Honba za diamantem

• slovenský

Honba za drahokamom

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční

USA / Mexiko, 1984, 102 min

Parádní dobrodružňák. M.Douglas coby novodobý Tarzan a K.Turner jako městská naninka prožívají několik zajímavých příhod. Spielberg udělal dobře, že tento film přenechal a dal šanci Zemeckisovi se předvést. Zemeckis se ukázal, je to akční, je to zábavné. Další z řady filmů na kterých jsem vyrůstal a mám je rád. soundtrack by mistr Silvestri:) Tak díky skvělému kino Ponrepo v Praze jsem 25.11.2016 mohl vidět tuto neskutečnou zábavnou jízdu na velkém plátně, sice jsem nadával, že to bude v českém dabingu, musím uznat, byla to sranda a teda film hraný ze starých kotoučů jsem neviděl ani nepamatuji, těžká nostalgie. Díky!(9.1.2008)

Znáte nejspíš situace, kdy se s někým bavíte o filmech, přijde na nějakej konkrétní titul a druhá osoba se neskutečně diví, jak Vy, jako filmový fanoušek něco takového neznáte (To jsou výpadky ve vzdělání!!!). Resp. znáte, o filmu jste něco slyšeli, ale neviděli jste ho (nebo druhá varianta, viděli jste ho hodně dávno a asi jste na něj zapomněli). Tohle je přesně můj případ u Honby za diamantem. Dobře teda, pro zajímavost jsem si ho pustil. Aniž bych ho tedy jakkoli podceňoval nebo naopak, měl nějaká očekávání.. Výsledek byl ten, že v podstatě ten film na mě nijakým způsobem nezapůsobil. Pro někoho to může být kult, pro někoho nejzákladnější klasika, což nepopírám, ve filmu je i nemálo scén, u kterých jsem se docela zasmál, ale ve finále, pořád to je z mého spektra průměrnej film. Ničím nezklamal, ale zároveň mě ničím nepřekvapil. "Chlastáte! Po mně tam střílej a vy tady chlastáte!". :o) Příště, až Vám někdo bude vyhrožovat, že se s Váma nebude bavit dokud si nepustíte nějakej konkrétní film, tak ho pošlete ke všem čertům!(8.4.2010)

Tento film nemohu ohodnotit jinak než plným počtem. Tento film se mi hodně líbil. Obzvlášť to prostředí ve kterém se to všechno odehrávalo. No nevím jak na ostatní, každopdáně to na mě zapůsobilo fakt pěkně. Příběh taky dobrý... no a nakonec i ten Michael Douglas je z pohledu jiných jeho filmech ve výjmečné roli :-)(14.2.2008)

Robert Zemeckis vytvořil dobrodružnou oddychovku na jedničku. O tomto režisérovi se už tehdy šuškalo v důvěrných kuloárech, ale svůj skutečný potenciál projevil až později, tady se jen zahříval. A zatraceně dobře. Herci ve své době na vrcholu sice odpovídají měřítkům pro vytvoření komerčního hitu, ovšem bez Zemeckise by film přesto neuspěl. To se naplno projevilo u druhého dílu(7.9.2005)

• Frajer42

Zemeckis, Silvestri, Dougles. Tolik slavných jmen a mnou milovaných tvůrců a takhle debilní film?! To jako vážně?! Tak je mi jasné, že i takový borec jako je Robert Zemeckis musel na nějaké sračce začít, vyzkoušet si, jak už nikdy žádný film nedělat a čeho se rozhodně do budoucna vyvarovat. Soudě dle pozdějších snímků se mu to podařilo. Kdyby páska s tímto paskvilem kdysi někomu, samozřejmě omylem, spadla do kamen, tak by svět absolutně o nic nepřišel. Z mého pohledu se jedná o hrubě nezáživný film. Příběh je totální tuctovka, který snad mohla oslovit v roce 1984 děti do 12 let. Nikoho jiného. K těm zdejším 78 % musela snímek vystřelit pouze pravá nostalgie, protože rozhodně nevěřím, že by taková ptákovina mohla oslovit někoho ze současníků. Kdyby s podobnou píčovinou někdo vyrukoval nyní, tak nejenom, že by jako tvůrce skončil, ale velmi pravděpodobně by mu pomohl ze světa nějaký filmový nadšenec, který by nestrpěl takové prznění kinematografie. Slovo "nuda" vystihuje veškeré moje pocity, které mi snímek zprostředkoval. Odpad! Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele fimler.(31.8.2015)

• - Scéna, v ktorej sa Joan Wilder pýta Coltona, či mu môže zaplatiť v cestovných šekoch, a on sa jej opýta, či sú to American Express, je odkaz na reklamy American Express, v ktorých účinkoval Karl Malden, Douglasov kolega zo seriálu V uliciach San Francisca (od r. 1972). (m.a.t.o.)

• - Vůz, ve kterém byla unesena Elaine (Mary Ellen Trainor), byl britský cabriolet AC Cobra vyráběný v letech 1966 -1968 pod značkou AC 289. (JARDAHONDA)

• - Natáčať sa malo v Kolumbii, kde sa aj odohráva príbeh. Kvôli početným únosom Američanov v Kolumbii sa však produkcia radšej presunula do Mexika. (m.a.t.o.)