Antidote

• USA Panacea (pracovní název)
Trailer

Mladá žena je držaná v zajatí v podzemnom zdravotníckom zariadení, kde sú vybraní jedinci večne mrzačení a potom liečení pomocou tajného protilieku. (dixx)

Trailer

JASON_X

Nepamatuju si, kdy naposledy jsem viděl film s tak průhlednou pointou, že i mně, ačkoliv často mívám dlouhý vedení, byla jasná už v pátý minutě. Ale to neva, i tak (a nebo právě proto?) jsem si film dobře užil. Je to sice na první i druhej pohled hodně levný televizní béčko, ale má příjemně temnou atmosféru a i jakejs takejs metafyzickej vocas. A navíc se mi hodně líbila Ashlynn ze Stonožky v hlavní roli... ovšem jenom do chvíle, než jsem si vygooglil nějaký její nahatý obrázky a zjistil, že je to jedna z těch pitomejch a nevkusnejch dorot, která si taky nechala udělat silikonový cecky (který ale naštěstí ve filmu neukazuje). ()

darkrobyk

Na rovinu je třeba říci, že film cílí na menšinové publikum. Kdo rád akci a spád, měl by se mu raději vyhnout. Snímek je zdánlivě pomalý, ale mně přišel napínavý od začátku až do konce. O filmu je lepší nic nevědět, tudíž ani nečíst zdejší krátký zavádějící obsah. Následují spoilery. Sharyn je převezena manželem do nemocnice, jelikož má prudké břišní bolesti. Tam zjistí, že jde o zánět slepého střeva, které už prasklo. Operace je tedy vysoce riziková. Když se Sharyn probudí, je v jakémsi podivném zařízení. Komplex chodeb a pokojů s pacienty, zdravotnický personál a záhadný lék. Sharyn se snaží zjistit, kde je a co po ní ošetřující lékař chce. Pravda ji rozhodně nepotěší. Film připomene celou řadu snímků, mezi nimi určitě Jakubův žebřík nebo Hellraisera. Z literatury kromě jmenovaného Danteho určitě Utrpení knížete Sternenhocha (L. Klíma), kde popisované Peklo odpovídá přesně zdejšímu. Tedy původně jsem si tipoval Očistec, ale jak se ukázalo, ani přiznání všech hříchů zde nemělo nakonec žádnou cenu. Přiměřené gore, pochmurnost, odpovídající hudba. Závěr jsem čekal jiný, ale takhle to bylo asi nejlepší. ()

Morholt

Pointu není těžké odhadnout ještě před polovinou a závěrečných dvacet minut je vlastně jen doslovným potvrzením, ale ani tak to nebylo úplně špatné. Herečka v hlavní roli mě bavila, stejně tak vedoucí lékař pokusné kliniky a další. Bylo tu znát, že rozpočet nebyl takový, aby si tvůrci mohli dovolit nějaké výraznější chuťovky či efekty a tak se vedle herců film snaží spoléhat především na atmosféru, což ne vždy úplně vychází, ale zase tu není nic, co by mě vyloženě uráželo. Jako největší tak nedostatek vidím chybějící prostřihy do minulosti vedlejších postav, díky čemuž by mohl být celkový obraz ucelenější. Ale tady nejspíš platí to samé, co pro výše zmíněné triky. Chyběly prachy. Nic extra, ale za vidění to podle mě stojí. 60% ()

silentname

Do určitého bodu som mal pocit, že "Antidote" bude jedno veľké filmové sklamanie. Dokopy sa to pre mňa stalo veľkou dávkou blúdenia po chodbách podzemnej nemocnice, kde som dokopy mal viac pocit, že niekto chcel urobiť nejakú novú verziu "Cube" alebo niečo podobné. A hoci by som to čiastočne mohol tým štýlom definovať, tak celkový príbeh je o dosť komplexnejší. A pochopil som to asi až v posledných 20-tich minútach, ktoré sú pre mňa highlightom filmu. Akonáhle pochopíme ten zvrat, v momente ako sa nám jednotlivé kúsky skladačky dajú na miesto a pochopíme celkový obraz, tak sa z relatívne nudného thrilleru s pár vizuálnymi hororovými prvkami stane niečo, čo vnímam ako celkom originálny nápad s kvalitným zakončením. Nebyť toho zvratu, tak film by som ohodnotil ako maximálne nudný a mdlý film, ktorý nevie absolútne využiť svoj koncept k ničomu. No treba tomu dať čas a nechať ten zvrat vyznieť. Pretože nám to dáva v prvom rade odpovede na všetky otázky, no rovnako to prináša celkom unikátny filmový element, ktorý som neočakával a dal tomu úplne iné grády. Takže to musím filmu uznať. Dokázal v závere skutočne otočiť a primäl ma zmeniť názor. No napriek tomu si myslím, že počas prvej hodiny budete viac-menej tápať a postávať na mieste a jednotlivé momentky vám toho moc nepovedia. Dovtedy totiž ide len o film, kde naša hlavná hrdinka chce utiecť z tejto nemocnice a nájsť pomoc. Lenže súčasne je ťažké pre mňa zabudnúť na úvodnú nudu, ktorú som prežíval. Ale neľutujem, že som film videl a to je podľa mňa veľké plus. Hodnotenie: C+ ()

Kudly4

A pak, že peklo neexistuje ! No, abych se přiznal, tak pointu jsem neodhalil, měl jsem dvě varianty, ale ani jedna správně, o to líp ! Na mě Antidote udělal dojem, mám rád tu děsivou atmosféru nemocnic či léčeben a tady byla skoro dokonalá, došlo i na několik nechutných, brutálních scén, udrželo mě to v napětí, herečka Ashlynn (Lidská stonožka) se mi líbila, zahrála dobře a příběh, který je zde, jsem zatím myslím v žádném Hororu neviděl a právě to finále mě mile překvapilo. Je tu ale i pár nelogických, do očí bijící momentů, napřílad ta vražda by asi nikdy nemohla projít jako sebevražda. Každopádně, za mě hodně slušná podívaná a určitě doporučuji k nočnímu zhlédnutí. (34. hodnocení) ()