poster

Honba za diamantem

 • anglický

  Romancing the Stone

 • slovenský

  Honba za diamantom

 • slovenský

  Honba za drahokamom

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční

USA / Mexiko, 1984, 102 min

 • sheen
  *****

  Parádní dobrodružňák. M.Douglas coby novodobý Tarzan a K.Turner jako městská naninka prožívají několik zajímavých příhod. Spielberg udělal dobře, že tento film přenechal a dal šanci Zemeckisovi se předvést. Zemeckis se ukázal, je to akční, je to zábavné. Další z řady filmů na kterých jsem vyrůstal a mám je rád. soundtrack by mistr Silvestri:) Tak díky skvělému kino Ponrepo v Praze jsem 25.11.2016 mohl vidět tuto neskutečnou zábavnou jízdu na velkém plátně, sice jsem nadával, že to bude v českém dabingu, musím uznat, byla to sranda a teda film hraný ze starých kotoučů jsem neviděl ani nepamatuji, těžká nostalgie. Díky!(9.1.2008)

 • Thomassi
  ****

  Dnes už klasický dobrodružní snímek o honbě za zeleným El Corazonem. Je plný zábavy, dobrodružství, akce a legrace si zde užijete opravdu hodně. Michael Douglas v jedné ze svých nejlepších rolí vůbec. A toto všechno je doplňováno naprosto úžasnou hudbou Alana Silvestriho. Bohužel dnes takové filmy už netočíme. Dnes si potrpíme na digitální kameru a počítačové triky. Ale tenkrát se vše dělalo ručně a vypadá to taky dobře i dnes.(11.2.2010)

 • Ruut
  ***

  Když jsem byl malý tak to pro mě byla modla. Ted jsem si film o 15 let pozdeji připomenul a ouha. Díval jsem se už na neco uplně jiného. Na vyčpělou skoro nekomedii. Takhle nejlépe vynikne dokonalost a nedostižnost Indiana Jonese. Obě série začínali přibližně ve stejnou dobu a měli ve výnku skvělého režiséra a výborné herce. Indy je absolutní nářez a klasika i po čtvrtstoletí. Tohle bohužel už vůbec ne.(26.5.2006)

 • lennyd
  ****

  Joan Wilderová (Kathleen Turner) je uznávanou spisovatelkou červené knihovny (hlavně milostných westernů?). Když jejího švagra zabijí v Kolumbii, unesou jí sestru (tamtéž) a navíc samotnou Joan vydírají a nutí ji dovézt do Kolumbie mapu pokladu (kterou ji zavražděný švagr poslal), udělá její život pekelné kotrmelce, a tak si na vlastní kůži vyzkouší roli své vlastní hrdinky ... nechybí napětí, dobrodružství ani láska ... Cestování džunglí s místním dobrodruhem (Michael Douglas) je vtipné, což doplňuje i jeden z hlavních padouchů Danny DeVito. Film ani po dvaceti letech neztrácí nic ze své zábavnosti, a některé z hlášek si pořád pamatuju, jak jsme je ve škole přehrávali. Vše doplňuje zajímavá hudba Alana Silvestri...(11.5.2008)

 • Gilmour93
  ***

  Ona je Francois Merlin v sukni a doufající romantička, on pytel na golfové hole a latentní gentleman - kolumbijské (vlastně mexické) dobrodružství a reklama na Ford Bronco se mohou servírovat, nicméně není všechno, co se třpytí, drahým kamenem.. Dávat rovnítko v produkci napětí, humoru, či stylovosti mezi Romancing the Stone a eskapády doktora Henryho Waltona Jonese Jr. je stejný hoax, jako že se členové rapové skupiny Kris Kross zabili na motorce, protože vyjeli s helmami nasazenými naopak.. Vývoj partnerského vztahu se zdá být nevyzpytatelný - takový pěkný pár to byl a skončilo to močením na rybu..(6.12.2012)

 • - Vůz, ve kterém byla unesena Elaine (Mary Ellen Trainor), byl britský cabriolet AC Cobra vyráběný v letech 1966 -1968 pod značkou AC 289. (JARDAHONDA)

 • - Michael Douglas dostal hlavní roli v tomto filmu až poté, co jí odmítli Sylvester Stallone a Christopher Reeve. Filmové studio mu ovšem hlavní roli svěřit nechtělo, domnívalo se totiž, že jako neznámý nepřiláká do kin dost diváků. (Rafik)

 • - Natáčať sa malo v Kolumbii, kde sa aj odohráva príbeh. Kvôli početným únosom Američanov v Kolumbii sa však produkcia radšej presunula do Mexika. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace