Okrem 1941 najslabší Spielberg/Zemeckis, ale aj tak silne nadpriemerná komédia. 8/10(30.11.2016)

Ačkoliv to není Zemeckisův typický film, jeho režijní styl se ani tady nezapře. Spousta fórů se vážně povedla, byť jejich kadence bohužel časem řídne. To zase vynahradí parádní závěrečná honička. Politická nekorektnost ze snímku už sice dávno vyprchala, ale i tak je to moc příjemná komedie z let osmdesátých. Potěší tehdy ještě neokoukaný Kurt Russel a skvělý Jack Warden v dvojroli.(9.5.2007)

• xxmartinxx

Před zhlédnutím jsem si říkal, jak se vůbec mohlo stát, že Robert Zemeckis natočil eRkový film. No... hrdinové mluví sprostě a ženská ukáže prsa... jinak je to stejná sluníčková záležitost bez jiného smyslu než zabít stopáž. S tím, že sluníčkovost nenarušuje ani úkladná vražda, takže postavám nic nebrání v tom chovat se jako největší amorální idioti (amorální většinou, idioti pokaždé). Vlastně mi to dost připomínalo současné Vejdělkovy filmy (pointa je, že hrdinové mohou dál krást, podvádět a lhát, což je skvělé), jen to bylo lépe natočené.(5.5.2013)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $11,715,321Tržby Celosvetovo $-(27.4.2010)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $11,715,321(21.12.2006)

• - John Candy mal pôvodne hrať úlohu Joea Flahertyho. Natáčania sa však nemohol zúčastniť, pretože pracoval na Spielbergovom projekte 1941 (1979). (m.a.t.o.)

• - Jediný film režiséra Roberta Zemeckisa s ratingom R (stav k augustu 2011). (m.a.t.o.)

• - V scéne, v ktorej postava Gerrita Grahama začne strieľať po Fuchsových autách, bola použitá skutočná munícia. Strieľalo sa však iba do čelného skla a svetlometov. (m.a.t.o.)