ,13. Mounties! [2:21] ,14. The Square [1:31] ,15. 'Tregula' [1:33] ,16. Struggling for the Stone [5:55] ,17. So Long Jack [1:10] ,18. The Sailboat [1:18] ,19. End Titles [5:57] ,20. Piano Bar [4:56] ,21. End Titles (alternate) [6:03],(10.5.2011)

„Vraj spisovateľka, to určite.“ HONBA ZA DIAMANTOM (1984) nevykráda INDIANU JONESA A DOBYVATEĽOV STRATENEJ ARCHY (1981). Michael Douglas, syn slávnejšieho Kirka a v tom čase skôr producent (oscarový PRELET NAD KUKUČÍM HNIEZDOM), než herec (vtedy bol ešte iba vychádzajúcou hviezdičkou vďaka V uliciach San Francisca), bol taký pobavený scenárom Diane Thomas (zomrela v roku 1985), že sa rozhodol príbeh ponúknuť najbližšiemu hollywoodskemu štúdiu. Ako sa však stalo veľakrát predtým a i potom (napr. STARMAN išiel do výroby až po triumfe konkurenčného E.T. – MIMOZEMŠŤANA), všade ho odmietali. Musel pricválať až Spielbergov archeológ (a jeho gigantická tržba), aby Thomasovej scenár kúpilo 20th Century Fox. Z americko-mexickej snímky, režírovanej Spielbergovým „žiakom“ Zemeckisom (dovtedy mal na konte len komédiu s Kurtom Russellom USED CARS/1980), sa vykľul hit. Dodnes ponúka vďačné motívy každej správnej filmovej „exotickej jazdy“ (konzumácia hadov, zdolávanie rozhojdaného sa mosta nad smrteľnou priepasťou, nehovoriac o krokodíloch a lietadlách stroskotaných v džungli). Najväčším kladom však nie je napínavý scenár a vtipné dialógy, ale elektrizujúce iskrenie medzi Douglasom a Kathleen Turner, ktorým to spolu tak seklo, že v tom neskôr pokračovali (HONBA ZA KLENOTOM NÍLU, VOJNA ROSEOVCOV). Kvôli príjemnej atmosfére a dobrým nápadom (drogová kolumbijská dedinka, pozostávajúca z milovníkov literatúry) a peknej tanečnej scénke by som možno pokukoval po 80%, ale vždy ma to nudilo.(17.10.2004)

Robert Zemeckis má narozdíl od Stevena Spielberga smysl pro vytříbený, rafinovaný humor a právě v tomhle filmu a jeho srovnání s 'Indym' se to projevilo. Ovšem dvojka, se stejnými herci, ale bez Zemeckise, je strašná.(22.2.2003)

Paradni dobrodruznej film na kterej vzdycky rad kouknu. I kdyz se neda rict, ze by byl nejak natriskanej akci, tak se porad neco deje, honba za diamantem je sice az na konci a predtim hlavni dvojka jen furt pred nekym zdrha, ale vubec to nevadi. Navic Turner a Douglas jsou fakt paradni, akorat jesli se tvurci snazili o takovy to klasicky, ze se nejdriv nemuzou vystat a pak se zamilujou, tak mi prislo, ze se tu kdovijak nehadali. Nicmene chemie je mezi nima paradni. No a Zemeckis zvlada dobre podat jak akci, tak vtipky a hlasky a jako celek je to proste moc dobra zabava.(20.8.2008)

Příjemný dobrodružný film s Michaelem Douglasem a Kathleen Turner. Film, kterým se Robert Zemeckis zapsal do širšího povědomí.(10.11.2007)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(7.10.2012)

Vzhledem k tomu, že moc nemusím ani Kathleen Turner ani Michaela Douglase a přesto jsem se dobře bavila, tak dávám čtyři hvězdičky. Slušná chytrá komedie.(9.10.2004)

"Za odvedení dámy v tísni k telefonu si počítám 400 dolarů." Tak tohle je ten gentleman z knih Joan Wilderové? Jasně, je to on a je s ním zábava. Nyní už mě to samozřejmě nebaví až tak moc, jako kdysi v kině, ale stále si chci zkusit prosekávat mačetou cestu dámě, provést v Pepém Lupův únik či sjet autem vodopád s diamantem na koulích. Vlastně tedy na bezpečném místě. Už se mi to asi nepodaří, ale jsem si jistý tím, že si ještě párkrát v životě pohoním diamant po Kolumbii.(17.10.2018)

Pohodová rodinná zábava poloviny 80. let, která se svezla s úspěchem Indiana Jonese. Douglas je okouzlující syčák, Turner se před očima mění z šedé myši v krásku a jejich chemie dodává eskápadám správnou šťávu. Navíc mě vždycky fascinoval ten přechod příběhu z šedivé reality newyorské spisovatelky do indianajonesovského dobrodružství v džungli.(11.9.2007)

80. léta minulého století byla v oblasti lehké filmové zábavy poznamenaná snahou o napodobení obrovského úspěchu dobrodružných komedií o Indiana Jonesovi, které byly zasazené do exotických končin a bezostyšně čerpaly z brakové literatury a pokleslých žánrů. Honba za diamantem je typickým příkladem téhle vlny. Díky hereckému obsazení, především přítomnosti tehdy mimořádně oblíbené Kathleen Turner a hvězdného Michaela Douglase je ten snímek koukatelný i dnes, i když na sérii o Indiana Jonesovi nemá ani zdaleka. Scénář je průměrný, humor má hluché pasáže a hlavně po těch letech některé filmy už neúčinkují tak jako v době natáčení. Celkový dojem: 55 %.(21.1.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16