Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběhy malého chlapce Sebastiana a jeho fenky Belly z horské vesničky, kde bydlí mimo jiných i chlapcův dědeček. Správný poprask nastane v době, kdy mezi "uzavřenou" společnost vesničanů přichází pašerák drog Norbert. Nebyla by to ale chytrá Bella, kdyby něco jejímu čumáku uteklo a Sebastian si toho nevšiml... (oficiální text distributora)

Recenze (24)

sator 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem shlédl a nemohu hodnotit je to dětský seriál, takže hodnocení se týká pohledu dětskýma očima, před těmi dávnými roky...  .....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................  Bella a Sebastián   Ep1- Setkání 26 Sep. 1965 La rencontre   Ep2 - Útulek v Grand-Baou 3 Oct. 1965 Le refuge du Grand-Baou   Ep3 - Pronásledování 10 Oct. 1965 La battue   Ep4 - Cizinec 17 Oct. 1965 L'étranger   Ep5 - Norbertovo kufr 24 Oct. 1965 La valise de Norbert   Ep6 - Celníci 31 Oct. 1965 La patrouille de douane   Ep7 - Velká soutěska 7 Nov. 1965 La piste du grand défilé   Ep8 - Štědrý den 14 Nov. 1965 La veillée de Noël   Ep9 - Hod Boží vánoční 21 Nov. 1965 Le jour de Noël   Ep10-Požár 28 Nov. 1965 L'incendie   Ep11 - Lavina 5 Dec. 1965 L'avalanche   Ep12- Výslech 12 Dec. 1965 L'enquête   Ep13 - Pronásledování 19 Dec. 1965 La preuve .................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. ()

numan 

všechny recenze uživatele

Po letech se mi tenhle seriál podařilo někde vyšťárat a vlastně mě k tomu vyprovokoval přeceňovaný nový film (2013) s úplně stejným názvem. A musím zkonstatovat, že jsem byl znovu okouzlen a dokonce jsem při té naivní dětské písničce (myslím textem, nikoliv melodií, která byla, je a zůstane prostě nádherná) uronil slzu. Ačkoliv svou roli určitě hraje nostalgie vzpomínek na jeden z nejzásadnějších seriálů mého dětství (vedle Tajuplného ostrova s Omarem Sharifem v roli tajemného kapitána Nema), všechno je tu podle mě lepší, než v nové verzi - od feny až po Sebastiána. Kašlu na znatelné ohlodání zubem času a dávám všema deseti přednost klasice. Nemluvě o tom, že není krásnější lásky na světě, než je vztah mezi chlapcem a jeho psem. Wuf. :-) ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Seriál mého mládí o bílé Belle (psu) a malém Sebastianovi (chlapci), kteří spolu řeší "kriminální" případy v horské osadě. Možná nostalgie, ale co si pamatuju, bylo to výborné :) ()

SHA 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je seriál mého dětství. Možná už je dneska překonaný, ale stejně má pořád své kouzlo a pokaždé se na něj znovu a znovu s láskou a sentimentalitou podívám. Příběh malého divokého kluka, ve kterém jsem se jako malá vždycky viděla, krásného psa a to všechno zasazené do nádherného horského prostředí... a všecho je zasněžené... Tomu se prostě nedá odolat... ()

Martinka21 

všechny recenze uživatele

Píseň jež utkvěla v paměti.... "Jednu krásnou zemi znám, slunce tam září louky kvetou tam. Život plyne v dětských hrách, dokud však nepřekročíš práh. Tu zem znáš jen pokavaď si mlád, umíš se smát a na písku si hrát.Jednu krásnou zemi znám, v té zemi stále věřím pohádkám, prožiješ tisíc krásných dnů, v té zemi kouzelných her a snů..." ()

Galerie (101)

Zajímavosti (4)

  • Bellu si zahrál pes Flanker, který se díky chundelatému ochlupení mohl ujmout i role fenky. Jednoho dne ho však našli jeho majitelé mrtvého, jelikož ho otrávili závistiví sousedé. Při natáčení jej pak nahradil další pyrenejský horský pes jménem Yalov. (alonsanfan)
  • Flanker, neboli Pyrenejský salašnický pes, který hrál fenu Bellu v 1. sérii, byl ve skutečnosti 18 měsíční pes. Nasměrování Flankera na místo bylo obzvláště těžké, protože pes nebyl vůbec vycvičen. K natáčení s ním bylo použito hodně čokolády. Jednoho dne utekl, jen aby se napil z horského potoka vzdáleného dvanáct mil, a štáb a herci museli čekat na jeho návrat. (sator)

Reklama

Reklama