Spatřit plavého koně

Behold a Pale Horse

Drama / Válečný / Životopisný

USA, 1964, 118 min

Rozpočet $3,9milióna(9.5.2009)

Hvězdné herecké trio Peck - Quinn - Shariff rozjíždí dramatický příběh, kterému nechybí napětí a atmosféra. Zařazení snímku mezi válečný žánr není zrovna na místě, jedná se spíše o životopisné drama. Možná, že některé pasáže jsou rozvláčnější, ale s blížícím se závěrem je o zábavu postaráno.(11.8.2014)

Zatraceně dobré psychologické drama a ti herci, wow! To dnes chybí!!!(28.2.2016)

Přestože karty byly předem beznadějně rozdané, cítila jsem při pohledu na matku a syna v závěrečných záběrech pocit jakéhosi zadostiučinění, navíc radost, že kněz Francisko Omara Sharifa nezaplatil za svůj lidský a odvážný čin životem.(16.2.2009)

Po skončení občanské války ve Španělsku v zemi stále vládne tvrdý vojenský režim. Bývalý partyzán, který žije v sousední Francii je stále trnem v oku místnímu kapitánovi. Podaří se ho vlákat do pasti a přinutit ho navštívit umírající matku? Film má hvězdné obsazení a je spíše psychologický než válečný. Ale přesto stojí za shlédnutí.(12.5.2017)

Trio Peck, Quinn, Sharif, tak to je naprosto hvězdná sestava. Bývalý partyzán z občanské války, velitel Občanské gardy a mladý kněz, ti všichni prolnou svoje osudy dvacet let po tomto krvavém konfliktu. Vytříbené dialogy kazila pouze neustálá tma a to do té míry, že jsem musela přidat jas, abych totálně znechucená film nevypnula. No, zabralo to a rozhodně nelituji.(2.7.2016)

Teda od rezisera Freda Zynnemanna som uz videl jednak High Noon a Sakala z roku 1973, no a tentokrat aj Behold a Pale Horse. Film ma velmi dobry pribeh, divak sa dozvie cosi aj o spanielskej obcianskej vojne 1931 - 1939, takze nuda takmer nehrozi. Dialogy su vyborne, a herci ako Anthony Quinn /la Strada, Salamandr, Lawrence z Arabie/, dlaej Gregory peck /Jak byl Dobyt Zapad, Roman Holiday/ a vyborna Myldred Dunnock /Viva Zapata/ su na urovni, takze divak chtivy hereckych vykonov si tiez pride na svoje. Plus pochopitelne rezia talentovaneho Freda Zynnemannna. 74 %(3.11.2015)

Filmu viac ako príbeh dominuje hviezdne trio. Nie že by filmu chýbala atmosféra, to nie, ale akcia a napätie áno. Tiež by sa mu žiadalo mať prepracovanejší a rozšafnejší scenár a ani farba by nebola od veci. Inak je to klasická dráma s jednoduchým príbehom, v žiadnom prípade však nie vojnová. Už len kvôli hercom sa ju oplatí pozrieť.(8.4.2015)

• JohnSmith

Když proti sobě stojí dva mega herci Quinn a Peck, mělo by to stát za to. Bohužel tato štvanice je neskutečně nezajímavá a nudná.(18.11.2015)

Charisma hlavních představitelů je úúúúžasné. Příběh není zamotany, jedná se o přímočarý kousek postavený na jiskře v očích hlavních borců.Smekám, ti chlapi (Peck,Quinn,Sharif) byli úžasní.(19.9.2014)