Honba za diamantem

• slovenský

Honba za drahokamom

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční

USA / Mexiko, 1984, 102 min

Robert Zemeckis ukázal divákům i v tomhle povedeném dílku, že ve svých filmech dokáže jak zaujmout, tak i pobavit. Tato dobrodružná komedie patří taky do mého soukromého zlatého fondu a to nejenom kvůli skvělým hereckým výkonům ústřední dvojice, ale i všech ostatních, Dany de Vitem počínaje a Juanen zvonařem a jeho mezkem Pepé konče :-) Jednoduše skvělá podívaná!(9.12.2014)

Švihácký Michael Douglas, sympatická Kathleen Turner a Robert Zemeckis na začátku své úžasné kariéry. Skvělé recenze opravdu nelhaly a já jsem si příjemně užil jeden z nejpovedenějších a nejvtipnějších dobrodružných filmů, jaký kdy byl natočen. Prostě klasika, o kterou se naše televizní stanice mohou vždy naplno opřít...(2.9.2012)

Pohodovej dobrodružnej kousek z požehnaných 80 let. Původní oldschol dabing taky stojí za to. Hlavně Douglas v podání Preisse hláškuje jak o život. Co tady děláte?! Chlastáte! Po mě tady střílí a vy tady chlastáte?! Abych nezapomněl, tak záporák je samozřejmě správně slizkej no a na konci to s tím krokodýlem se dá brát jako takový závěrečný vtípek. Prostě v klídku film, mohlo bejt víc akce, ale člověk se i tak pobaví a ta nostalgie z dob kdy na to čuměl jako malej fakan tu prostě pořád zaručeně funguje.75%(20.11.2014)

Začíná to jako výtečná kovbojka, ale nenechme se zmýlit. To jen paní spisovatelka dopsala poslední kapitolu svého románu. Je nucena odcestovat do Kulumbie, aby zachránila svoji sestru. Cesta se promění v akční jízdu. Brát si kostým a lodičky na cestu do džungle? Romantická spisovatelka konečně zažije na vlastní kůži to, co tak vašnivě popisuje ve svých románech. Hodně podařená dobrodružná zábava.(30.10.2008)

Veselé džangltrip dobrodružství s koncem jako z románu. Mezi sympatickou ústřední dvojicí to sem tam příjemně zajiskří. Nebyla by to však správná honba za pokladem, kdyby nebyla i patřičně napínavá, přičemž hlavní prim hrají vtipné scénky. A aby toho nebylo málo, pokusí se Vás tenhle film přesvědčit, že drogový mafiáni mohou být i celkem velcí sympaťáci.(4.4.2016)