Honba za diamantem

• slovenský

Honba za drahokamom

Dobrodružný / Komedie / Romantický / Akční

USA / Mexiko, 1984, 102 min

Znám pár lidí, kteří si např. díky nějakému filmu či záběru v něm uvědomili svou sexuální orientaci. Jako třeba že viděli něčí nahý zadek nebo tak a cosi v hlavě jim seplo/zapadlo. Když nad tím tak přemýšlím, Honba za diamantem je zřejmě film, který mi již v raném mládí odhalil, že nejvíce sexy část ženského těla je stehno. Neb stehna Kathleen Turner tady jsou mňam. Veškeré další komentáře k filmu jsou bezpředmětné.(23.5.2018)

Začátek výborný, ale konec s krokodýlem už byl slabota. Viděno v prvním dabingu s VIktorem Preissem a Eliškou Balzerovou (a kousíček ve druhém s Kamilou Špráchalovou). Dost mi vadí střelba ze samopalu na 50 metrů, která ani v dávce nezasáhne cíl. Postava Dannyho DeVita naprosto zbytečná, hodně mi překážela.(15.8.2014)

První velký Zemeckisův film v produkci Michaela Douglase,který v nouzi obsadil do jedné z hlavních rolí sebe(tehdy ještě nebyl ani zdaleka vyhledávaný a žádaný herec).A jak to dopadlo?Skvělě!Douglas tvrdí,že nápad odposlouchal v baru od jedné servírky,která ho tam vyprávěla,jako námět pro svou knihu.Zda je to pravda,nebo jen marketingový tah se nikdo nedozví,ale to je úpně jedno.Scénář je skvělý a nápaditý,stejně jako režie,kde Zemeckis přesně ví,jak vyprávět,kdy zvolnit a kdy přitlačit na pilu.Trio Douglas-Turner-DeVito je přímo geniální a divák si je opravdu užívá.Pravý a nefalšovaný dobrodružný příběh,který je chvílemi velmi zábavný a chvílemi velmi napínavý.Místy působí až jako parodie na sebe sama a dobrodružné filmy,ale nikdy nepřekročí onu hranici trapnosti.Jde jasně o jeden z nejlepších dobrodružných filmů,u kterých se budem stále rozplývat a bavit.K absolutní dokonalosti mu chybí jen kousek(Indiana Jones),takže dávám diamantových 90% a musím se podívat konečně na ty staré mapy po dědovi.(20.9.2011)

Jihoamerická džungle, lezoucí a plazící se žoužel, to je moje! V džungli ovšem nesmí chybět vrak letadla a taky nechybí! Michaelovi a Kathleen to spolu ohromně svědčí a rodící se láska vypadá velice věrohodně. V pravém slova smyslu dobrodružný film a hraje-li Danny DeVito nelítostného padoucha - také skvělá komedie. Robert Zemeckis si tímto pohodovým filmem brousil ostruhy k ještě lepším a na Forresta Gumpa už je měl jako jehly.(30.5.2008)

• Lacike

Jedná sa jednu z tych klasik, ktora ma vôbec nezaujala a celkom ma to mrzi, lebo sa jedná o môj oblubeny zaner. Takisto Zemeckisove filmy mi väcsinou sedia, ale tentokrat som sa dost nudil. Ustredna dvojka sa mi vôbec nepacila. Kathleen Turner som nikdy nemal rad a Michael Douglas sa mi paci vo filmoch v ktorych ma moznost hrat, ale v ulohe jednorozmerneho hrdinu na mna jeho charizma nepôsobi. Tempo mi pripadalo neskutocne pomale a celkovo to na mna posobilo, ze je to urcene skor zenskemu publiku. Jedine co ma bavilo boli staromilsky natocene akcne sceny plne kaskaderkych kuskov, ale bolo ich prilis malo na to, aby ma film bavil. 4/10.(19.10.2012)

• - Ve scéně, kdy Jack Colton (Michael Douglas) skáče na liáně přes řeku, je při dopadu vidět, jak se pevná skála prohne. Jedná se o atrapu skály vytvořenou pomocí napnuté látky. (MartinM)

• - Michael Douglas dostal hlavní roli v tomto filmu až poté, co jí odmítli Sylvester Stallone a Christopher Reeve. Filmové studio mu ovšem hlavní roli svěřit nechtělo, domnívalo se totiž, že jako neznámý nepřiláká do kin dost diváků. (Rafik)

• - Biele auto, ktoré šoféruje Ralph (Danny DeVito), je Renault 4L, v tom čase najpredávanejšie auto v Kolumbii, známe pod prezývkou "El amigo fiel" (Verný priateľ). (m.a.t.o.)