Oklahoma

• Austrálie

• Irsko

Muzikál / Romantický / Western

USA, 1955, 145 min

NFR 2007, Oscar 2 : Hudba - M, Zvuk + 2 nominace: Kamera, Střih(9.3.2004)

Rozpočet $5miliónov(7.1.2010)

YURAyuro: tohle je adaptace muzikálu, takže pokud jsi čekal něco jiného, je to chyba tvoje a ne toho filmu. ___ Hudba Rodgerse a Hammersteina má tradičně vysokou úroveň (ač dle mého názoru nejlepším Rodgersovým tvůrčím obdobím byla spolupráce s L. Hartem), drobný problém tkví ce hře samotné: Oklahoma je jeden z nejdelších (v plném provedení tři hodiny!) a pro mě jeden z nejnudnějších muzikálů, které kdy na Broadwayi byly - alespoň v téhle době (pozn.: Oklahoma měla premiéru počátkem 40. let). Film je trochu seškrtaný, ale ani zdaleka ne dostatečně. Ani solidní herecké výkony ho tak dost dobře nemůžou zachránit...(13.11.2007)

• Morien

(1001) Asi je to tak všude, u nás si Pražáci hrajou na bodré Moraváky, Amíci si zase hrajou na uvřískané Jižany, ach jo. To už mám snad radši ty muzikály, kde pořád někdo poskakuje a okopává chodník, než když se mám pět minut dívat na dva špinavý chlapy, jak se drsně potí v kutlochu a teskně pějí.(6.3.2011)

Oklahomu nezachráni nič, hlavne keď sa na ňu musíte pozerať na prednáške s ostatnými znudenými gebulami. Chlapci však vo filmu majú úžasný spevový materiál, a tak sa to raz za život určite dá prežiť :)(28.6.2009)

• - Oklahoma byl první celovočerní film natočený na širokoúhlý 70 mm pás. Premiéru měl 11. října 1955. (Bajda)

• - Shirley Jones v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Režisér Fred Zinnemann si do poznámek k obsazení při zkoušení herce Paula Newmana zapsal: „Paul Newman je pěkný mladík, ale je trochu prkenný, zklamal mě. Chybí mu zkušenosti a bude muset ještě hodně pracovat. Do budoucna by pro nás mohl být ten pravý. Rozhodně má skvělou osobnost, i když bych si přál, aby byl trochu namyšlenější a suverénnější.“ [Zdroj: Shawn Levy - Paul Newman] (Pavlínka9)