Honba za diamantem

Honba za drahokamom

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční

USA / Mexiko, 1984, 102 min

• Radiq

Vzpomínka na dobu komunistickou, kdy tenhle film jel. Tenkrát mě dost bavil. Teď už ne. Je to asi hlavně kvůli 2 věcem - nic lepšího tenkrát nebylo a já byl malej blbej hajzlík, kterej věděl prd. No, chtěl bych napsat něco, jako že jsem se vůbec nenudil a bylo to super a zábavné, ale to napsat nemužu, protože to bylo poměrně strašný. Nikdy jsem nepochopil, co kdo vidí na spojení Kathleen Turner (poměrně nepěkná mamina) a Michael Douglas (v bílejch hadrech jak seladon, kterej se nepoved). Danny DeVito byl vitální dost, ale vlastně tam skoro ani nemusel být. A tenhle film už nikdy vidět nechcu.(29.11.2011)

Pohodová rodinná zábava poloviny 80. let, která se svezla s úspěchem INDIANA JONESE. Douglas je okouzlující syčák, Turner se před očima mění z šedé myši v krásku a jejich chemie dodává eskápadám správnou šťávu. Navíc mě vždycky fascinoval ten přechod příběhu z šedivé reality newyorské spisovatelky do indianajonesovského dobrodružství v džungli.(11.9.2007)

Veselé džangltrip dobrodružství s koncem jako z románu. Mezi sympatickou ústřední dvojicí to sem tam příjemně zajiskří. Nebyla by to však správná honba za pokladem, kdyby nebyla i patřičně napínavá, přičemž hlavní prim hrají vtipné scénky. A aby toho nebylo málo, pokusí se Vás tenhle film přesvědčit, že drogový mafiáni mohou být i celkem velcí sympaťáci.(4.4.2016)

Začíná to jako výtečná kovbojka, ale nenechme se zmýlit. To jen paní spisovatelka dopsala poslední kapitolu svého románu. Je nucena odcestovat do Kulumbie, aby zachránila svoji sestru. Cesta se promění v akční jízdu. Brát si kostým a lodičky na cestu do džungle? Romantická spisovatelka konečně zažije na vlastní kůži to, co tak vašnivě popisuje ve svých románech. Hodně podařená dobrodružná zábava.(30.10.2008)

Je to něco na způsob Indiana Jones akorát ze současnosti (tedy myšleno v roce 1984) a vůbec to není špatné. Je to směs dobrodružství, vtipu a s tím souvisejícího solidního scenáře, dobrá režie a dobré herecké výkony. Film, který se dá vidět vícekrát a přitom se u něj vždy pobavíte. :-) "A co tamhleten most? To není most, ale předkolumbijský umění."(24.3.2007)

• - Michael Douglas dostal hlavní roli v tomto filmu až poté, co jí odmítli Sylvester Stallone a Christopher Reeve. Filmové studio mu ovšem hlavní roli svěřit nechtělo, domnívalo se totiž, že jako neznámý nepřiláká do kin dost diváků. (Rafik)

• - Natáčať sa malo v Kolumbii, kde sa aj odohráva príbeh. Kvôli početným únosom Američanov v Kolumbii sa však produkcia radšej presunula do Mexika. (m.a.t.o.)

• - Westernový prolog provází hudba, jež je ústřední melodií filmu Jak byl dobyt západ (1962). Autorem je skladatel Alfred Newman. (Mirokukii)