Honba za diamantem

• slovenský

Honba za drahokamom

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční

USA / Mexiko, 1984, 102 min

Paradni dobrodruznej film na kterej vzdycky rad kouknu. I kdyz se neda rict, ze by byl nejak natriskanej akci, tak se porad neco deje, honba za diamantem je sice az na konci a predtim hlavni dvojka jen furt pred nekym zdrha, ale vubec to nevadi. Navic Turner a Douglas jsou fakt paradni, akorat jesli se tvurci snazili o takovy to klasicky, ze se nejdriv nemuzou vystat a pak se zamilujou, tak mi prislo, ze se tu kdovijak nehadali. Nicmene chemie je mezi nima paradni. No a Zemeckis zvlada dobre podat jak akci, tak vtipky a hlasky a jako celek je to proste moc dobra zabava.(20.8.2008)

Velmi nápaditá dobrodružná komedie v režii Roberta Zemeckise se opravdu podařila. Michael Douglas v roli Jacka Coltona je dobrodruh, který vás okouzlí, bez obav se s ním můžete vydat do kolumbijské džungle a má řadu slabin, a to zejména vůči ženám, a tak není divu, že podlehne okouzlující dračici Kathleen Turner v roli spisovatelky dobrodružných románů Joan Wilderové. Vše se točí kolem mapy vedoucí k diamantu nedozírné hodnoty a napětím, legrací i nápady se zde rozhodně nešetří. A baví to, když navíc v hlavních rolích vystupuje tolik sympatická dvojice. 80%(25.1.2009)

Zemeckis v době, kdy se nezbláznil do nových technologií animace, točil úžasné filmy, jedním z nich je i Honba za Diamantem. Turnerová tady totiž ještě vypadá jako kočka a nehraje nadrženou šéfovou jako v Californication. Douglasovi jeho dobrodružnou postavu taky věříte a klidně by si to mohl rozdat s Indim o titul nejlepšího frajera přes džungli. Nutnost pro fandy Indiho i ostatní, kterým se líbí žánr akční romance.(7.9.2010)

Dnes už klasický dobrodružní snímek o honbě za zeleným El Corazonem. Je plný zábavy, dobrodružství, akce a legrace si zde užijete opravdu hodně. Michael Douglas v jedné ze svých nejlepších rolí vůbec. A toto všechno je doplňováno naprosto úžasnou hudbou Alana Silvestriho. Bohužel dnes takové filmy už netočíme. Dnes si potrpíme na digitální kameru a počítačové triky. Ale tenkrát se vše dělalo ručně a vypadá to taky dobře i dnes.(11.2.2010)

Pohodovej dobrodružnej kousek z požehnaných 80 let. Původní oldschol dabing taky stojí za to. Hlavně Douglas v podání Preisse hláškuje jak o život. Co tady děláte?! Chlastáte! Po mě tady střílí a vy tady chlastáte?! Abych nezapomněl, tak záporák je samozřejmě správně slizkej no a na konci to s tím krokodýlem se dá brát jako takový závěrečný vtípek. Prostě v klídku film, mohlo bejt víc akce, ale člověk se i tak pobaví a ta nostalgie z dob kdy na to čuměl jako malej fakan tu prostě pořád zaručeně funguje.75%(20.11.2014)

• - Natáčať sa malo v Kolumbii, kde sa aj odohráva príbeh. Kvôli početným únosom Američanov v Kolumbii sa však produkcia radšej presunula do Mexika. (m.a.t.o.)

• - Michael Douglas dostal hlavní roli v tomto filmu až poté, co jí odmítli Sylvester Stallone a Christopher Reeve. Filmové studio mu ovšem hlavní roli svěřit nechtělo, domnívalo se totiž, že jako neznámý nepřiláká do kin dost diváků. (Rafik)

• - Při některých scénách ve filmu byli hlavní představitelé nahrazeni kaskadéry. Jednou z nejznámějších scén je ta v bahně, na jejímž konci filmový hrdina Jack (Michael Douglas) padá obličejem dolů mezi rozevřená kolena jeho filmové partnerky Joan (Kathleen Turner). Skutečná představitelka této scény, kaskadérka Jeannie Epperová, byla v roce 1984 vyznamenána cenou za nejefektnější kaskadérský kousek. (rockwoman)