• Skuby47

Tento film snad nikdy v televizi nedávali a já se ani nedivím. Je natolik zapomenutelný, že pokud jsem ho někdy dávno viděla, v paměti mi neutkvěl. Ne, že by nebyl vtipný, námětově originální a herecky excelentně obsazený, ale nelíbil se mi. Byl jiný než běžné komedie, připomínal grotesku, která minula svou dobu.(4.11.2013)

• Schlierkamp

Československá crazy-komedie o dědictví velkého domu plného podvodníků. Domnívám se, že jde o zajímavý nápad, avšak poněkud nešťastně a zejména neuměle zpracovaný. Zřejmě osud filmu doplatil na nezkušenosti při natáčení, neboť české crazy-komedie do té doby neexistovaly. Samotný M. Kopecký se později vyjádřil, že jde o jeho vůbec nejhorší film. Ve filmu sice účinkuje opravdu hodně hereckých hvězd té doby, avšak ani oni dokázali zabránit velmi vlažnému přijetí veřejnosti. Z mého pohledu to nebylo až tak špatné, ale víc než dvě hvězdy dát nemohu. Nejvtipnější moment ve filmu se mi nakonec jevil, když se M. Kopecký přeřekl a omylem místo paní Komenská zvolal paní Kopecká, a to je na komedii málo.(8.5.2012)

• zette

Originalita se tomuto dilu uprit neda. Je zde nekolik vtipnych pasazi, ktere se vsak ztraci v mori prihloupleho tlachani. Vseobecne nejsem fanouskem crazy komedii a monology hercu vedene smerem k divakovi, se mi taky protivi. Ve filmu je rada postav, ktere si strihnou jen malou roli, z tech vetsich urcite zaujme vyborna Jirina Sejbalova. Na tento film se uz urcite nepodivam.(25.7.2015)

• Flakotaso

Höger a zejména závěrečný Válek se svým geniálním hlasem lehce vylepšují dojem, ale jinak je to bohužel velice slabé a ve své snaze o kombinaci satiry a zcela odvázané crazy komedie strašlivě přestřelené. Podivuhodné, jak se Brynych během tří let dostal od skvělé Žižkovské romance a Pěti z milionu k podobným pochybnostem, a potom zase k prý výtečnému Transportu z ráje a ...a pátý jezdec je Strach.(20.7.2014)

• vooddoo

Podle popisu filmu jsem si říkala, že by to mohla být velká zábava. ale bohužel jsem se mýlila. Ani jednou v průběhu snímku jsem se nezasmála, což je docela problém, když má jít o komedii. Navíc mě hrozně štvala chaotičnost, vůbec jsem místy nechápala co se ve filmu děje. Dávám dvě hvězdy, a to ještě z milosti. Miloš Kopecký má určitě lepší filmy.(29.7.2017)

• - Smutný muž (Jaroslav Válek) v závěru filmu je se strnulým obličejen na scéně bez mrknutí 1 minutu a 55 vteřin. (Ganglion)

• - Juraj Herz se ve svém hereckém debutu hned začal učit i řemeslu režisérskému. Mimo své záběry se stále zajímal o práci režiséra Brynycha, který ho později u filmu jmenoval svým asistentem. (mchnk)

• - Filmový debut slovenského režiséra a herce Juraje Herze. (M.B)