• Flakotaso

Höger a zejména závěrečný Válek se svým geniálním hlasem lehce vylepšují dojem, ale jinak je to bohužel velice slabé a ve své snaze o kombinaci satiry a zcela odvázané crazy komedie strašlivě přestřelené. Podivuhodné, jak se Brynych během tří let dostal od skvělé Žižkovské romance a Pěti z milionu k podobným pochybnostem, a potom zase k prý výtečnému Transportu z ráje a ...a pátý jezdec je Strach.(20.7.2014)

• zette

Originalita se tomuto dilu uprit neda. Je zde nekolik vtipnych pasazi, ktere se vsak ztraci v mori prihloupleho tlachani. Vseobecne nejsem fanouskem crazy komedii a monology hercu vedene smerem k divakovi, se mi taky protivi. Ve filmu je rada postav, ktere si strihnou jen malou roli, z tech vetsich urcite zaujme vyborna Jirina Sejbalova. Na tento film se uz urcite nepodivam.(25.7.2015)

• otík

No to vám byl film! Zcela nestandardní komedie s koncertem pro Kopeckého a pak spoustu známých herců ve větších i menších roličkách. Naprostou jedničku si však zaslouží Miroslav Horníček, který je k nepoznání a přivlastnil si skvělou roli podvodníka každým coulem. Místy se komedie vyznačuje prvky grotesky, místy Kopeckého projev i hudba připomínají pozdějšího Limonádníka, místy je to těžká nuda, občas docela "řachanda". Zcela nevyrovnaný film, zvláštní a tak na jedno shlédnutí. Zajímavé, ale nic víc.(14.8.2012)

• Skuby47

Tento film snad nikdy v televizi nedávali a já se ani nedivím. Je natolik zapomenutelný, že pokud jsem ho někdy dávno viděla, v paměti mi neutkvěl. Ne, že by nebyl vtipný, námětově originální a herecky excelentně obsazený, ale nelíbil se mi. Byl jiný než běžné komedie, připomínal grotesku, která minula svou dobu.(4.11.2013)

• Oskar

Miloš Kopecký hraje muže, který zdědí po zesnulém strýci dům a jeho nájemníci před ním tají, že se každý z nich živí nějakým druhem podvodu, až dosud pod strýcovou patronancí. Taková zápletka vůbec není špatná a z obsazení by se i mohlo zdát, že půjde o atraktivní podívanou, ale bohužel. Byl to vlastně první poválečný pokus o regulérní crazy komedii a totálně pohořel. Diváci ani herci nebyli na něco takového zvyklí a ten film je zvláštní v tom, že střídá trapné pitvoření a pokusy o satiru á la Z. Podskalský s vážně povedenými okamžiky a černým humorem. Taky prý vzbuzoval zvláštní reakce - diváci se smáli, ale nevěděli čemu, líbil se intelektuálům, ale ti mělipocit, že na veřejnosti se sluší ho zatracovat atd. Myslím, že úplně k zahození není. Základní chybou je, že nerespektuje (a nezná) pevná pravidla crazy komedie: I tu nejbláznivější situaci je třeba prezentovat s vážnou tváří, zachovat jednotnou míru stylizace a nestavět humor na gagu jako samostatné jednotce, ale na gradující dramatické situaci. No a na druhou stranu, jestli je ten film v něčem zajímavý, pak právě v tom. Asi tak - jestli jste se pobavili u podobně nezvládnutých filmů jako Casino Royale nebo Buldoci a třešně, třeba vás svým bizarním způsobem pobaví i Každá koruna dobrá. 30%(26.1.2006)

• - Filmový debut slovenského režiséra a herce Juraje Herze. (M.B)

• - Juraj Herz se ve svém hereckém debutu hned začal učit i řemeslu režisérskému. Mimo své záběry se stále zajímal o práci režiséra Brynycha, který ho později u filmu jmenoval svým asistentem. (mchnk)

• - Smutný muž (Jaroslav Válek) v závěru filmu je se strnulým obličejen na scéně bez mrknutí 1 minutu a 55 vteřin. (Ganglion)