Bella a Sebastián (TV seriál)

• Francie

Belle et Sébastien

Dobrodružný

Francie, 1965, 13x26 min

Tak tohle je seriál mého dětství. Možná už je dneska překonaný, ale stejně má pořád své kouzlo a pokaždé se na něj znovu a znovu s láskou a sentimentalitou podívám. Příběh malého divokého kluka, ve kterém jsem se jako malá vždycky viděla, krásného psa a to všechno zasazené do nádherného horského prostředí... a všecho je zasněžené... Tomu se prostě nedá odolat...(25.2.2009)

Jako maly deti jsme chodily na Sebastiana k sousedum, kteri byli Ti stastlivci a meli televizi. Vzdycky sem se hrozne tesila, take na dalsi serii, tu uz jsem sledovala doma. Mno, nedavno byl pokus a s klukama jsem koukala, kdyz byla opakovacka v Tv, deti se nechytaly a jen ma vzpominka me udrzela alespon u jednoho dilu.(23.3.2015)

Píseň jež utkvěla v paměti.... "Jednu krásnou zemi znám, slunce tam září louky kvetou tam. Život plyne v dětských hrách, dokud však nepřekročíš práh. Tu zem znáš jen pokavaď si mlád, umíš se smát a na písku si hrát.Jednu krásnou zemi znám, v té zemi stále věřím pohádkám, prožiješ tisíc krásných dnů, v té zemi kouzelných her a snů..."(11.9.2013)

Seriál mého mládí o bílé Belle (psu) a malém Sebastianovi (chlapci), kteří spolu řeší "kriminální" případy v horské osadě. Možná nostalgie, ale co si pamatuju, bylo to výborné :)(17.5.2003)

Po letech se mi tenhle seriál podařilo někde vyšťárat a vlastně mě k tomu vyprovokoval přeceňovaný nový film (2013) s úplně stejným názvem. A musím zkonstatovat, že jsem byl znovu okouzlen a dokonce jsem při té naivní dětské písničce (myslím textem, nikoliv melodií, která byla, je a zůstane prostě nádherná) uronil slzu. Ačkoliv svou roli určitě hraje nostalgie vzpomínek na jeden z nejzásadnějších seriálů mého dětství (vedle Tajuplného ostrova s Omarem Sharifem v roli tajemného kapitána Nema), všechno je tu podle mě lepší, než v nové verzi - od feny až po Sebastiána. Kašlu na znatelné ohlodání zubem času a dávám všema deseti přednost klasice. Nemluvě o tom, že není krásnější lásky na světě, než je vztah mezi chlapcem a jeho psem. Wuf. :-)(20.6.2014)

• - Představitel Sebastiána (Mehdi El Glaoui) je synem autorky předlohy filmu a režisérky Cécile Aubry. (alonsanfan)

• - Bellu si zahrál pes Flanker, který se díky chundelatému ochlupení mohl ujmout i role fenky. Jednoho dne ho však našli jeho majitelé mrtvého, byl ho otrávili závistiví sousedé. Při natáčení jej pak nahradil další pyrenejský horský pes jménem Yalov. (alonsanfan)