MoiJe

Pilot. Spoiler alert, text prezrádza prakticky celý dej epizódy. Muži v prvej krvavej minúte vymrú a je o 8 rokov neskôr a ženy v ňákej lokálnej komunite sú síce stále smutné, ale zároveň udžované v ideológii, že je vlastne všetko super a majú fungujúci mierumilovný svet. A zostávajú aj ešte nejaké záložné zásoby na umelé oplodnenia, ktoré získajú výherkyne pravidelnej lotérie, ak si tú šancu následne niečim nepokazia. Lotéria ale divákom na rozdiel od postáv tak trochu smrdí, podobne ako celá osobnosť blonďatej kult-starostky s presladeným úsmevom. Komu by sa čokoľvek nepáčilo, nastrelia ho dočasne alebo permanentne bliss čipom, vďaka ktorému bude usmievavým a spiacim idiotom. Ústrednými postavami sú 3 rodinne spriaznené ženy - 1, ktorá stále smúti za manželom a práve vyhrala oplodňovaciu lotériu, 2, ktorá je každého poskok a robí kelové pitíčka a celkovo je po všetkých smeroch strašne otravná a 3., punk-ish, ktorá rebeluje ako nejaká teenagerka. No a nechtiac pri svojej farmičke zrazia a následne spútaného schovajú muža, tvora považovaného za roky vyhynutého, a ten bude zpochybňovať dejiny ako si myslia že ich poznajú. → Aj by ma trochu zaujímalo, čo povie, ale tie tri sú na mňa obávam sa až príliš otravné. ()