poster

Honba za diamantem

 • anglický

  Romancing the Stone

 • slovenský

  Honba za drahokamom

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční

USA / Mexiko, 1984, 102 min

 • Radiq
  **

  Vzpomínka na dobu komunistickou, kdy tenhle film jel. Tenkrát mě dost bavil. Teď už ne. Je to asi hlavně kvůli 2 věcem - nic lepšího tenkrát nebylo a já byl malej blbej hajzlík, kterej věděl prd. No, chtěl bych napsat něco, jako že jsem se vůbec nenudil a bylo to super a zábavné, ale to napsat nemužu, protože to bylo poměrně strašný. Nikdy jsem nepochopil, co kdo vidí na spojení Kathleen Turner (poměrně nepěkná mamina) a Michael Douglas (v bílejch hadrech jak seladon, kterej se nepoved). Danny DeVito byl vitální dost, ale vlastně tam skoro ani nemusel být. A tenhle film už nikdy vidět nechcu.(29.11.2011)

 • choze
  ***

  Pohodová rodinná zábava poloviny 80. let, která se svezla s úspěchem INDIANA JONESE. Douglas je okouzlující syčák, Turner se před očima mění z šedé myši v krásku a jejich chemie dodává eskápadám správnou šťávu. Navíc mě vždycky fascinoval ten přechod příběhu z šedivé reality newyorské spisovatelky do indianajonesovského dobrodružství v džungli.(11.9.2007)

 • Mirokukii
  ****

  Veselé džangltrip dobrodružství s koncem jako z románu. Mezi sympatickou ústřední dvojicí to sem tam příjemně zajiskří. Nebyla by to však správná honba za pokladem, kdyby nebyla i patřičně napínavá, přičemž hlavní prim hrají vtipné scénky. A aby toho nebylo málo, pokusí se Vás tenhle film přesvědčit, že drogový mafiáni mohou být i celkem velcí sympaťáci.(4.4.2016)

 • blackrain
  *****

  Začíná to jako výtečná kovbojka, ale nenechme se zmýlit. To jen paní spisovatelka dopsala poslední kapitolu svého románu. Je nucena odcestovat do Kulumbie, aby zachránila svoji sestru. Cesta se promění v akční jízdu. Brát si kostým a lodičky na cestu do džungle? Romantická spisovatelka konečně zažije na vlastní kůži to, co tak vašnivě popisuje ve svých románech. Hodně podařená dobrodružná zábava.(30.10.2008)

 • Greg25
  ****

  Je to něco na způsob Indiana Jones akorát ze současnosti (tedy myšleno v roce 1984) a vůbec to není špatné. Je to směs dobrodružství, vtipu a s tím souvisejícího solidního scenáře, dobrá režie a dobré herecké výkony. Film, který se dá vidět vícekrát a přitom se u něj vždy pobavíte. :-) "A co tamhleten most? To není most, ale předkolumbijský umění."(24.3.2007)

 • - Michael Douglas dostal hlavní roli v tomto filmu až poté, co jí odmítli Sylvester Stallone a Christopher Reeve. Filmové studio mu ovšem hlavní roli svěřit nechtělo, domnívalo se totiž, že jako neznámý nepřiláká do kin dost diváků. (Rafik)

 • - Natáčať sa malo v Kolumbii, kde sa aj odohráva príbeh. Kvôli početným únosom Američanov v Kolumbii sa však produkcia radšej presunula do Mexika. (m.a.t.o.)

 • - Westernový prolog provází hudba, jež je ústřední melodií filmu Jak byl dobyt západ (1962). Autorem je skladatel Alfred Newman. (Mirokukii)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace