Honba za diamantem

• slovenský

Honba za drahokamom

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční

USA / Mexiko, 1984, 102 min

Parádní dobrodružňák. M.Douglas coby novodobý Tarzan a K.Turner jako městská naninka prožívají několik zajímavých příhod. Spielberg udělal dobře, že tento film přenechal a dal šanci Zemeckisovi se předvést. Zemeckis se ukázal, je to akční, je to zábavné. Další z řady filmů na kterých jsem vyrůstal a mám je rád. soundtrack by mistr Silvestri:) Tak díky skvělému kino Ponrepo v Praze jsem 25.11.2016 mohl vidět tuto neskutečnou zábavnou jízdu na velkém plátně, sice jsem nadával, že to bude v českém dabingu, musím uznat, byla to sranda a teda film hraný ze starých kotoučů jsem neviděl ani nepamatuji, těžká nostalgie. Díky!(9.1.2008)

Romanticko-dobrodružně-akční komedie přesně podle mého gusta. Sice si mohli odpustit přerod z ošklivého káčátka v krásnou labuť, nicméně Michael s Kathleen opravdu válí, a hodí se k sobě, do toho sem tam poskakuje zákeřný zlodějíček v podání Dannyho DeVita a korunu tomu nasazuje kolumbijský drogový překupník, mimochodem obdivovatel Joaniných knih a jeho Little Mule Pepe.(18.3.2009)

Pohodová rodinná zábava poloviny 80. let, která se svezla s úspěchem INDIANA JONESE. Douglas je okouzlující syčák, Turner se před očima mění z šedé myši v krásku a jejich chemie dodává eskápadám správnou šťávu. Navíc mě vždycky fascinoval ten přechod příběhu z šedivé reality newyorské spisovatelky do indianajonesovského dobrodružství v džungli.(11.9.2007)

Ukazkove dobrodruzna 80's jizda se vsim vsudy. Nejvetsi highlight pro me byly samozrejme tradicni 80's snare bubny Alana Silvestriho, misty navic doplnene atmosferickym dobovym saxikem. Dalsi velmi silna stranka byla priroda a prostredi kolumbijske jungle. Pribehove uz to potom byl spise takovy slabsi Indyho odvar, ale nema cenu remcat, obzvlast kdyz se podobne filmy uz skoro netoci. 7/10(5.10.2010)

...škoda, že 80. létům a filmům o hledání pokladů odzvonilo. Tenhle byl jeden z nejlepších, což se nedá říct ani omylem o jeho druhé části Honba za klenotem Nilu. Navíc má tento film neopkaovatelnou atmosféru díky využití tradiční "dvojrole" spisovatelky románu a její románové hlavní hrdinky v pralese. K. Turner sice nebyla Bob Saint-Claire, ale snažila se!(5.1.2004)