Ačkoliv to není Zemeckisův typický film, jeho režijní styl se ani tady nezapře. Spousta fórů se vážně povedla, byť jejich kadence bohužel časem řídne. To zase vynahradí parádní závěrečná honička. Politická nekorektnost ze snímku už sice dávno vyprchala, ale i tak je to moc příjemná komedie z let osmdesátých. Potěší tehdy ještě neokoukaný Kurt Russel a skvělý Jack Warden v dvojroli.(9.5.2007)

Ta slabá třetí hvězda je jen kvůli tomu, že Zemeckis a Gale. A ještě proto, že se mi líbil počet narušení televizního vysílání Jinak je to ale dost slabota, na tyhle dva. Pár vtipných scén tam je (nejvíc se mi asi líbil závěr) a občas to dokáže působit i příjemně, pak je to taky slušně natočené a na komedii solidně zahrané, ale jinak to moc nepobaví, postavy nejsou zrovna sympatické, skoro nic se tam neděje a hlavně vůbec nechápu, proč to má skoro dvě hodiny, když to na ně vůbec nevystačí. Z toho důvodu jsem se u toho taky docela nudil. Špatné to sice není, na jedno zhlédnutí se to dá, ale jinak to moc zajímavé není. Holt každý nějak začínal a i Zemeckis se ke svým nejlepším filmům dostal teprve později. Slabé 3*(23.1.2021)

Jeden z filmů, které jsem okamžitě zatoužil vidět, jakmile jsem se o něm dočetl. A také jeden z prvních filmů, které jsme měli doma na originální VHS, jakmile u nás vyšel (1.polovina 90.let). Distributorem byl tehdejší Lucernafilm a film bohužel neměl klasický dabing ani titulky, ale simultánní překlad (byť "oficiální" od zmíněného distributora). Přesto jsme se bavili výborně. Rád bych jej po těch letech viděl v pořádné kvalitě a s dobrými titulky nebo dabingem.(10.5.2020)

• xxmartinxx

Před zhlédnutím jsem si říkal, jak se vůbec mohlo stát, že Robert Zemeckis natočil eRkový film. No... hrdinové mluví sprostě a ženská ukáže prsa... jinak je to stejná sluníčková záležitost bez jiného smyslu než zabít stopáž. S tím, že sluníčkovost nenarušuje ani úkladná vražda, takže postavám nic nebrání v tom chovat se jako největší amorální idioti (amorální většinou, idioti pokaždé). Vlastně mi to dost připomínalo současné Vejdělkovy filmy (pointa je, že hrdinové mohou dál krást, podvádět a lhát, což je skvělé), jen to bylo lépe natočené.(5.5.2013)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $11,715,321Tržby Celosvetovo $-(27.4.2010)

• - Jediný film režiséra Roberta Zemeckisa s ratingom R (stav k augustu 2011). (m.a.t.o.)

• - John Candy mal pôvodne hrať úlohu Joea Flahertyho. Natáčania sa však nemohol zúčastniť, pretože pracoval na Spielbergovom projekte 1941 (1979). (m.a.t.o.)

• - Podľa komentára na DVD je postava mechanika Jima (Frank McRae) inšpirovaná skutočným "garážovým" mechanikom, ktorého raz Robert Zemeckis a Bob Gale stretli na výlete. (m.a.t.o.)